Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bagażniki/ Boxy/ Uchwyty/ Łańcuchy śniegowe

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 05.02.2008 16:02

Zraja napisał(a):No to może i ja się podepnę z prośbą o poradę jaki box jest najlepszy do Opla Zafiry z relingami? Wyjazd do Cro coraz bliżej, a jeśli wejdzie opcja zabrania "dziadków", to prawie wszystkie bagaże muszą " iść" na dach (podróż dla 4 osób dorosłych + 2 dzieci). A mój mąż jakoś się nie kwapi co do zakupu...



Zafira--masz bagażnik belkowy :?: :?: od tego elementu trzeba rozpocząć ew zakup.
Box---jaki najlepszy :?: :?: trudno jednoznacznie doradzić. Dzisiaj potrzebujesz na jeden ("obładowany") wyjazd do Cro, a póżniej--czy takie potrzeby będą :?: :?: .
Na początek wersja "wszystko na dachu"---największe boxy mają ok 650 l, kosztują sporo, od ok 2 tys zł.
Boxy trochę mniejsze--ok 450/500 l to już zdecydowanie większy wybór, ceny też więc bardziej "dla ludzi". Dobre boxy w tej pojemności to ok 1450 do 2000 zł, słabsze, to wydatek od 650 zł do ok 1000 zł. W/w boxy są dlugości od 190 do 230 cm, mieszczą więc większość nart. Box 180 cm 430 l, cena od 540 do 650 zł.
Jadąc w 4 + 2 osoby radziłbym zakupić box o ładowności min 75 kg, Kamei nawet 94 kg.
Jesteś z W-wy więc może możesz do mnie wpaść (niezobowiązująco-nie musisz kupować), pokażę i wytłumaczę "co i jak". Zobaczysz i dotkniesz różnych boxów, poznasz różnice materiałowe i zorientujesz się w jakości omawianych wyrobów.
Częsty przypadek naszych klientów----kupują mały box, taki na 3/4 pary nart, a po urlopie proszą o wymianę na większy.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 05.02.2008 16:04

Krystof napisał(a):Alo,

nie nie - nie spieszy się. Mam już jakąś wiedzę na ich temat, ale porada kolegi-fachowca to nie to samo, co reklama na stronie producenta albo hadlowca :@)

Przymierzam się do kupna takiego bagażnika na hak i szukam po prostu opinii na temat konkretnych produktów, żeby kupić coś dobrego i nie przeinwestować.

Pozdrov, Krystof



Ile rowerów chcesz wozić :?: :?:
kondzio
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondzio » 05.02.2008 21:09

mam pytanie
jak wygląda jazda na łańcuchach w samochodzie z ABS
mlodyszejniol
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mlodyszejniol » 05.02.2008 22:40

Z tego co wiem to ABS wylaczyc lepiej
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.02.2008 22:45

kondzio napisał(a):mam pytanie
jak wygląda jazda na łańcuchach w samochodzie z ABS

A gdzie/po co chcesz jeździć z łańcuchami......
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 06.02.2008 09:37

Ile rowerów chcesz wozić


hej, jednak się nie możesz oderwać od forum :wink:

aktualnie 2 dorosłe i jeden dziecięcy - czyli trzy plus malutki w bagażniku :@)

jeśli chodzi o auto, to mam mazdę mpv

pozdrov, Krystof
Zraja
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zraja » 06.02.2008 10:05

Maćku, dzięki za info:) Przed ewentualnym zakupem nie omieszkam się skontaktować:)
Pozdrawiam
kondzio
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondzio » 06.02.2008 10:49

fux napisał
A gdzie/po co chcesz jeździć z łańcuchami......
np.Austria,Włochy,Polska, wszędzie tam gdzie jest wymagana jazda na łańcuchach.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 06.02.2008 11:36

kondzio napisał(a):mam pytanie
jak wygląda jazda na łańcuchach w samochodzie z ABS



Niektóre firmy reklamują swoje łańcuchy jako idealne do jazdy z ABS-em, są to najczęściej łańcuchy niskie, o małych ogniwach, ale np do terenówek łańcuch ma wyższe ogniwo, a ABS też z jest.
Informacje na temat, jakie łańcuchy możemy zamontować do naszego auta powinny być umieszczone w instrukcji samochodu.
Nie jest wymagane wyłączenie ABS-u----nigdy z taką oficjalną informacją nie spotkałem się (czasami krążą takie plotki).
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 06.02.2008 11:51

Krystof napisał(a):
Ile rowerów chcesz wozić


hej, jednak się nie możesz oderwać od forum :wink:

aktualnie 2 dorosłe i jeden dziecięcy - czyli trzy plus malutki w bagażniku :@)

jeśli chodzi o auto, to mam mazdę mpv

pozdrov, Krystof



Nie mogę, fakt, mam włączony komp, ale temat rowerów chciałbym zrobić w wolnej chwili, np z fotkami rowerów na różnych bagażnikach, dachowych, hakowych...., pokazać sztuczne ramy, tablice świetlne....

Nie rozumiem---3 czy 4 rowery, zmienia to bardzo ofertę.
Do Mazdy MPV polecałbym bagażnik z rowerami stojącymi, odchylany. Takie bagażniki zaczynają się od ok 550 zł, aż do prawie 2000 zł. Najczęściej sprzedajemy Thule, model 947, cena ok 1 tys zł, bardzo wygodny montaż, wygodne odchylanie, 3 rowery. Najlepszy model to G5 904, super montaż, zatrzaskowy, rewelacyjne odchylanie, ale cena..., prawie 1900 zł na 2 rowery i ok 300 zł przystawka na 3-ci rower.
Mam właśnie problem--jak dalej opisywać
:?: poczekaj kilka dni, pokażę je na zdjęciach.
kondzio
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondzio » 06.02.2008 13:57

maciek1956 napisał
Nie jest wymagane wyłączenie ABS-u----nigdy z taką oficjalną informacją nie spotkałem się (czasami krążą takie plotki).

A więc co do plotek,dwa lata temu zrobiliśmy w górach test hamowania(ta sama droga, ten sam samochód, ta sama prędkość)hamowanie na łańcuchach zABS było dłuższe niż bez ABS ,po prostu koła
gdy traciły przyczepność obracały się bo działał ABS.

A teraz jeszcze jedno pytanie?
samochód z napędem na przód,gdzie lepiej łańcuchy, na przód czy tył
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 06.02.2008 14:48

kondzio napisał(a):maciek1956 napisał
Nie jest wymagane wyłączenie ABS-u----nigdy z taką oficjalną informacją nie spotkałem się (czasami krążą takie plotki).

A więc co do plotek,dwa lata temu zrobiliśmy w górach test hamowania(ta sama droga, ten sam samochód, ta sama prędkość)hamowanie na łańcuchach zABS było dłuższe niż bez ABS ,po prostu koła
gdy traciły przyczepność obracały się bo działał ABS.

Pisałem, ze nie jest wymagane wyłączenie ABS-u, a nie, że czasami lepiej hamować bez ABS-u z łańcuchami. Wiem, że brzmi to głupio, ale instrukcje, a życie ....
Kilka razy też robiłem takie próby i wyniki były różne, niby ta sama droga, taka sama nawierzchnia (tak mi się wydawało), to samo auto, a czasami ABS pomagała, czasami nie pomagał.

A teraz jeszcze jedno pytanie?
samochód z napędem na przód,gdzie lepiej łańcuchy, na przód czy tył


Łańcuch zawsze zakładamy na koła napędowe ( tak jest w instrukcji łańcuchów).
W przypadku napędu 4 x 4, na które koła założyć łańcuch, musimy "zerknąć" do instrukcji auta, np do mojej Grand Vitary montujemy na tylne koła.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 06.02.2008 16:16

w kwestii: bagażnik rowerowy


- nie wiedziałem, że są na 4 rowery ... to trochę zmienia postać rzeczy ...
- a czy da się do 3-rowerowego dołożyć jakąś dostawkę na 4 rower (bo taka potrzebna będzie za ok 2 lata)
- szukam, niestety, czegoś ze zdecydowanie niższej półki - dostanę coś rozsądnego do 5 stów?

pzdr, K.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 06.02.2008 17:19

Jest bagażnik na 4 rowery wiszące, cena ok 470 zł. Czasami będzie potrzebna sztuczna rama, do rowerów o nietypowych ramach oraz tablica świetlna z miejscem na numer rej.
Sztuczna rama--cena od ok 40 zł, Thule 70 lub 80 zł
Tablica od ok 70 żł do 140 zł.
kondzio
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondzio » 06.02.2008 21:05

tak jak napisałeś,życie swoje a instrukcja swoje,
ostatnio przeprowadzono testy na samochodach o harakterystyce podsterownej i nadsterownej oraz na różnym terenie,przy tej samej prędkości wyszło że przy samochodzie z napędem na przód raz jest lepiej założyć łańcuchy na przednie koła a raz na tylne i o dziwo więcej razy wyszło że na tył
testy te dotyczyły bezpieczeństwa jazdy na drogach pokrytych śniegiem a samochody były wyposażone w opony zimowe tak więc nie było problemu z ruszeniem z miejsca

osobiście do tej pory zawsze zakładałem łańcuchy na przednie koła przy napędzie na przód i nie miałem żadnych problemów z jazdą.

kierowcy kupują łańcuchy głównie po to by nie mieć kłopotów z ruszaniem(tak samo ja) ale zastanowiły mnie te samochody zimą na trasach gdzie właśnie tył samochodu był wyrzucony na pobocze łub do rowu

czekam na wasze doświadczenia i spostrzeżenia w jeżdzie na łańcuchach

pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Bagażniki/ Boxy/ Uchwyty/ Łańcuchy śniegowe - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone