Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A po ile w Cro jest piwo?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomekm67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 20.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekm67 » 22.05.2009 20:42

To może, w ostatni weekend sierpnia, zorganizujemy spotkanie Cromaniaków, przy jasnym pełnym, na Krasnostawskich Chmielakach?
http://www.krasnystaw.pl/cpg135/index.php?cat=2
Ze swojej strony - zapraszam
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 22.05.2009 21:14

tomekm67 napisał(a):To może, w ostatni weekend sierpnia, zorganizujemy spotkanie Cromaniaków, przy jasnym pełnym, na Krasnostawskich Chmielakach?
http://www.krasnystaw.pl/cpg135/index.php?cat=2
Ze swojej strony - zapraszam


I weź tu człowieku się rozerwij :lol: w ostatni łikend sierpnia jest Air Show w Radomiu ... a pasowałoby być i tu i tam ... :evil:
tomekm67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 20.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekm67 » 22.05.2009 21:25

jest Air Show w Radomiu ... a pasowałoby być i tu i tam ... :evil:


Zawsze możesz przylecieć :wink:
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 22.05.2009 21:47

vazyl napisał(a):Browar w Zwierzyńcu już od jakiegoś czasu jest zawieszony w próżni, a piwo "Zwierzyniec" jest rozlewane w Lublinie. Nie miałem okazji pić wcześniej, jak i teraz ale znawcy mówią że to już nie to samo.
Ja ostatnio upajam się Perłą Export która bardzo mi przypomina EB z przed jakiś 15lat.


Z racji tego, że mam rodzinę w Zamościu, już jakiś czas temu próbowałem zarówno Perły, jak i Zwierzyńca. Ten drugi ujął mnie tylko etykietką :) Ogólnie jedno i drugie jakoś bez rewelacji, Perła faktycznie wchodzi jak taki EB-sikacz. W czasach globalizacji można je bez problemu kupić w Auchanie w 3mieście.

Natomiast najlepsze polskie piwo jakie ostatnio odkryłem to Żywe Niefiltrowane z browaru Amber. Zapraszam na to piwo na Pomorze, na pewno jest w Degustatorni w Gdyni i Gdańsku. Dostępne tylko z beczki. Świetne piwo.
mia741
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mia741 » 23.05.2009 17:17

Odnośnie piwa Żywe. Dostępne nie tylko z beczki, smiało możesz kupić w butelce - jest oczywiście niepasteryzowane, więc ma trwałośc dość krótką.

Nie urażając nikogo, ktoś kto pisze, że Perła to sikacz, oznaczać może tylko jedno: nigdy tego piwa nie pił. Pozdrowienia z Lublina, gdzie całe szczęście, jeszcze można się napic prawdziwego piwa.
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 23.05.2009 19:23

Rozumiem, że Cię ubodło, że nie uważam Perły za bardzo dobre piwo, ale takie jest moje prywatne zdanie i kropka :) Kupuję je sporadycznie, z sentymentu.

Żywe możesz kupić w butelce, i owszem, ale w wersji Żywe Niepasteryzowane.
Natomiast Żywe Niepasteryzowane NIEFILTROWANE jest tylko i wyłącznie w kegu. Według mnie smakuje zupełnie inaczej od filtrowanego. In plus.
jerzyk
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 30.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzyk » 25.05.2009 13:01

Piszę z Lublina więc jestem na "bieżąco "z Perłą i moim zdaniem tylko perła Export jest godna polecenia.
poz
mia741
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mia741 » 27.05.2009 10:46

Krzychu_72, nie ubodło mnie :wink:
Zwyczajnie, piłem najprzeróżniejsze piwa i po powrocie do perły, jednak odczuwa się że nie jest to masówka. Każdy ma inny gust więc nie mam zamiaru nikomu wciskać jakiegoś kitu, że tylko to żadne inne.

Wszyscy Anglicy i Kanadyjczycy których znam osobiście, uważają to właśnie piwo za najlepsze jasne jakie pili. Notabene, w Kanadzie kupisz je w prawie każdym sklepie. Jak wypada Perła w oczach angielskiego piwosza, poecam poczytać tu: http://hywelsbiglog.wordpress.com/2008/ ... pils-beer/

Pozdrawiam :D
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 27.05.2009 13:02

Mia, proponuję Ci jednak spróbować prawdziwych piw naturalnych, z małych i średnich browarów. Poszukaj czegoś z etykietą Ciechan, Amber, czy Czarnków. Ja dzisiaj piję Twoje zdrowie Gościszewem Naturalnym Niefiltrowanym :) Może przemawia przeze mnie nadgorliwość neofity - dopiero ostatnio odkryłem "jasną stronę mocy" :D z dala od koncernów.

A tu możesz zobaczyć, jak Perła wypada w oczach polskiego piwosza :)
mia741
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mia741 » 27.05.2009 17:12

A tu mnie masz, Krzychu. Perła, nie Perła, wszystko to piwo produkowane na skalę masową, zgadzam się i koniec dyskusji. Po prostu, w tej masówce Perła ma jeszcze jakiś smak, nic więcej przekazać nie chciałem.

Co do piw z malutkich browarów, absolutna racja: ich smak to właśnie smak Piwa a nie jakichś piwnopodobnych wypocin. Nie wiem czy próbowałeś kiedyś wyprodukować sobie samemu własne piwo - frajda jest niesamowita, ze smakiem bywa na początku średnio, ale już za 3,4 razem daje sie zrobić naprawdę porządny wynalazek, smakiem przypominający właśnie piwo z malutkich, niekomercyjnych browarków.

Ja tymczasem wznoszę twoje zdrowie zachowanym w odmętach piwnicy Książęcym z Lwówka Śląskiego. Ale niestety tego piwa już nie ma, mają wznowić produkcję pod nazwą Lwówek Książęcy. No, pogadałem.
Karola_hrv
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 20.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karola_hrv » 08.06.2009 11:18

Bylam w Piotrze i Pawle w Poznaniu, tak jak ktos tu poradzil, i niestety nie mieli Karlovacko pivo:// a dlaczego? powiedzieli mi ze z tamtych stron piwa nie sprowadzają, bo tam wojna!!
:wink: :D
Koralina
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koralina » 09.06.2009 23:14

dzisiaj kupowalam piwko po 6.79 kn.
ineczka71
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ineczka71 » 10.06.2009 00:28

Ceny z supermarketu Studenac:
puszka 0.3 - niecale 6 kun,
puszka 0.5 - niecale 10 kun.
a w lodowce na dolnej polce po paru dniach zobaczylismy Karlowacko w 2 litrowych butelkach i bylo rownie doskonale!
W knajpie byly tylko male i kosztowaly zdaje sie 12.
Arkadiusz N
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arkadiusz N » 12.06.2009 21:59

Próbowałem wiele gatunków piwa i najlepsze to moim zdaniem Karlovacko i Ozujsko.
Najpopularniejsze butelki w sklepie to litrowe plastiki. Oba piwa w podobnej cenie 11,79 - 11,99 kun (7,20zł/litr)
Znalazłem też obu tych piw 2-u litrowe plastiki po około 16-17 kun.
Jeśli chodzi o puszki to nie polecam. Zbyt wysoki koszt.
W knajpkach jest różnie, ale najcześciej 0,33l/10kun, 0,5l/12kun
Mateo2609
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mateo2609 » 21.06.2009 10:54

witam mam pewne pytanie. Otóż chciałbym się dowiedzieć od ilu lat sprzedają w Chorwacji piwo??
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
A po ile w Cro jest piwo? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone