Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bagażniki/ Boxy/ Uchwyty/ Łańcuchy śniegowe

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 25.08.2019 11:36

Miałeś wcześniejsza wersje kitu uchwytów czy ta obniżona z tamtego roku?
Trochę zmienili do poprzedniej wersji kity.
Co do hałasu to trudno mi powiedzieć bo to zależy od konkretnego modelu auta i jego wyciszenia z fabryki a nie zawsze od belek.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 25.08.2019 21:19

A200universeblue napisał(a):Co do pelnej opcji dizajn to na terenie kraju trzeba ostro przepłacić jeśli chodzi o super box w tym gatunku...
Na odbiór w Berlinie za 455€ jest thule motion xt xl lub za 500€ kamei fosco 540.
Te które podałem wcześniej to opcja dizajn do aut sprzed ok 5-7 lat :x
Niby ok ale...
Dizajn ma wpływ na cenę finalna boxa czy belek.
Lepsze boxy maja już otwieranie dwustronne,zamek czy wygodny system montażu w standardzie.


Ten dizajn...

Otwieranie obustronne oferuje juz np. Taurus Extreme II, oraz blokade kluczyka (przy otwartym box-ie) i mat czerni, and b. wygodny montaz... Cena nowego, to ok. 1100 zl.
Czy to jest "lepszy box"...?

pozdrawiam

p.s.
Patrzac na ceny w Euro, to w PL sa one porownywalne, ale w PLN (uzywane)... ;)
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 26.08.2019 03:25

Kupując felgi aluminiowe czy inne elementy zew jak lusterka/zderzaki przyszły właściciel auta ma trochę wpływ na jego finalny dizajn.
Mozna połączyć nowoczesne wzornictwo przemysłowe z pojemnością i praktycznością boxa.
Wzrokowcy będę zapewne chcieli mieć box który będzie idealnie pasował do bryły pojazdu.

Tu ktos w tym sklepie poszedl po rozum do glowy i zrobil ciekawy konfigurator 8)
Na gorze wybierasz swoj pojazd a potem na dole box...
Finalnie mozesz obadac jak bedzie wystawal poza obrys dachu.

https://www.mr-box.com/de
gopher
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.12.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) gopher » 03.12.2019 15:02

cześć,
zastanawiam się nad tymi dwoma boxami, rożnica znacząca w cenie bo ok 400 (a nawet większa jeśli doliczyć obecny rabat 50zł w norauto na boxy)

1. InterPack/Hapro Traxer 6.6
2. Norauto bermude 400
Sorki za brak linków, ale takie świeżaki na forum jak ja nie mają takiej możliwości

Uwzględniając rabaty/zniżki jakie moge uzyskac to moge je mieć w takich cenach:

1. InterPack traxer 6.6 za 1400zl
2. Norauto bermude 400 za 950zl (odpowiedź z norauto-> prodcentem jest też Hapro)

Ogladałem, dotykałem obydwa i jakoś specjalnie nie widzę znaczej różnicy w dotyku, wizualnie chyba mi się bardziej poodba traxer ale płacić 450zl tylko za wyglad to nie wiem czy jest sens, no chyba, że materiały sa inne (obydwa są z ABSu)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 03.12.2019 16:08

gopher napisał(a): wizualnie chyba mi się bardziej poodba traxer ale płacić 450zl tylko za wyglad to nie wiem czy jest sens,


Trafna uwaga i tego bym się trzymał ;)
gopher
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.12.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) gopher » 03.12.2019 16:18

wygląd wyglądem, ale wydaj się mi np ,że traxer ma bardziej opływowy kształt ...

Być może będą miał zniżke 10% na traxera wiec finalnie ceny byłyby
Hapro Bermude 400 za 950zł
InterPack Traxer 6.6 1260zł

Pytanie jest właściwie takie, co zyskam dokładając 310zł do Traxera...
coco jumbo
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) coco jumbo » 09.04.2022 12:07

Hej, mam w planie zabrać dwa rowery autem na wakacje. Bagaznik na dachu wydaje mi się mało pewny i mam obawy do przewożenia rowerów przy dużych prędkościach w ten sposób. Czy jest ktoś kto przewozi rowery rozebrane na części (odpięte kolo) w bagażniku? Macie miejsce jeszcze na bagaże czy to raczej głupi pomysł?
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 09.04.2022 12:37

Dlaczego głupi? Ja woziłem rozebrany rower w bagażniku, z tym że to była biegówka dla dziecka ;)
A tak na poważnie, to zależy jaki masz bagażnik. Jeżeli to przedłużany bus, to odpowiednio zabezpiecz i śmigaj. W zwykłej osobówce dwa rowery i bagaże ciężko będzie poukładać. Wtedy najlepszy bagażnik na hak.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 09.04.2022 18:57

Jak jeździłem z pustym autem, to rower zawsze do środka, ale na rodzinne wakacje 3 rowery wedrowały na dach.
To były różne auta, od sedana do kombiaka. Najdalsza trasa - do Rzymu. To było kiedyś wiec były inne (gorsze) mocowania, ale 120/h naprawde spokojnie można jechać. Oczywiście nawet najlesze uchwyty nie pomogą jak będą nie dokręcone.
mati1024
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mati1024 » 15.03.2023 12:04

Cześć,
planuje na majówkę wyjechać do Chorwacji po raz pierwszy z bagażnikiem na rowery na hak. W Polsce taki bagażnik nie jest traktowany jak przyczepka. A jak jest w Czechach, Austrii, Słowenii i Chorwacji ? Dowiedziałem się już że opłaty za winiety w Austrii, Czechach i Słowenii są takie same jak w przypadku samochodu osobowego. A co z opłatami za autostrady w Chorwacji ? Druga sprawa to ograniczenia prędkości. W Austrii dla samochodu z bagażnikiem na rowery na autostradzie obowiązuje ograniczenie do 100 kmh a w obszarze zabudowanym 50 kmh. A jak jest w innych krajach ? Czy obowiązują ograniczenia jak dla samochodu osobowego czy jak dla samochodu osobowego z przyczepką ? Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam Mateusz
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 21.03.2023 15:04

Chyba nie do końca tak jest z tą Austrią. Bagażnik na rower nie jest dodatkowym pojazdem, ani nie spełnia definicji przyczepy (lekkiej, ciężkiej, jakiejkolwiek). Bagażnik na rower staje sie elementem auta, trochę jakby dodatkowym wyposażeniem, jak np box dachowy.
Dlatego nigdzie nie ma ograniczeń z powodu przewożenia rowerów na haku. Nigdzie poza Niemcami, tam jak na autostradzie jest bez ograniczeń, to nie możesz jechać szybciej niż 130 km/h - a to dlatego, że tak w instrukcji zadecydował producent bagażnika (to samo dotyczy boxa)
Znaczy możesz jechać, ale to na własną odpowiedzialność - jak będą suszyć, to dostaniesz mandat właśnie za przekroczenie 130 km/h.
Oczywiście, dalej obowiązują znaki na drodze. Za to musisz pamiętać aby nie jeździć z pustym, wystającym hakiem (kulą).
O tym chyba nie muszę pisać, ale musi być widoczne oświetlenie oraz tablica. Do pełnego oświetlenia musisz mieć hak 13 pinowy
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.03.2023 18:36

mati1024 zwróć się pomoc do polskich ambasad we wskazanych krajach - odpowiedzi będą aktualne i wiążące :idea:

Lista placówek wraz z danymi kontaktowymi :arrow: tutaj

Gdy uzyskasz informacje podziel się nimi na forum - z góry dzięki 8)
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 22.03.2023 13:44

mati1024 napisał(a):Cześć,
planuje na majówkę wyjechać do Chorwacji po raz pierwszy z bagażnikiem na rowery na hak. W Polsce taki bagażnik nie jest traktowany jak przyczepka. A jak jest w Czechach, Austrii, Słowenii i Chorwacji ? Dowiedziałem się już że opłaty za winiety w Austrii, Czechach i Słowenii są takie same jak w przypadku samochodu osobowego. A co z opłatami za autostrady w Chorwacji ? Druga sprawa to ograniczenia prędkości. W Austrii dla samochodu z bagażnikiem na rowery na autostradzie obowiązuje ograniczenie do 100 kmh a w obszarze zabudowanym 50 kmh. A jak jest w innych krajach ? Czy obowiązują ograniczenia jak dla samochodu osobowego czy jak dla samochodu osobowego z przyczepką ? Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam Mateusz

Maksymalna dopuszczalna prędkość jest w takich przypadkach narzucona przez producenta. Dlatego w Niemczech możesz zostać ukarany mandatem za przekroczenie tej prędkości. Zazwyczaj jest to prędkość 130, uznawana przez producentów za maksymalną i bezpieczną. Należy jednak pamiętać o dwóch ważnych sprawach. Za zabezpieczenie przewożonego ładunku odpowiada zawsze kierowca, podobnie jak za przekroczenie prędkości :D.
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Bagażniki/ Boxy/ Uchwyty/ Łańcuchy śniegowe - strona 156
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone