Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Apteczka, trójkąty - herezje o wyposażeniu aut ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
WLODEK40K
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 19.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) WLODEK40K » 18.04.2008 23:22

Wybaczcie, ale miałem na myśli odpowiadanie na pytania na poziomie. Czasy PRL-u już dawno się skończyły. Może Ty jeszcze rozumujesz tymi kategoriami? Moim zdaniem na pewno tak. W większości krajów UE jest obowiązkowe używanie świateł podczas jazdy i obcokrajowcy w Polsce używają ich. Tylko niektórym Naszym kierowcom wydaje się, że jeżeli nie włączą świateł zaoszczędzą na akumulatorze. W nowoczesnych samochodach światła włączane są automatycznie po uruchomieniu silnika niezależnie od woli kierowcy.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.04.2008 10:26

Piotrek_B napisał(a):
FUX napisał(a):...Pytanie jest jedno, czy kolega policjant z forum wlepia mandaty obcokrajowcom, czy "tylko" poucza za 20 juro... 8)

Długo nad tym myślałeś :?: :roll: Czy po prostu tak pierd...łeś bez namysłu :?


8O :?: :?:
Zadalem pytanie: czy kończy sie na upomnieniu, czy 20 euro?
Skrzywienie masz jakieś ? :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.04.2008 10:33

WLODEK40K napisał(a):Wybaczcie, ale miałem na myśli odpowiadanie na pytania na poziomie. Czasy PRL-u już dawno się skończyły. Może Ty jeszcze rozumujesz tymi kategoriami? Moim zdaniem na pewno tak. W większości krajów UE jest obowiązkowe używanie świateł podczas jazdy i obcokrajowcy w Polsce używają ich.

Nie musisz odpowiadać wcale.

Fakt. Jedni mówią, że 1989 roku. W niektorych instytucjach trwaja do dzisiaj. Nie dalej, jak wczoraj widziałem w jednej z komend na dolnym Śląsku milicyjną, tfu, policyjna emzetkę...

Nigdy nie rozumowalem kategoriami PRL-u. Nigdy nie pracowalem w państwowej firmie/instytucji, może dlatego dzisiaj jestem w tym miejscu, w którym jestem.

W niektórych krajach światła sa obowiązkowe, lecz wiekszość Niemców w Polsce do tego przepisu sie nie stosuje, a Wy śpicie....
Lepiej stać w krzakach ze suszarką, nie....
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 19.04.2008 10:40

WLODEK40K napisał(a):Wybaczcie, ale miałem na myśli odpowiadanie na pytania na poziomie. Czasy PRL-u już dawno się skończyły.


Więc odpowiedz na pytanie z tematu tego wątku: co powiesz niemieckiemu policjantowi kiedy zapyta czy masz apteczkę wyposażoną zgodnie z niemiecką normą?
oz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 22.03.2006
cd..

Nieprzeczytany postnapisał(a) oz » 19.04.2008 11:24

Wysłany: 18-04-2008 18:17 Temat postu: Re: ?

--------------------------------------------------------------------------------

oz napisał(a):
Ciekawe ........Podaj podstawę prawną ?


Przecież:

WLODEK40K napisał(a):
Jestem od 17 lat policjantem i to ruchu drogowego ...


czy to nie jest wystarczająca podstawa prawna




Piotrek_B
Cromaniak



Dołączył: 13 Feb 2003
Posty: 2262
Skąd: 2 km. od Rzeszowa ;-) GG 7513820
Wysłany: 18-04-2008 19:02 Temat postu: Re: ?

--------------------------------------------------------------------------------

oz napisał(a):
Ciekawe ........Podaj podstawę prawną ?

Jak na kierowcę dałeś plame na całego No chyba, że nie masz prawa jazdy to zwracam honor

To co Cię tak bardzo interesuje znajdziesz w:
§ 11. 1. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. 2003 nr 32 poz. 262)

nie wszyscy są policjantami i świetnie znaja przepisy :wink: :evil: :D
ale dzieki za info :D
a co do prawa jazdy to posiadam od wielu lat ale co ma piernik do wiatraka 8O Czy na wszystkim trzeba się znać i pamiętać :?: :D
Użytkownik usunięty
Re: cd..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2008 11:48

oz napisał(a):...nie wszyscy są policjantami i świetnie znaja przepisy :wink: :evil: :D
ale dzieki za info :D ...

Ja też nie jestem policjantem :lol: Ale jestem (podobnie jak Ty) kierowcą więc..... :lol: :wink:
oz napisał(a):...a co do prawa jazdy to posiadam od wielu lat ale co ma piernik do wiatraka Czy na wszystkim trzeba się znać i pamiętać ...

Jeżeli jestes akurat na drodze to pasowałoby :wink:
oz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 22.03.2006
cd..

Nieprzeczytany postnapisał(a) oz » 19.04.2008 13:42

No to jesteś kierowcą-omnibusem :wink: Zapewne naprawisz samochód na drodze, udzielisz fachowo pierwszej pomocy a w bagazniku masz 101 drobiazgów i kodeks drogowy + .... i tak dalej :wink: :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.04.2008 14:05

Panowie. dajcie spokuj :wink: .
Wakacje idą wielkimi krokami.... 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2008 17:07

FUX napisał(a):Panowie. dajcie spokuj :wink: .
Wakacje idą wielkimi krokami.... 8)

FUX, co nigdy nie miałeś gorszego dnia :?: :lol: :mrgreen:
Użytkownik usunięty
Re: cd..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2008 17:10

oz napisał(a):No to jesteś kierowcą-omnibusem :wink: Zapewne naprawisz samochód na drodze, udzielisz fachowo pierwszej pomocy a w bagazniku masz 101 drobiazgów i kodeks drogowy + .... i tak dalej :wink: :D

do tego "+" dopisuję jeszcze paczke prezerwatyw - bardzo dobra opaska uciskowa a i w razie problemu 2-3 lity rakiji wejdzie :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.04.2008 17:10

Piotrek_B napisał(a):
FUX napisał(a):Panowie. dajcie spokuj :wink: .
Wakacje idą wielkimi krokami.... 8)

FUX, co nigdy nie miałeś gorszego dnia :?: :lol: :mrgreen:

a bo to raz :wink:
czesio. 8)
partner
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 12.08.2008
Polacy to typowi pieniacze, ignoranci, dupowaci patryjoci...

Nieprzeczytany postnapisał(a) partner » 15.08.2008 19:19

Czytając ten wątek nawet śmiać mi się nie chciało.
Większość wypowiedzi jest żałosna... Jeden przez drugiego wali takimi mundrościami że popłakać się można.
A zasada jest prosta (cytat za moim nauczycielem od przepisów ruchu drogowego), " ... mandaty płacą Ci co nie znają przepisów ... "czytaj kodeksu drogowego".
I taka jest prawda.
Ktoś tu palnął o wożeniu kodeksu ze sobą. Kodeks koleś w głowie ma być... ale nic nie stoi na przeszkodzie by go wozić ze sobą. Ważne tylko by był aktualny. Ja bynajmniej wożę i nie raz milicja czy obecnie policja odstępował od czynności po udowodnieniu że się mylą. No ale trzeba wiedzieć o czym się mówi czyli znać ten kodeks...
Miałem w podstawówce nauczyciela który pozwalał ściągać na sprawdzianach. Po prostu uważał że ten co g..no umie i tak nie ściągnie tego co trzeba.
Co do wożenia konwencji, nie widzę problemu, ale należy ją przeczytać i odpowiedni fragment przytoczyć gdy trzeba.
Co z tego wynika? No że Ci wszyscy polacy co to jeżdżą i uważają że są pempkiem świata bo są polakami powinni zmienić swoje nastawienie.
No a przede wszystkim zacząć czytać to co jest ważne a nie żyć plotkami i donosami życzliwych typu "wujek dobra rada".
Bo co można wynieść z dośwadczeń innych to można ale co do przepisów to po prostu się do nich stosować a nie dyskutować z nimi. No i dobrze jest umieć rozmówić się za granicą...
Dziwne że Ci co to umieją nie skarżą się. Za to nagminnie żale swoje wylewają wszelakiej maści indolenci, zarozumialcy, "wielcy patryjoci".
No i na koniec, bardzo rozśmieszyło mnie gdy przeczytałem iż policja komuś odbiera paszport... Paszport jest własnością polski. My jesteśmy tylko jego posiadaczem, więc wątpię by ktoś go nam zatrzymał po za granicami kraju. Aby go odebrać należy powiadomić odpowiednie władze polski znajdujące się najbliżej miejsca w którym to następuje.
No ale przecież to wszystko jest zapisane w umowach międzynarodowych, w poradnikach wydawanych przez nasze władze itd...
Po prostu należy czytać i szukać tych wiadomości, a nie jak też tu na forum spotkałem się z wypowiedzią cyt.: "... nie martw się, my polacy jesteśmy cwani więc sobie zawsze poradzimy za granicą ...", jak to radzenie sobie wygląda można poczytać np. w tym wątku tego forum...
Przykre ale prawdziwe, tak nas też postrzegają za granicą i dlatego później nas tak traktują.
Pewien znajomy mi powiedział że chyba nie mam co robić bo za każdym razem gdy wyjeżdżam to drukuję sobie wykazy polskich ambasad kunsuklatów, jakie obowiązują podstawowe przepisy co mi wolno a czego nie przebywając w danym kraju itp. Bzdury? Być może, ale przynajmniej mam spokój i zawsze przez to udane wakacje. Założyciel tematu, zadał konkretne pytanie i nie prosił nikogo o bicie piany, po za chyba dwoma czy trzema osobami nikt konkretnie niczego nie napisał, ale "mundrości" że aż nieczytelny temat się zrobił.
No i na koniec, taka moja myśl, jak się nie zna przepisów to później w panice polacy wpadają w asekuranctwo i na wszeki wypadek by się nikt nie czepiał itd... głównie dlatego że nie znają języka by się dogadać, aza to w polsce są tak mądrzy że jak wysiadają z samochodu do kontroli to im się mordy nie zamykają...
Pozdrawiam prawdziwych turystów i kierowców życząc im udanych wyjazdów.
KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisLukas » 08.01.2009 03:18

Zostalem ostatnio zatrzymany przez policjanta drogowki, ktory poinformowal mnie ze gasnice nie sa juz w polsce obowiazkowe od conajmniej roku. Czy ktos moglby to potwierdzic?
Meczyl mnie jednak o trojkat, mimo iz moj samochod ma angielskie blachy i tam przeszedl przeglad.
Po lekturze forum na temat wyposazenia aut na terenie UE ( konwencja wiedenska), tlumaczylem mu iz zgodnie z ta konwencja nie musze posiadac trojkata. Grzecznie tlumaczylem mu to wszystko przez jakies 10 minut, ale mimo to on stwierdzil ze TU jest POLSKA i mam sie dostosowac.
Aczkolwiek skonczylo sie na pouczeniu i obylo sie bez mandatu.
Dwa dni po tym zdarzeni wykonalem telefon do komendy wojewodzkiej (WRD) w celu doinformowania sie.
Jakis pan oficer potwierdzil informacje o gasnicy ( nieobowiazkowa od roku lub dwoch) i o trojkacie ( obowiazkowy rowniez dla aut na obcych numerach)
I badz tu czlowieku madry, Jest Konwencja Wiedenska ale TU jest POLSKA!!! :roll:
Inna sprawa bylo to iz zapytalem go czy moge jezdzic w polsce autem w ktorym na jednej osi sa opony o roznej rzezbie bieznika ( wg angielskiego prawa jest to calkowicie legalne pod warunkiem ze bieznik ma wysokosc co najmniej 1.6 mm).
Otoz pan oficer stwierdzil iz w takiej sytuacji policjant drogowki ma obowiazek wystawic dokument o niedopuszczeniu pojazdu do ruchu oraz jesli pojazd jest zarejestrowany w polsce zabrac dowod rejestracyjny ( zagranicznego nie moze gdyz nie jest wlasnoscia RP).
I jak to w koncu jest z tymi przepisami, slawna KONWENCJA WIEDENSKA itp.
Chyba ze jest to specjalny wyjatek ktorym traktuje sie emigracje ktora tlumnie zjechala na swieta na obcych numerach. :lol: :wink:
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 08.01.2009 08:42

W czym widzisz problem... :roll: konwencja wiedeńska :?:
Czy gaśnica i trójkąt ostrzegawczy na wyposażeniu auta komuś zaszkodził , a czasami mogą się przydać chociaż nie są wymagane...

Co do opon, to nie wyobrażam sobie mieć każdej opony o innym bieżniku nawet jak miały by być one nowe :!:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.01.2009 18:51

cchhee napisał(a):Zostalem ostatnio zatrzymany przez policjanta ...


Jeśli auto zarejestrowane jest w UK to srawa jest wyjątkowo prosta, temu niedouczonemu ćwokowi, który Cię zatrzymał mogłeś trochę popyskować (tylko nieprzesadnie, żeby Cię nie zwinął na komendę na 24h) - oni to bardzo lubią :) + oczywiście dokładne oględziny jego legitymacji ślużbowej (musisz mu powiedzieć, żeby sobie wyjął z tej jego folijki a potem niech sobie sam schowa). Dzwoniąc do komendy informuj, że rozmowa jest przez Ciebie rejestrowana i może posłużyć w sprawie o pilne zwolnienie na bezrobocie jednego mędrca z drugim :) to oczyszcza bardzo atmosferę :)

Następnie na słowa tego palanta z komendy możesz go poinformować, że jutro będzie miał telefon z wawy no i prasę na karku.

jakby jeszcze skakali bierz te kwity co tam durnie piszą, sprawa do sądu, żadaj natychmiast odszkodowania za straty moralne + fizyczne (w postaci Twojego czasu), nie wiem w jakim zawodzie pracujesz ale nie mniej niż 5.000E. Sądy polskie powoli zaczynają urealniać kwoty odszkodowań za błędy, w tym także błędy administracji i organów państowych. Moim zdaniem nie stracisz na tym, chyba, ze trafisz na sędzię - kutwę ale wtedy idziemy oczywiście do sądu wyższej instacji domagając się więcej :)

to tak pokrótce :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Apteczka, trójkąty - herezje o wyposażeniu aut ? - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone