Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Adriatyk a GPS.

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Walduś
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 29.11.2007
Adriatyk a GPS.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walduś » 30.11.2007 18:52

Witam Szanowne Grono.

Jestem tu nowy, cieszę się, że znalazłem takie forum, bo sam właśnie szykuję się na lato do Chorwacji. Część sprzętu zakupiona, część zamówiona i już jedzie...

Oprócz innych pytań mam też i takie czy gdzieś sa jakieś mapy (do kupienia, ściągnięcia itp) do nawigacji po Adriatyku, wzdłuż wybrzeża. Chodzi mi o rzecz, która nadawałaby się do załadowania do pocketa...
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 01.12.2007 16:46

temat byl juz poruszany na forum. wpisz w szukajke gps
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.12.2007 17:06

fokstrot napisał(a):... wpisz w szukajke gps

po "GPS" szukajka nic nie trafi :lol: ale po "nawigacja" już tak :papa:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 01.12.2007 17:11

Waldusiowi chyba chodzi o nawigację po morzu a takiego tematu na forum nie widziałem. Podobno jest c-map na Pocket PC ale głowy za to nie dam.
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 01.12.2007 20:58

jest co najmniej kilka map morskich działających na pocket pc. Natomiast nie znalazłem nigdzie nawet demo, wyłącznie w pelni płatne programy.
Mapy te wykorzystują chorwackie, niemieckie bądź włoskie mapy adriatyku. Warto na to zwrócić uwagę, żeby unikną później niespodzianek!

Kilka linków:

http://www.hansenautic.de/index.php/cat/c41_Navigation-mit-PDAs.html

http://www.maptech.com/

http://www.mapmedia.com/

http://www.freytagberndt.at/rtc-freytagberndt/1120/elektronische_seekarten.html

Mają je w ofercie chyba wszystkie internetowe sklepy żeglarskie np.:

svb.de maritimo.at compass-yachtzubehoer.de

inna sprawa czy ekranik pocketa to wystarczające narzędzie do nawigacji?
Chyba jednak lepiej mieć to samo na pc.
Bogdan 63
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 11.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogdan 63 » 03.12.2007 17:29

coś z ekranikiem z pocketa dedykowane dla mniejszych jednostek
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=278163002
Walduś
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 29.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walduś » 04.12.2007 22:13

Dziękuję za odzew...

Podejrzewałem, że mało jest spftu "morskiego", a jak już zainteresowałem się Odrą naszą, to kompletna tragedia. Poszukam gdzieś jakichś demo, żeby było wiadomo, co te mapy pokazują.
Jak znajdę, a temat będzie jeszcze kogoś inetersował, to wkleję widok albo jakiś link.

Pozdrawiam
:)
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 06.12.2007 19:37

jezeli chcesz korzystac z morskiej nawigacji to proszukaj czegos ciekawego w ofercie Garmina
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 12.12.2007 00:41

W innym temacie wyczytałem czym będziesz pływał i jeśli mogę coś doradzić to nie zawracaj sobie głowy nawigacją. Przy pływaniu pontonem wzdłuż brzegu GPS nie jest potrzebny. Do takiego pływania nic nie jest potrzebne poza znajomością prognozy pogody i własnymi oczami. Prognoza pogody jest też na wap-ie gdzieś tu już o tym pisałem jak jesteś zainteresowany to poszukam.

Jak bardzo chcesz to możesz sobie wydrukować i zafoliować papierowe mapy z serii Male Karte a do znajdowania mało uczęszczanych albo bezludnych plaż najlepiej nadaje się mapa samochodowa bo na morskich mapach nie ma dróg ani poziomic na lądzie.

pozdrav K
volare77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 24.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 12.12.2007 08:54

Hej.
Oczywiście że GPS przy pływaniu przy brzegu jest mało
przydatny ale - jeżeli się gdzieś dalej odpłynie to przyjemniej
jest znalelezć dokładną pozycję niż robić kilka namiarów.
Dzięki za link do map. Nie są jednak chyba bardziej dokładne
niż 888. To jednak >biblja< dla pływajacych w CRO , uznawana
w całej Europie. Warto to mieć bo przydatne niesamowicie - a i
format poręczniejszy niż mapy. Ahoj
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 12.12.2007 17:07

volare77 napisał(a):Dzięki za link do map. Nie są jednak chyba bardziej dokładne
niż 888. To jednak >biblja< dla pływajacych w CRO , uznawana
w całej Europie. Warto to mieć bo przydatne niesamowicie - a i
format poręczniejszy niż mapy. Ahoj


Male karte to mapy a 888 to przewodnik i nie da się ich porównać (one raczej się uzupełniają). W 888 nie ma map tylko szkice, za to jest dużo informacji tekstowych. Male karte to oficjalny zestaw map wydany specjalnie dla żeglarzy na arkuszach mniej więcej o połowę mniejszych niż normalne mapy morskie.
To co jest w linku to skany, które nadają się jako demo albo do takiego właśnie pływania wzdłuż brzegu. Prawdziwe Male Karte (niestety tylko w kompletach) można kupić na przykład tutaj.
Walduś
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 29.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walduś » 16.12.2007 01:23

Witam,

Dziękuję wszystkim za rady.

Może trochę się zbytnio napaliłem na ten GPS, ale tak juz mam. Do pontonu zbudowałem dżokejkę z kanapą od motocykla + kierownica, manetka, wskaźnik paliwa, woltomierz, kompas. Lubię takie klimaty, to pomyslałem tez o GPS, bo dlaczego nie.

W sumie zaczyna mi wychodzić wcale piękna konstrukcja, którą udoskonalam wieczoram. Śniegu i tak nie ma - na weekendy zostaje tylko Zieleniec.

:)))
Pozdrawiam.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 16.12.2007 21:12

Walduś napisał(a):Może trochę się zbytnio napaliłem na ten GPS, ale tak juz mam. Do pontonu zbudowałem dżokejkę z kanapą od motocykla + kierownica, manetka, wskaźnik paliwa, woltomierz, kompas. Lubię takie klimaty, to pomyslałem tez o GPS, bo dlaczego nie.
W sumie zaczyna mi wychodzić wcale piękna konstrukcja, którą udoskonalam wieczoram.


Bierz Waść aparat zrób fotki i pokaż nam wszystkim Twoje konstrukcje, bo jest tu kilku zapaleńców, których to może zainspirować. Piszę to całkiem serio, zero ironii.

Jeśli chodzi o nawigację to moje zdanie jest takie, że na pewno nie zaszkodzi, ale do takiego pływania nie jest konieczna. Jeśli lubisz dłubanie przy sprzęcie to pomyśl o drugim silniku. Dużo łódek w Chorwacji ma drugi mały (2-4KM) silnik zapasowy obok silnika podstawowego. Na pontonach mają metalowe stelaże mocowane do jednego z pływaków.

Pewnie nigdy tych silników nie używają, ale liczy się komfort psychiczny. Ja nie mam drugiego silnika i dlatego nie odważyłem się na wycieczkę z Korczuli na Mljet choć mogłem tam dopłynąć w godzinę, ale pomyślałem sobie, że nawet najlepszy silnik może zawieść a wtedy na pagajach nie wrócę.
Walduś
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 29.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walduś » 16.12.2007 21:50

Zrobię fotki - pracowałem nad dżokejką od wakacji to bedzie okazja sie pochwalić. Da się taki obrazek załadować z kompa, czy musi być gdzieś "leżący" na jakimś serwerze?

Jakoś mi się widzi, że potrzebny jest adres obrazka... więc najpierw trzeba go gdzieś wysłać. Czy tak jest?
Walduś
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 29.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walduś » 16.12.2007 22:11

No to fotka...

http://images25.fotosik.pl/126/888ff2d109072cdd.jpg

Rzecz jeszcze nie jest skończona, ale do sezonu zostało troszkę czasu...
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone