Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 ...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1372
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 05.01.2009 11:58

kulka53 napisał(a)::D PAP, teraz to łatwe :D

Karol Okrasa 8)

Wcześniej wpatrywalismy sięz Lidią i NIC :(

Pzdr


Kulka,

Tak jest, to jest poprawna odpowiedź :D :D ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1372
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 05.01.2009 12:00

Kevlar napisał(a):Ciekawa twierdza i widoki z niej się rozciągające. Wogóle V.Tarnovo ładnie jest położone. Fajny kolejny etap podróży. :)


Kevlar,

Zgadza się ... Veliko Tarnovo można polecić na miejsce noclegowe z pewną ilością zwiedzania :) ...

Pozdrawiam,

PAP
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 05.01.2009 13:08

Melduje sie popowrocie z nart ze słowackich Tatr . Zaległosci w czytaniu uzupełnione
DOŁĄCZAM ŚIĘ DO GRATULACJI ODNOŚNIE NOWEGO (EJ) CZŁONKA(KINI) RODZINY I ŻYCZĘ DUUŻO ZDROWIA MAŁŻONCE :D
Relacje jak zwykle niezmiernie interesujące i ciekawe ...
Czelam na dalszy ciąg :)
A na marginesie z niekajim zdziwieniem odnotowałem dośc dużą ilośc narciarzy z Rumunii w tatrach , przynajmniej po słowackiej stronie
Pozdrawiam
[/u][/i]
elli
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 04.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) elli » 05.01.2009 13:34

PAP- jak zwykle zauroczona Waszą relacją czekam na cdn........ :papa: :P
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 05.01.2009 15:12

Aż szkoda, że tylko 1 godzinę i 15 minut mieliście na zwiedzanie twierdzy. Z planu wynika, że to wielka i rozległa twierdza. A z kolei ze zdjęć wynika, że jest ładna i bardzo zadbana.

Muszę przyznać, że tym zaimponowaliście mi po raz kolejny :!: 250 km w aucie i to zwiedzanie na koniec, żeby dzień przyniósł nowe wrażenia. Ale to i przy okazji rozprostowanie kości :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.01.2009 17:21

Jestem coraz bardziej zauroczony...
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1372
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 05.01.2009 18:30

armar napisał(a):Melduje sie popowrocie z nart ze słowackich Tatr . Zaległosci w czytaniu uzupełnione
DOŁĄCZAM ŚIĘ DO GRATULACJI ODNOŚNIE NOWEGO (EJ) CZŁONKA(KINI) RODZINY I ŻYCZĘ DUUŻO ZDROWIA MAŁŻONCE :D
Relacje jak zwykle niezmiernie interesujące i ciekawe ...
Czelam na dalszy ciąg :)
A na marginesie z niekajim zdziwieniem odnotowałem dośc dużą ilośc narciarzy z Rumunii w tatrach , przynajmniej po słowackiej stronie
Pozdrawiam
[/u][/i]


armar,

Dzięki za gratulacje :D ...

Cieszę się, że się podoba :D ...

Ci Rumuni to takimi mocno wypasionymi brykami byli czy takimi normalnymi :) :?:

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1372
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 05.01.2009 18:31

elli napisał(a):PAP- jak zwykle zauroczona Waszą relacją czekam na cdn........ :papa: :P


elli,

Miło nam bardzo :D :D ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1372
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 05.01.2009 18:39

Lidia K napisał(a):Aż szkoda, że tylko 1 godzinę i 15 minut mieliście na zwiedzanie twierdzy. Z planu wynika, że to wielka i rozległa twierdza. A z kolei ze zdjęć wynika, że jest ładna i bardzo zadbana.

Muszę przyznać, że tym zaimponowaliście mi po raz kolejny :!: 250 km w aucie i to zwiedzanie na koniec, żeby dzień przyniósł nowe wrażenia. Ale to i przy okazji rozprostowanie kości :D


Lidia,

Rozległa i ładna, zwłaszcza w zachodzącym słońcu :) ... wbrew pozorom nam ta godzina z hakiem dała możliwość nasycenia się całością ... jedynie trochę szkoda, że nie dotarliśmy na południowy cypel ... dla dzieci też było w sam raz ... Lenka przeżywała, że tu były domki i kościoły, a Jaś jako prawdziwy mężczyzna testował terenowe zawieszenie swojego samochodu na kamiennych murkach :wink: :lol: :lol:

Te 250 km + zwiedzanie na koniec to właśnie była taka konwencja, żeby ujechać kawałek, ale żeby też coś zobaczyć :) ... ale gdyby twierdza była otwarta tylko do 18:00 to by był lekki klops :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1372
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 05.01.2009 18:41

JacYamaha napisał(a):Jestem coraz bardziej zauroczony...


JacYamaha,

Ale to jeszcze nie koniec :roll: 8) :D ...

Pozdrawiam,

PAP
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 05.01.2009 18:43

O - ten odcinek za sprawą Velikego Tyrnowa zaciekawił mnie bardzo.
Tak jak 11 lat temu zaciekawiła mnie nazwa ulicy w rejonie, w którym pracuję. Mieszkańcy ul.Wielkotyrnowskiej przeważnie nie wiedzą, skąd się taka nazwa wzięła. Na palcach ręki można policzyć tych, którzy wyjaśniają, że to w dowód przyjaźni dwóch braterskich miast socjalistycznych : Krakowa w Polsce i Velikego Tyrnowa w Bułgarii.
Spotkałeś, PAP-o, jakieś ślady tej przyjaźni ? :wink:
A twierdza rzeczywiście piękna - prawie jak Wawel . Co oczywiście mogło być dla ówczesnych władców elementem łączącym te dwa miasta.
Ale my teraz, po tylu latach, wiemy - że prawie - robi dużą różnicę :wink: :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.01.2009 18:46

PAP napisał(a):Ale to jeszcze nie koniec :roll: 8) :D ...

Pozdrawiam,

PAP

I bardzo się z tego cieszę.
Jeszcze raz gratulacje.
Pozdrawiam
Jacek
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1372
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 05.01.2009 18:52

plavac napisał(a):O - ten odcinek za sprawą Velikego Tyrnowa zaciekawił mnie bardzo.
Tak jak 11 lat temu zaciekawiła mnie nazwa ulicy w rejonie, w którym pracuję. Mieszkańcy ul.Wielkotyrnowskiej przeważnie nie wiedzą, skąd się taka nazwa wzięła. Na palcach ręki można policzyć tych, którzy wyjaśniają, że to w dowód przyjaźni dwóch braterskich miast socjalistycznych : Krakowa w Polsce i Velikego Tyrnowa w Bułgarii.
Spotkałeś, PAP-o, jakieś ślady tej przyjaźni ? :wink:
A twierdza rzeczywiście piękna - prawie jak Wawel . Co oczywiście mogło być dla ówczesnych władców elementem łączącym te dwa miasta.
Ale my teraz, po tylu latach, wiemy - że prawie - robi dużą różnicę :wink: :)


plavac,

To bardzo ciekawe co piszesz :)

Co do przyjaźni i przyjaźnie nastawionych mieszkańców, to wszyscy tubylcy byli mili i przyjaźnie nastawieni :) ... ale to akurat może dlatego, że dociera tu mniej Polaków niż nad morze, więc (na szczęście) nie mieli jeszcze okazji poznać naszych 'ambasadorów kultury' na wywczasie :roll: :oops: :oops: ...

Dywagacje o bałkańskości Rumunii będą, ale w odcinkach 'na powrocie', gdyż doszedłem do wniosku, że tak będzie lepiej :) ...

Pozdrawiam,

PAP
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 05.01.2009 22:56

PAP napisał(a):armar,

Dzięki za gratulacje ...

Cieszę się, że się podoba ...

Ci Rumuni to takimi mocno wypasionymi brykami byli czy takimi normalnymi

Pozdrawiam,



Podoba podoba i to bardzo , opisy miejsc zwiedzanych zwarte ale wyczerpujące , fotki wspaniałe i miło się ogląda jak przesympatyczne ( i dzielne i zaradne - hmm fotkę z praniem Lenki pokazywałem swojemu synowi w celach edukacyjnych :? ) dzieciaki z każdą wyprawa dorastają , wychowujesz przyszłych podróżników :D
Warto z Wami poznawać te piękne krainy, bo i trzeba przyznać rzetelnie przygotowujecie się do podróży i faktycznie odwiedzacie ciekawe miejsca
Rumuni w Tatrach to raczej byli średnimi autkami , tak powiedzmy klasa średnia jak na nasze warunki i tak wszystkich przebijali ...... Ukraińcy , Jak objeżdżałem sobie miejscowości podtatrzańskie w drodze do Serbskiego Plesa oraz w drodze powrotnej do Polski ( Ukraińcy jechali na swoje święta w Tatry) takich fur terenowych w tej ilości to jeszcze nie widziałem większość Lexusy, Land Cruisery , i Infinity
Zrozumiałem dlaczego nasi gorole tak wypatrują takich gości ....
No ale na Ukrainie sa straszne dysproporcje materialne chyba tylko w Rosji są podobne ..... Na szczęście w miejscowości której byłem brak hoteli więc nowobagackich też nie było raczej , a nawet jeden Bułgar 8O się trafił :lol:
A wracając do Twojej relacji , odżyły mi wspomnienia z mojej ektremalnej podróży w czasach studenckich do Bukaresztu w styczniu na rok przed obaleniem Ceausescu , jedyne w swoim rodzaju przeżycie , miło się patrzy jak to piękne miasto odżyło , mimo braku oświetlenia , przejmującego chłodu ( nawet w restauracjach brak było ogrzewania - Przywódca oszczędzał ...) totalnej beznadziei na ulicach dostrzegałem piękno architektury zaniedbanych budynków . Podzielam Twoje zdanie że to interesujące miasto mimo że Słońce Karpat wyburzył całe kwartały starego miasta w celu wybudowania swojej dzielnicy rządowej .....
Pozdrawiam i czekam na c.d.
MAPA
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 03.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MAPA » 06.01.2009 18:13

A ja ... nie zgadzam się z PAPem :wink: , iż godzina to wystarczający czas na zwiedzenie twierdzy ...
Masz rację Lidio, teren dość rozległy, i żeby w pełni poczuć wyjątkowość tego miejsca myślę, ze 3 godziny byłyby optymalne.
Fakt, było to miłe zakończenie dnia, ale wzgórze to jest pełne zakamarków, do których można zajrzeć, ruin świątyń ( także z miejscami pochówku), fragmetów porozrzucanych kolumn, niezliczonej ilości pozostałości domostw. Wymaga czasu, żeby je poznać w pełni.
Na koniec zwiedzania twierdzy, gdy PAP zmuszony był z racji wózka podążać ze wzgórza do wyjścia klasyczną drogą, ja z Lenką odkryłyśmy mniej standardową wersję zejścia- masę schodków, ich pozostałości, albo najzwyczajniejszych ścieżek pośród ruin ówczesnych zabudowań. Co ciekawe, właśnie ruiny uruchomiły Lenki wyobraźnię, zdecydowanie bardziej niż zabudowania zachowane w dobrym stanie. Zadawała masę pytań o to, kto tu mieszkał, jakiego rodzaju domki tu były, czy mieszkały tu dzieci, etc. Mile mnie to zaskoczyło.

Miejsce z pewnością godne polecenia, z klimatem, pełne spokoju, skłaniające do refleksji, romantyczne .
Zobaczyliśmy je 2 lata temu, ale niestety byliśmy wówczas przejazdem, wróciliśmy przy kolejnym wyjeździe.
Wiem, że wrócimy tam raz jeszcze ... :wink: :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 .....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone