Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A po ile w Cro jest piwo?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bazyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1194
Dołączył(a): 04.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazyl » 05.07.2005 21:04

ja po tych regionalnych to mam brzuch bóla Profi ;) 4 paździora Londuje na Stansted ;)
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 05.07.2005 21:19

bazyl napisał(a):po 0,5 gorzały jeszcze jakoś funkcjonuję , ale po 0,7 mam 2 dni z głowy ... natomiast po 6 mocnych piwkach wstaję rano i po godzince jestem gotowy , taki organizm . A dla orzeźwienia wolę mineralkę . A wszystko to przez kobietę :wink:


Jacek !? A co Ty wodę mineralną przepuszczasz przez kobietę ???
I jaki efekt ???

Pamiętam jak Laskowik to niebieskie przez chleb !!! Ale wodę przez kobitkę ?! :lol:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 05.07.2005 23:14

Bazylku, widać nie tych regionalnych co trzeba próbowałeś :D Bo widzisz tu trzeba żyłki eksperymentatora, jedne są bardzo dobre a inne bardzo złe. Jak na złe trafisz to przez chleb albo przez kobitkę przefiltrować. A te globalne to jakieś takie nijakie... nijakie takie :lol:
Ty w paździorze do Londku, a ja na jakiś czas w domu. Jak roboty nie znajdę to kto wie czy mnie znowu na Wyspę nie wywieje. Może się tam spotkamy? Tego najstarsi górale nie wiedzą.
Twoje zdrówko... Łódzkim! :D
bazyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1194
Dołączył(a): 04.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazyl » 06.07.2005 08:42

tak , to ogólnokrajowe już mnie wkurza . Gdzie nie przysiądziesz to Żywiec i Warka ... z kija nie do odróżnienia . Ja od czasu jak zepsuli piasta wynalazłem Książęce Mocne i nie narzekam :lol:
Stefek
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stefek » 06.07.2005 08:43

zawodowiec napisał(a):Bazylku, widać nie tych regionalnych co trzeba próbowałeś :D


Polecam Zwierzyniec z browaru w Zwierzyńcu :D
bazyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1194
Dołączył(a): 04.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazyl » 06.07.2005 08:50

piłem co roku Zwierzyńca na wakacjach u ojca , fajne butelki , jak niemiecki granat :) ... ale już się nie napiję :cry:
Stefek
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stefek » 06.07.2005 08:58

bazyl napisał(a):piłem co roku Zwierzyńca na wakacjach u ojca , fajne butelki , jak niemiecki granat :) ... ale już się nie napiję :cry:


:( :( :( :( :( :( :(


Flaszka poręczna. Dobrze się z niej pije, a i sąsiad jakiś spokojniejszy gdy widzi takie "narzędzie" w reku.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 06.07.2005 13:43

:(
Też lubię Zwierza, już wieki nie piłem bo u mnie nie do dostania. Książęce z Lwówka mniammm :) Jeszcze mogę polecić Noteckie niepasteryzowane z Czarnkowa, jak przejeżdżam to zawsze biorę kratkę, nawet na Wyspę woziłem :lol: no i jeszcze Leszka ze Żnina!
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 06.07.2005 14:36

Stefek napisał(a):Polecam Zwierzyniec z browaru w Zwierzyńcu :D

Pamiętam Zwierzyniec z czasów, kiedy nie szło tego wypić. Polecam "moje" regionalne Perłę Chmielową, a z "obcych" pasi mi np. Warka Strong.
Smacznego.
Stefek
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stefek » 06.07.2005 14:46

krystek napisał(a):
Stefek napisał(a):Polecam Zwierzyniec z browaru w Zwierzyńcu :D

Pamiętam Zwierzyniec z czasów, kiedy nie szło tego wypić. Polecam "moje" regionalne Perłę Chmielową, a z "obcych" pasi mi np. Warka Strong.
Smacznego.


Też pamiętam. Był jeszcze "Kryształ". :roll: Perła też jest niezła.

Pzdr
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 06.07.2005 15:17

bazyl napisał(a):tak , to ogólnokrajowe już mnie wkurza . Gdzie nie przysiądziesz to Żywiec i Warka ... z kija nie do odróżnienia . Ja od czasu jak zepsuli piasta wynalazłem Książęce Mocne i nie narzekam :lol:

No bo mamy Warkę z Elbląga, Tatrę z Leżajska, Królewskie z Bydgoszczy albo Warki (bo Warszawa zamknięta po wykupieniu przez wujka heńka) Okocim ze Szczecina, Tyskie z Białegostoku, a nawet podobno parę lat temu jakiś czas były Tyskie z Poznania i Lech z Tychów :evil: bo Lech był wyjątkowo sikowaty, ludzie go nie kupowali, Tyskacz był wtedy zdecydowanie lepszy (pamiętam bo piłem jedno po drugim, koło 2000 r.) więc podobno sporą partię Lecha sprzedawali jako Tyskie i na odwrót żeby nie mieć strat.
Szczytem bezczelności jest nazwa Piast Wrocławski robionego w Okocimiu po zamknięciu Wrocławia przez Carlsberg. Dla tych wielkich najlepsza metoda wykoszenia konkurencji to wykupić i zamknąć, lokalną markę się zachowuje i produkuje gdzie indziej, taniej jest a i konkurencji ubywa. A większość ludzi dalej myśli że pije wrocławskie (warszawskie, gdańskie...) piwo.
A nowoczesna produkcja polega na tym że warzy się piwo z ekstraktu początkowego powiedzmy 16% czy więcej, potem odpowiednie gotowe partie rozcieńcza odpowiednią ilością wody i sprzedaje jako 14-15% jasne mocne, 12% jasne pełne itd.
Jakie dobre było Kasztelańskie z Sierpca parę lat temu zanim Carslberg ich przejął, teraz wykastrowane ze smaku i nie do odróżnienia od większości. Żubrowi też Kompania Piwowarska obcięła rogi i jaja a przy okazji zabiła parę naprawdę dobrych białostockich piwek. Pieprzę taką globalizację :evil:
Karola_hrv
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 20.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karola_hrv » 21.05.2009 22:13

wlasnie przeczytalam ze ktos widzial Karlovačko pivo w poznanskim Piotrze i Pawle!! szkoda ze jest juz tak pozno, bo od razu pojechalabym sprawdzic :wink: :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2009 22:45

Stefek napisał(a):
krystek napisał(a):
Stefek napisał(a):Polecam Zwierzyniec z browaru w Zwierzyńcu :D

Pamiętam Zwierzyniec z czasów, kiedy nie szło tego wypić. Polecam "moje" regionalne Perłę Chmielową, a z "obcych" pasi mi np. Warka Strong.
Smacznego.


Też pamiętam. Był jeszcze "Kryształ". :roll: Perła też jest niezła.

Pzdr

Perła ok, rodzina z Lubartowa poleciła i się nie zawiodłem. Choć dla mnie w każdej ilości tylko Lech ze względu na smak jak również sentyment do nazwy Kolejorza, z którym Pasy mają sztamę :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.05.2009 08:41

Karola_hrv napisał(a):wlasnie przeczytalam ze ktos widzial Karlovačko pivo w poznanskim Piotrze i Pawle!! szkoda ze jest juz tak pozno, bo od razu pojechalabym sprawdzic :wink: :D

Nooooooo, późno......prawie 4 lata :lol:
vazyl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 15.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) vazyl » 22.05.2009 19:42

Stefek napisał(a):
zawodowiec napisał(a):Bazylku, widać nie tych regionalnych co trzeba próbowałeś :D


Polecam Zwierzyniec z browaru w Zwierzyńcu :D

Browar w Zwierzyńcu już od jakiegoś czasu jest zawieszony w próżni, a piwo "Zwierzyniec" jest rozlewane w Lublinie. Nie miałem okazji pić wcześniej, jak i teraz ale znawcy mówią że to już nie to samo.
Ja ostatnio upajam się Perłą Export która bardzo mi przypomina EB z przed jakiś 15lat.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
A po ile w Cro jest piwo? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone