Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

został mi jeden tydzień do zagospodarowania - co polecicie?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sabina_wawa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 04.03.2011
został mi jeden tydzień do zagospodarowania - co polecicie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sabina_wawa » 09.01.2013 23:39

Witam,
jedziemy do Cro po raz trzeci, więc już wiem "czym to się je" i wiem co mi się w Cro podoba a co nie, w szczególności jakie miejsca mi się podobają.
Na ten rok mam przewidziane 3 tygodnie wakacji przy czym na 2 już mam zrobioną rezerwację. Szukam sugestii w jakim miejscu zatrzymać się na ostatni tydzień. Warunki są następujące:
- byliśmy w Pakostane i w Primosten - owszem ładne miejsca ale zbyt tłoczne, zbyt wakacyjne i zbyt głośne, więc ten typ odpada
- byliśmy w Breli (ale Jakirusa) i ten typ okoliczności przyrody baaardzo mi odpowiada, ale że byliśmy już tam dwa razy, to może w tym już niekoniecznie - ale jeśli chodzi o urok miejsca, to tak, ten typ, przy czym ci co znają Jakirusę wiedzą, że to nie to samo co centrum Breli
- znam bardzo dobrze Peljesac i właśnie tam spędzimy pierwsze 2 tygodnie - w Podobuce, więc jeśli chodzi o klimat w stylu "nic mnie nie obchodzi, tylko leżę i piję wino i patrzę jak jest pięknie" to tak, to mój ulubiony klimat
- trzeci tydzień chcemy spędzić na lądzie (wyspy odpadają) i jadąc z Peljesaca gdzieś w kierunku PL, żeby przy ostatecznym powrocie mieć już mniej drogi niż więcej (jeździmy na jeden raz, bez noclegów).

No i tu liczę na Was, podpowiedzcie miejsce równie piękne jak Brela, równie odjechane jak Podobuce, ale możliwie blisko (w sensie nie koło Dubrovnika ani nie na jakiejś wyspie, żeby nie tracić czasu na promy).
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: został mi jeden tydzień do zagospodarowania - co polecic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.01.2013 23:48

Wbij w wyszukiwatkę Vinjerac.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: został mi jeden tydzień do zagospodarowania - co polecic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.01.2013 23:50

Musi być nad morzem?
I zapewniam cię, że nie znasz bardzo dobrze Pelješca :oczko_usmiech:
Sabina_wawa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 04.03.2011
Re: został mi jeden tydzień do zagospodarowania - co polecic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sabina_wawa » 09.01.2013 23:54

Wygląda nieźle...
Sabina_wawa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 04.03.2011
Re: został mi jeden tydzień do zagospodarowania - co polecic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sabina_wawa » 09.01.2013 23:55

Musi być nad morzem, ze względu na dzieci, jeszcze żeby plaża była w miarę fajna.

Bocian, no może superdobrze nie znam, ale pewnie na tyle żeby się w nim absolutnie zakochać :oops:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: został mi jeden tydzień do zagospodarowania - co polecic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.01.2013 23:59

Sabina_wawa napisał(a):Musi być nad morzem, ze względu na dzieci, jeszcze żeby plaża była w miarę fajna.

Bocian, no może superdobrze nie znam, ale pewnie na tyle żeby się w nim absolutnie zakochać :oops:

Oki, miałem zaproponować cześć kontynentalną, do zwiedzania, ale z dzieciakami o nie da rady. Chodziło mi o Slavonije.
W półwyspie można się zakochać po 5 minutach :) 8 razy w Borku, w tym roku będzie 9ty raz... :oczko_usmiech:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007
Re: został mi jeden tydzień do zagospodarowania - co polecic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 10.01.2013 01:55

no to zadupie na Pagu może się spodoba.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: został mi jeden tydzień do zagospodarowania - co polecic

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.01.2013 07:23

Torac napisał(a):no to zadupie na Pagu może się spodoba.

Nie bardzo, bo ma to być:
Sabina_wawa napisał(a): miejsce równie piękne jak Brela.

A tam takiego "cudu" nie uświadczysz. :oczko_usmiech:
No, może na siłę Novalja. :mrgreen:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007
Re: został mi jeden tydzień do zagospodarowania - co polecic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 10.01.2013 09:26

Brela jest niepowtarzalna, to prawda, ale coś co będzie przypominało Podobuće albo jego klimat to już szybciej. Nawet sobie myślę o Vlaśici.....
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007
Re: został mi jeden tydzień do zagospodarowania - co polecic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 11.01.2013 21:33

A może okolice Trogiru. Proponuję Sevid, Razanj lub Kanicę.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: został mi jeden tydzień do zagospodarowania - co polecic

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 12.01.2013 08:30

Byłem w Sevidzie. Dziura dla osób szukajacych ciszy, spokoju i prywatności.
Sabina_wawa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 04.03.2011
Re: został mi jeden tydzień do zagospodarowania - co polecic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sabina_wawa » 12.01.2013 20:13

Czy ktoś był w tym Vinjerac? wygląda ładnie, i ten widok na góry...
czy tam dużo ludzi przyjeżdża? czy miasteczko/wioska która na fotkach wygląda bardzo urokliwie, zmienia się w wakacje w jeden wielki stragan z trąbkami, watą cukrową i pseudopamiątkami?
jaka jest tam plaża? bo wygląda na zdjęciach jakby betonowa, ale znalazłam też opisy, że niby gdzieś jest piaszczysta, czy jest w miarę duża, czy wąska i zatłoczona?
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012
Podgora

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 13.01.2013 16:36

ja polecam Podgorę i ta plażę: http://goo.gl/maps/C59rE
Jadranką blisko do autostrady w Sestanovac ok. 40 km i 40 min http://goo.gl/maps/2ZsDo

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
został mi jeden tydzień do zagospodarowania - co polecicie?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone