Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Adriatyk a GPS.

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
niedzwiedz40
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 30.12.2007 15:56

Walduś napisał(a):No to fotka...

http://images25.fotosik.pl/126/888ff2d109072cdd.jpg

Rzecz jeszcze nie jest skończona, ale do sezonu zostało troszkę czasu...

no super gratulacje a jesli codzi o GPS na pontonie to też mam i sie przydaje zawsze wiadomo ile czasu zajmie rejs i mozna łatwo zaznaczyć ciekawe łowiska, co do drugiego silniczka awaryjnego to popieram ja używałem 6km Johnsona ale jest za ciężki i szukam jamaszki 2km jest leciutka a to ważne przy pontonach . jaki ponton posiadasz??
polecam stronke :
http://www.europa.sosn.pl/chorwacja.php
niedzwiedz40
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 30.12.2007 16:37

MorskiPas napisał(a):W innym temacie wyczytałem czym będziesz pływał i jeśli mogę coś doradzić to nie zawracaj sobie głowy nawigacją. Przy pływaniu pontonem wzdłuż brzegu GPS nie jest potrzebny. Do takiego pływania nic nie jest potrzebne poza znajomością prognozy pogody i własnymi oczami. Prognoza pogody jest też na wap-ie gdzieś tu już o tym pisałem jak jesteś zainteresowany to poszukam.

Jak bardzo chcesz to możesz sobie wydrukować i zafoliować papierowe mapy z serii Male Karte a do znajdowania mało uczęszczanych albo bezludnych plaż najlepiej nadaje się mapa samochodowa bo na morskich mapach nie ma dróg ani poziomic na lądzie.

pozdrav K

pytanko troszke nie w temacie CRO posiadasz takie mapy Bałtyku ??
MorskiPas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 30.12.2007 16:46

niedzwiedz40 napisał(a):pytanko troszke nie w temacie CRO posiadasz takie mapy Bałtyku ??

Nie mam żadnych map, bo nie mam własnego jachtu. Na jachtach czarterowanych mapy zwykle są na wyposażeniu, więc kupowanie sobie map mija się z celem tym bardziej, że rzadko się pływa w te same miejsca.
adamk3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 07.01.2008 10:27

fokstrot napisał(a):jezeli chcesz korzystac z morskiej nawigacji to proszukaj czegos ciekawego w ofercie Garmina

Dokładnie, mamy GPS 276C z mapami morskimi Jadranu i Śródziemnego jest bardzo dobry - dokładny, można go również wykorzystać jako samochodowy.
Ceny tych sprzętów - spadają - można kupić za niewielkie pieniądze.
:)
kotwiczka
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotwiczka » 17.04.2008 11:43

Walduś napisał(a):No to fotka...

http://images25.fotosik.pl/126/888ff2d109072cdd.jpg

Rzecz jeszcze nie jest skończona, ale do sezonu zostało troszkę czasu...

do Waldusia,
locja "808" lub stara "777" w zupełnosci wystarcza do "nawigowania" w CRO. Mój skipper ani razu nie wyciągnął ze stolika nawigacyjnego mapy ( a był komplet ). Z tego co widziałam ręczny GPS był często używany do wyszukiwania nowych zatoczek, sprawdzania dystansu itd .. ale nie niezbędny. Pozdrawiam
Venom555
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 27.11.2012 09:56

Odświeżę temat - czy może przez te 3 lata ktos mógłby polecić jakies nowości - mapy ?
Poz
KrzysiekBB
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysiekBB » 28.03.2013 01:04

Znalazłem mapy Adriatyku na telefon z androidem. Ściągnąłem je, ale niestety jeszcze nie przetestowane w praktyce. Bawiłem się chwilkę tą aplikacją. Pokazuje odległości, wyznacza trasy między wybranymi punktami, jest opcja dodawania punktów orientacyjnych wraz z opisem i foto, wyszukiwanie także po współrzędnych.
Można skopiować obszar mapy który nas interesuje i korzystać offline.

Wrzucam screen który był załączony.
Załączniki:
navi screen.jpg
Venom555
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 28.03.2013 08:51

Czy na Windowsa nie było podobnej aplikacji ?
KrzysiekBB
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysiekBB » 28.03.2013 16:12

Venom555 napisał(a):Czy na Windowsa nie było podobnej aplikacji ?

Niestety nie widziałem, ale szukałem tylko na Androida.
Na samsungu G SIII, chodzi bez zarzutu. Oznaczone są niebezpieczne pkt. typu skały i mielizny, kotwicowiska, itp niektóre miejsca mają załącznik zdjęciowy.
Tak jak już pisałem można dodawać sobie zdjęcia i opis do pkt które oznaczasz (punkt zapisuje się zgodnie z aktualnym położeniem).

Jak znajdziesz coś na czym możesz tę aplikację przetestować to daj znać. Mogę podesłać.
KrzysiekBB
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysiekBB » 28.03.2013 16:33

KrzysiekBB napisał(a):
Venom555 napisał(a):Czy na Windowsa nie było podobnej aplikacji ?

Niestety nie widziałem, ale szukałem tylko na Androida.
Na samsungu G SIII, chodzi bez zarzutu. Oznaczone są niebezpieczne pkt. typu skały i mielizny, kotwicowiska, itp niektóre miejsca mają załącznik zdjęciowy.
Tak jak już pisałem można dodawać sobie zdjęcia i opis do pkt które oznaczasz (punkt zapisuje się zgodnie z aktualnym położeniem).

Jak znajdziesz coś na czym możesz tę aplikację przetestować to daj znać. Mogę podesłać.

Mała zmiana wiadomości :P jest też na windows-a :) , ale nie ściągałem tego i nie testowałem bo mi niepotrzebne. Napisz do mnie na mail
marsik
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 06.03.2014 00:52

Używałem w zeszłym sezonie prostą nawigację NAVIONICS Marine Europe na Androida - to właśnie ta, o której pisze KrzysiekBB. Koszt bodajże ok. 80zł. (widzę, ze jest teraz też wersja HD za 250zł.). Spisywała się dobrze, do pływania pontonem w Cro uważam za pomocną i zupełnie wystarczajacą.
vitter
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) vitter » 09.03.2014 20:33

Pływając pontonem mielizny i niebezpieczne miejsca widzimy i omijamy z daleka
Mi co do lokalizacji dupcie :oops: uratowała zwykła darmowa mapa Google na androidzie
ściągnięta wcześniej w domciu pokazuje większość wysepek, nasze położenie
i jeśli wcześniej zaznaczymy także punkt docelowy :P Nawet bez dostępu do netu
Naprawdę pomocne i można zaznaczyć ciekawe miejsca
Wszelakie posiadane aplikacje mogą się nie przydać ale w sytuacjach kryzysowych
na kolankach za nie dziękujemy :D
Ostatnio edytowano 10.03.2014 09:52 przez vitter, łącznie edytowano 1 raz
Venom555
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 09.03.2014 20:36

Szkoda, ze nie ma nic takiego na Windows 6.0 CE
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.03.2014 20:42

Na wodzie mało rzeczy sprawdza się, które nie są wodoszczelne.
Smartfony zostawcie w domu.
Do pływania szufarowego wystarcza zdrowy rozum.
Niebezpieczne miejsca są dobrze oznakowane. Przy brzegu na czuja.
Do nawigacji morskiej sa urządzenia dedykowane, np. garmin 276C + odpowiednie mapy Blue Chart.

P.S. vitter zacznij pisać po polsku. Nie jesteś w onecie.
Venom555
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 09.03.2014 20:51

Tylko, ze garmin 276C kosztuje zdrowo ponad 2 tysiące.
Na palmtopa miałem oprogramowanie i przy resecie szlag je trafił a nie zrobiłem jego kopii.
Sprawdzało się dosyć dobrze.
Masz rację, ze mapy do takiego mieszania przybrzeżnego sa mało przydatne. Ja jednak byłem zadowolony bo rejestrowało dystans, czas pływania i postoju i rejestrowało trasę. A teraz lipa. Nie dosyć, że nie pamietam tej nazwy aplikacji to nie mam nic w zastępstwie ciekawego.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019