Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bagażniki/ Boxy/ Uchwyty/ Łańcuchy śniegowe

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 23.05.2018 18:42

czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 31.05.2018 07:00

Ja ostatnio byłem w Auto Pak Bagażniki Poznań kupowałem już tam kiedyś bagażnik na rowery teraz byłem po box dachowy w którym zmieści się ponton 320 oczywiście miałem go ze sobą :mrgreen: wybrałem Terra Drive 480
Wymiary wew
Długość 190, szerokość 76,wysokość 40,pojemność 480,nośność 75,wew metalowe profile usztywniajace dno, zamek trzy punktowy, dwustronność otwierania :D +belki na relingi HAKR aluminiowe z zamkami
Mam go z dwa tygodnie i jestem zadowolony co dziwne sprawdzając z gościem inne boxy w niektórych wyginały się podłogi i były bardzo miękkie
Box cena 999,belki 279, montaż gratis :wink: wszystko prezentuje się tak :oczko_usmiech:
Załączniki:
IMG_20180513_122144_resized_20180531_080150695.jpg
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.06.2018 06:35

Dziadek Maciek napisał(a):https://www.bagazniki.pl/pl/p/Poprzeczki-dachowe-Honda-CR-V-II-CRUZ-935-622-SX120/1994

Dzięki Maciek.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 04.06.2018 07:41

Zastanów się czy na pewno chcesz kwadratowe belki 8)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 04.06.2018 09:52

czesiu1976 napisał(a):Ja ostatnio byłem w Auto Pak Bagażniki Poznań kupowałem już tam kiedyś bagażnik na rowery teraz byłem po box dachowy w którym zmieści się ponton 320 oczywiście miałem go ze sobą :mrgreen: wybrałem Terra Drive 480


Łudząco podobny do Thule :)

Sam się nad nim kiedyś luźno zastanawiałem, podobnie jak nad MODULA WEGO 450.

Jednak postanowiłem śledzić ogłoszenia używek i 2 tygodnie temu trafiłem na Thule Atlantis 200 w stanie niemal perfekcyjnym za 700 zł. Krótszy od twojego o 15 cm. ale dla mnie gabarytowo idealny. Pojemny na lato, a i moje narty wejdą.

k2.jpg


Jako, że jeżdżę pod namiot, to wziąłem pod uwagę zakup bagażnika na hak i tak od wczoraj zostałem posiadaczem Thule Backup 900 (stan prawie fabryczny) wraz z platformą rowerową Thule. Zestaw za 1300 zł. Można więc powiedzieć, że kupiłem wszystko za pół ceny. Całość zajęła mi jeden miesiąc, wraz ze sprzedażą mojego Ocean`a 80, którego również kupiłem jako używkę i odsprzedając nawet zarobiłem parę złotych.

Box`y to nie auta i każdy potrafi ocenić stan używki. Jeśli więc ktoś ma czas na poszukiwania, to warto zastanowić się nad sprzętem z drugiej ręki.

b1.jpg
ikar
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ikar » 06.06.2018 10:44

Cześć.

Na razie szukam bazy. Ford focus kombi mk2 z 2010 r. Nie mam relingów. Co możecie polecić?

Pozdrawiam - Łukasz
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 05.07.2018 22:23

Po zmianie auta zainwestowałem w zamontowanie łatwo ściąganego haka, docelowo z myślą o zakupieniu bagażnika rowerowego.
Nadszedł czas podjęcia decyzji dot. bagażnika. Ze względu na stan osobowy rodziny w grę wchodził tylko taki na 4 rowery.
Auto to SUV, więc jakiekolwiek montowanie bagażnika na dachu od razu odpadało.
Przeszukałem ten wątek, przeczytałem chyba dobre 70 stron i jestem pełen uznania i podziękowania za fachowe i cenne informacje dla Dziadka Maćka. Naprawdę ten wątek to kompendium wiedzy, dla każdego kto zamierza kupić bagażnik czy box dachowy. Wiele mi się rozjaśniło po lekturze profesjonalnych Maciejowych informacji / choc i innych użytkowników też/
Ostatecznie wybrałem bagażnik polecany przez Maćka, a mianowicie https://www.motoautko.pl/product-pol-29690-Fabbri-Bici-Exclusiv-Deluxe-Bagaznik-rowerowy-na-hak-3-rowery-adapter-na-4-rower.html?webeId=webepartners
Owszem chciałoby sie Thule, ale dla 4 rowerów to półka cenowa .... hohoho... Jakby zliczyć koszt montażu haka + thule to wyszłaby kwota rzędu 5-6 tys 8O Żona by mnie powiesiła nie powiem za co .... :(
A Fabbri ma jedną niesamowitą zaletę. Po ściągnięciu rowerów można złożyć go na klapie bagażnika i jeździć bez jego demontowania. Zawsze się zastanawiałem, gdzie ja będę trzymał bagażnik przez kilkanaście dni będąc na wyjeździe czy w gościach, że o rowerach nie wspomnę...
Cena też rozsądna jak na 4 rowery,więc dodatkowo pozytywna opinia fachowca przechyliła szalę.
Lada chwila go otrzymam, dodatkowa tablica rejestracyjna już czeka do odbioru, więc jak zacznę go użytkować napisze dla innych opinie jak się spisuje.

A wątęk serio godny polecenia każdemu kto planuje zakup bagażnika.
kameo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kameo » 22.07.2018 13:40

Uwaga do posiadaczy wszelkiego osprzętu poza wnętrzem samochodu.... nie oszczędzajcie na markowych i sprawdzonych produktach i przede wszystkim mając już coś przytwierdzone do auta - jedźcie wolniej :roll: Tydzień temu wracając z Chorwacji, nasze auto zostało "zbombardowane" gratami, które wypadły na autostradzie z boxu jakiegoś auta, jadącego przed nami. Słabe zamknięcie, przepełnienie boxu czy za szybka jazda? Nie wiem i nie interesuje mnie to. Ważne, że nic nikomu się nie stało i cało i zdrowo wróciliśmy z urlopu. Prędkość ponad 180km/h to chyba nieco za szybko na jazdę z czymś na dachu, prawda? :papa:
Ten sam kierowca kilkaset km dalej, najprawdopodobniej znowu powtórzył akcję z otwarciem, ale tym razem mijaliśmy go na szczęście, jak już stał na poboczu.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1505
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 28.08.2018 12:06

A ja chciałbym serdecznie polecić box dachowy Bermude 300 zakupiony w Norauto. Trafiłem na promocję i za bazę (199 zł.), belki aluminiowe (219 zł.) oraz box (869 zł.) zapłaciłem 1287 zł. Do tej pory pożyczałem cały sprzęt, płacąc za niego za 2 tygodnie niespełna 400 zł., więc mam wrażenie, że się opłacało :-).
Box, baza i belki sprawiają wrażenie solidnie wykonanych i takie też są. Spokojnie można poruszać się z prędkościami autostradowymi, a nawet nieco wyższymi :-). Bardzo łatwy montaż bazy i belek, jak i samego boxu, przykręcanego do belek za pomocą uchwytów zaciskowych. Jedyna rzecz, do której się przyczepię, to zamykanie klapki montażowej przy stopie bazy. Byłoby super, gdyby była zamykana na kluczyk, a jest jedynie na plastikowy kluczyk gwiazdkowy. No ale cóż - cena...
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 29.08.2018 19:21

Plastikowy kluczyk często stosuje MB w bagażnikach w wersji standard, za dodatkową opłatą można zamówić "normalne" zamki.
Pokaż co masz.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1505
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 30.08.2018 02:38

Komplet już zdjęty i leży w garażu. Jak znajdę chwilę to podjadę i cyknę jakieś fotki.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.01.2019 15:06

Dziadek Maciek napisał(a):...


Witaj

Jakie tanie rozwiązanie byś polecił do Astry K HB aby zamontować na tym box dachowy?

Zero relingów itd a bagażnik tak mały, że płakać się chce :(

Auto w rodzinie na krótko i nie warto inwestować w długofalowe rozwiązanie ...
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 25.01.2019 23:59

Nie zajmuję się już bagażnikami, nie jestem na bieżąco.
Tanie, a dosyć solidne, godne polecenia bagażniki to np Cruz, poszukaj na bagazniki.pl
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 27.01.2019 09:30

Poleci ktoś solidny, ale nie za miliony monet bagażnik rowerowy (na 3 rowery) na hak ?
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 27.01.2019 21:12

Poszukaj używanego Thule, tylko pamiętaj, że jeśli masz w aucie światło wsteczne, a pewnie masz, to od 2016 r. platforma też powinna je posiadać.
https://www.dobrehaki.pl/czy-platforma- ... -n-30.html

Ostatnio Decathlon wyprzedawał z dużym upustem platformy Mont Blanc bez wstecznego.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Bagażniki/ Boxy/ Uchwyty/ Łańcuchy śniegowe - strona 154
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone