Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTANE)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.11.2013 17:54

No kanał pomiędzy Korčulą a Pelješcem to Mekka serferów i kajtowców :) Tam uvijek wieje :)
Miło poczytać o miejscach które sie zna, z czarnym płynem w kieliszku przelanym z butelki z napisem "Rukom težaka rađeno...u boci predočeno" :)
ARNIK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 29.10.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARNIK » 01.11.2013 19:32

Bocian napisał(a):
ARNIK napisał(a):
Bocian napisał(a):Może jakieś getto dla brzydkich zrobić... :roll:

Wystarczy jak się ubiorą tj. założą majtki i biustonosze. Uważasz że to za duże wymagania?

Jakiś inny powód oprócz tego, że tobie sie to nie podoba? Jakiś formalny zakaz? Każdy będzie stary i brzydki. I to nie powód aby nie robić tego, co sie lubi. To nie temat tego wątku, nie ma co robić OT w relacji. Niejednokrotnie była o tym mowa. Też będziesz stary. Nie wychodź wtedy z domu...


Są plaże dla naturystów ,nie każdy może chcieć wraz z dziećmi przebywać wśród nudystów. Weż kilka głębokich oddechów i wyluzuj bo widzę że za bardzo bierzesz niektóre rzeczy do siebie.
Bocian napisał(a): I to nie powód aby nie robić tego, co sie lubi.

Niestety ale w naszej cywilizacji nie możesz robic wszystkiego na co masz ochote...choć może to i dobrze.
Bocian napisał(a):Też będziesz stary. Nie wychodź wtedy z domu...

Kazdy bedzie ,ja także ,nie znaczy to ze bede paradował na golasa na tekstylnej plazy.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.11.2013 19:55

Nie zaśmiecaj relacji. Masz jakiś problem napisz do admina albo do mnie na PW.
ARNIK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 29.10.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARNIK » 01.11.2013 20:07

Bocian napisał(a):Nie zaśmiecaj relacji. Masz jakiś problem napisz do admina albo do mnie na PW.

Widze ze to ty masz problem bo atakujesz ludzi. Z tego co zauwazylem to inni w innych watkach tez maja o to do ciebie pretensje.Dlatego zasugerowalem ci zebys wyluzowal.
No ale dosyc tego offtopic ,czekamy na kolejne relacje autorki :)
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 02.11.2013 20:26

Pora opuścić Pontę...tym razem bez żadnych sentymentów czy rzewnych pożegnań.
Pakujemy menele i z poczuciem rześkiej , spontanicznej wolności wskakujemy do auta.
Kierujemy się na Dubrownik - przez niektórych uznawany jest za najpiękniejsze chorwackie miasto...chcemy przekonać się o tym osobiście :D
Mamy nadzieję, że po drodze znajdziemy jakiś fajny camp, gdzie będzie można swobodnie oddychać.
Przebijamy się przez Ston i podziwiamy okalające miasto mury obronne...a raczej ich resztki...

145.JPG


Część murów została zniszczona w czasie trzęsienia ziemi w 850 r., część została rozebrana przez okolicznych mieszkańców w celu pozyskania budulca...

146.JPG


Jedziemy dalej. Mijamy urokliwe zatoczki i malutkie, klimaciarskie porty...

150.JPG


Leniwie pijemy kawę w przydrożnej knajpie...nie spieszymy się, upajamy się niezależnością ciesząc oczy takimi widokami...Jakie to szczęście, że te najpiękniejsze rzeczy na świecie są zupełnie za darmo !

147.JPG


Lazur wody jest tak błękitny, że nawet z odległego klifu możemy podziwiać dno morskie.
Ktoś tam na dole ma fajne wschody i zachody słońca...

148.JPG


Następne krajobrazy wyrywają mnie z auta jak magnes...Chcę naocznie, namacalnie zaistnieć w ich cichym kuszeniu...dotykając spękanej ziemi, kąpiąc się w słodkim aromacie ziół , wdychając rozgrzany, falujący spokój...absorbując przez skórę i chowając na zapas...W takich miejscach mimo, że wciąż jeszcze dotykam ziemi, już jestem w niebie!

149-001.JPG
Ostatnio edytowano 26.01.2014 16:07 przez neska, łącznie edytowano 1 raz
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 03.11.2013 17:29

Dubrownik oglądany z daleka robi na nas niesamowite wrażenie... Potężna twierdza skąpana w słońcu mieni się czerwienią rozgrzanych dachów, które pięknie kontrastują z bielą budynków i soczystą, bujną zielenią drzew...Miasto wygląda jakby w jakiś magiczny sposób unosiło się na srebrzystych wodach Adriatyku...Wielkie, silne i wyniosłe...

151.JPG


Podziwiamy regularną , uporządkowaną zabudowę opartą na „starorzymskiej” zasadzie tj. projektowaniu wszystkich urbanistycznych struktur pod kątem prostym i na kwadraturze ...

152.JPG


Droga na starówkę prowadzi wzdłuż linii brzegowej gdzie możemy podziwiać takie giganty...

153.JPG


Ostatnia panoramka z dalszej perspektywy i nurkujemy w głąb zagmatwanych uliczek...

154.JPG


Robimy powolną rundkę wokół Starego Miasta rozpaczliwie wyciągając szyje w poszukiwaniu jakiegokolwiek miejsca parkingowego...Widząc ogrom zaparkowanych aut i tych którzy tak jak my snują się jak sepy nad potencjalną ofiarą opuszcza mnie entuzjazm...To będzie cud jeśli coś znajdziemy...Jak na razie stoimy w gigantycznym korku rozpływając się we wnętrzu auta...Po 15 min fartem wbijamy się za jakimś autobusem na kawałek wolnego pasa i wyjeżdżamy na wolną przestrzeń. Oddalamy się od murów, znów skręcamy w prawo szukając szczęścia w okolicznych uliczkach...wszystko zapchane...zawracamy i próbujemy z drugiej strony...naprzeciwko salonu Toyoty majaczy jakaś zapuszczona ślepa uliczka z resztkami zaniedbanego parku...wbijamy się tam i parkujemy w krzakach...Nie wiem czy to dobry pomysł ale w tamtej chwili wszystko mi jedno...
Wyskakujemy z auta i mozolnie pniemy się w górę , w stronę potężnych murów...po drodze wypijamy zapas wody ...jak na złość tego dnia jest szczególnie upalnie...po 20 min docieramy na wzgórze, z którego rozpościera się taki fajny widok...

197.JPG


No teraz to już będzie z górki!...
Wpadamy w labirynt wąskich uliczek...na szczęście przy ich rozwidleniach są umieszczone tablice informacyjne wiec trudno się zgubić...Po drodze podziwiamy bujną roślinność...

156.JPG


I minimalistyczną architekturę...

157.JPG


Nasz cel coraz bliżej...

155.JPG


W końcu zmęczeni docieramy do murów obronnych...Wszystko co najlepsze dopiero przed nami!

158.JPG
Ostatnio edytowano 26.01.2014 16:14 przez neska, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 03.11.2013 17:45

Stały problem w Dubrovniku. Albo trzeba być tam wcześnie rano albo parkować na parkingu wskazywanym tu przez bywalców :) Jeszcze ani razu mi sie to nie udało :lol:
ARNIK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 29.10.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARNIK » 03.11.2013 18:52

To chyba bolączka wiekszosci znanych miejsc turystycznych . W Splicie bylo podobnie ,miejsce dopiero mozna znalezc kawalek od starowki a auta zaparkowane przy starowce w miejscach do tego nie przeznaczonych byly przy mnie odholowywane. Parkingi tzw. oficjalne usytuowane w newralgicznych miejscach były nie dosyc ze zatłoczone to na dodatek horrendalnie drogie.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.11.2013 20:56

W ubiegłym roku parkowaliśmy tu
Do starówki kilka minut spacerkiem. Parking podziemny, miejsca dużo, niestety nietanio :( - 20 kun/h. Na pocieszenie po powrocie do samochodu było w nim chłodno :lol:
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 03.11.2013 21:56

My za pierwszą rundką znaleźliśmy fajne miejsce, niestety nasza radość była krótka, ponieważ parkometr nie przyjmował monet. Po wrzuceniu kilku sztuk wypadały wszystkie i finał. Co odważniejsi pozostawiali swoje autka bez kwitu. Ja nie miałam ochoty stresować się podczas spaceru po murach, więc ruszyliśmy szukać innego miejsca. Po dwóch rundkach dookoła niestety takowego nie znaleźliśmy.
Na szczęście zauważyliśmy parking podziemny o którym wspomniała powyżej gusia-s. Po 3h wróciliśmy cali szczęśliwi, zapłaciliśmy 60 kun ( cóż to za kwota biorąc pod uwagę rangę i piękno tego co widzieliśmy). Wracaliśmy po 21.00, gdyż zwiedzanie Dubrownika zaplanowaliśmy na późne popołudnie. Widoki z murów po zachodzie słońca niezapomniane. Nocowaliśmy 11 km od Dubrownika, więc mogliśmy sobie spokojnie taką opcje zaplanować. Na zakupy też jeździliśmy do Dubrownika ( do Konzuma przy porcie).
Polecam ten parking, naprawdę nie warto się stresować poszukiwaniem wolnych miejsc, lepiej od razu udać się w to miejsce.
Trzeba tylko uważać, bo przy samych murach też są takie podziemne parkingi, ale one są dużo droższe ( nie pamiętam dokładnie ale chyba coś ok. 200 kun za cały pobyt).
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 05.11.2013 20:25

neska napisał(a):Tuż przed miastem zauważamy tablice informacyjne: Camp Adriatic... Camp Ponta.
Z czystej ciekawości (bo przecież ujechaliśmy zaledwie 7 km) chcemy je obejrzeć.
Pierwsze kroki kierujemy na plażę...no fajnie jest!
Plaża nie jest duża ale bardzo urokliwa, ukryta w zacisznej zatoczce, otoczona tajemniczymi skałkami...Drobny żwirek przyjemnie chrzęści pod stopami...

Witam. Obok jest jeszcze trzeci camp Vala. Dużo większe parcele i wszystkie dobrze zacienione. Naszym zdaniem, z tych trzech Vala camp jest najlepszy. Plaża należy do właścicieli campu Vala i pozostałe campy korzystają z niej na zasadzie użyczenia.
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 05.11.2013 22:32

Bocian napisał(a):Stały problem w Dubrovniku... albo trzeba być tam wcześnie rano:


Odpada...na wakacjach lubię pospać... 8)

Bocian napisał(a):... albo parkować na parkingu wskazywanym tu przez bywalców :) Jeszcze ani razu mi sie to nie udało :lol:


..Trzecia opcja - niczym się nie przejmować i liczyć na łut szczęścia...
ps. Wierzę ,że w końcu Ci się uda :papa:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.11.2013 22:36

neska napisał(a):
Bocian napisał(a):Stały problem w Dubrovniku... albo trzeba być tam wcześnie rano:


Odpada...na wakacjach lubię pospać... 8)

No to jechać na noc, znaleźć miejsce i spać w aucie :mrgreen: I miejsce jest i wyspani :)

neska napisał(a):..Trzecia opcja - niczym się nie przejmować i liczyć na łut szczęścia...
ps. Wierzę ,że w końcu Ci się uda :papa:

I tak też robiłem :) Pisząc , ze mi sie nie udało miałem na myśli, ze nigdy nie byłem rano ani, że nie parkowałem w tym garażu :) Byłem na murach 5 razy :)
Pozdrav.
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 05.11.2013 22:40

ARNIK napisał(a):... W Splicie bylo podobnie ...


Split mieliśmy w planach w drodze powrotnej...niestety ,tam nasz fart nie zadziałał. Po 30 min kręcenia w korku odpuściliśmy...spróbujemy za rok :wink:
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 05.11.2013 22:42

gusia-s napisał(a):W ubiegłym roku parkowaliśmy tu
Do starówki kilka minut spacerkiem. Parking podziemny, miejsca dużo, niestety nietanio :( - 20 kun/h. Na pocieszenie po powrocie do samochodu było w nim chłodno :lol:

... dzięki za info...pewnie jeszcze skorzystamy :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTANE) - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone