Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 ...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 19.12.2007 14:54

Zamarzyła mi się Korczyla, z Wami pospacerowałam po Korczuli, plaży też mi wystarczy 2-3 godziny raz na 2-3 dni.

Pojedziemy Waszym tropem w przyszłości. Marzenia się czasem spełniają. A moje nawet często.

Śliczne, słoneczne zdjęcia. Natychmiast się robi jaśniej i cieplej.

Pozdrawiam
Lidia
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 19.12.2007 22:02

Vivat Jadran :) Vivat Nosidło :) Vivat Dalmacja :)

A także - niech żyje muzyka, która łacząc się z obrazem, najpełniej uruchamia naszą wyobraźnię i przywołuje wspomnienia.
Dla mnie Dalmacja to muzyka wyśpiewana przez klapy :) , a szczególnym sentymentem darzę klapa Cambi.
Ale to trzeba polubić - tak jak pisze PAP - od pierwszego razu .
Nie cała moja rodzina podziela mój zachwyt ... :wink:
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 20.12.2007 00:02

kulka53 napisał(a):
PAP napisał(a):Budzimy się, a za oknem dalej pochmurno i siąpi lekka mżawka. Znów pojawiają się skojarzenia z dwudniowym pobytem w Białogórze nad Bałtykiem w czerwcu tego roku,


Jeśli byliście może w Białogórze rok i 2 lata wcześniej, to być może spotkaliśmy się też tam...... :D :wink:

Pozdrawiam :D


Kulka,

No niestety, w Białogórze jako takiej, czyli z noclegiem, byliśmy pierwszy raz w tym roku ... wcześniej 'wypuszczaliśmy się' tam chyba ze trzy razy na jednodniowe plażowanie podczas wrześniowych pobytów w Sopocie :) ...

Ja szykuję taki mały odcinek świąteczny z niespodziankami, więc wypatruj go, bo może o Białogórze też tam coś będzie :roll: :?: 8) :D ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 20.12.2007 00:19

wojan napisał(a):Ło matko PAP, Ty to jesteś normalnie nocny Marco Polo :D


wojan,

No co ja za to mogę, że doba ma tylko 24 h :( :lol: :lol:

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 20.12.2007 00:26

Janusz Bajcer napisał(a):Jak zobaczę w poczcie, że post w temacie jest załączony jest ok.3 - 4 :wink:
to wiem że jest nowy odcinek PAP-owski odcinek :lol:

PAP - piękna wstawka o MPT. Zakupiłeś płytę z jego starszymi piosenkami, a czy znasz utwory

z płyty z 2006 r.

Početak

Ps. Starówka Korculi w kształcie rybki opisanej przez PAP-a

Obrazek

Obrazek


Januszu,

Dzięki za tą mapkę oraz zdjęcie z 'lotu ptaka' Korculi ... jakoś sam na to nie wpadłem aby je podpiąć :( ... a one ładnie pokazują gdzie 'rybka' co ma :lol: :lol:

Co do MPT, to dzięki za linki :) ... mam ambitny plan przed kolejnym wyjazdem do HR pogłębić swoją wiedzę na temat tego artysty oraz nabyć podczas pobytu kolejne płytki :)

Pozdrawiam,

PAP
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.12.2007 00:49

Na forum jest "gorący" wątek o MPT - nie czytałeś go :?:
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 20.12.2007 01:05

caal napisał(a):Bardzo niecierpliwie czekam na dalszą część relacji. Zwłaszcza na te późniejsze etapy bo może się zazębią z moją planowaną trasą na wiosnę przyszłego roku. Więc proszę się nie ociągać, tylko pisać :)


caal,

Ja już chyba o tym pisałem, ale może powtórzę :) ... ja planuję skończyć tą relację do końca lutego ... zobaczymy czy się uda ...

caal napisał(a): Tak się biję z myślami jak z przysłowiowym g...., ale muszę, trudno. Jedna rzecz mnie drażni, a mianowicie te oceny dotyczące wojny.


A ja zaś bardzo sobie cenie konstruktywną krytykę, z uwagą więc nastawiam też uszu na twoją ... poproszę tylko o konkretne przykłady, bo tak trudno mi orzec co i dlaczego Cię drażni :( ... pamiętaj jednak proszę, że to nie jest praca naukowa, tylko SUBIEKTYWNA relacja, w ramach której starm się też przezkazać Wam Czytelnikom nasze EMOCJE jakie wyzwalały się podczas odwiedzania konkretnych miejsc :) ...


caal napisał(a): A już zwłaszcza refleksje nad postawą Bregovica, abstrahując od oceny jego tworczości. Jest pół Chorwatem, pół Serbem - no to przed czym stchórzył? Przed zabijaniem krewnych matki czy przed zabijaniem krewnych ojca? W kontekście bratobójczej wojny nie ośmieliłabym się jednak dokonywać takich prostych ocen.


Zauważ proszę, że ja nie oceniałem Bregovica za całokształt, a jedynie oceniłem jego decyzję o wyjechaniu z Sarajeva. A to duża różnica. Masz oczywiście rację, że konflik bałkański to bardzo złożony temat i nie można go oceniać jedynie w kategoriach czerni i bieli. Ale faktem pozostaje, że nie jeden Bregovic miał złożone korzenie rodzinne i nie on jeden musiał decydować JAK ŻYĆ. Jak czytam na jego oficjalnej stronie, że: 'The War in Yugoslavia shatters this, and many other dreams, and Goran has to abandon everything to find exile in Paris', to jako żywo mam przed oczyma wypowiedzi wielu naszych rodaków, którzy twierdzili, że stan wojenny ich zaskoczył za granica i oni bidaki MUSIELI tam pozostać :!: :!: Ja wcale nie mówię, że on miał zaraz do kogoś strzelać. Wręcz przeciwnie. Mógł jako osoba znana w dawnej Jugosławii, a dodatkowo jako pół-Serb, robić całe mnóstwo rzeczy celem 'walki' o pojednanie walczących narodów ... a on wybrał opcję wyjechania i robienia kasy :( ... to oczywiście nie czyni go kryminalistą, ale w zestawieniu z takim MPT, to Bregovic mógłby mu jedynie buty czyścić, jeśli idzie o miłość do swojej Ojczyzny i Patriotyzm :!: ... ale na koniec dnia, to jest moje subiektywne zdanie i nigdzie nie jest powiedziane, że Ty musisz je podzielać :) ... wszak świat byłby nudny gdybyśmu wszyscy czuli i myśleli tak samo :roll: 8O :D ...

Dla zainteresowanych link do strony Bregovica:
http://www.goranbregovic.co.yu/biography-england.htm
A bardziej dociekliwi niech sobie zobaczą jaki 'ślad' w jego karierze zostawiła współpraca z Kayah i Krawczykiem :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam,

PAP[/url]
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 20.12.2007 01:13

Janusz Bajcer napisał(a):Na forum jest "gorący" wątek o MPT - nie czytałeś go :?:


Januszu,

Nie, no jasne i oczywiste, że TEN wątek czytałem , czasem z uśmiechem, a czasem z trwogą :D ... ale mnie chodzi jeszcze o samodzielne poszperanie po internecie :roll: :D ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 20.12.2007 01:22

MKB napisał(a):Ojej
marzy mi sie taka podróż... ale nie ma mnie kto wozić... ze mnie kierowca taki co się raczej nie rusz poza granice powiatu a małżonek, na co dzień sporo czasu spędzając w samochodzie, na wakacjach chciałby raczej od niego (samochodu) odpocząć...


MKB,

Jak by Ci z pewnością mogło napisać wielu PRAWDZIWYCH CROMANIAKÓW na tym forum :papa: , do HR można jeździć rok w rok do końca świata i jeszcze rok dłużej :D ... zgodnie z tą teorią, jak sobie podzielisz HR na mniejsze 'kawałki', to wliczając w to co już zobaczyłaś, do emerutury powinnaś się wyrobić aby zobaczyć WSZYSTKO ... a potem na emeryturze jescze raz od początku :lol: :lol:

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 20.12.2007 01:32

Lidia K napisał(a):Zamarzyła mi się Korczyla, z Wami pospacerowałam po Korczuli, plaży też mi wystarczy 2-3 godziny raz na 2-3 dni.

Pojedziemy Waszym tropem w przyszłości. Marzenia się czasem spełniają. A moje nawet często.


Lidia,

Korculę faktycznie gorąco polecam. Jeśli do tego dodać Orebić, o którym pisali m.in. Buber i Twiga, to jest na czym oko 'zawiesić' :D

Wy jako stare górale będziecie mieli piękne widoki ze szczytów tych wszystkich górek wkoło :D :D

Nikt o tym nie pisał wcześniej (a przynajmniej ja na to nie trafiłem), ale super opcja to musi być nocowanie w jakiejś kwaterze na starym mieście w Korculi :!: ... ja taką opcję początkowo roważałem, cenowo nie było nawet tragicznie, pokoik raczej mały by był, ale rzecz jasna do samochodu byłby spory spacerek, co w naszym wypadku skutecznie mnie od tego pomysłu (i na całe szczęscie :!: :lol: ) odwiodło, bo bym chyba pół dnia nosił klamoty 'do' i drugie pół 'z' kwatery :lol: :lol: ... ale tak jak dla Was to musi być SUPER klimat taki pokoik w takiej wąskiej uliczce :roll: 8O :D ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 20.12.2007 01:38

plavac napisał(a): Nie cała moja rodzina podziela mój zachwyt ... :wink:


plavac,

U nas akurat jest zgoda co do MPT :) ... ale już takiego Satrianiego czy Vai'a to Małżonka zdecydowanie gorzej 'trawi' :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam,

PAP
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 20.12.2007 11:25

Wiesz PAP, w sumie masz rację, to przecież relacja, a ta ma prawo być emocjonalna, subiektywna, osobista... i recenzja relacji byłaby idiotyzmem :)
Nie miejsce tu na odbijanie piłeczki dotyczącej Bregovica i jego postępowania, a i posiłkowania się w takiej dyskusji emigrantami stanu wojennego czy tak niedawno jeszcze modnym Gombrowiczem i jego postawą czasu ostatniej wojny. To raczej temat na tzw długie Polaków rozmowy :)
Chodziło mi generalnie o to, że zajmowanie stanowiska w kwestii tak delikatnej i drażliwej jak wojna w byłej Jugosławii, może być ryzykowne. Nie takie to proste, jak usiłowało nam wmówić CNN i czarny amerykański PR.
Co do MPT to oczywiście o gustach się nie dyskutuje i albo się podoba, albo nie. Ale jednak jego odwołania w teledyskach do Ante Pavelica z żelaznym krzyżem na szyi i plakatów z Adolfem jakoś mnie nie porywają.
Dlatego osobiście współczuję ludziom, którzy ucierpieli w wojnie, ale en masse, nie zajmując stanowiska żadnej ze stron.

A co do tego terminu - luty, to trudno :( ale myślałam, że to może kokieteria, jakieś droczenia się i żarty? :) A już planuję trasę więc nie mogę się doczekać Macedonii i Serbii, chociaż warunki w kwietniu i tak będą diametralnie różne niż Wasze. No nic cierpliwie czekam :)
ppeterson
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ppeterson » 20.12.2007 13:23

PAP napisał(a):U nas akurat jest zgoda co do MPT :) ... ale już takiego Satrianiego czy Vai'a to Małżonka zdecydowanie gorzej 'trawi' :lol: :lol: :lol:


A widzisz PAP, małżonki to już jakoś tak mają. Moja też mi nie daje słuchać w aucie tych i jeszcze kilku inych panów :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.12.2007 14:39

ppeterson napisał(a):A widzisz PAP, małżonki to już jakoś tak mają. Moja też mi nie daje słuchać w aucie tych i jeszcze kilku inych panów :)


A próbowałeś przełączyć na Panie :?:

np. na Tajci

lub

np. na Jelenę

Ps. To taki muzyczny przerywnik w oczekiwaniu na następny PAP-owski odcinek. :wink:
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 20.12.2007 14:47

A Severiny to nikt nie lubi???? :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 .....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone