Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Adriatyk w czerwcu

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BOMEK
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.03.2006
Adriatyk w czerwcu

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOMEK » 22.03.2006 14:24

Mam pytanko.Wybieramy się w połowie czerwca w okolice Omiszu.Na pogodę nie ma się wpływu.Gdyby okazało się że Adriatyk w tym rejonie jest jeszcze zimny,czy jest sens szukać cieplejszej wody na południu?Jak wygląda zazwyczaj różnica między temperaturą wody między Dalmacją Środkową ,a Południową w drugiej połowie czerwca?
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 22.03.2006 14:34

Gdyby brać pod uwagę temperaturę na otwartym mozrzu na jakiejś głebokości to nie będzie dużych róznic. Problem Omnisza jest inny: rzeka Cetina. To jej górskie wody powodują że morze się oziębia. Czym więc później przyjdzie lato, czym więcej śniegu jest w górach tym zimniejsze będzie morze w Omniśu.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 22.03.2006 14:39

:)

Chyba nie sądzisz, że ktoś jeździł z termometrem co 2 dni np. z Biogradu do Makarskiej, zeby sprawdzić, jaka tam jest temperatura morza :)
Zwłaszcza, że ta zmienia się wraz z pogodą - zachmurzenie, ilość godzin nasłonecznienia, wiatry, prady morskie - to wszystko ma wpływ na temperaturę morza.

Jedyne, co może Ci pomóc, to ten link:

Archiwalne temperatury powietrza i morza na podstawie pomiarów w Splicie i Dubrowniku

W 2 połowie czerwca 2004 roku temp. Adriatyku na tym odcinku wynosiła ponad 22 stopnie :) To chyba nieźle?
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 22.03.2006 20:24

Plumek,ekstra ten link jest :!:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 22.03.2006 21:09

to ja ewa napisał(a):Plumek,ekstra ten link jest :!:


I jak pozytywnie nastraja, nie? ;) Już maj całkiem dobrze wygląda :)
BOMEK
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOMEK » 22.03.2006 21:21

Jak patrzę za okno aż się wierzyć nie chce.Trochę mnie uspokoiłeś.Dzięki.Zaczynam odcinać "fale".Zostało 85 dni.Cienko aż głupio :D :D :D :D :D
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 16.04.2006 14:59

BOMEK napisał(a):Mam pytanko.Wybieramy się w połowie czerwca w okolice Omiszu.Na pogodę nie ma się wpływu.Gdyby okazało się że Adriatyk w tym rejonie jest jeszcze zimny,czy jest sens szukać cieplejszej wody na południu?Jak wygląda zazwyczaj różnica między temperaturą wody między Dalmacją Środkową ,a Południową w drugiej połowie czerwca?


aktualne info o temperaturze wody znajdziesz tu: http://vrijeme.hr/more_e.html
Na razie się nie ma co cieszyć (ani martwić)
Wszystko zależy jaki będzie maj.
W zeszlym roku np. temperatura wody w Boże Ciało była taka sama jak ponad miesiąc wcześniej na weekend pierwszo-majowy.
Wszystko przez to, że w zeszłym roku maj był wyjątkowo zimny.
Za to w 2003 woda na 1 maja była chłodna a w połowie czerwca dochodziła do 25st.
Im dalej na południe tym cieplej. Jednym z powodów jest stały prąd, płynący wzdłuż wybrzeża Adriatyku na północ i niosący cieplejszą wodę z południa.
Dziś na Bolu 15 a w Puli 11!

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone