Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Austria moim okiem

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011
Austria moim okiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 23.04.2017 17:50

No tak, w końcu dojrzeliśmy do spędzenia czasu w Austrii. Wiosna to doskonały czas by się TAM wybrać. No właśnie wiosna, a nie ZIMA. Ale po kolei... Rodzinkę zacząłem "zmiękczać" już ok 2 tygodni przed świętami Wielkanocnymi ale cały czas odpowiedz brzmiała - NIE. "Przecież w ubiegłym roku też nas nie było w domu na Święta (marcowa Chorwacja). W tym roku nie ma mowy. Zostajemy w domu i JUŻ." Przełom nastąpił w środę poprzedzającą świąteczny weekend. Przemęczenie pracą i opcja przygotowywania świąt a wyjazd na gotowe do hotelu i podziwianie widoków - takie były moje argumenty, które zdecydowanie wygrały. W środę wieczorem nasz pobyt w hotelu w Austrii został zarezerwowany :) Plan był prosty. Wyjazd do Austrii w piątek, powrót do Niemców ;) w poniedziałek - 4 dni odpoczynku i nic więcej. Odległość 250 km, czas przejazdu 2 godz, cel miasteczko Hohentauern - Styria. Jest to małe turystyczne miasteczko (no i tu mnie trochę poniosło z tym miasteczkiem, no ale jeden sklep jest :) ) z przepięknymi widokami i trasami do łażenia po górkach. (Do jazdy na nartach - też - jeśli ktoś to lubi:)

Na zachętę kilka pstryków z okolic:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 23.04.2017 19:03 przez nikiel, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.04.2017 18:03

No to czekam na więcej ze Styrii i Wysokich Taurów :D
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 23.04.2017 18:57

No fajne te lusterka :wink:
Czekam oczywiście na więcej :D
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 23.04.2017 19:08

Pääkäyttäjä napisał(a):No to czekam na więcej ze Styrii i Wysokich Taurów :D


Ze Styrii jeszcze kilka fotek będzie, jednak obawiam się że Wysokich Taurów się nie doczekasz ;( Wybraliśmy się do miejscowości Hohentauern w kraju związkowym Styria, a nie do Hohe Tauern leżacych na terenie Salzburga, Tyrolu i Karyntii.
Pozdrawiam
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 23.04.2017 19:14

elka21 napisał(a):No fajne te lusterka :wink:
Czekam oczywiście na więcej :D


Dzięki. Faktycznie te refleksy były interesujące. Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.04.2017 19:16

nikiel napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):No to czekam na więcej ze Styrii i Wysokich Taurów :D


Ze Styrii jeszcze kilka fotek będzie, jednak obawiam się że Wysokich Taurów się nie doczekasz ;( Wybraliśmy się do miejscowości Hohentauern w kraju związkowym Styria, a nie do Hohe Tauern leżacych na terenie Salzburga, Tyrolu i Karyntii.
Pozdrawiam


Aha :D Nie zmienia to faktu, że i tak czekam :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.04.2017 20:00

jak będą takie odbicia, to będzie super, prosimy o więcej
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 23.04.2017 21:52

Zapowiada się pięknie, też czekam na kontynuację.
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 24.04.2017 11:10

te kiero napisał(a):jak będą takie odbicia, to będzie super, prosimy o więcej


maxredaktor napisał(a):Zapowiada się pięknie, też czekam na kontynuację.


Witam wszystkich, jednak tak jak napisałem na wstępie wyjazd był typowym spontanem tylko na 4 dni, ba żeby jeszcze te 4 dni dało się spędzić na dworze (lub na polu - jak kto woli ;) ) i niestety seria odbić prawie się wyczerpała. Zostało jeszcze kilka i te postaram się tu zamieścić.
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 24.04.2017 12:20

Piątkowa Austria przywitała nas pięknym słońcem i tylko gdzieniegdzie pojawiającymi się chmurami. Do samego miasteczka dotarliśmy bez jakichkolwiek problemów, jednak w znalezieniu naszego hotelu pomogła miejscowa ludność, gdyż nawigacja zastrajkowała a i kierunkowskaz z nazwą hotelu doprowadził nas do skrzyżowania w 3 różnych kierunkach bez jakichkolwiek wskazówek gdzie kontynuować jazdę. Tak więc z małymi niespodziankami dotarliśmy pod sam hotel.

Obrazek


Obrazek

Zarówno pogoda, jak i widoki bardzo nam się podobały. Jednak po wyjściu z samochodu dotarł do nas tak nieznośny smród, że drogę z parkingu do hotelu pokonaliśmy na bezdechu. TO TAK SIĘ WITA GOŚCI !!! Nie było to Słowiańskie powitanie. Jak się okazało, przez 2 dni miejscowi nawozili pobliskie łąki testerami perfum, które nie przeszły norm jakości ;) Gdzieś musieli je wylać !!! Po załatwieniu spraw formalno-meldunkowych, zwiedzeniu hotelu, rozpakowaniu się, ruszyliśmy pozwiedzać okolicę, gdyż do posiłku mieliśmy jeszcze 2 godziny. Ku naszemu zdziwieniu zapach "perfum" już się utlenił lub nasze nosy przywykły i poszliśmy podziwiać okoliczne widoki.

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Kręcąc się po okolicy natrafiliśmy na miejsce szczególnie urokliwe, jednak ze względu na porę i warunki oświetleniowe, niezbyt nadające się do fotografowania. No cóż nie zawsze można mieć to co się chce :( Będziemy mieli jeszcze sporo czasu żeby tu przyjść w sprzyjających warunkach. (No chyba że nie)

Obrazek

To miejsce było oczywiście inspiracją do tych odbić, które udało się zrobić dnia następnego. A sprawcą, a dokładnie sprawczynią tego wszystkiego był nasz pies, który pojechał z nami na wyprawę. Po piątkowym dniu pełnym emocji, pysznej i obfitej kolacji, wszyscy usnęli jak małe dzieci. Wieczorem jeszcze każdy zarzekał się, że śpimy minimum do 9.00 (ograniczenie wydawania posiłku), a tu niespodzianka. Psa nikt się nie pytał, do której zamierza spać. Drzemiąc jeszcze w najlepsze, mimowolnie poczułem czyjąś obecność i wzrok wlepiony w moją nieruchomą postać. Powoli otworzyłem jedno oko i ujrzałem zwisający nade mną łeb prawie czystej krwi labradora, która w nosie miała nasze ustalenia odnośnie długości snu. Radość Nori (naszego psa) była tak ogromna, że udało jej się w końcu kogoś obudzić i z utęsknieniem czekała w gotowości na poranny spacer. Słowo poranny ma tu kluczowe znaczenie. Spojrzałem na zegarek - BYŁA 7.00 !!! Postanowiłem, że wezmę ją na przeczekanie. Odwróciłem się do niej d... znaczy na drugi bok i czekam. Ona jednak też sprawdzała moją cierpliwość. Usiadła i piszczy, najpierw nieśmiało, po chwili dźwięk narasta i wwierca się w każde zakamarki mojej głowy. No nie serca z kamienia to ja nie mam. Postanowiłem zaryzykować, może się uda. Komenda: "Idź do pani, pani pójdzie z tobą na dwór" NIC się nie dzieje. Odwróciłem się i to był mój błąd. Siedzi i taka niby biedna gapi się na ciebie tymi wielkimi, maślanymi oczami. JASNA CHOLERA muszę wstawać. Nikt inny oczywiście pisków nie słyszy, ani żona, ani tym bardziej syn. No trudno taka karma :) Wstałem, szybka poranna toaleta i po wyjściu z łazienki słyszę "Kochanie zrób kawkę :twisted: A czemu nie śpisz ???" :evil: :evil: :evil: Nudziło mi się - odpowiadam ;)
Tak więc poranne wyjście na spacer z psem zaowocowało dobrymi warunkami do lusterek :)

Obrazek


Obrazek

Z piątkowej popołudniowej wędrówki po okolicy, udało się uchwycić jeszcze takie miejsca, gdzie w sezonie można powędkować. Znajduje się tam cała masa prywatnych stawów, jeziorek, gdzie amatorzy "moczenia kija" znajdą coś dla siebie, a i dla amatorów fotografii ciekawych miejscówek nie zabraknie.

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Pozdrawiam
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 24.04.2017 19:32

Widoki zapierające dech w piersiach 8O
Też pozdrawiam, ale się jeszcze wcale z Tobą nie żegnam :wink: :papa:
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 24.04.2017 21:43

Zdjęcia i widoki przepiękne 8O 8O więc chętnie będę towarzyszyć w wyprawie :D :D

Powrót do Austria - Österreich



cron
Austria moim okiem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone