Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 ...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 + covidowy update 2020 ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 01.04.2021 17:07

Bardzo ciekawy odcinek z Golubcem, twierdzą Ram i Timisoarą. Kilka lat temu odwiedzilismy Golubac, był jescze przed remontem, TIRy jeździły przez środek ruin powodując dosłownie sypanie sie zamku. Dobrze że Serbowie zrobili z tym porzadek. Inwestycja duża musieli wydrążyć tunel. Polonicum z tablicą Zawiszy Czarnego wyeksponowane w stosunku do poprzedniego miejsca. Widzę że miejsce warte ponownych odwiedzin. Tylko którą trasę zwiedzania wybrać :-)

Twierdza Ram także ładna, czekamy teraz na remont zamku Maglić.

Dobrze wiedzieć, że Timisoara jeszcze w remomcie, może w tej perspektywie finansowej UE skończą. ;)
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 + covidowy update 2020 ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 01.04.2021 19:18

K2 napisał(a):Bardzo ciekawy odcinek z Golubcem, twierdzą Ram i Timisoarą. Kilka lat temu odwiedzilismy Golubac, był jescze przed remontem, TIRy jeździły przez środek ruin powodując dosłownie sypanie sie zamku. Dobrze że Serbowie zrobili z tym porzadek. Inwestycja duża musieli wydrążyć tunel. Polonicum z tablicą Zawiszy Czarnego wyeksponowane w stosunku do poprzedniego miejsca. Widzę że miejsce warte ponownych odwiedzin. Tylko którą trasę zwiedzania wybrać :-)

Twierdza Ram także ładna, czekamy teraz na remont zamku Maglić.

Dobrze wiedzieć, że Timisoara jeszcze w remomcie, może w tej perspektywie finansowej UE skończą. ;)


Witaj K2 :papa:

Masz może jakieś zdjęcia z tamtego stanu rzeczy :) ? ... teraz jak o tym napisałeś to sobie uświadomiłem, że ten tunel to faktycznie nie musiał tam być 'od zawsze' co mnie się do tej pory wydawało :) ... ja do Golubaca czaiłem się już gdzieś od 2008 roku, pamiętam, że o wizycie tam pisał też chyba KOL :papa: w jednej ze swoich relacji i wreszcie udało się :D ... my planowaliśmy czerwoną trasę, ale nie każdego dnia jest otwarta, bo idzie się tam z przewodnikiem i trzeba mieć odpowiednie obuwie i spodnie, i akurat tego dnia nie była :( ... ale może to dobrze, bo tego dnia lekko dogorywałem walcząc z jakąś infekcją, plus będzie powód aby zawitać tam kolejny raz :D :D ...

Pozdrawiam,

PAP
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 + covidowy update 2020 ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 02.04.2021 09:04

Hej,

Możesz coś wiecej napisać o tych mrożących krew w żyłach zdjęciach rozbitej pod Zlatiborem Skody? Mam nadzieję że nic Wam sie nie stało. Przyznam że zawsze obawiam sie podobnej sytuacji, co robić, jak sie zachować, itd. Nie opłacało sie jej ściagać do Polski i naprawiać?
Parę zdjęć z Golubca bym pewne znalazł ale nigdy nic nie umieszczałem na forum :-(

Pozdrawiam
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 + covidowy update 2020 ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 04.04.2021 20:22

K2 napisał(a):Parę zdjęć z Golubca bym pewne znalazł ale nigdy nic nie umieszczałem na forum :-(

Pozdrawiam

Byliśmy ponad 10 lat temu, widzieliśmy i na forum opis krótki się pojawił tu

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 + covidowy update 2020 ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 05.04.2021 06:33

PAP napisał(a):...pamiętam, że o wizycie tam pisał też chyba KOL....


Dobrze pamiętasz :D. Byliśmy tam w 2013 roku. Teraz to zupełnie inna bajka. Jestem w szoku jak bardzo się tam zmieniło. Obejrzałem też wczoraj wasz film z Belogradchika. Mieliśmy tam być równo za dwa tygodnie. Niestety Bułgarzy wprowadzili testy :(. Może innym razem.

Pozdrawiam
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 + covidowy update 2020 ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 05.04.2021 17:23

Dokładnie, i na trzecim zdjęciu gdzie jest brama widać ślady "wytarcia" kamieni przez naczepy TIRów. Sypało się to na moich oczach. A teraz inna bajka.

Pzdr

Lidia K napisał(a):
K2 napisał(a):Parę zdjęć z Golubca bym pewne znalazł ale nigdy nic nie umieszczałem na forum :-(

Pozdrawiam

Byliśmy ponad 10 lat temu, widzieliśmy i na forum opis krótki się pojawił tu

Pozdrawiam
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 + covidowy update 2020 ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 08.04.2021 00:23

K2 napisał(a):Hej,

Możesz coś wiecej napisać o tych mrożących krew w żyłach zdjęciach rozbitej pod Zlatiborem Skody? Mam nadzieję że nic Wam sie nie stało. Przyznam że zawsze obawiam sie podobnej sytuacji, co robić, jak sie zachować, itd. Nie opłacało sie jej ściagać do Polski i naprawiać?
Parę zdjęć z Golubca bym pewne znalazł ale nigdy nic nie umieszczałem na forum :-(

Pozdrawiam


Napiszę :) ... obiecuję :) :) ... ale będę się musiał trochę rozpisać, więc next week :) :) ...

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 + covidowy update 2020 ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 08.04.2021 00:25

Lidia K napisał(a):
K2 napisał(a):Parę zdjęć z Golubca bym pewne znalazł ale nigdy nic nie umieszczałem na forum :-(

Pozdrawiam

Byliśmy ponad 10 lat temu, widzieliśmy i na forum opis krótki się pojawił tu

Pozdrawiam


Na kultowe Kulki :papa: zawsze można liczyć :) :) ...

Dzięki :) ...

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 + covidowy update 2020 ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 08.04.2021 00:28

KOL napisał(a):
PAP napisał(a):...pamiętam, że o wizycie tam pisał też chyba KOL....


Dobrze pamiętasz :D. Byliśmy tam w 2013 roku. Teraz to zupełnie inna bajka. Jestem w szoku jak bardzo się tam zmieniło. Obejrzałem też wczoraj wasz film z Belogradchika. Mieliśmy tam być równo za dwa tygodnie. Niestety Bułgarzy wprowadzili testy :(. Może innym razem.

Pozdrawiam


Nie wiem czemu mnie się wydawało, że Wy tam zajechali na początku wyprawy, jadąc od północy :) :) ... ale to pewnie moja starość i demencja ;) :) :) ..

To gdzie w tym roku plany niosą :) ? ... my TR, ale dopiero we wrześniu :) ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 + covidowy update 2020 ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 08.04.2021 00:31

Witam Wszystkich :papa: :papa: :D :D ...

Jeżeli zastanawialiście się czy nasze rządzące gamonie spod znaku dwóch Jarków i jednego Zbyszka mają gdzieś równych sobie innych gamoni, to odpowiedź brzmi twierdząco :) ... tak, mają, w bratnim Orbanstanie :D ... niezaprzeczalnym tego dowodem jest przedostatni dzień naszej Covidowej wyprawy i przejazd przez Orbanstan :lol: :lol: ...



Subtitles in EN & FR :D :D ...

Miłego oglądania w oparach absurdu :smo: :smo: :lol: :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 + covidowy update 2020 ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 08.04.2021 15:52

PAP napisał(a):To gdzie w tym roku plany niosą :) ? ... my TR, ale dopiero we wrześniu :) ...

Pozdrawiam,

PAP


Jak chyba już pisałem, po raz drugi z rzędu nie wypaliła nam wiosenna Grecja, a szkoda bo plany były już zaawansowane i bilety na samoloty kupione. Zostały nam vouchery więc może, może, coś w tym kierunku, choć na kilka dni, uda się w październiku. Co do planów najbliższych, to za nieco ponad tydzień wybieramy się znowu do Albanii. Mam nadzieję, bo teraz niczego nie można być pewnym. W każdym razie mamy jechać całą rodzinką na trzy tygodnie. Już odliczamy dni i z obawą codziennie sprawdzamy wiadomości o granicach.

Pozdrawiam
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 + covidowy update 2020 ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 08.04.2021 16:29

PAP napisał(a):Witam Wszystkich :papa: :papa: :D :D ...

Jeżeli zastanawialiście się czy nasze rządzące gamonie spod znaku dwóch Jarków i jednego Zbyszka mają gdzieś równych sobie innych gamoni, to odpowiedź brzmi twierdząco :) ... tak, mają, w bratnim Orbanstanie :D ... niezaprzeczalnym tego dowodem jest przedostatni dzień naszej Covidowej wyprawy i przejazd przez Orbanstan :lol: :lol: ...



Subtitles in EN & FR :D :D ...

Miłego oglądania w oparach absurdu :smo: :smo: :lol: :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP


Szczerze to nie znalazłem potwierdzenia postawionej tezy. Wjechaliście, przejechaliście i wyjechaliście z Wegier jakby nic sie nie działo. Za koszt jednej naklejki Węgrzy załatwili co chcieli. Spryciarz z Orbana a nie gamoń :-)

Pzdr
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 + covidowy update 2020 ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 08.04.2021 21:30

KOL napisał(a):Jak chyba już pisałem, po raz drugi z rzędu nie wypaliła nam wiosenna Grecja, a szkoda bo plany były już zaawansowane i bilety na samoloty kupione. Zostały nam vouchery więc może, może, coś w tym kierunku, choć na kilka dni, uda się w październiku. Co do planów najbliższych, to za nieco ponad tydzień wybieramy się znowu do Albanii. Mam nadzieję, bo teraz niczego nie można być pewnym. W każdym razie mamy jechać całą rodzinką na trzy tygodnie. Już odliczamy dni i z obawą codziennie sprawdzamy wiadomości o granicach.

Pozdrawiam


A nie za zimno tam w tej Albanii o tej porze roku :) ?

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 + covidowy update 2020 ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 08.04.2021 21:38

K2 napisał(a):
Szczerze to nie znalazłem potwierdzenia postawionej tezy. Wjechaliście, przejechaliście i wyjechaliście z Wegier jakby nic sie nie działo. Za koszt jednej naklejki Węgrzy załatwili co chcieli. Spryciarz z Orbana a nie gamoń :-)

Pzdr


Ocena kwestią względną jest :) :) ... nie wiem co mieliby niby załatwić, generalnie jak mówiłem na filmie, przerost formy nad treścią :) ... wjechaliśmy, przejechaliśmy i wyjechaliśmy, bo zrobiliśmy małą samowolkę, mijając z pięć patroli Policji po drodze ... to albo były te wyznaczone trasy tranzytowe albo nie :) ... morał, że za Orbana to u nich takie samo państwo z paździerza jak nasze pod obecną władzą :) ... wystarczy zobaczyć jaki zamęt od tygodnia panuje w temacie szczepionek ... ale nie politykujmy, bo zdrowia szkoda, a i forum nie od tego ;) :) :) ...

Pozdrawiam,

PAP
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 + covidowy update 2020 ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 10.04.2021 16:20

PAP napisał(a):A nie za zimno tam w tej Albanii o tej porze roku :) ?
PAP


Eeeee tam. Trzeba zmienić otoczenie. Poza tym na upałach nam nie zależy, byleby nie padało. Na ewentualne plażowanie przypadnie nam początek maja, a w tym terminie już w Albanii nad morzem byliśmy i było całkiem ciepło, czasem nawet bardzo.

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 .....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone