Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 ...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Olimpia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olimpia » 28.01.2009 06:01

PAP-ie, MAPO, dla tej relacji warto poświęcić czas :) Rano wcześnie wstaję, w domu cisza, to mam czas na to by spokojnie poczytać :)
Pozdrawiam serdecznie!
Jo_Anna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 27.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jo_Anna » 28.01.2009 07:59

plavac napisał(a):Muszę znaleźć jakiś klucz do Bułgarii ( inny niż stereotyp lat 70-80 ) i do Rumunii - tak bardzo nie pasującej mi do Bałkanów.


Bo Rumunia nie pasuje do niczego. Jest sama w sobie pięknem, zagadką i nieprzewidywalnością :) Chorwacja pokazała mi się jak świetlisty poranek, Bułgaria - skwarne południe, Czarnogóra - leniwy schyłek dnia, a Rumunia - zaczarowany zmierzch, kiedy wszystko zdarzyć się może... :)
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 28.01.2009 09:53

MAPO, PAP i ja się witam w Waszym wątku :D
Od kilku tygodni nadrabiam zaległości i właśnie wczoraj skończyłam część z 2007r :) rok 2008 przede mną ;)

Baaardzo mi się podaba relacja, mieliście świetne wakacje :D

My też preferujemy podobny sposób spędzania wakacji i nie boimy się wakacji z małymi dziećmi dlatego z tym więszkym zainteresowaniem czytam o podróżach z Leną i Jasiem :)

Pozdrawiam gorąco :papa:
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 28.01.2009 14:18

Jo_Anna napisał(a):
plavac napisał(a):Muszę znaleźć jakiś klucz do Bułgarii ( inny niż stereotyp lat 70-80 ) i do Rumunii - tak bardzo nie pasującej mi do Bałkanów.


Bo Rumunia nie pasuje do niczego. Jest sama w sobie pięknem, zagadką i nieprzewidywalnością :) Chorwacja pokazała mi się jak świetlisty poranek, Bułgaria - skwarne południe, Czarnogóra - leniwy schyłek dnia, a Rumunia - zaczarowany zmierzch, kiedy wszystko zdarzyć się może... :)


Pięknie napisane. Może to jest ten brakujący element do poznania ?
Cóż, czytajmy dalej ... :)
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 28.01.2009 21:44

plavac napisał(a):
Jo_Anna napisał(a):
plavac napisał(a):Muszę znaleźć jakiś klucz do Bułgarii ( inny niż stereotyp lat 70-80 ) i do Rumunii - tak bardzo nie pasującej mi do Bałkanów.


Bo Rumunia nie pasuje do niczego. Jest sama w sobie pięknem, zagadką i nieprzewidywalnością :) Chorwacja pokazała mi się jak świetlisty poranek, Bułgaria - skwarne południe, Czarnogóra - leniwy schyłek dnia, a Rumunia - zaczarowany zmierzch, kiedy wszystko zdarzyć się może... :)


Pięknie napisane. Może to jest ten brakujący element do poznania ?
Cóż, czytajmy dalej ... :)


Witam,

Kiedy rano zobaczyłem wpis Jo_Anny to byłem pewien, że plavac będzie nim urzeczony :wink: :lol: :lol: ... i widzę, że miałem 100% racji :D :D ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 28.01.2009 21:51

JoannaG napisał(a):MAPO, PAP i ja się witam w Waszym wątku :D
Od kilku tygodni nadrabiam zaległości i właśnie wczoraj skończyłam część z 2007r :) rok 2008 przede mną ;)

Baaardzo mi się podaba relacja, mieliście świetne wakacje :D

My też preferujemy podobny sposób spędzania wakacji i nie boimy się wakacji z małymi dziećmi dlatego z tym więszkym zainteresowaniem czytam o podróżach z Leną i Jasiem :)

Pozdrawiam gorąco :papa:


Joanno,

Witam 'u nas', bo 'u Was' już się zapoznaliśmy :D ... oby cosik z tego co tu przeczytasz zainspirował Was podobnie jak nas zainspirowały wasze szwajcarskie miejsca i kempingowa forma ich zwiedzania :D ...

Pozdrawiam,

PAP
jacky6
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 893
Dołączył(a): 14.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky6 » 28.01.2009 22:20


powoli przechwytuję elementy Twoich logistycznych przygotowań...
ot, choćby najprościejsza ale jak istotna instrukcja "papierowych GPS"...
dopóki nie zainstalowano w mniejszych kurortach bankomatów udawałem się w celu zasilenia portmonetki do tych urządzeń w Burgas...
a i pomocy u prywatnego okulisty też przyszło nam szukać, jak żonie piaskiem sypnęło po oczach na plaży...
tenże jest niedaleko miejsca gdzie parkowaliście...
nadal mam wrażenie, jakbym towarzyszył Wam w tej podróży jako druga rodzina... kiedyś nam to się udawało, choć było sztuką dyplomacji...
i to wrażenie tym silniejsze, jak uświadomi się "dyferencję" wiekową między nami...
nie ukrywam, że znając realia bułgarskiego wybrzeża rezerwuję sobie czas na elementy drogi powrotnej ... czy via RO ?
tylko nie każ nam czytać podczas transmisji meczów szczypiornistów....
:o
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 31.01.2009 19:33

jacky6 napisał(a):
powoli przechwytuję elementy Twoich logistycznych przygotowań...
ot, choćby najprościejsza ale jak istotna instrukcja "papierowych GPS"...
dopóki nie zainstalowano w mniejszych kurortach bankomatów udawałem się w celu zasilenia portmonetki do tych urządzeń w Burgas...
a i pomocy u prywatnego okulisty też przyszło nam szukać, jak żonie piaskiem sypnęło po oczach na plaży...
tenże jest niedaleko miejsca gdzie parkowaliście...
nadal mam wrażenie, jakbym towarzyszył Wam w tej podróży jako druga rodzina... kiedyś nam to się udawało, choć było sztuką dyplomacji...
i to wrażenie tym silniejsze, jak uświadomi się "dyferencję" wiekową między nami...
nie ukrywam, że znając realia bułgarskiego wybrzeża rezerwuję sobie czas na elementy drogi powrotnej ... czy via RO ?
tylko nie każ nam czytać podczas transmisji meczów szczypiornistów....
:o


jacky,

Co do podróżowania w większej grupie to dochodzimy do kolejnego mojego zboczenia zawodowego czyli do dynamiki grupy :) ... no tu faktycznie jak się ekipa źle spasuje, to po kilku dniach taki wyjazd może być bardziej pokrewny katordze niż przyjemności :roll: :wink: ... stąd ja preferuję model 'przecinających się szlaków', czyli spędzenia jedynie kilku dni razem z inną rodziną / innymi rodzinami na jakimś określonym fragmencie wyprawy, aby był czas nacieszyć się byciem razem, nim nadejdzie zmęczenie tym faktem :D ...

Piszesz o 'papierowym GPS' ... jam jest prosty człowiek, który w bólach dał się pracodawcy przekonać do telefonu komórkowego, służącego jako ułatwienie kontaktu innych ze mną i jako przenośna budka telefoniczna dla mnie w kontaktach z innymi :roll: :lol: :lol: ... kiedy czytam o tych wszystkich nawigacjach, GPSach i innych bajerach, to dostaję zawrotów głowy :wink: :lol: :lol: ... stąd nie ma dla mnie nic lepszego jak kawałek papieru pokazujący dany kawałek naszej planety widziany z lotu ptaka, patrząc na który sam wyciągam wnioski w którą stronę mam iść bądź jechać :D :D ... a na dokładkę silnie wierzę w powiedzenie, że proste jest piękne :D ... ale ja chyba jakiś staroświecki jestem :wink: :lol: :lol: ...

Powrót mówisz :roll: ... tak via RO :), ale więcej szczegółów nie ujawnię, co by nie psuć dramaturgii :wink: :D :lol: :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 01.02.2009 09:20

PAP-o - tuś mi brat :) Tzn. w sensie "papierowego GPS" . Jam także dinozaur topograficzny. Dobra mapa - to podstawa. Poza tym, zimowymi wieczorami - cóż piękniejszego, niż jeździć po niej palcem :wink: :)
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.02.2009 09:37

PAP, Plavac - to ja sie do tej grupy dinozaurów zapisuję :wink: :lol:
Piotrze, czytając Twoje wywody na temat "zabezpieczenia logistycznego" to tak jakbym siebie widział :wink:
Przy planowaniu trasy o wiele bardziej cenie Google Earth niż navi :wink:
A teraz czekam, na cd a że mamy już luty - to po tym co od Ciebie usłyszałem, to koło lutego temat.............śrubki powinien się rozwiązać :lol: :lol: :lol:
Ale mnie to męczy.......... :wink: :lol:
Pozdrav
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 01.02.2009 11:09

plavac napisał(a):PAP-o - tuś mi brat :) Tzn. w sensie "papierowego GPS" . Jam także dinozaur topograficzny. Dobra mapa - to podstawa. Poza tym, zimowymi wieczorami - cóż piękniejszego, niż jeździć po niej palcem :wink: :)
Pozdrawiam.


Piotrek_B napisał(a):PAP, Plavac - to ja sie do tej grupy dinozaurów zapisuję :wink: :lol:
Piotrze, czytając Twoje wywody na temat "zabezpieczenia logistycznego" to tak jakbym siebie widział :wink:
Przy planowaniu trasy o wiele bardziej cenie Google Earth niż navi :wink:
A teraz czekam, na cd a że mamy już luty - to po tym co od Ciebie usłyszałem, to koło lutego temat.............śrubki powinien się rozwiązać :lol: :lol: :lol:
Ale mnie to męczy.......... :wink: :lol:
Pozdrav


Panowie P,

To w kwestii map możemy założyć klub PPP = Piotrki Przeciwko GPSom :wink: :lol: :lol: ...

Co do śrubki i lutego :roll: ... w tym roku 'relacyjnym' pisanie idzie mi ździebko wolniej niż w tamtym, więc moja poprzednia prognoza dotycząca lutego raczej się nie spełni :( ... ale marzec to też już całkiem bliski termin, więc ufam. że jakoś do tego czasu dożyjesz :wink: :D :D :D ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 01.02.2009 11:18

Notatka kronikarska dla potomności ...

W bardzo wczesnych godzinach dnia 1/02/2009, przy zapisanych 99 stronach, wątek ten, stworzony 2/11/2007, doczekał się przekroczenia progu 200 000 odsłon :D :D :D ...

Wszystkim tym, którzy znajdowali czas i ochotę aby tu zaglądać, od czasu do czasu zostawiając swoje krótsze lub dłuższe wpisy, serdecznie dziękuję :D :D ... i zapraszam do kolejnych 200 000 odwiedzin :wink: :lol: :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP
jacky6
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 893
Dołączył(a): 14.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky6 » 01.02.2009 20:15



odsłony "zrekordowane" - gratulacje...

jest jeszcze szansa wskoczenia w pełną setkę stron "postowych"...

przydałby się licznik grupy czytelniczej...

bo jakość tej relacji nie jest wymierna w żadnej skali...

tak trzymać ...



elli
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 04.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) elli » 01.02.2009 20:56

:lol: GRATULUJEMY ...tak jest - dużo czytamy , odsłaniamy i zpoznajemy się z rewelacyjnymi Waszymi opisami!!!!!!!!!!!!!!!!
Jeszcze raz SZCZERE I ZSŁUŻONE :twisted: GRATULACJE :wink: :papa:
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 01.02.2009 21:10

200 000 odslon...czapka z glowy.Ale wcale ta liczba nie dziwi - piszesz fajnie i wiele mozna sie dowiedziec :) Bardzo dokladnie czytam Twoje opisy Bulgarii i kto wie,czy w tym roku nie zmienimy kierunku wyjazdu.Do tej pory byla tylko Cro,ale moze czas na zmiany...
Do wakacji jeszcze troche czasu-pomyslimy.
pordrovionka serdeczne i czekam na cd. :D



no i trafilam na SETNA strone :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 .....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone