Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 ...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
jacky6
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 893
Dołączył(a): 14.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky6 » 01.02.2009 22:52

Basiulinek napisał(a):no i trafilam na SETNA strone :lol:


gratulacje dla MAPy, PAPa, Jasia, Lenki i ( ?? )
oraz Basiulinki ...
':papa:'
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 01.02.2009 23:00

Dzieki,dzieki,ale gratulacje naleza sie PAPowi za swietna relacje,ktora sprawia nam duzo radosci i pokazuje inne zakatki Europy :D :wink: A to ,ze trafilam na setna strone to czysty "fuks",ale milo :P

Mam szczescie,moze trzeba zagrac w lotka?!Jezeli wczoraj nikt nie zgarnal 35 milionow euro,to w srode 38 mln do wygrania :twisted:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 02.02.2009 01:19

Jak zwykle fajnie piszesz i znowu o nieznanych mi krainach :D

PAP napisał(a):W geście dezaprobaty Jasiek ciska swój mały samochodzik wysoko w powietrze, wprost na skały :evil:. Kiedy wzrokiem próbuję go zlokalizować, okazuje się, że spadł na sam dół skarpy i leży tuż nad brzegiem wody :?. Kawałek w dół prowadzą schody wiodące do punktu widokowego. Dalej jednak muszę pełzać po skałkach, szukając łagodnego zejścia. Pośpiech okazuje się zgubny, bo w pewnym momencie chwilowo tracę równowagę i prawie odklejam się od ściany :roll:. Strach pomyśleć, co by było gdybym nad tym nie zapanował. Podejście idzie łatwiej, gdyż szlak jest już wytyczony. Kiedy wracam na górę, czuję jak mięśnie drżą mi z wrażenia ...

Widzisz, było trenować wspinaczkę, nigdy nie wiadomo kiedy takie umiejętności mogą być potrzebne :lol: Ja na szczęście ćwiczyłem i jak potrzeba zajdzie (mam nadzieję że zajdzie) ;) :lol: to może się przyda...

PAP napisał(a):Stajemy zatem przy jednej z licznych agencji ... pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości :lol: :lol:. Przeglądam liczne oferty wywieszone w witrynie. Są domy i apartamenty, różne różniste. Z wcześniejszych obserwacji domniemam, że główna klientela to emerytowani Brytyjczycy. I mimo, że wiem, że wyspiarska pogoda potrafi być upiorna, a posiadanie domu w 'ciepłych stronach' może mieć swoje istotne zalety, to dalej nie do końca rozumiem, czemu ktoś chciałby mieć wakacyjny dom akurat w BG, gdzie zima jest dalej zimą a nie chłodniejszą wersją lata :? ...

Może to jest właśnie fajne że jest zarówno lato jak i zima? Na Wyspach bywa że nie ma ani zimy ani lata tylko przedwiośnie płynnie przechodzące w jesień :)

PAP napisał(a):Zwyczajowy jest też podział aktywności. Lenka rwie się do wody, gdzie w systemie zmianowym jest dozorowana przez oboje rodziców. Jaś, co prawda, spogląda na siostrzane harce z dużym zainteresowaniem wypisanym na twarzy, ale własny kontakt ze sprzętem wodnym odbywa jedynie 'na sucho', a w przypływie odwagi moczy nogi w wodzie morskiej ... dostarczonej mu we wiaderku :lol: :lol:. Małżonka stara się nie spiec na słońcu, mimo zastosowania kremu z bardzo dużym filtrem, ja zaś, bez użycia takowego, przy dużym wysileniu wzroku odnotowuję znikome oznaki opalenizny :o. Mimo braku szczególnego zamiłowania do kąpieli morskich, za sprawą odpowiedniej temperatury wody, łagodnego ukształtowania dna, oraz umiarkowanej fali, ze sporym zdziwieniem stwierdzam, ze pluskanie się w wodzie może być całkiem przyjemnym zajęciem :D ...

Jeśli chodzi o aktywność plażową to zdecydowanie Lenka jest moją bratnią duszą :lol:

PAP napisał(a):(...) grupka młodzieńców oddaje się skokom do wody. Co jakiś czas, stosując różne techniki, dodając sobie przy tym kurażu głośnymi okrzykami, wpadają z głośnym pluskiem w otchłań wody, ewidentnie łamiąc tym samym dwa zakazy naraz, jasno i przejrzyście wyrażone na dużym znaku ustawionym tuż obok 8O. Lenka w pierwszym momencie wydaje się być zachwycona tą formą zabawy w wodzie, ale nasze wyjaśnienia, że takie skoki są niebezpieczne, skutecznie tonizują jej młodzieńczy entuzjazm :) ...

Ale bym sobie skoczył :D Oczywiście uprzednio sprawdziwszy głębokość, nie tylko na oko czy na wiarę że jak inni skaczą, lecz poprzez osobiste przepłynięcie się...
Ale jak potrzeba zajdzie ;) to się powstrzymam, bo to niepedagogiczne :lol:

W kwestii nawigacji to Was Panowie P świetnie rozumiem. Jest to użyteczne urządzenie żeby na bardziej skomplikowanych odcinkach nie musieć cały czas mieć rozłożonej mapy na kolanach, ale jak parę razy mi się zdarzało jechać z nawigacją to i tak zawsze planowałem dokładnie trasę na papierowej mapie żeby dokładnie wiedzieć gdzie jadę bo tak lubię.
Moja lepsza połówka wręcz odwrotnie - wbija początek i koniec i jedzie jak nawigacja prowadzi, nie martwiąc się o nic. Ona i mapa (nie mylić z MAPĄ :lol: ) nie lubią się z wzajemnością :lol:

Fajne te zestawienia wspomnień z poprzedniej wyprawy z tą ostatnią, jak zwykle zresztą. Zahaczyliście może kiedyś o Primorsko i park narodowy Ropotamo? Pamiętam że moja kumpela z dzieciństwa tam jeździła na wakacje z rodzicami i mi trochę opowiadała.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.02.2009 09:32

plavac napisał(a):Dobra mapa - to podstawa. Poza tym, zimowymi wieczorami - cóż piękniejszego, niż jeździć po niej palcem :wink: :)

Podpisuję się pod tym stwierdzeniem wszystkimi 4 kończynami :lol: :D

Dlatego, skoro :

PAP napisał(a):Panowie P,

To w kwestii map możemy założyć klub PPP = Piotrki Przeciwko GPSom :wink: :lol: :lol:


to ja mimo, że nie Piotrek, ale też na "P", proszę o dopisanie do Klubu PPP :!:
:D
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1376
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 02.02.2009 19:00

jacky6 napisał(a):
przydałby się licznik grupy czytelniczej...



jacky,

To prawda ... też byłbym zainteresowany taką informacją :) ... może nasi Modzi :papa: coś wymodzą :wink: :lol: w tym zakresie :?:

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1376
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 02.02.2009 19:01

elli napisał(a)::lol: GRATULUJEMY ...tak jest - dużo czytamy , odsłaniamy i zpoznajemy się z rewelacyjnymi Waszymi opisami!!!!!!!!!!!!!!!!
Jeszcze raz SZCZERE I ZSŁUŻONE :twisted: GRATULACJE :wink: :papa:


Dzięki :D :D ...
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1376
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 02.02.2009 19:05

Basiulinek napisał(a):200 000 odslon...czapka z glowy.Ale wcale ta liczba nie dziwi - piszesz fajnie i wiele mozna sie dowiedziec :) Bardzo dokladnie czytam Twoje opisy Bulgarii i kto wie,czy w tym roku nie zmienimy kierunku wyjazdu.Do tej pory byla tylko Cro,ale moze czas na zmiany...
Do wakacji jeszcze troche czasu-pomyslimy.
pordrovionka serdeczne i czekam na cd. :D



no i trafilam na SETNA strone :lol:


Basiulinek,

Skoro trafiłaś na SETNĄ stronę to ja myślę, że to jest jakiś znak :roll: ... że do BG trzeba w tym roku pojechać :wink: :lol: ...

A na poważnie ... o wybrzeżu BG jeszcze sporo będzie, więc i zdanie będziesz miała na czym sobie wyrabiać :) ...

Pozdrawiam,

PAP
Jo_Anna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 27.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jo_Anna » 02.02.2009 19:06

Gratuluję 100! I mam nadzieję na drugie tyle ;) Najlepiej w wersji papierowej, bo szkoda tak wspaniałej relacji tylko na przekaz netowy. Nic tak nie smakuje, jak dobrze podany i przyprawiony papier ;) A Wy w tym podawaniu informacji i przyprawianiu ich emocją i refleksją jesteście mistrzami :)
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1376
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 02.02.2009 19:12

zawodowiec napisał(a): Zahaczyliście może kiedyś o Primorsko i park narodowy Ropotamo? Pamiętam że moja kumpela z dzieciństwa tam jeździła na wakacje z rodzicami i mi trochę opowiadała.


zawodowcu,

Muszę spojrzeć na mapę (nie mylić z MAPĄ :wink: :lol: :lol: ), ale jeśli to jest to o czym myślę, to nie :roll: ... ale dam jeszcze znać w tej sprawie :) ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1376
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 02.02.2009 19:14

kulka53 napisał(a):to ja mimo, że nie Piotrek, ale też na "P", proszę o dopisanie do Klubu PPP :!:
:D


Tak jest :!: ... wedle zlecenia :D :D ...
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1376
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 02.02.2009 19:17

Jo_Anna napisał(a):Gratuluję 100! I mam nadzieję na drugie tyle ;) Najlepiej w wersji papierowej, bo szkoda tak wspaniałej relacji tylko na przekaz netowy. Nic tak nie smakuje, jak dobrze podany i przyprawiony papier ;) A Wy w tym podawaniu informacji i przyprawianiu ich emocją i refleksją jesteście mistrzami :)


Jo_Anno,

Dzięki za słowa otuchy :) ... z tym papierem to pożyjemy zobaczymy :roll: ... ale drugie 100 to chyba niekoniecznie, bo nitk już by chyba nie dał rady tego czytać :wink: :lol: :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 02.02.2009 22:46

A to może i ja się załapię jeszcze na tą setkę :wink:
Klub PPP rozwinął się błyskawicznie ! Wlaliście w moje dinozaurowe serce otuchę :)
A Tobie, PAP-o , życzę , żeby Ci nigdy nie zabrakło weny w Twoim sercu na następne strony wędrowania z Rodziną 8)
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 02.02.2009 23:19

PAP - czekamy z niecierpliwoscia (cala rodzinka) na dalsze opisy BG :) Na pewno wplyna one na nasza decyzje w sprawie urlopu. Dzieki!!
MAPA
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 03.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MAPA » 03.02.2009 15:13

Basiulinek,
witam serdecznie.
PAP narzeka, że doba za krótka :wink: , ale wiem , że lada moment coś nowego pojawi się :D .
Cieszę się , że nasza wycieczka mogła zainspirować Was do zmiany planów wakacyjnych, ale zaczekajcie do końca relacji, aby na spokojnie rozważyć wszystkie argumenty "za i przeciw". Tymbardziej, że (ale nie chcę uprzedzać faktów :wink: ) nasze odczucia czasami były ... mieszane.
Osobiście polecam Nessebar, łącznie z naszym fantastycznym miejscem noclegowym. To miasto, w którym można zakochać się od pierwszego wejrzenia.
Pozdrawiam,
MAPA
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 03.02.2009 15:49

MAPA,
pewnie ,ze zaczekamy do konca Waszych opowiesci! Oby trwaly jak najdluzej :D Do wakacji jeszcze troche czasu,a my pewnie jak zwykle zdecydujemy w ostatniej chwili dokad pojedziemy :wink:
Szukamy informacji takze na innych forach -bulgaricus i czeskie.Ale musze przyznac,ze to pierwsze jakies takie martwe :? ,za to na czeskim duzo potrzebnych wiadomosci :P.A ze moj mezczyzna jest Czechem :lol: nie ma problemu ze zrozumieniem!
Pozdravki gorace!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 .....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone