Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bagażniki/ Boxy/ Uchwyty/ Łańcuchy śniegowe

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 05.05.2017 21:45

Tu jeszcze lepiej widac prostotę tej platformy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2017 21:53

Crocodyl napisał(a):Odwołam się do doświadczenia i wiedzy innych Userów i poproszę o radę. Poszukuję bagażnika dla 3 rowerów na hak. Jest tego muultum ale szukam czegoś w sensownej (do 1500 PLN) cenie i godnym stosunku jakość / cena. Motam się pomiędzy trzema modelami:
1. TAURUS Basic + https://www.taurus.info.pl/katalog/uchw ... sic-plus-3
2. MENABO Winny 3 https://www.bagazniki.pl/pl/p/Platforma ... INNY-3/507
3. Wariant no name dla Norauto http://www.norauto.pl/transport/samocho ... -premium-3
Parametry mają podobne lub wręcz identyczne. Oglądałem ten w Norauto i muszę powiedzieć, że wykonanie, łatwość obsługi itp. wypadł na plus. Ale to produkt tajwański. Taurus polski, Menabo włoski oba raczej znanych producentów i prawie identyczne. I bądź tu mądry. Pomóżcie, który wybrać albo co w zamian?


Zerknij na Alfa 3 plus 1 :wink:
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 18.05.2017 19:29

Tak do całości sprawy i aby ułatwić podjęcie decyzji innym mającym podobne dylematy melduję, że wygrał Witter ZX 503 na trzy rowery. Moim zdaniem naprawdę warty swojej ceny. Łatwość montażu, sposób wykonania ogólnie wszystko na duży "+". Teraz tylko testy drogowe pod obciążeniem ale wygląda, że będzie OK. Polecam.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 18.05.2017 20:15

Cze!
No to gratki....
budżet przekroczony czy stargowałeś coś?
pozdro
fly
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 19.05.2017 07:03

Fakt, wydałem prawie 2x tyle ile planowałem na wstępie. Jednak im więcej bagażników oglądałem, przymierzałem itp. tym bardziej wiedziałem, że wydać muszę więcej. Sama możliwość przewozu rowerów to jedno ale łatwość montażu bagażnika na samochód, zabezpieczenie rowerów (i sposób) na platformie itp. to drugie. Ten bagażnik wygrał funkcjonalnością (jako jedyny ma składanie i przewóz "na pusto") i ceną bo markowe Azery, Tulle itp. były droższe o min. 600 PLN. Jest to produkt Westfalii więc i jakość wykonania a mam nadzieję że i trwałość będzie na odpowiednim poziomie. Mam nadzieję, że trochę posłuży a w tym roku przejdzie chrzest bojowy na długiej trasie na płd. Europy (ciągle nie możemy się zdecydować czy Włochy czy ... Chorwacja :oops: :?: ), na razie testy krajowe - jutro nad Zalew Zegrzyński :) .
hajner
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.06.2017
Box dachowy Farad N6 vs Thule Ocean 780 vs Taurus Xtreme II

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajner » 11.06.2017 19:59

Witam

Proszę i pomoc w zakupie boxu dachowego budżet około 1500 PLN box będzie jeździł na alfie 159 SW

zastanawiam się nad modelami poniżej, sprzedawca zachwalał mi bardzo Farada N6 ale nie znam tej marki

Farad N6
Thule Ocean 780
Taurus Xtreme II 450

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 11.06.2017 21:47 przez hajner, łącznie edytowano 1 raz
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Box dachowy Farad N6 vs Thule Ocean 785 vs Taurus Xtreme

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 11.06.2017 20:20

Trochę nie na temat ale. Zastanawiałem się też nad kupnem Boxa i brałem pod uwagę drugi i trzeci. W końcu kupiłem inter pack 5,6 Traxer. Mam go już rok i jestem bardzo zadowolony. Ładowność 75 kg. (Wzmacniane dno).
Z tej serii są jeszcze inne modele (rozmiary). Jeżeli nie oglądałeś go to myślę że przynajmniej warto zobaczyć.
Pozdro.
DamianSz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 10.07.2013
Re: Box dachowy Farad N6 vs Thule Ocean 780 vs Taurus Xtreme

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianSz » 04.07.2017 10:31

hajner napisał(a):Witam

Proszę i pomoc w zakupie boxu dachowego budżet około 1500 PLN box będzie jeździł na alfie 159 SW

zastanawiam się nad modelami poniżej, sprzedawca zachwalał mi bardzo Farada N6 ale nie znam tej marki

Farad N6
Thule Ocean 780
Taurus Xtreme II 450

Pozdrawiam


W zeszłym roku szukałem boxa by jakoś się spakować do Chorwacji na dwa tygodnie z małym dzieckiem. Nie chciałem przepłacać, ale z powodu tego, że jeżdzę na nartach chciałem kupić box taki i na lato i na zimę.
Z tego co się dowiedziałem to w zasadzie wszystkie Boxy są w chwili obecnej robione z ABS-u. Kwestia ładowności to dla mnie drugorzędna sprawa, poza tym kupując taki o ładowności 75kg, przy masie własnej 15kg, mamy na dachu 90kg. Większość samochodów osobowych ma mniejsze dopuszczalne naciski na dach. Pozostaje kwestia zmiany punktu cięzkości pojazdu, ale to już dywagacje....
Bardziej intersowała mnie pojemność i długość wewnętrzna.
W moim przypadku padło na Taurusa Xtreme II 450
Z plusów co moge wymienić to 980zł brutto, markowe ok. 2000zł, centralny zamek z blokadą kluczyka przy otwartym boxie, obustronne otwieranie (szczególnie ważne dla mnie przy wyższym aucie), szybki montaż, jak dla mnie solidna konstrukcja. Negatywów jak narazie nie zauważyłem. Jeżeli się pojawią to dopiszę.
bonku
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 12.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonku » 04.07.2017 12:11

Ja szukałem dla siebie boxa, wcześniej pożyczałem i zawsze byly to długie boxy, nawet 2,30m. Przy moim samochodzie to za długi box, szukalem krótkiego i znalazlem używkę thule ocean 100, w super stanie. Fajny, szeroki, dla mnie pakowniejszy i łatwiej torby rozłożyć, bo na szerokość można.
Ostatnio edytowano 04.07.2017 15:07 przez bonku, łącznie edytowano 1 raz
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 04.07.2017 14:35

I ja znalazłem dla siebie taki optymalny w salonie opla w Bydgoszczy maja promocję akcesoriów GM a to Thule Motion 800 XL za 1799 zł ważne żeby mieć opla zarejestrowanego na siebie i być zarejestrowanym w aplikacji Myopel , a normalnie cena 2170 .
Więc trudno żebym nie skorzystał . Ech wolałbym Spirit 820 Pipes czyli srebrny carbon jest piękny dłuższy ale niższy tylko ceny za używanie po 1900 zł , ale do tego łatwij leżaki i inny sprzęt plażowy zamontować . Myślałem o Taurusach jednak do belek Wingbar trzeba adapter kupować za 150 zł i pojemność mniejsza w Altro , a cena kusiła i skusiła :)
Obrazek
nocad
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nocad » 15.07.2017 20:30

Witam, czy ktoś orientuje się w Boxach Thule? Złamałem dziś kluczyk w zamku ( Ocean 780). Muszę zakupić nową wkładkę i tu pytanie jaki to nr wkładki będzie pasował.?
bonku
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 12.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonku » 15.07.2017 21:09

Wkładka jest chyba jednego rodzaju. Sprzedawane w zestawach składających się z 4, 6 sztuk, więc chyba na dwie belki lub dwie belki i dwa zamki kufra.
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 15.07.2017 21:54

http://allegro.pl/thule-596-zamki-wklad ... 64622.html

kolego odpowiednie dłuto , szpic i da się to wydłubać , skoro wiertła złamane z zęba usuwają ...

nie poddawaj się ostry szpic igła twarda pod kątem 45 st i podważaj
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 17.07.2017 19:56

Jeżeli wydłubiesz bez uszkodzenia wkładki resztki klucza, bez problemu dorobisz lub dokupisz odpowiedni klucz. Dobra firma naprawiająca zamki poradzi sobie z tym problemem.
Jeżeli sam chcesz to robić też dasz radę, pewnym kłopotem jest wyjęcie wkładki, w pudle wychodzi ona w pozycji między otwartym, a zamkniętym. Są specjalne klucze serwisowe ułatwiające pracę. Można też dokupić 1 lub 2 wkładki, niekoniecznie jak podają wcześniej 4 czy 6.
Cena klucza z odpowiednim numerem 20/25 zł, dorobienie pierwszej sztuki podobno ok 40 zł, cena 1 wkładki z kluczem 30 zł.
nocad
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nocad » 17.07.2017 22:58

Wkładkę rozwierciłem, nie dało rady wydłubać klucza. Ale oprócz problemu z zamkiem jest problem z zamocowaniem Box'a do belek. Ich rozstaw w Hondzie CRV III jest nie kompatybilny z otwartymi w box'ie. Czy Thule dopuszcza wywiercenie dodatkowych otworów pomiędzy już istniejacymi ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Bagażniki/ Boxy/ Uchwyty/ Łańcuchy śniegowe - strona 152
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone