Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 27.07.2015 22:44

zonia1980 napisał(a):Żaden dramat...po prostu inny niż nasz bałtycki i bardziej się kleił...wolę ten piaseczek niż kamienie...dla mnie plaża w Ulcinj jest fajna


Jak większość Cromaniaków znacznie bardziej lubię plaże bez piasku czyli, żwirek, małe kamienie czy nawet skały itd. Oznacza to czystą wodę i brak problemów z wchodzącym piaskiem w różne strategiczne części ciała :) Jeśli już musi być ten piasek, to wolę taki "tradycyjny" złocisty, który aż tak mocno się nie przykleja. Piasek w Ulcinj był dla mnie fatalny - niesamowicie "klejący", a do tego miał brzydki kolor, co negatywnie wpływało również na czystość wody (sprawiała wrażenie brudnej i zmącona). Sama plaża też do najczystszych nie należała. Czułem się tam trochę jak nad Bałtykiem, tylko, że woda była znacznie cieplejsza.
marzie
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 02.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzie » 28.07.2015 00:26

Plaża w Ulcnij to straszny syf, nikomu nie polecam kąpieli z reklamówkami i pieluchami.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 28.07.2015 05:27

No bez prZesady. Żadnych smieci nie spotkałem. Kosze na plaży i było czysto. Bzdur nie piszcie i nie wprowadzajcie w błąd osoby chcące udac sie do Ulcinj. Walczą ze śmieciami to widać. Spójrzcie na nasze plaże - puszki i butelki na plaży.
Josh75
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 24.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josh75 » 28.07.2015 07:01

no chyba, ze chodzi o "mali plazh" w miescie to istny syf....
wojkoch
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojkoch » 28.07.2015 08:02

Tez byliśmy z ciekawości na Velika Plaza - i dla nas to trochę porażka

Dla dzieci owszem - rewelacja

My chcieliśmy jak najszybciej stamtąd uciekać - ten piasek (chociaż dla nas to była raczej ubita ziemia) właził wszędzie, był delikatnie mówiąc nie za czysty i najważniejsze - jak był nawet delikatny wiatr to wszystko to tak się kurzyło, że ło matko. Wystarczyło, żeby ktoś najzwyczajniej przeszedł koło twoich maneli, żebyś musiał to wszystko wytrzepywać z koców, książek, itp.

Ogólnie ja nie polecam

Ale jak ktoś już wyżej napisał - jak ktoś się przekona do plaż kamienistych, to piach to już nie to
wojkoch
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojkoch » 28.07.2015 08:07

slavko.v napisał(a):Hej. Przez Serbię, nie jest szybciej! Jechałem z Dobra Voda przez Bośnię, z noclegiem w Bilje k/Osijek - 10h 600km (nasz gospodarz tak radził nam jechać, mówił, że przez Serbię, dużo dłużej się pojedzie, można też swoje odstać na granicy serbsko-czarnogórskiej (też myślałem, żeby jechać przez Serbię, bo jest fajna widokowo, ale wolna), na granicy pomiędzy Serbią, a Węgrami też można swoje odstać... jak byś chciał mam fajną miejscówkę w Bilje, mogę dać namiary!
pozdrawiam


A własnie, że jest.

A przynajmniej w moim przypadku było. I pomimo mocnego trzepania pograniczników węgierskich (około godziny stania - w każdym samochodzie otwierany bagażnik i tak mniej więcej co dziesiąty samochód zjazd na bok celem dokładniejszego sprawdzenia zawartości
Josh75
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 24.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josh75 » 28.07.2015 09:02

Najszybciej to jest przez Chorwacje, przez Serbie i Bosnie krótsza droga. Jestem w Ulcinj 3 raz i raz jechałem przez Serbie i dwa razy przez Cro bo najszybciej własnie
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 28.07.2015 10:17

Trasa przez Chorwację i przez Bośnię czasowo jest identyczna, ale przez Bośnię jest 100 km bliżej i brak opłat (oprócz 3,20E za Sarajevem), nocleg miałem w Bilje k/Osijek. Przez Serbię trasa jest piękna, ale czasowo trochę dłuższa plus korki na dwóch granicach.
W tym roku jechałem przez Sarajevo, co nie oznacza, że kiedyś nie pojadę przez Serbię, bo to piękny kraj i przyjaźni ludzie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2015 10:22

Josh75 napisał(a):Najszybciej to jest przez Chorwacje, przez Serbie i Bosnie krótsza droga. Jestem w Ulcinj 3 raz i raz jechałem przez Serbie i dwa razy przez Cro bo najszybciej własnie


o to nie dokońca
zależy skad jedziesz w Polsce
trasa barwinek-ulciny wg google map
serbia 1242 16,21

bosnia 1251 15,57

chorwacja 1532 16,33
oczywiście czasy teoretyczne ale przez chorwację masz bramki ,kasa za autostrady i 300 km dalej.
przy wariancie z Polski wschodniej wybrałbym Serbię.Do Belgradu autostrada za 5,5 euro..Najtrudniejszy odcinek uzice-podgorica.
zonia1980
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 19.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zonia1980 » 28.07.2015 10:29

Vielka plaża czysta,naczytalam sie o syfie a w rzeczywistosci częściej niz w Polsce.Nie wiem po co piszecie takie bzdury.Śmieci są ale w zagajnikach,w lasku ale nie na plaży. Ja kamienistych plaż nie lubię,nawet w Chorwacji szukalam tych z piaskiem dla mnie piasek na vielkiej plazy jest o wiele fajniejszy niz w Chorwacji w Ninie lub Omisu a sama plaża ładniejsza. Najładniejszy piasek nas Bałtykiem oczywiście ale tam zimna woda i pogoda niepewna wiec polecam Ulcinj
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 28.07.2015 11:28

Mi najbardziej przeszkadza że ten piasek się pyli jak popiół i ma się go w oczach pełno po godzinie. Trze się oczy jak by się było na budowie. A często tam wieje bo to dobre miejsce do uprawiania kitesurfing i windsurfing.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 28.07.2015 11:35

[quote="dabecja"][quote="Josh75"]Najszybciej to jest przez Chorwacje, przez Serbie i Bosnie krótsza droga. Jestem w Ulcinj 3 raz i raz jechałem przez Serbie i dwa razy przez Cro bo najszybciej własnie[/quote]

o to nie dokońca
zależy skad jedziesz w Polsce
trasa barwinek-ulciny wg google map
serbia 1242 16,21

bosnia 1251 15,57

chorwacja 1532 16,33
oczywiście czasy teoretyczne ale przez chorwację masz bramki ,kasa za autostrady i 300 km dalej.
przy wariancie z Polski wschodniej wybrałbym Serbię.Do Belgradu autostrada za 5,5 euro..Najtrudniejszy odcinek uzice-podgorica.[/quote]
Pewnie masz rację, różnice są niewielkie. Ja mieszkam w Gnieźnie (zachodnia Polska), dla mnie mnie wariant powrotu przez Bośnię okazał się tańszy i ok. 60 km trasa bliższa (do Gniezna) niż prze Cro, ale nawet jak ktoś mieszka we wschodniej Polsce, nocleg np. w Bilje k/Osijek, tj. dobry wariant, bo omija się korki na granicach MNE/SRB i SRB/H. Z Bilje jedziesz na Mohacs, od Mohacs masz autostradę do Budapesztu... tj. tylko jedna z opcji... nie lubię po prostu stać w korkach na granicach, a raczej to przy jeździe przez Serbię jest nieuniknione.
wojkoch
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojkoch » 28.07.2015 13:54

slavko.v napisał(a):... nie lubię po prostu stać w korkach na granicach, a raczej to przy jeździe przez Serbię jest nieuniknione.


niekoniecznie

przekraczałem granicę MNE/SRB na trasie 29 (Pljevlja - Prijepolje) - dwa samochody na krzyż na przejściu

SRB/HU w Horgos/Roszke i faktycznie - tam było już sporo aut (przekroczenie zajęło mi ok. godziny) - ale masz przecież alternatywę zaraz obok na przejściu w Tompa i tam rzadko kiedy jest korek na przejściu (nasz wybór był świadomy - nigdzie nam się nie spieszyło)
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 28.07.2015 14:20

Gdzie miałeś nocleg i ile godzin tam jechałeś? z Jadranu do przejścia granicznego za Plevlija jechaliście pewnie, prawie 4h, a jeszcze cała Serbia była do przejechania...
Ostatnio edytowano 28.07.2015 14:22 przez slavko.v, łącznie edytowano 1 raz
zonia1980
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 19.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zonia1980 » 28.07.2015 14:21

Mike im bliżej Ady Bojany tym mniej pylący. W oczach nie miałam a wlosy po prostu codziennie mylam po powrocie ;). Na prawdę plaża w Petrovac jest słaba było na niej o wiele mniej miejsca niż w Makarskiej a też kamienie i tłumy.Wolę przestrzeń. Poza tym w Petrovac nie ma nic ciekawego oprócz tej promenady... żadnego starego miasta,zabytków,klimatu. Jedynie mniej śmieci i ladny widok na góry.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 112
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone