Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wycieczka do Dubrownika

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gosa12
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 17.03.2008
wycieczka do Dubrownika

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosa12 » 16.06.2008 10:41

Witam!
Jedziemy do Orebic 14.07 i mamy zamiar wybrac się zwiedzić Dubrownik.
Jakie są wasze doświadzenia. Czym najlepiej dojechać ( 2 dorosłych + 2 małych dzieci 4 i 2 lata)?
Jechac własnym samochodem, promem , czy miejscowym PKS-em.
Chyba musimy zabrac wózek - bo córki non stop nosić nie będziemy.
Wszystkie rady mile widziane :lol:
Pozdrawiam Gośka
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2008 11:15

...
Ostatnio edytowano 16.06.2008 11:19 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2008 11:16

Chyba musimy zabrac wózek - bo córki non stop nosić nie będziemy.

Witaj,sama sobie odpowiedziałaś na pytanie,tylko własne auto.Dubrownik jest dość duży i na pewno będziecie zmęczeni,więc możesz w każdej chwili zakończyć zwiedzanie i wracać , a promem lub "PKS" musisz jeszcze dojść na przystań lub przystanek ,czekać nie wiadomo ile i jechać lub płynąć w nie wiadomo jakich warunkach :!:
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 16.06.2008 11:34

szaki17 znasz jakieś godne polecenia miejsce do zaparkowania w Dubrowniku. Czytałem trochę, że z tym może być problem.
dsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 18.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dsk » 16.06.2008 11:41

Adam,K napisał(a):szaki17 znasz jakieś godne polecenia miejsce do zaparkowania w Dubrowniku. Czytałem trochę, że z tym może być problem.


Jak sie nie zna realiow Dubrownika to w sezonie mozna zaczac parkowanie zaraz na rogatkach i moze byc ciezko!
eliza_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) eliza_12 » 18.06.2008 20:15

Ja również chciałabym bardzo zwiedzić Dubrownik i tak się zastanawiam czy nie popłynąć promem. Miejscem docelowym naszego wypoczynku jest Orebić
gdyby popłynąć na Korculę i dalej promem do Dubrownika ? Z tego co wyczytałam prom w jedną stronę kosztuje 12 euro a powrót 20% taniej oczywiście pokład. Czy ktoś z Was już zaliczył taką wycieczkę ? Ile trwa taki rejsik ? Czy polecacie ?
Marisa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 28.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marisa » 19.06.2008 18:14

Bez przesady z tym parkowaniem,jak dobrze poszukacie to zawsze znajdziecie jakieś miejsce.A Dubrownik obowiązkowo zaliczyć trzeba.Niektórzy twierdzą że to najpiękniejsze miasto świata,ja też do nich należę.
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 19.06.2008 18:28

Najlepiej wycieczkę do Dubrownika zaplanować wcześnie rano.Nie powinno być problemu z zaparkowaniem i nie ma aż takich tłumów i upału :D :D :D
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 20.06.2008 10:07

w zeszłym roku dojechałem do Dubrovnika około 9.00 rano, czekałem na miejsce pod murami jakieś 20 minut... rano nie ma jeszcze wielkich tłumów.
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 23.06.2008 22:46

My przyjechaliśmy o 9.00 i było jeszcze kilka wolnych miejsc, właśnie pod murami :D Warto rano wstać i nie będzie żadnego problemu :D :D
eliza_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) eliza_12 » 24.06.2008 07:33

A co myślicie o promie bo moim zdaniem teżfajna wycieczka.
Czy ktoś wie jak długo płynie prom z Korculi do Dubrownika ?
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 24.06.2008 11:50

My byliśmy ok.11-12.00 w Dubrowniku i pod murami było wolnych kilka miejsc..bez problemu zaparkowaliśmy :)

Pozdrawiam
bandrze
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 05.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bandrze » 05.07.2008 11:32

gosa12 napisał(a):Witam!
Jedziemy do Orebic 14.07 i mamy zamiar wybrac się zwiedzić Dubrownik.
Jakie są wasze doświadzenia. Czym najlepiej dojechać ( 2 dorosłych + 2 małych dzieci 4 i 2 lata)?
Jechac własnym samochodem, promem , czy miejscowym PKS-em.
Chyba musimy zabrac wózek - bo córki non stop nosić nie będziemy.
Wszystkie rady mile widziane :lol:
Pozdrawiam Gośka


Ja tez sie wybieram do Orebic. 12-26 lipca z 2 małoletnimi extremistkami 4 i 6 lat. Wyjazd ze ślaska. Może jakies spotkanko na miejscu. Dzieci w grupie mamy z głowy ;)) Ktos jeszcze w tym terminie wyjezdza rodzinnie?
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 05.07.2008 12:11

My byliśmy w Dubrowniku kilka dni temu ok godz 17-stej i też znaleźliśmy miejsce pod murami bez problemu, chociaż parkingi wydawały się pełne, zaryzykowaliśmy i się udało. :)
Puszcza41
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 11.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puszcza41 » 05.07.2008 22:15

eliza_12 napisał(a):Ja również chciałabym bardzo zwiedzić Dubrownik i tak się zastanawiam czy nie popłynąć promem. Miejscem docelowym naszego wypoczynku jest Orebić
gdyby popłynąć na Korculę i dalej promem do Dubrownika ? Z tego co wyczytałam prom w jedną stronę kosztuje 12 euro a powrót 20% taniej oczywiście pokład. Czy ktoś z Was już zaliczył taką wycieczkę ? Ile trwa taki rejsik ? Czy polecacie ?

Rozważałem ten wariant w tym roku (byłem na Korculi), ale w praktyce jest to niewykonalne. Prom z Korculi wypływa o 11.30 (rejs trwa 3 godziny). Rejs powrotny z Dubrownika jest o godzinie 10.00. Trzeba by nocować w Dubrowniku... Inna sprawa to odległość z przystani promowej do starówki - kawałek jest, trzeba by autobusem...
My wybraliśmy przejazd autem - z Orebica niecałe 2 godziny. Problemów z parkowaniem nie było - miejsca za starówką, jakieś 10 minut od murów. Przestrzegam tylko przed parkowaniem auta w niedozwolonym miejscu. Widziałem jak z pod murów policja zabierała auta - kilka lawet, 2 minuty i auta wywiezione. Widziałem jak zabierali samochód z polskimi numerami, nie chciałbym być w skórze właściciela...
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone