Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tydzień vs miesiąc

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anthony1981
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.06.2021
Tydzień vs miesiąc

Nieprzeczytany postnapisał(a) anthony1981 » 16.06.2021 10:59

Dzień dobry wszystkim, forum obserwuję już od dwóch lat ale dopiero teraz postanowiłem napisać jako, że mam dylemat i temat do dyskusji, który za często (jeśli w ogóle) się nie pojawia.
Rozważam z połówką wyjazd do Chorwacji (trzeci), ale tym razem dało nam do myślenia: zwyczajowe półtora tygodnia czy może jednak trochę dłużej skoro zawsze tak nam się podoba? Z tego co widzieliśmy na airbnb (jeszcze z tego nigdy nie korzystałem, tylko booking) to miesiąc tam kosztuje praktycznie tyle samo co 7-10 dni na bookingu. Wynika to chyba z jakiejś zniżki, którą ustawiają wynajmujący przy takich dłuższych pobytach. Faktycznie, ceny są bardzo interesujące. Dojazd wiadomo - to samo (autem) + może troszkę więcej kręcenia się na miejscu. Jeść trzeba tak czy inaczej. Nie mamy w zwyczaju codziennie latać po restauracjach i w dużym stopniu gotujemy sami w apartamencie. No i wychodzi na to, że mając taką możliwość pod względem urlopu to finansowo miesiąc wyjdzie nas "prawie" tak samo jak 10 dni. Dochodzą kwestie do sprawdzenia typu ubezpieczenie i inne. Winiety wzięliśmy pod uwagę i wyjdzie +100zł na tym, żaden koszt.
Czy jest coś czego nie widzimy? Jakieś aspekty hmm.. prawne? zdrowotne? Dajcie znać, pozdrawiamy!
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15644
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.06.2021 11:00

Do chyba 90 dni możesz przebywać bez żadnych zgłoszeń. Tu nie ma problemu.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 16.06.2021 11:08

Myśle, że jednak w tym wypadku prawie zrobi większą różnice. Samo jedzenie to już musisz pomnożyć raz 3-4 wiec koszta na pewno będą większe. Ciekawe tez że cena ap na miesiąc jest taka sama jak na 1,5 tygodnia? 8O Ale jak masz możliwości i finansowo się łapiesz to jak najbardziej. Zawsze to nowe doświadczenie pomieszkać dłużej w innym miejscu 8) chociaż ja nie wiem czy bym chciał spędzić miesiąc wakacji w jednym miejscu. No chyba że ze zwiedzaniem :wink: w każdym bądź razie pomysł ciekawy :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15644
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.06.2021 11:29

Jeść trzeba wszędzie, a kolega napisał, że głównie sami, więc to aż tak więcej niż w domu nie będzie.....
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 16.06.2021 12:41

...a co z praniem ?
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 16.06.2021 12:58

fly napisał(a):...a co z praniem ?


1. "Gaci" można wziąć na miesiąc. Pranie skumulowanej ilości kosztuje tyle samo co kilka pojedynczych prań. Oczywiście pod warunkiem, że wykonuje się prania pełno ładunkowe :D
2. Często w apartamentach są pralki indywidualne lub ogólnodostępne.
3. Można prać ręcznie. Ileż tego będzie? Koszulka + majty? Zakładając, że nie chodzi się w skarpetach do sandałów czy klapek ;) Ja i tak co wieczór piorę kąpielówki i spodenki (majtek w Cro prawie nie używam) :D
4. ...
N. Odrobina smrodku spowoduje zwiększenie wolnej przestrzeni w najbliższym otoczeniu ;)
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 16.06.2021 13:06

...no to mamy obgadany temat prania, nie widzę więc problemu by być miesiąc na urlopie w Chorwacji.
anthony1981
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) anthony1981 » 16.06.2021 14:25

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Faktycznie jeśli chodzi o żywność to strategia mniej więcej taka jak w PL, czyli market, zakupy, pitraszenie. Knajpka sporadycznie dla poczucia klimatu. Temat prania nie przyszedł mi do głowy - dobra uwaga :) Aczkolwiek to raczej też ograne, jedziemy w ciepłe miejsce więc tutaj poradzimy sobie tak samo jak przy pobycie tygodniowym czyli buteleczka płynu, umywalka i jedziemy no chyba, że pojawi się luksus czyli pralka :)

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Tydzień vs miesiąc
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone