Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 ...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007
BAŁKANY 2007 i 2008 + covidowy update 2020 ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 23.02.2021 22:01

BAŁKANY 2020 ... czyli CovidTravel 2020 ...

Od 2007 i 2008 wiele się zmieniło ... ale Bałkany, i te wschodnie i te zachodnie, wciąż wiodą prym na trasie moich letnich podróży ... nie inaczej było w roku 2020, roku pandemii i Covida ... kiedy wszyscy, lub prawie wszyscy ;), zastanawiali się czy wybrać polskie góry czy polskie morze, wszak zagraniczne wyjazdy wydawały się mocno niebezpieczne, gdyż obcy Covid był bardziej zajadliwy od tego krajowego ;), gdzie wymyśli sobie pojechać w tym czasie PAP :) :) ?? ... ano przez SK, H, RO i BG do Istambułu, a na powrocie jeszcze przez SRB :) :) ... wrażeń była masa :) ... ale jak widać PAP przeżył i pisze do Was teraz te słowa ;) :) ...

Jeżeli chcesz zobaczyć relację z tej wyprawy, zapraszam do tego wątku :) :) ...

Czasy się zmieniły od 2008, publikacja treści wideo stało się prostsza, jakość tychże uległa radykalnej poprawie, zatem i PAP wybrał ten sposób przekazu nad formę pisaną :) ...

Aby nie przedłużać tego wstępu i nie trzymać potencjalnych chętnych w zbędnym napięciu, zapraszam do oglądania relacji :) ...

https://www.youtube.com/user/filmyPAPy/videos

Debatujemy oczywiście tutaj :) ... na starym dobrym Cro.pl :) :) :) :) ...

:papa: :papa:

PAP
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 + covidowy update 2020 ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.02.2021 09:12

Ale będą opisy tutaj w formie tradycyjnej relacji czy tylko video? Bo ja osobiście wolę czytać niż oglądać.....
:papa:
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 + covidowy update 2020 ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 24.02.2021 12:26

piekara114 napisał(a):Ale będą opisy tutaj w formie tradycyjnej relacji czy tylko video? Bo ja osobiście wolę czytać niż oglądać.....
:papa:


Witaj :) ...

Na opisy raczej czasu nie znajdę, sorki :( ... ale zachęcam do zerknięcia na filmy :) ... może się wciągniesz i przekonasz do tej formy relacji :) ... jakoś Full HD (z wyjątkiem 2 pierwszych odcinków kręconych jeszcze starą kamerą), masa pięknych widoków, dźwięki odwiedzanych miejsc, bardziej lub mniej mądre nasze dowcipy oddające nastrój chwili :) ... prawie jakbyś tam z nami była :) :) ... można spokojnie w domu na TV oglądać jak filmy National Geographic ;) :) :) ... albo na lapku, a nawet komórce, choć polecam na TV :) :) ...

PAP
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 ... czyli wyprawy z Jasiem i Lenką

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 25.02.2021 11:37

PAP napisał(a):Hello :) :) ...

PAP is back :) :) ...

Ciekawi mnie kto ze starej gwardii tu jeszcze urzęduje ;) :) ... wszak szmat czasu minął od kiedy tu zaglądałem ostatni raz :) ...

A jest ktoś kto jeszcze pamięta tą relację :) :) ???

PAP


Boooożesz mój ....
Ogromnie się cieszę, że znowu nadajesz :D Pamiętam, jak jako "nowy" użytkownik tego forum zaczytywałem się w Twojej relacji! Dla mnie był to wtedy początek Chorwacko/Bałkańskiej przygody, która na szczęście trwa nadal :P

Pozdrawiam serdecznie :papa:
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 ... czyli wyprawy z Jasiem i Lenką

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 25.02.2021 20:10

Dromader napisał(a):
Boooożesz mój ....
Ogromnie się cieszę, że znowu nadajesz :D Pamiętam, jak jako "nowy" użytkownik tego forum zaczytywałem się w Twojej relacji! Dla mnie był to wtedy początek Chorwacko/Bałkańskiej przygody, która na szczęście trwa nadal :P

Pozdrawiam serdecznie :papa:


Witaj :) ...

Ogromnie mi miło na taką reakcję :) :) :) ...

U mnie Bałkańska przygoda też trwa nadal :) ...

Tak się zastanawiam czy nie opublikować też filmu z 2019, kiedy to SRB + KS + MK + AL + MNE + HR + BiH była na na trasie :) :) ...

PAP
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 ... czyli wyprawy z Jasiem i Lenką

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 26.02.2021 06:35

PAP napisał(a):Hello :) :) ...

PAP is back :) :) ...

Ciekawi mnie kto ze starej gwardii tu jeszcze urzęduje ;) :) ... wszak szmat czasu minął od kiedy tu zaglądałem ostatni raz :) ...

A jest ktoś kto jeszcze pamięta tą relację :) :) ???

PAP


Pamiętamy! Co za powrót!

Pozdrowienia PAP!
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 ... czyli wyprawy z Jasiem i Lenką

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 26.02.2021 12:17

KOL napisał(a):
Pamiętamy! Co za powrót!

Pozdrowienia PAP!


Witam :) ...

Co dobrego :) ? ... jak podróże do AL :) ?

PAP
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 ... czyli wyprawy z Jasiem i Lenką

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 26.02.2021 14:46

PAP napisał(a):Witam :) ...

Co dobrego :) ? ... jak podróże do AL :) ?

PAP


Witam

Trochę tych wyjazdów już było. W tym roku może też jakiś będzie. Kwietniowo-majowa Grecja już na 99% się nie uda (znowu), raczej nic nie wskazuje na to żeby wpuszczali bez testów, a ja testowania czterech osób raczej nie zaryzykuje. Drugą opcją jest Albania właśnie. Teraz można tam wjechać bez ograniczeń, ale co będzie, nie wiadomo. W tych czasach nie można nic zakładać na pewno. Na razie czekam, pewnie znowu będziemy coś organizować na szybko.

Pozdrawiam
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 ... czyli wyprawy z Jasiem i Lenką

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 26.02.2021 15:17

KOL napisał(a):
Witam

Trochę tych wyjazdów już było. W tym roku może też jakiś będzie. Kwietniowo-majowa Grecja już na 99% się nie uda (znowu), raczej nic nie wskazuje na to żeby wpuszczali bez testów, a ja testowania czterech osób raczej nie zaryzykuje. Drugą opcją jest Albania właśnie. Teraz można tam wjechać bez ograniczeń, ale co będzie, nie wiadomo. W tych czasach nie można nic zakładać na pewno. Na razie czekam, pewnie znowu będziemy coś organizować na szybko.

Pozdrawiam


Takie czasy :( :( .. ta nasza BG i TR w 2020 też była robiona na ostatnią chwilę, choć w planach była GR, ale z powodu testów właśnie wypadła z ramówki ...

W tym roku plan zakłada południowe wybrzeże TR oraz CY północny i południowy promem i samochodem, ale co będzie to też czas pokaże ...
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 + covidowy update 2020 ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 28.02.2021 13:09

Cześć.
Twoja relacja biła rekordy popularności.
Pamiętam jakies niedźwiedzie i tablice miast na początek kolejnej odsłony.
Chyba :)
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 + covidowy update 2020 ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 01.03.2021 13:59

kaszubskiexpress napisał(a):Cześć.
Twoja relacja biła rekordy popularności.
Pamiętam jakies niedźwiedzie i tablice miast na początek kolejnej odsłony.
Chyba :)


Witaj :) ...

Były i niedźwiedzie i były też tablice rejestracyjne kolejnych państw :) ...

Teraz jest inaczej, ale też ciekawie ;) :) :) ...

Zapraszam :) ...

PAP
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 ... czyli wyprawy z Jasiem i Lenką

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.03.2021 15:02

PAP napisał(a):W tym roku plan zakłada południowe wybrzeże TR oraz CY północny i południowy promem i samochodem, ale co będzie to też czas pokaże ...
Z ciekawości masz to już rozeznane? Bo tego co na wiem, to z taką trasą samochodem będzie problem....
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 ... czyli wyprawy z Jasiem i Lenką

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 01.03.2021 15:30

piekara114 napisał(a):
PAP napisał(a):W tym roku plan zakłada południowe wybrzeże TR oraz CY północny i południowy promem i samochodem, ale co będzie to też czas pokaże ...
Z ciekawości masz to już rozeznane? Bo tego co na wiem, to z taką trasą samochodem będzie problem....


Witaj :) ...

Jeżeli pytasz o możliwość wjazdu z Cypru Północnego do Republiki Cypru samochodem, który wjechał na teren Cypru Północnego bezpośrednio z Turcji, to z tego co czytałem na TripAdvisor, choć formalnie niemożliwe, w praktyce jest dozwolone i wykonalne :) ... głównie za sprawą jakiegoś prawodawstwa EU, które nie pozwala na ograniczanie przemieszczania się obywateli EU, zatem jest nadrzędne nad tą regulacją prawną CY, która miałby takowego wjazdu zabraniać :) ...

PAP
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 + covidowy update 2020 ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 02.03.2021 06:58

PAPciu, serce mocniej zabiło :hearts:
aż z wrażenia zapomniałam jaki mam login i hasło :oops: ,
pamiętamy, wspominaliśmy, bo jakże nie pamiętać takiej rodzinki podróżującej z 2 dwójką małych dzieci, historii która zakończyła się narodzinami trzeciego i którą miało się przez skrzyżowanie podróżnych szlaków spotkać w prawdziwym życiu.
Od dzisiejszego wieczoru będę Twoim youtubowym wiernym oglądaczem.
PAP napisał(a):Tak się zastanawiam czy nie opublikować też filmu z 2019, kiedy to SRB + KS + MK + AL + MNE + HR + BiH była na na trasie :) :) ...

Jesteśmy za, prosimy publikuj.
Kulki
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: BAŁKANY 2007 i 2008 ... czyli wyprawy z Jasiem i Lenką

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.03.2021 08:47

PAP napisał(a):
piekara114 napisał(a):
PAP napisał(a):W tym roku plan zakłada południowe wybrzeże TR oraz CY północny i południowy promem i samochodem, ale co będzie to też czas pokaże ...
Z ciekawości masz to już rozeznane? Bo tego co na wiem, to z taką trasą samochodem będzie problem....
Jeżeli pytasz o możliwość wjazdu z Cypru Północnego do Republiki Cypru samochodem, który wjechał na teren Cypru Północnego bezpośrednio z Turcji, to z tego co czytałem na TripAdvisor, choć formalnie niemożliwe, w praktyce jest dozwolone i wykonalne :) ... głównie za sprawą jakiegoś prawodawstwa EU, które nie pozwala na ograniczanie przemieszczania się obywateli EU, zatem jest nadrzędne nad tą regulacją prawną CY, która miałby takowego wjazdu zabraniać :) ...
Tak, dokładnie o to pytałam. Jako że mam za sobą 2 pobyty na Cyprze (samolotem) i w planie jeszcze co najmniej ze 2, stale monitoruję sytuację w tym kraju. Niestety na granicy obu Cyprów prawodawstwo UE nie obowiązuje, bo nie jest to granica ani wewnątrz unijna, ani zewnętrza unijna, bo kraj Cypr Północny nie jest uznawany jako kraj, tylko jako teren okupowany. I tu jest największy problem, bo Cypr południowy będąc stale w konflikcie z Turcją (okupacja) nie zgadza się na stosowanie niektórych zasad... Niby jesteśmy w UE, ale sytuacja zmusza nas do niestandardowych działań....
Z samochodem własnym nie jest tak prosto: oficjalne przejścia graniczne są w Larnace i Pafos (powietrzne) i morskie w Limassol i Larnaka (morskie). Aktualnie nie ma promu między Grecją a Cyprem, choć miał być w 2020 r uruchomiony, no ale pandemia.... Samochodem oficjalnie nie można wjechać z Cypru Północnego (tam trzeba wykupić ich OC, bo nasze unijne tam nie działa) na ten Południowy - ewentualna możliwość wjazdu zależy od pogranicznika, ale nawet jak się uda jest inne ryzyko: kontrola drogowa (jeśli Cię zatrzymają i nie masz dokumentu na przekroczenie granicy samochodem na oficjalnych granicach to auto jest rekwirowane na 4 tyg., potem sprawa w sądzie i kara 4000 eur). Informacje te mam od Polaków mieszkających na Cyprze i którzy sami chcieli przyjechać swoimi samochodami z Polski. No i jeszcze kwestia pandemii: Południe zamknęło całkiem przejścia z Północą i każdy, kto z Północy chce wjechać, jest odsyłany do rządowych ośrodków na kwarantannę (na własny koszt). To jest obecnie największy problem. I jak czytałam, podejście Cypru do wpuszczania w czasie epidemii do siebie (chciałam jesienią tam lecieć) to nie widzę, żeby chcieli łagodzić swoje podejście w tej kwestii, nawet po tym jak dane z gospodarki, turystyki za zeszły rok okazały się mega fatalne.

Ciekawa jestem czy uda Wam się zrealizować Wasz plan. Czego Wam serdecznie życzę. Cypr jest bardzo ciekawy, różnorodny i zaskakujący....
:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 .....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone