Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A po ile w Cro jest piwo?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.06.2005 22:44

Chorwaci mają bardzo ciekawe "strony piwne":
http://www.karlovacko.hr/
http://www.ozujsko.com/ozujsko.html
http://www.zlatorog.hr/pivo.html
http://www.tuborg.hr/
http://www.pichelbruder.de/Home_deutsch ... atien.html
(tu można "poszukać" rodzaje piwa na świecie-w tym w Polsce)
gul,gul - na zdrowie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.06.2005 23:21

tu był post błędnie wpisany :oops:
Ostatnio edytowano 21.06.2005 16:20 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
realista2
Cromaniak
Posty: 2238
Dołączył(a): 13.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) realista2 » 21.06.2005 00:56

No nie teraz to już przegiąłeś Macieju Winiecki. Nawet całkowite zaślepienie Chorwacją nie upoważnia do wmawiania innym, że Karlovacko czy jeszcze gorzej Ożujsko to dobre piwo.
Chorwaci podobnie jak Włosi czy inni południowcy o wytwarzaniu piwa nie maja zielonego pojęcia i między nami mówiąc powinno się im tego zabronić. Z mojego tygodniowego wypadu do Rowinj na przełomie maja i czerwca przywiozłem parę puszek Ożujsko po około 7 kun za pół litra i każdemu znajomemu który wątpi w moje słowa proponuję odrobinę tego specyfiku byle nie za dużo bo wtedy bez Manti zgaga gwarantowana. Obrzydlistwo
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 21.06.2005 09:49

Na chorwackie upały chorwackie piwo jest doskonałe.Polecam.
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 21.06.2005 10:04

Przesadzacie. Piwo jak piwo. Ani dobre ani złe. Jak trzeba błyskawicznie przywrócić poziom wody w organiźmie to może być ale na upały najilepsze jest wino z zimną wodą.
Maciej Winiecki
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 31.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej Winiecki » 21.06.2005 16:46

Co ty wiesz o piwie...realisto2 ?
przemo77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 23.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo77 » 21.06.2005 18:30

nie wiem o co sie klocicie - przeciez jesli komus Karlovacko czy Ozujsko nie smakuje, to Heineken czy Beck lub inne swiatowe marki sa dostepne wszedzie - i no problem. Ja ze swojej strony na pewno te Chorwackich wyrobow piwnych sprobuje...a jezeli mi nie zasmakuja to...Heineken.

PS: A swoja droga Grecy i Hiszpanie maja bardzo dobre piwa. Lekkie, ale ja takie wlasnie sikacze lubie.
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 21.06.2005 22:06

I właśnie o lekkość piw chorwackich chodzi!!!
Jakbyś w tym upale wypił 4 np.Żubry czy Żywce to byś padł.
A tak uzupełniasz płyny a główka działa. :D
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 21.06.2005 22:20

platon napisał(a):(...)
Jakbyś w tym upale wypił 4 np.Żubry czy Żywce to byś padł.
(...)

Ja tam padam po jednym Żubrze :wink:
A propos puszczy - mój mały przywiózł tydzień temu z wycieczki szkolnej - co? Nie "Żubra" tylko ... miecz rycerski, plastikowy. Bo jedna figurka z żubrem kosztowała tyle, co ... trzy miecze :lol: :lol: :lol:
Ja tam się śmiałam. Moja wina. Nie ostrzegłam, żeby muszli ani ciupag nie kupował .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.06.2005 22:47

przemo77 napisał(a):nie wiem o co sie klocicie - przeciez jesli komus Karlovacko czy Ozujsko nie smakuje, to Heineken czy Beck lub inne swiatowe marki sa dostepne wszedzie - i no problem. Ja ze swojej strony na pewno te Chorwackich wyrobow piwnych sprobuje...a jezeli mi nie zasmakuja to...Heineken.

PS: A swoja droga Grecy i Hiszpanie maja bardzo dobre piwa. Lekkie, ale ja takie wlasnie sikacze lubie.

Heineken w Cro też się znajdzie:
http://www.heineken.com/croatia/frame/c ... =&content=
A jak nie zasmakuje "Karlovackie"-polecam "Tuborga" :lol:
:papa:
pajacyk
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 26.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pajacyk » 26.06.2005 12:09

a mi ichnie piwa w tamtych warunkachj dobrze wchodzily, sa lzejsze od naszych i maja mniej woltów no ale na tamte upaly sa idealne, i jeszcze chcialbym dodac ze Ozujsko jest lepsze od Karlowacko :)
bazyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1194
Dołączył(a): 04.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazyl » 26.06.2005 15:11

kwestia gustu z tym piwem , ja preferuję mocne piwa , bo liczy się także efekt jak i smak :lol: a te chorwackie maja po 5 vol i smakowo nie odbiegają od średniej europejskiej , choć kręcą słabo . Ale jak komuś nie pasuje to niech spróbuje browaru Głubczyce lub Piotrków Trybunalski , dostępne w hiper super mega marketach za 1,50 zł puszka , nigdzie na świecie chyba nie robią takiego gówna jak oni ...
przemo77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 23.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo77 » 26.06.2005 15:19

dla mnie piwo to przede wszystkim smak i orzezwienie. Jak bede chcial efektu to wciagne sobie 0,5 wodki - efekt lepszy, a czlowiek jakby mniej opity jest.

Takze sprawa gustu - ja mocnych piw w ogole nie trawie.
bazyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1194
Dołączył(a): 04.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazyl » 26.06.2005 15:32

po 0,5 gorzały jeszcze jakoś funkcjonuję , ale po 0,7 mam 2 dni z głowy ... natomiast po 6 mocnych piwkach wstaję rano i po godzince jestem gotowy , taki organizm . A dla orzeźwienia wolę mineralkę . A wszystko to przez kobietę :wink:
Ostatnio edytowano 05.07.2005 21:05 przez bazyl, łącznie edytowano 1 raz
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 05.07.2005 13:09

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
A po ile w Cro jest piwo? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone