Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Adriatyk a GPS.

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 30.12.2007 14:56

Walduś napisał(a):No to fotka...

http://images25.fotosik.pl/126/888ff2d109072cdd.jpg

Rzecz jeszcze nie jest skończona, ale do sezonu zostało troszkę czasu...

no super gratulacje a jesli codzi o GPS na pontonie to też mam i sie przydaje zawsze wiadomo ile czasu zajmie rejs i mozna łatwo zaznaczyć ciekawe łowiska, co do drugiego silniczka awaryjnego to popieram ja używałem 6km Johnsona ale jest za ciężki i szukam jamaszki 2km jest leciutka a to ważne przy pontonach . jaki ponton posiadasz??
polecam stronke :
http://www.europa.sosn.pl/chorwacja.php
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 30.12.2007 15:37

MorskiPas napisał(a):W innym temacie wyczytałem czym będziesz pływał i jeśli mogę coś doradzić to nie zawracaj sobie głowy nawigacją. Przy pływaniu pontonem wzdłuż brzegu GPS nie jest potrzebny. Do takiego pływania nic nie jest potrzebne poza znajomością prognozy pogody i własnymi oczami. Prognoza pogody jest też na wap-ie gdzieś tu już o tym pisałem jak jesteś zainteresowany to poszukam.

Jak bardzo chcesz to możesz sobie wydrukować i zafoliować papierowe mapy z serii Male Karte a do znajdowania mało uczęszczanych albo bezludnych plaż najlepiej nadaje się mapa samochodowa bo na morskich mapach nie ma dróg ani poziomic na lądzie.

pozdrav K

pytanko troszke nie w temacie CRO posiadasz takie mapy Bałtyku ??
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 30.12.2007 15:46

niedzwiedz40 napisał(a):pytanko troszke nie w temacie CRO posiadasz takie mapy Bałtyku ??


Nie mam żadnych map, bo nie mam własnego jachtu. Na jachtach czarterowanych mapy zwykle są na wyposażeniu, więc kupowanie sobie map mija się z celem tym bardziej, że rzadko się pływa w te same miejsca.
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 07.01.2008 09:27

fokstrot napisał(a):jezeli chcesz korzystac z morskiej nawigacji to proszukaj czegos ciekawego w ofercie Garmina




Dokładnie, mamy GPS 276C z mapami morskimi Jadranu i Śródziemnego jest bardzo dobry - dokładny, można go również wykorzystać jako samochodowy.
Ceny tych sprzętów - spadają - można kupić za niewielkie pieniądze.
:)
kotwiczka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 14.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotwiczka » 17.04.2008 10:43

Walduś napisał(a):No to fotka...

http://images25.fotosik.pl/126/888ff2d109072cdd.jpg

Rzecz jeszcze nie jest skończona, ale do sezonu zostało troszkę czasu...

do Waldusia,
locja "808" lub stara "777" w zupełnosci wystarcza do "nawigowania" w CRO. Mój skipper ani razu nie wyciągnął ze stolika nawigacyjnego mapy ( a był komplet ). Z tego co widziałam ręczny GPS był często używany do wyszukiwania nowych zatoczek, sprawdzania dystansu itd .. ale nie niezbędny. Pozdrawiam
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 27.11.2012 08:56

Odświeżę temat - czy może przez te 3 lata ktos mógłby polecić jakies nowości - mapy ?
Poz
KrzysiekBB
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysiekBB » 28.03.2013 00:04

Znalazłem mapy Adriatyku na telefon z androidem. Ściągnąłem je, ale niestety jeszcze nie przetestowane w praktyce. Bawiłem się chwilkę tą aplikacją. Pokazuje odległości, wyznacza trasy między wybranymi punktami, jest opcja dodawania punktów orientacyjnych wraz z opisem i foto, wyszukiwanie także po współrzędnych.
Można skopiować obszar mapy który nas interesuje i korzystać offline.


Wrzucam screen który był załączony.
Załączniki:
navi screen.jpg
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 28.03.2013 07:51

Czy na Windowsa nie było podobnej aplikacji ?
KrzysiekBB
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysiekBB » 28.03.2013 15:12

Venom555 napisał(a):Czy na Windowsa nie było podobnej aplikacji ?


Niestety nie widziałem, ale szukałem tylko na Androida.
Na samsungu G SIII, chodzi bez zarzutu. Oznaczone są niebezpieczne pkt. typu skały i mielizny, kotwicowiska, itp niektóre miejsca mają załącznik zdjęciowy.
Tak jak już pisałem można dodawać sobie zdjęcia i opis do pkt które oznaczasz (punkt zapisuje się zgodnie z aktualnym położeniem).

Jak znajdziesz coś na czym możesz tę aplikację przetestować to daj znać. Mogę podesłać.
KrzysiekBB
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysiekBB » 28.03.2013 15:33

KrzysiekBB napisał(a):
Venom555 napisał(a):Czy na Windowsa nie było podobnej aplikacji ?


Niestety nie widziałem, ale szukałem tylko na Androida.
Na samsungu G SIII, chodzi bez zarzutu. Oznaczone są niebezpieczne pkt. typu skały i mielizny, kotwicowiska, itp niektóre miejsca mają załącznik zdjęciowy.
Tak jak już pisałem można dodawać sobie zdjęcia i opis do pkt które oznaczasz (punkt zapisuje się zgodnie z aktualnym położeniem).

Jak znajdziesz coś na czym możesz tę aplikację przetestować to daj znać. Mogę podesłać.


Mała zmiana wiadomości :P jest też na windows-a :) , ale nie ściągałem tego i nie testowałem bo mi niepotrzebne. Napisz do mnie na mail
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 05.03.2014 23:52

Używałem w zeszłym sezonie prostą nawigację NAVIONICS Marine Europe na Androida - to właśnie ta, o której pisze KrzysiekBB. Koszt bodajże ok. 80zł. (widzę, ze jest teraz też wersja HD za 250zł.). Spisywała się dobrze, do pływania pontonem w Cro uważam za pomocną i zupełnie wystarczajacą.
vitter
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 09.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) vitter » 09.03.2014 19:33

Pływając pontonem mielizny i niebezpieczne miejsca widzimy i omijamy z daleka
Mi co do lokalizacji dupcie :oops: uratowała zwykła darmowa mapa Google na androidzie
ściągnięta wcześniej w domciu pokazuje większość wysepek, nasze położenie
i jeśli wcześniej zaznaczymy także punkt docelowy :P Nawet bez dostępu do netu
Naprawdę pomocne i można zaznaczyć ciekawe miejsca
Wszelakie posiadane aplikacje mogą się nie przydać ale w sytuacjach kryzysowych
na kolankach za nie dziękujemy :D
Ostatnio edytowano 10.03.2014 08:52 przez vitter, łącznie edytowano 1 raz
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 09.03.2014 19:36

Szkoda, ze nie ma nic takiego na Windows 6.0 CE
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.03.2014 19:42

Na wodzie mało rzeczy sprawdza się, które nie są wodoszczelne.
Smartfony zostawcie w domu.
Do pływania szufarowego wystarcza zdrowy rozum.
Niebezpieczne miejsca są dobrze oznakowane. Przy brzegu na czuja.
Do nawigacji morskiej sa urządzenia dedykowane, np. garmin 276C + odpowiednie mapy Blue Chart.

P.S. vitter zacznij pisać po polsku. Nie jesteś w onecie.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 09.03.2014 19:51

Tylko, ze garmin 276C kosztuje zdrowo ponad 2 tysiące.
Na palmtopa miałem oprogramowanie i przy resecie szlag je trafił a nie zrobiłem jego kopii.
Sprawdzało się dosyć dobrze.
Masz rację, ze mapy do takiego mieszania przybrzeżnego sa mało przydatne. Ja jednak byłem zadowolony bo rejestrowało dystans, czas pływania i postoju i rejestrowało trasę. A teraz lipa. Nie dosyć, że nie pamietam tej nazwy aplikacji to nie mam nic w zastępstwie ciekawego.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone