Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bałkany 2017, czyli pierwsza podróż we trójkę

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 11.01.2018 22:58

BraveSirRobin napisał(a):Do Chorwacji jechaliśmy już 6-ty raz i prawie za każdym razem inną trasą. Wybrałem więc tą, która najbardziej mi odpowiada, czyli Supraśl - Warszawa - Katowice - Zwardoń - Bratysława - węgierska M 86 - Leteney - Zagrzeb. Wyjechaliśmy 3 dni przed dniem rozpoczęcia rezerwacji w Starim Gradzie. Tak duże wyprzedzenie wynikało z tego, że nie wiedziałem jak długo nam zejdzie oraz czy i gdzie będą potrzebne noclegi tranzytowe. A poza tym nie mogliśmy się doczekać wyjazdu, więc spakowaliśmy się wcześniej i ruszyliśmy w drogę. Co będzie, to będzie :D


Jak dla mnie rewelacyjny pomysł ... rozpocząć wakacje z 3 dodatkowymi dniami na dojazd :lol:
Będę z przyjemnością czytał ciąg dalszy
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 11.01.2018 23:57

piekara114 napisał(a):Fajnie, że podszedłeś do nas, bo byśmy się minęli i nawet byśmy nie widzieli, że za skałką inny Cromaniak siedzi... Patrzyłam jak Witka na plecach tachałeś po tych skałach i pełna podziwu byłam...

Mi też było miło was poznać. A co do tachania syna to Gromin Dolac to nic...ile ja się namęczyłem żeby dojść i przede wszystkim wrócić z Lučišće ;)
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 12.01.2018 00:00

Pozdrawiam czytających...w tym tygodniu miałem mało czasu, ale obiecuję, że jutro zacznę nadrabiać relację.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 12.01.2018 19:55

BraveSirRobin napisał(a):Pale obiecuję, że jutro zacznę nadrabiać relację.

Mam nadzieję, że obiecanki NIE cacanki i niebawem pojawi się odcinek :D Bardzo lubię czytać i oglądać relacje cromaniaków podróżujących z dziećmi. Sama mam dwójkę (2 i 5 lat), więc nie pozwól mi zbyt długo czekać na kolejny odcinek :D :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 12.01.2018 23:46

Stari Grad znamy już dość dobrze, ponieważ byliśmy tam już 4-ty raz. Była to nasza baza wypadowa podczas pierwszej podróży na Hvar i nie była to decyzja przypadkowa. Nie jesteśmy zwolennikami urlopowania typowo plażowego, czyli apartament - plaża. Zawsze wybieram miejsca z większą starówką, gdzie można się zatopić w kamiennych uliczkach, gdzie jest spory wybór kawiarni i restauracji. Oczywiście nie mówię tu o miastach typu Dubrownik, bo choć jest bardzo piękny, to trochę za tłoczny. Stari Grad jest bardzo klimatyczny, bo możemy tam pospacerować z dala od rivy i tłumu imprezowych knajp. Takie tam oczywiście są (czasem przy porcie jest bardzo tłoczno), ale wystarczy zagłębić się w stare, kilkusetletnie zabudowania, gdzie jest cisza, cień (co było bardzo istotne dla syna), a czas jakby się zatrzymał. Szczególnie po zmroku robi to na mnie duże wrażenie.

Co prawda Stari Grad nie słynie z pięknych plaż, ale to jest cecha wszystkich miasteczek na wyspie Hvar. Najpiękniejsze plaże są w zatokach, do których trzeba dojechać. Ale to nie jest problemem, bo i tak lubimy codziennie plażować gdzie indziej. A właściwie plażować to za dużo powiedziane, bo ja wytrzymuję leżąc i kąpiąc się maksymalnie godzinę, a potem i tak mnie nosi pochodzić i zwiedzić najbliższą okolicę.

Moim zdaniem Stari Grad ma jeszcze jeden spory plus, jeśli chodzi o wakacje z małymi dziećmi...mianowicie jest płaski, bez konieczności pokonywania licznych schodów. Praktycznie wszędzie można dojechać wózkiem, co mogłem sprawdzić podczas poranno - popołudniowo - wieczornych spacerów. Prawie codziennie chodziłem z rana na spacer z synem, mogąc wypić kawę w miejscach nie tylko odwiedzanych przez turystów, ale także przez rodzimych mieszkańców.
Z tego powodu znalazłem kwaterę jak najbliżej starówki.

DSC_2910.JPG

DSC_2915.JPG

DSC_2923.JPG

DSC_2928.JPG

DSC_2937.JPG

DSC_2938.JPG

Do nabrzeża mieliśmy jakieś 30 metrów lekko w dół, a dalej na prawo już płasko do starówki. Idąc w lewo, w cieniu sosen prowadzi przyjemny deptak do pobliskich plaż...tu posłużę się zdjęciem znanym już niektórym forumowiczom, ponieważ zdobył 2 miejsce w ostatnim konkursie i sporo z was ma go już na swoich ścianach (mam nadzieję, że autor nie będzie miał nic przeciwko jeśli je u siebie zaprezentuję - pozdrawiam DAMIANISKO5 - świetne zdjęcie)

getObrazek.php.jpg
fot. Damianisko5
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 13.01.2018 00:22

Pierwszy dzień był "stacjonarny", trzeba w końcu odpocząć od kierownicy i dać trochę wytchnienia autu :) Plażowaliśmy po naszej, południowej stronie miasta. Podczas tegorocznego pobytu było dość wietrznie, co dawało przyjemny chłód, ale powodowało spore fale na morzu. Niestety synowi nie bardzo to podpasowało i jego pierwsze spotkanie z dużą wodą nie było udane. Generalnie nie przekonał się do pływania, nawet wchodząc do wody na moich rękach wdrapywał się (dosłownie) jak najwyżej mnie. Bardziej go kręciła zabawa kamieniami, a dalmatyńskie otoczaki nadawały się do tego idealnie :D

DSC_2786.JPG

DSC_2772.JPG

DSC_2781.JPG

DSC_2782.JPG

DSC_2783.JPG

DSC_2785.JPG

DSC_2768.JPG
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 13.01.2018 00:50

Lubię czytać o wakacjach z dzidziusiami ( dla mnie wszystkie poniże 3 lat to dzidziusie :oczko_usmiech: ), które polegają nie tylko na siedzeniu na plaży :D
A tym bardziej o wakacjach na Hvarze, który był 2 lata temu naszą pierwszą miejscówką w Cro i w tym roku wracamy :mrgreen:
Moje chłopaki to stare klocki, w lecie będą mieć 8 i 6 lat, ale planujemy trzecie, więc obserwuję jak się podróżuje z takim maluszkiem :mrgreen:
su-petar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) su-petar » 13.01.2018 00:56

Widzę, że Mama śpi, a młody ma niecne zamiary. :D
Ja co rok widzę Hvar. Muszę w końcu zrobić ten krok i odwiedzić tą wyspę.
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 13.01.2018 01:03

wiolek_lp napisał(a):Lubię czytać o wakacjach z dzidziusiami ( dla mnie wszystkie poniże 3 lat to dzidziusie :oczko_usmiech: ), które polegają nie tylko na siedzeniu na plaży :D
A tym bardziej o wakacjach na Hvarze, który był 2 lata temu naszą pierwszą miejscówką w Cro i w tym roku wracamy :mrgreen:
Moje chłopaki to stare klocki, w lecie będą mieć 8 i 6 lat, ale planujemy trzecie, więc obserwuję jak się podróżuje z takim maluszkiem :mrgreen:

Tak, wyjazdy z dzieckiem są, hmm...inne :) Wymagają więcej zaangażowania, logistyki, wysiłku i finansów :D Nam się to różnie udawało, ale nie wyobrażam już sobie inaczej. Ten banan na jego twarzy rekompensuje wszystko :)
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 13.01.2018 01:09

To jeszcze dzisiaj wrzucę tylko kilka zdjęć z miejsca, które na Hvarze TRZEBA zobaczyć, czyli stara droga do miasta Hvar i Brusje.

DSC_2788.JPG
Velo Grablje

DSC_2789.JPG

DSC_2792.JPG

DSC_2793.JPG

DSC_2798.JPG

DSC_2800.JPG
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 13.01.2018 01:11

DSC_2802.JPG

DSC_2803.JPG

DSC_2805.JPG

DSC_2808.JPG

DSC_2811.JPG
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 13.01.2018 01:23

Piękna lawenda :D
i od razu wspomnienia :hearts:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.01.2018 13:19

Widok z tarasu - kojący
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 13.01.2018 13:26

sporo z was ma go już na swoich ścianach


U mnie wisi - na razie przysłonięty żaglówką w Zadarze :)

Bardzo fajny balkonik macie, prawie tak fajny jak mój - w Komiży :oczko_usmiech:

A lawenda...owszem ,niczego sobie... :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2018 14:14

Po wejściu do tego kościółka widocznego na Twoich fotach
Obrazek
...zawróciliśmy ku centrum. A tu widzę, że trzeba było na wieczorną kawę do Was wpaść :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Bałkany 2017, czyli pierwsza podróż we trójkę - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone