Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Apteczka, trójkąty - herezje o wyposażeniu aut ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.06.2009 06:54

jackuc napisał(a):Witam
na pierwszej stronie napisano: "Wszystkie kraje: Obowiązkowa naklejka "PL" z tyłu samochodu"

Czy nie wystarczy tablica z "fabrycznym" napisem PL ?

Wystarcza, że tak powiem.
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 19.06.2009 08:26

cchhee napisał(a):
Czy gaśnica i trójkąt ostrzegawczy na wyposażeniu auta komuś zaszkodził , a czasami mogą się przydać chociaż nie są wymagane...

Alez oczywiscie ze mozna wozic trojkat, gasnice, ale zanim przyjedzie sie do polski trzeba przejechac przez niemcy gdzie wymagana jest NIEMIECKA apteczka, gdybym chcial wyskoczyc do alp na narty musialbym zaopatrzyc sie w CZESKA apteczke jak rowniez AUSTRIACKA apteczke i Cztery kamizelki odblaskowe.
Nie sprzeczam sie tutaj ze te rzeczy sa kompletnie niepotrzebne, lecz o to ze w przypadku przejazdu przez kilka krajow musialbym miec zawalone pol bagaznika.

Co do opon, to nie wyobrażam sobie mieć każdej opony o innym bieżniku nawet jak miały by być one nowe

Tez tak myslalem gdy pierwszy raz przyjechalem na wyspy, gdzie ponad polowa aut ma opony o innej rzezbie bieznika na jednej osi.
Nie jestem specjalista w tej dziedzinie lecz jesli jest to zgodne z prawem w UK to jakim prawem jadac do PL ( ktora mozna powiedziec lezy w tym samym wielkim panstwie jakim jest Unia europejska), tamtejszy policjant moglby zabronic mi poruszania sie po polskich drogach.
Dodam ze przeglady techniczne na wyspach sa bardzo rygorystyczne ( co nie oznacza ze nie mozna zalatwic przegladu po znajomosci), czesto gesto przegladu nie przechodza auta 4, 5 letnie nie mowiac juz o starszych. Bardzo zwraca sie uwage na zawieszenie i hamulce ( np. Wymiana przednich tarcz hamulcowych co 2-3 lata o klockach nie wspominajac). Nie do pomyslenia jest przetaczanie tarcz lub najmniejsze luzy na lozyskach lub zawieszeniu. W polsce natomiast przy istniejacych obecnie drogach auta jakos przechodza przeglad, bardzo czesto bezproblemowo.
Pozdrawiam.



A czy przykładowo łyse opony to "brak wyposażenia" czy zły "stan technicnzy" auta?

A czy na Polskich blachach będiesz po UK jeździł bez tłumika jeżeli przykładowo w Polsce nie będzie wymagane?

Istotne mi się tutaj wydaje właśnie wprowadzenie pojęć "stan techniczny" i "wyposażenie auta"
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2009 08:54

Czasami te rozważania co trzeba a co nie trzeba są bez sensu...takie rzeczy jak gaśnica, kamizelka odblaskowa czy dobrze wyposażona apteczka podnosi bezpieczeństwo własne i najbliższych...ja dużą wagę przywiązuję do apteczki...kupiłem w hipermarkecie z byle jakim wyposażeniem ale zaopatrzyłem we własnym zakresie...gaśnice też zawsze woże i to halonową - nie proszkową...
partner
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 12.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) partner » 19.06.2009 09:26

lubelski napisał(a):"Należy zauważyć, że w Polsce, biorąc pod uwagę stan prawny na dzień 10 kwietnia 2008 r. (patrz 3), w przypadku kolizji przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym i Konwencji wiedeńskiej, pierwszeństwo mają przepisy zawarte w Konwencji" cytat z Wikipedii. tak to wygląda a jak w rzeczywistości ??? paranoja :?: :?:


Bardzo prosto, gdy dochodzi do takiego sporu, rozstrzyga się go na drodze urzędowej. Urzędnik na drodze nie jest nieomylny, tak jak większość użytkowników drogi. Gdy taki urzędnik się pomyli, nie wstawiamy mu męskich organów płciowych, tyko rozstrzygamy to na drodze prawnej, co jest najlepszym rozwiązaniem, o czym niejednokrotnie się już przekonałem z dużą dozą satysfakcji :D
Niestety większość rodaków potrafi tylko drzeć ryja i w tym są najlepsi, tam gdzie trzeba się poświęcić, czyt. czas, pieniądze (które podlegają zwrotowi) chowają głowy w piasek jak strusie.
Ot taki przykład rzucę: WYBORY ale po nich cóż to człowiek nie słyszy ...
PS
Wchodząc w spór prawny należy znać prawo, w tym przypadku
KODEKS DROGOWY a z tym niestety nie jest najlepiej w naszym narodzie ...
KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisLukas » 20.06.2009 02:19

łyse opony to "brak wyposażenia" czy zły "stan techniczny" auta?

A jak myslisz?
A czy na Polskich blachach będiesz po UK jeździł bez tłumika jeżeli przykładowo w Polsce nie będzie wymagane?

Szukasz dziury w calym :?
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 20.06.2009 09:46

To było a propos jeżdżenia na różnych oponach na jadenj osi auta i podciąganie stanu technicznego pod wyposażenie auta. Określa to załącznik nr 5 konwencji wiedeńskiej.
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 20.06.2009 10:40

12 stron o niczym!!!!!!!!!!!
oxbox
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 26.07.2016
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) oxbox » 27.07.2016 23:17

partner napisał(a):Czytając ten wątek nawet śmiać mi się nie chciało.

No i na koniec, bardzo rozśmieszyło mnie gdy przeczytałem iż policja komuś odbiera paszport... Paszport jest własnością polski. My jesteśmy tylko jego posiadaczem, więc wątpię by ktoś go nam zatrzymał po za granicami kraju. Aby go odebrać należy powiadomić odpowiednie władze polski znajdujące się najbliżej miejsca w którym to następuje.

W temacie dawno nikt nic nie pisał, ale odnośnie konfiskaty paszportu i rozśmieszonego kolegi właśnie przeczytałem w aplikacji iPOLAK, która to aplikacja jest firmowana przez MSZ RP co następuje:
iPolak/Słowenia/Informacje dla kierowców:
"Zgodnie z prawem, w sytuacji, gdy osoba ukarana mandatem karnym bądź karą administracyjną nie posiada środków na jej opłacenie, służby kontrolne (policja, pracownicy DARS, służba celna) posiadają uprawnienia pozwalające na zabezpieczenie płatności i jej natychmiastową egzekucję poprzez tymczasowe odebranie dokumentów podróży (w tym paszportów), prawa jazdy, dokumentow transportowych, papierów wartościowych, środków transportu i innych ruchomości bez względu na ich własnośc i wartość.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 28.07.2016 06:36

Ale kotleta odgrzałeś 8O
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.07.2016 06:50

oxbox napisał(a):
partner napisał(a):Czytając ten wątek nawet śmiać mi się nie chciało.

No i na koniec, bardzo rozśmieszyło mnie gdy przeczytałem iż policja komuś odbiera paszport... Paszport jest własnością polski. My jesteśmy tylko jego posiadaczem, więc wątpię by ktoś go nam zatrzymał po za granicami kraju. Aby go odebrać należy powiadomić odpowiednie władze polski znajdujące się najbliżej miejsca w którym to następuje.

W temacie dawno nikt nic nie pisał, ale odnośnie konfiskaty paszportu i rozśmieszonego kolegi właśnie przeczytałem w aplikacji iPOLAK, która to aplikacja jest firmowana przez MSZ RP co następuje:
iPolak/Słowenia/Informacje dla kierowców:
"Zgodnie z prawem, w sytuacji, gdy osoba ukarana mandatem karnym bądź karą administracyjną nie posiada środków na jej opłacenie, służby kontrolne (policja, pracownicy DARS, służba celna) posiadają uprawnienia pozwalające na zabezpieczenie płatności i jej natychmiastową egzekucję poprzez tymczasowe odebranie dokumentów podróży (w tym paszportów), prawa jazdy, dokumentow transportowych, papierów wartościowych, środków transportu i innych ruchomości bez względu na ich własnośc i wartość.

Jest odpowiedni wątek >>> ipolak-aplikacja-na-smartfona-t45820.html

Za wykopalisko :wink:

złota łopatka.png


Wątek zamykam :idea:
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Apteczka, trójkąty - herezje o wyposażeniu aut ? - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone