Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zostaliśmy okradzeni :( Istria

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mlodababka
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.01.2012
Zostaliśmy okradzeni :( Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) mlodababka » 15.07.2012 14:07

:twisted:
Wczoraj wróciliśmy z wakacji, więc teraz dopiero mogę wszytko opisać. Byliśmy w Chorwacji po raz pierwszy - jest piękna.

Mieszkaliśmy na kempingu Park Umag w mobilehomes. Kamping bardzo ok, planowaliśmy zostać dłużej, i myśleliśmy o kolejnych wakacjach w tym miejscu, jednak stało się to co się stało. Przedostatniego dnia włamano się do naszego domku. Z perspektywy czasu wiemy, że byliśmy od dłuższego czasu obserwowani, i kradzież była dobrze zaplanowana. Przez cały nasz pobyt 8 nocy - mieliśmy sąsiadów z NL, którzy spędzali sporo czasu w domku. W zasadzie się wymienialiśmy - raz byli oni raz my. Tego dnia sąsiedzi zakończyli wakacje, my mieliśmy jeszcze jedną noc i kolejnego dnia wyjazd. Poszłam z dziećmi na basen, mąż nie bardzo chciał długo był w domu, ostatecznie zdecydował przyjść do nas. Zamknął okna, ustawił klimatyzację - po 1,5 godzinie wróciliśmy wszyscy - okno od sypialni było otwarte, na łóżku ślady ziemi i liści - laptop, gps, aparat foto, telefon, pieniądze znikły :(
W całym szczęściu zostawili nasze dokumenty i samochód (kluczyki i dokumenty od samochodu leżały obok rzeczy które zostały zabrane).

Sprzęt który mieliśmy był dość "stary" 3-4 letni, jedynie gps nowy (jutro go zablokujemy), ale i tak złodziej się obłowił :(

Naczytaliśmy się o bezpieczeństwie w HR, co niestety nie jest prawdą. Na tym kempingu codziennie widzieliśmy jeden bądź dwa samochody policji, nie wiedzieliśmy wcześniej dlaczego, i się dowiedzieliśmy :(

Kamping nie ma kamer, jest bardzo duży. Przyjeżdżają ludzie z mega drogim sprzętem, i wyposażeniem.... Wartość sprzętów które straciliśmy nie jest bardzo duża, duże są straty moralne - zdjęcia, zawartość komputera, archiwa, i przywiązanie do nich :(

Sprawa oczywiście została zgłoszona do managera kempingu, rezydenta BP i na Policji - domek został sprawdzony, obfotografowany, zostały zdjęte odciski palców. Jednak nie wierzę, że cokolwiek odzyskamy. Jesteśmy prawie pewni, że robi to obsługa kempingu, nikt nie był zdziwiony zdarzeniem. Od rezydentki usłyszeliśmy, że jest zdziwiona, że akurat nasz domek okradli - był położony w środku mobilehomes, a przeważnie okradają skrajne domki.

Jak humor mi się polepszy to napiszę więcej o Parku Umag, byliśmy też kilka nocy w Bi Village - też postaram się coś napisać.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 15.07.2012 15:35

mlodababka napisał(a):był położony w środku mobilehomes, a przeważnie okradają skrajne domki.

Czyli co ? .....na tym campie okradają notorycznie mobilhome?

Przykre to co was spotkało i nie życzę nikomu.
Sam zostawiałem na stoliku na camie przy namiocie , laptopa , aparat itd. , auto otwarte , szedłem się odlać i zawsze wszystko leżało tak jak zostawiłem.....
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.07.2012 15:39

Przykre; współczuję!
W zeszłym roku widziałem wybitą szybę w aucie na parkingu koło plaży piniowej w Pakostane.
Niefajnie, oj niefajnie.
Zaczynają sobie Chorwaci powoli w kolano strzelać; z nas w końcu żyją...
Clis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Clis » 15.07.2012 16:01

Ja w 2009 w Biogradzie na Campingu Soline też miałem "gościa" w namiocie, na szczęście coś musiało go wystraszyć bo nic nie ukradł, ale od tego czasu 2 x bardziej się "pilnuje" co i jak zostawiam na campingu lub kwaterze. Pozdrówki
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.07.2012 16:02

FUX napisał(a):Przykre; współczuję!
W zeszłym roku widziałem wybitą szybę w aucie na parkingu koło plaży piniowej w Pakostane.
Niefajnie, oj niefajnie.
Zaczynają sobie Chorwaci powoli w kolano strzelać; z nas w końcu żyją...

To, że kardziesz zdarza się w Chorwacji, nie zawsze znaczy, że z całą pewnością kradną miejscowi.. Wielu złodziei przyjeżdza na tzw. "gościnne występy"...Dużo ludzi to okazja.... Kilka lat temu w hotelowym kompleksie bungalowów w naszym miasteczku zdarzyła się seria kradzieży.. po policyjnej prowokacji na gorącym uczynku złapano grupę sprawców... czeskich wyrostów przebywających w pobliskim hotelu......
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.07.2012 16:15

Kaśka. Takich "turystów" także nie można wykluczyć...
Z tym autem, myślę, coś zostawiono na widoku i kogoś skusiło...

W apartamentach troszkę łatwiej ogarniać swój dobytek, ale dla chcącego nic trudnego.
Zamki jakieś wymyślne tam nie są... :wink:
mojekp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 13.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mojekp » 15.07.2012 16:49

no tak, ale do tej pory zawsze wydawało mi się że w Cro to się nie zdarza i dokladnie żyłem w przekonaniu iż tu wszytko wszycy pilnują i dlatego tak jest

miałem podobne zachowania jak "maniust"

no dobra już idę do auta odpiąć nawigę by nikogo niekusiła

przykre jest ze to Was spotkało i zkiepściło wakacje ale ...
za rok będzie ok

pozdrawiam z Orebica
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 15.07.2012 18:49

Może to Was towarzystwo z NL oskubało. Okazja czyni złodzieja.
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 15.07.2012 18:57

W zupełności zgadzam się z opinią Kasi. Bardziej wygląda mi to na "gościnne występy" niż na miejscowych. Jakoś mi to do chorwatów nie pasuje. Inna sprawa, że czasami sami sobie jesteśmy winni. Jak to ktoś już wcześniej powiedział "okazja czyni złodzieja"...
Krzysztof66
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof66 » 15.07.2012 20:23

Dwa lata temu miałem podobną przygodę w Budapeszcie. Włamano mi się do samochodu i zabrano wszystko co w nim było. Jedyne co ocalało to to co miałem przy sobie GPS, aparat foto. dokumenty. Szczęśliwie auto nie miało żadnych uszkodzeń, które uniemożliwiałyby dalszą jazdę.
Na tym kempingu byłem w 1999 r. wówczas wydawał mi się absolutnie bezpieczny niestety jak widać to się już skończyło.
Serdecznie współczuję. Mam nadzieję, że opłata za pobyt obejmuje również ubezpieczenie i przynajmniej w ten sposób pokryje Wam część szkód.
mamax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 06.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamax » 15.07.2012 23:17

To na pewno 'gościnne występy' 8)
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 15.07.2012 23:37

Chorwaci jak Chorwaci, są biedni i bogaci, a drobnych złodziejaszków na pewno nie brakuje, bo niby dlaczego, bo żyją z turystów i mają tego świadomość? Handlarzy narkotyków, morderców, alkoholików, dziwek, gejów też nie ma w Chorwacji? Nie oszukujmy się, są też i nie ma co na nich "psów wieszać", że komuś, coś ukradli podczas pobytu na wakacjach, po prostu pech.Wszędzie są mendy kradnące w Chorwacji też.
Ostatnio edytowano 22.07.2012 09:29 przez Lubuszanin, łącznie edytowano 2 razy
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 16.07.2012 10:25

Gościnne występy.... gościnne występy...
Jakby w Chorwacji zakłady karne był zbędne. Mnie na jednym wyjeździe dwa razy oszukali. Na innym próbowali nie wydać reszty. Ehhh nie ma co idealizować Chorwatów. Ogólnie sa bardzo mili - ale nie są nieskazitelni jak niektórym sie wydaje.
Był już tu kiedyś wątek kogo i jak oszukali (np. po zapłacie bez pokwitowania za nocleg przy wyjeździe chcieli jeszcze raz itp). Tak więc... bądźmy na urlopie ostrozni. WSZĘDZIE.

A co do tematu - zainteresowałe mnie "zablokowanie nawigacji" - co to miało oznaczać, bo raczej nie fizyczne zablokowanie samego urządzenia.
ahmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 12.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ahmed » 16.07.2012 11:51

mlodababka napisał(a): Z perspektywy czasu wiemy, że byliśmy od dłuższego czasu obserwowani, i kradzież była dobrze zaplanowana.


Możesz rozwinąć to zdanie? Co wskazywało na to że byliście obserwowani i po czym wnioskujesz że kradzież była zaplanowana? Wiem że człowiek nie lubi wracać pamięcią do takich zdarzeń, ale pytam bo może coś podpowiesz na co mam ja i inni czytający ten wątek zwracać uwagę żeby czuć się bezpiecznie i zapobiec powstaniu takiej sytuacji.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 16.07.2012 13:56

Mariusz_M napisał(a):Gościnne występy.... gościnne występy...
Jakby w Chorwacji zakłady karne był zbędne. Mnie na jednym wyjeździe dwa razy oszukali. Na innym próbowali nie wydać reszty. Ehhh nie ma co idealizować Chorwatów. Ogólnie sa bardzo mili - ale nie są nieskazitelni jak niektórym sie wydaje.Był już tu kiedyś wątek kogo i jak oszukali (np. po zapłacie bez pokwitowania za nocleg przy wyjeździe chcieli jeszcze raz itp). Tak więc... bądźmy na urlopie ostrozni. WSZĘDZIE.

Tak jak przedstawiciele każdego innego narodu.. Uczciwość (czy też jej brak) nie jest cechą narodową i nie zależy od paszportu, jaki się posiada.. to cecha osobnicza i indywidualna.
Następna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Zostaliśmy okradzeni :( Istria
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone