Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bankomaty bez prowizji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 25.08.2023 20:00

marecky81 napisał(a):W zasadzie gotówkę wziąłem awaryjnie. Kartę przelicza mi 4,12 PLN za euro. Sprawdzałem w banku, bo myślałem, że coś ne tak, ale jednak taki kurs.



Jakiś błąd albo coś źle liczysz. Po 4,12 to euro było ostatnio 5,5 roku temu. Obecnie sporo spadło od zimy (było już po 4,90) ale nie ma takiej opcji, żeby wyciągnąć gdzieś kurs lepszy niż jakieś 4,40.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 27.08.2023 10:32

marecky81 napisał(a):W zasadzie gotówkę wziąłem awaryjnie. Kartę przelicza mi 4,12 PLN za euro.


Może ci na ruble przelicza?
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 28.08.2023 08:34

Gotówki nigdy nie biorę poza 200-300 euro na drogę w razie "W" (np. nieczynny terminal na stacji paliw) i kasy za apartament, reszta karta i bankomaty.
Jaką walutą operują w tym roku bankomaty? Chyba kun już się tam nie umieszcza?
holonomic7
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 23.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) holonomic7 » 28.08.2023 11:27

Hej,
W zeszłym roku - posiadając Revolut Visa - jedynym bezprowizyjnym bankomatem, gdzie można było wybrać kuny był HPB. Czy w tym roku jest podobnie, tylko że z euro? Czy może jakaś inna sieć nie bierze prowizji?
Widziałem 1 komentarz, w którym użytkownik twierdził, że HPB pobrało prowizję, stąd moje zmartwienie :D
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 28.08.2023 11:28

yooshky napisał(a):Jaką walutą operują w tym roku bankomaty? Chyba kun już się tam nie umieszcza?

Euro
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 29.08.2023 07:28

Mój najlepszy bankomat bezprowizyjny to moja teściowa :) Przyjeżdża co 2 miesiące i skoro ma euro sprzedać w kantorze to lepiej jak sprzedaje mi. Ona nie traci a ja zyskuję :)
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010
Re: Samochodem na 1 raz do Orebić

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 29.08.2023 08:20

pancezary napisał(a):Bankomat PBZ w Joker Mall w Splicie, od strony parkingu. Wypłacone Revolutem 150 euro bez prowizji.


wojtekx37 napisał(a):Orebić PBZ bez prowizji, pobrałem 100€ z Revoluta.


Potwierdzam- wypłata 200€ bez prowizji,

qra69 napisał(a):Wybierałem w tym roku HPB Lovište bez prowizji


W moim przypadku krzyczał że właściciel bankomatu pobiera prowizję 5€ od każdej transakcji
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 04.09.2023 02:17

Addiko Cakovec - prowizja ZEN, prowizja Revolut
PBZ Cakovec - prowizja ZEN, brak prowizji Revolut
HPB Sutivan - prowizja ZEN, prowizja Revolut
PBZ Sutivan - brak prowizji Revolut
OTP Sutivan - prowizja ZEN
Erste Bank - prowizja ZEN
Zagrebacka Banka - prowizja ZEN
holonomic7
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 23.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) holonomic7 » 08.09.2023 00:33

Potwierdzam będąc obecnie w HR - PBZ nie biorą prowizji z Revoluta, dotyczy to nawet starego miasta w Dubrovniku ;)
pkatyz
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkatyz » 09.04.2024 10:07

Ostatnio (czerwiec 2023) będąc w Promajnie koło Makarskiej też szukałem bankomatu, gdzie można wypłacić bez prowizji. Odwiedziłem kilkanaście bankowatów, w Promajnie, Baśce, Makarskiej i wszędzie chcieli mnie skroić na minimum 5E prowizji. Po dość długich poszukiwaniach spacerując po Makarskiej trafiłem do banku Hrvatska Postanska Banka (Trg 4. svibnja 533. 1, 21300, Makarska, Chorwacja) i tam z bankomatu pod bankiem mogłem kartą z Alior Kantor wypłacić euro bez prowizji. Zaznaczam, że bankomat tego samego banku w Promajnie też chciał mi pobrać 5E prowizji. Może się komuś przyda to info.
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bankomaty bez prowizji - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone