Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bagażniki/ Boxy/ Uchwyty/ Łańcuchy śniegowe

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005
Temp

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 07.12.2007 23:18

Ta dyskusja została przeniesiona z tego wątku) w dziale FAQ.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004
Bagażniki, Boxy ... Łańcuchy (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 11.12.2007 00:56

maciek1956 napisał(a):Łańcuch 10/9 mm z samonapinaczem i automatycznym demontażem. (bez dociągania). Łańcuch po użyciu jest dosyć brudny i taki sposób demontażu powoduje, że możemy to wykonać w "białych rękawiczkach".
Materiał, z którego wykonane są dobre łańcuchy to--stal manganowa, często ulepszana termicznie, najlepsze łańcuchy robione są ze stali niklowo-manganowej, a nawet tytanowej.
Ostatnią nowością, a właściwie towar "stary" tylko poprawiony, jest wyrób Maggigroup pod nazwą TRAK. Jest to coś na wzór gąsienicy, idealne rozwiązanie dla niskich, szerokich opon, do aut, w których jest BARDZO mało miejsca na łańcuch.
Drugim systemem do w/w aut jest Spike Spider, do obejrzenia na stronie Pewaga. Super wygodny montaż, wymaga zamontowania specjalnego adaptera do koła.
Czekam na pytania.

Bardzo cenne info o tych łańcuchach - może kiedyś kopnę się do HR w zimie, np. na Sylwestra (oj korci mnie).
Temat łańcuchów interesuje mnie od dawna bo sporo jeżdżę w różnych warunkach. Mam co prawda napęd na 2 osie więc zasadniczo daję radę ale w wysokich górach, jak jest masa śniegu i ślisko to odczuwam potrzebę łańcuchów. Więc mam 2 pytania;
1) Czy przy napędzie 4 x 4 powinieniem założyć łańcychy na obie osie?
2) Jak długo trwa założenie łańcuchów - chciałbym zakupić najlepsze jakie polecasz, czyli te z samonapinaczem i automatycznym demontażem.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 11.12.2007 01:37

Dołączam się do pytania niezawodnego. Maćku czekamy na odpowiedź specjalisty :D
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 11.12.2007 12:27

Madzia i Niezawodny----łańcuchy pakowane są po 2 szt, czyli na jedną oś. Którą wybrać :?: To zależy czy napęd jest stały i jak rozdzielany, czy jak to obecnie często bywa dołączany automatycznie.
W instrukcji auta często jest podane, na które koła montować łańcuchy. Ja, np. przy stałym napędzie na obie osie, mam na przodzie "większy ciąg" (52 %) i na tę oś mam zakładać łańcuchy. Sprzedawałem niedawno klientowi łańcuchy do ciężkiej pracy do Nissana Patfindera 2 kpl łańcuchów, mocniejsze na tył, słabsze na przód (taki ma rozkład napędu).
Umknęło mi, a może nie podawaliście jakie auta macie, nie umiem więc powiedzieć, na którą oś zakładać łańcuch w Waszym przypadku. Jeśli przód bardziej ciągnie to na przednie koła, jeśli tył ciągnie lepiej to na tylne koła, przy automatycznym dołączaniu napędu łańcuchy zakładamy na koła, które ciągną stale. W sporadycznych przypadkach, w trudnych warunkach zakładamy łańcuchy na obie osie, ale wg mnie szkoda kasy (chociaż chętnie sprzedajemy 2 kpl).
Najlepsze z serii Supermagic z samonapinaczem i automatycznym demontażem do aut terenowych to koszt od ok 650 zł, zależy od rozmiaru opony. Czas montażu-- :?: trochę wprawy, treningu na "sucho" i zajmie nam to max 1 min na koło.
Jeszcze wygodniejsze i mocniejsze Traki, koszt ok 1500 zł, montaż podobny.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 11.12.2007 12:53

Powiedz jeszcze gdzie najlepiej jest kupić takie dobrej jakości łańcuchy? Bo przypuszczam że na stacjach benzynowych będą tylko te najtańsze chłamy.

P.S.
Mam Nissana X-Traila z 3-ma opcjami wyboru przełożenia napędu; tylko przód, automatycznie dołączany tył lub permamentny 4x4. W zimie gdy jest ślisko jeżdżę wyłącznie na włączonym 4x4 "permament" z rozkładem sił 70% przód 30% tył, więc myślę że łańcuchy na przednią oś w zupełności wystarczą. Łańcuchy na obie osie to już byłaby "siekierezada" :wink: I bardziej potrzebuję tych łańcuchów żeby hamować niż ciągnąć bo napęd 4x4 raczej zawsze uciągnie auto. Ale jak jest szklanka to hamuje tak samo kiepsko jak każdy samochód - tu napęd niewiele pomaga.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 11.12.2007 13:40

Tak, do Twojego auta zdecydowanie tylko przód. Napisz na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl swoje namiary, to podam kilka sprawdzonych adresów sklepów z łańcuchami w Twojej okolicy, nie chcę robić reklamy na forum. Stacje benzynowe raczej odpadają.
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 30.12.2007 22:32

Mam pytanie do Macieja1956
Chcę kupic box do samochodu Opel Astra Classic I combi. Mam do wyboru dwa boxy - Thule Odyssey (190 cm dł.) i Thule Polar 500 ( 225 cm dł.). Cena obydwu jest taka sama ( są to boxy używane przez 1 sezon). Odpowiedz, który Twoim zdaniem byłby lepszy dla mojego samochodu. Posiadam relingi dachowe i bazę typu RACK. Głównie chodzi mi o przewóz nart ( max. dł. nart 170 cm).[/code]
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 31.12.2007 12:11

Odyssey czy Polar :?: jedyna istotna różnica to długość.
Pozostałe parametry podobne, jakość taka sama. Być może z powodu trochę większej szerokości i wysokości wygodniejszy do pakowania jest Odyssey, ale ...posiadasz bagażnik Rack System, czyli ma on małą powierzchnię użytkową. Jeśli np. latem będziesz chciała zamontować box i uchwyty rowerowe, to lepszy (węższy) jest Polar.
Do auta combi wybrałbym Polara, ale jakie będzie następne auto :?: jeśli krótkie to lepiej Odysseya, nie będzie problemu z otwieraniem klapy bagażnika.
Jak widzisz, wybór między Polarem i Odysseyem nie jest łatwy :( :D
Nie wiem jak jednoznacznie wskazać, który lepszy, generalnie są takie same (tylko ta długość ....). Połóż na dachu jeden i drugi, zobacz, co Ci się bardziej podoba.
Taki problem ma wielu klientów, najczęściej wybierają boxy o długości ok 190 cm.
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 31.12.2007 17:22

Dzięki, za rady. Zrobię tak jak piszesz :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 01.01.2008 11:20

Maćku skoro piszesz już o boxach to powiedz co proponujesz do Suzuki Liany sedan i Suzuki Grand Vitary. Box ma spełniać nastepujace warunki:

- służyć do przewozu nart i deski o długości do 170 cm;

- zapewniać dobre warunki do przewozu bagażu turystycznego podczas
wyjazdu do Chorwacji, łatwe otwieranie go i zamykanie;

- posiadać jak najmniejszy współczynnik siły nośnej, tak żeby nie uniósł mi samochodu do góry podczas szybkiej jazdy :D ;

Pozdrawiam

P.S. Może nie jest to miejsce na reklamę, ale jeśli prowadzisz sprzedaż takowego asortymentu to proszę o namiary na email. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl (mieszkasz właściwie w Warszawie).
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 02.01.2008 13:42

Chyba najlepiej byłoby gdybyś wpadł do mnie, pokaże co i jak, wytłumaczę różnice. Adres wysyłam mailem.
Mam Grand Vitarę, na aucie zobaczysz "na żywo".
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 05.02.2008 14:17

Alo Macieju,

czy planujesz poświęcić kilka linijek na temat bagażników rowerówych również (z akcentem na nahakowe :@)) ?
pozdrov, Krystof
Zraja
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zraja » 05.02.2008 15:29

No to może i ja się podepnę z prośbą o poradę jaki box jest najlepszy do Opla Zafiry z relingami? Wyjazd do Cro coraz bliżej, a jeśli wejdzie opcja zabrania "dziadków", to prawie wszystkie bagaże muszą " iść" na dach (podróż dla 4 osób dorosłych + 2 dzieci). A mój mąż jakoś się nie kwapi co do zakupu...
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 05.02.2008 15:31

Krystof napisał(a):Alo Macieju,

czy planujesz poświęcić kilka linijek na temat bagażników rowerówych również (z akcentem na nahakowe :@)) ?
pozdrov, Krystof


Tak, oczywiście, ale jeśli mogę to zrobić za ok 2 tyg byłoby wspaniale. Mam teraz okres feryjny i trochę jestem zajęty.
W bagażnikach hakowych mam też spore doświadczenie osobiste, sam tak wożę rowery od kilku lat, na różnych autach.
Teraz, jeśli będzie jakiś problem postaram się odpowiedzieć "na szybko".
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 05.02.2008 16:01

Alo,

nie nie - nie spieszy się. Mam już jakąś wiedzę na ich temat, ale porada kolegi-fachowca to nie to samo, co reklama na stronie producenta albo hadlowca :@)

Przymierzam się do kupna takiego bagażnika na hak i szukam po prostu opinii na temat konkretnych produktów, żeby kupić coś dobrego i nie przeinwestować.

Pozdrov, Krystof
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Bagażniki/ Boxy/ Uchwyty/ Łańcuchy śniegowe
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone