Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Abordaże wielkanocne czyli... GKS Bełchatów HOOL'S ;)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.07.2014 20:47

Piękne i nostalgiczne to ostatnie zdjęcie.

Pozdrawiam,
Wojtek
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 02.07.2014 21:55

piotrf napisał(a):Wkrótce nadejdzie dzień , że za Młodym Piratem przestaniesz nadążać :wink:
Teraz cieszy to , że dzielnie znosi trudy kolejnych abordaży i poznaje smak przygody podróżowania 8)


Pozdrawiam
Piotr


Ten dzień zbliża się wielkimi krokami :)
A na razie jest dzielny, w tym roku przejechał już z nami prawie 10000 km :)


Franz napisał(a):Piękne i nostalgiczne to ostatnie zdjęcie.

Pozdrawiam,
Wojtek


Chmurki pięknie ganiały się po niebie, gdzieniegdzie przepuszczając nieco słonka promieni na ośnieżone szczyty. Żal było odjeżdżać. Było tam tak pięknie, że zrobiłem trochę dłuższą przerwę, którą spożytkowałem m.in. na zabawę z ustawieniami aparatu. Mnie bardziej podobają się ciemne, trochę ( ;) ) niedoświetlone zdjęcia, takie jak np. to:

Obrazek

Pozdrawiam,
Pirat
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 03.07.2014 00:34

Na koniec jeszcze słów kilka o naszych spacerach po Egerze.
Pierwotnie planowaliśmy przeznaczyć jeden dzień na zwiedzanie miasta. Już pierwszego popołudnia okazało się, że to nie jest najlepszy termin. Wieczorem wybraliśmy się na zamek. Dziedziniec rozkopany, przedzieramy się pomiędzy tymczasowymi płotkami a koparkami ;) Nie wrócimy tutaj już w czasie tej wyprawy (pisałem wcześniej, że węgierskie zamki mnie nie lubią? :roll:).
Główny plac w centrum, Dobó István tér - rozkopany :evil: Ogrody arcybiskupie - niedostępne dla zwiedzających - coś kopią! :evil: Ech, trzeba tu przyjechać we wrześniu, może, tak jak dwa razy poprzednio, trafimy na święto wina? :roll: Z wymienionych względów do centrum Egeru przyjeżdżaliśmy tylko wieczorem, parkując nieopodal Bazyliki, na bezpłatnym po godzinie 17-tej parkingu. Oprócz oglądania zabytków z zewnątrz weszliśmy tylko do wspomnianej Bazyliki. Co prawda trochę nielegalnie, ponieważ wejścia są tylko w odpowiednich godzinach (chyba pomiędzy 10 a 11). Ale co tam ;) Wnętrze jest piękne, warto tu było zajrzeć. Zauważyłem ciekawą rzecz, kościół Minorytów będący ponoć najpiękniejszym zabytkiem barokowym Węgier, po remoncie zmienił kolor fasady :shock: Poprzednio był różowy a teraz jest oliwkowo-zielony. U nas taka odmiana byłaby raczej niemożliwa.

Nie rozpisując się już więcej wrzucam parę fotek Egeru z tych kilku dni.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Polski akcent.

Obrazek
Obrazek

Bazylika.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 03.07.2014 00:52

No to ja se szczelę posta jeszcze u Ciebie ;)
Po tych wielkanocnych abordażach...stwierdzam, że może warto byłoby kiedyś te Węgry nawiedzić :roll: :wink:
Tylko w jakim języku się z miejscowymi dogadać :roll: :wink:

:D :papa:




ps. ogólnie rzecz ujmując...fajnie się z Tobą podróżuje :wink:
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 03.07.2014 01:02

ASIULA HK napisał(a):No to ja se szczelę posta jeszcze u Ciebie ;)


A szczelaj se do woli ;)

ASIULA HK napisał(a):Po tych wielkanocnych abordażach...stwierdzam, że może warto byłoby kiedyś te Węgry nawiedzić :roll: :wink:
Tylko w jakim języku się z miejscowymi dogadać :roll: :wink:


Warto. Gdyby nie to, że ciągnie mnie w góry, to znalazłbym pewnie kilka weekendów w roku aby tam zajrzeć. A dogadać się można po naszemu :) oczywiście w bardziej turystycznych rejonach, poza tym chyba jednak bardziej po niemiecku niż po angielsku aczkolwiek spotkałem kilka osób mówiących w języku Szekspira w taki sposób, że wstydziłem się moich językowych łamańców :(

ASIULA HK napisał(a):ps. ogólnie rzecz ujmując...fajnie się z Tobą podróżuje :wink:


Köszönöm.
Strasznie się tylko w tych moich wypocinach ostatnio opuszczam :(
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 03.07.2014 10:09

SgwdYrEira napisał(a):A szczelaj se do woli


Uważaj, uważaj...mam teraz dużo wolnego czasu :wink:



SgwdYrEira napisał(a):Strasznie się tylko w tych moich wypocinach ostatnio opuszczam


Nie przejmuj się...ja się opuściłam ostatnio w ... czytaniu :roll: :wink:
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 03.07.2014 20:46

Na koniec odniosę się jeszcze do nieco pokręconego tytułu relacji. Otóż jest na Węgrzech wioska, leży sobie tak pośród niczego a tuż za nią jest boisko i budynek...

Obrazek

Wioska Trizs się nazywa, tutaj jej należy szukać ;)

****************************************************************************************************

Dziękuję wszystkim, którzy tu się odzywali i zaglądali.

Pozdrawiam,
Pirat

* * * * * * * * * * * * * K O N I E C * * * * * * * * * * * * *
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.07.2014 09:24

Tak po cichu liczyłem na rozwiązanie tej tytułowej zagadki... :)

Gdzie i kiedy kolejne abordaże?

Pozdrawiam
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 04.07.2014 09:55

Vjetar napisał(a):Tak po cichu liczyłem na rozwiązanie tej tytułowej zagadki... :)


W sumie rozwiązanie padło już w ... zagadkowym wątku bo nie mogłem się powstrzymać :lol:

Vjetar napisał(a):Gdzie i kiedy kolejne abordaże?


Z tych opisywanych to najpierw muszę dokończyć to i to.
W tym roku być może się coś jeszcze większego przytrafi. Na pewno jeszcze kilka razy w góry się wybiorę :) Na przykład w niedzielę :)

Myślałem o uruchomieniu wątku z tegorocznych wyjazdów ale na razie za mało czasu, poza tym dwa największe wyjazdy opisuję (ten szczęśliwie już zakończyłem). Tak więc może później coś tam jeszcze z mniejszych wyskoków skrobnę.

Pozdrawiam,
Pirat
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.07.2014 09:58

SgwdYrEira napisał(a):
Vjetar napisał(a):Tak po cichu liczyłem na rozwiązanie tej tytułowej zagadki... :)


W sumie rozwiązanie padło już w ... zagadkowym wątku bo nie mogłem się powstrzymać :lol:


Już tam nie zaglądam - weszliście na nieosiągalny dla mnie poziom. :D
(jak widać z powyższego trzeba tam wrócić)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.07.2014 14:25

SgwdYrEira napisał(a):Oprócz oglądania zabytków z zewnątrz weszliśmy tylko do wspomnianej Bazyliki. Co prawda trochę nielegalnie, ponieważ wejścia są tylko w odpowiednich godzinach (chyba pomiędzy 10 a 11).

Jeśli nie na rympał, to wszystko jest OK. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.07.2014 14:28

Miło było pospacerować po Egerze i trochę powspominać :)

SgwdYrEira napisał(a):Myślałem o uruchomieniu wątku z tegorocznych wyjazdów ale na razie za mało czasu, poza tym dwa największe wyjazdy opisuję (ten szczęśliwie już zakończyłem). Tak więc może później coś tam jeszcze z mniejszych wyskoków skrobnę.

Na to liczę 8)

Pozdrav :papa:
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 04.07.2014 22:00

Vjetar napisał(a):Już tam nie zaglądam - weszliście na nieosiągalny dla mnie poziom. :D
(jak widać z powyższego trzeba tam wrócić)


Z tym wejściem na nieosiągalny poziom to gruba przesada. Ale warto tam zajrzeć, poza zabawą w odgadywanie można czasem niespodziewanie znaleźć inspirację na spędzenie wolnego czasu w zagadkowym miejscu. I wg mnie po części również temu ten wątek służy :)

Franz napisał(a):Jeśli nie na rympał, to wszystko jest OK. ;)


Czyli było OK. Łom pozostał w aucie 8)

maslinka napisał(a):Miło było pospacerować po Egerze i trochę powspominać :)


Eger warty odwiedzenia i spacerowania po nim. Szczególnie jesienią ;)

maslinka napisał(a):
SgwdYrEira napisał(a):Myślałem o uruchomieniu wątku z tegorocznych wyjazdów ale na razie za mało czasu, poza tym dwa największe wyjazdy opisuję (ten szczęśliwie już zakończyłem). Tak więc może później coś tam jeszcze z mniejszych wyskoków skrobnę.

Na to liczę 8)

Pozdrav :papa:


Doczeka się świeca wieczora.



Pozdrawiam,
Pirat
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 05.07.2014 00:00

SgwdYrEira napisał(a):...
Eger warty odwiedzenia i spacerowania po nim.Szczególnie jesienią ;)

Umawiasz się czy co?
:wink: :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.07.2014 00:12

romuald22 napisał(a):
SgwdYrEira napisał(a):...
Eger warty odwiedzenia i spacerowania po nim.Szczególnie jesienią ;)

Umawiasz się czy co?
:wink: :)

Chyba na jutro ;)

Idź już spać, bo rano nie wstaniesz :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Abordaże wielkanocne czyli... GKS Bełchatów HOOL'S ;) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone