Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wycieczka do Dubrownika

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 05.07.2008 22:24

ines napisał(a):My byliśmy ok.11-12.00 w Dubrowniku i pod murami było wolnych kilka miejsc..bez problemu zaparkowaliśmy :)

Pozdrawiam


Ines gdzie ? na murach? 8O
3 godziny czekałem aż się zwolni miejsce , w kolejce długiej jak anakonda (z tych największych) myslałem że ocip... no zwariuję - gdyby nie klima to bym spłynął jak meduza (na wycieraczkę auta) - może miałem niefart - mozliwe - zawsze mam niefart hehe :D
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 05.07.2008 23:14

tak przy murach..zaraz blisko bramy 8O
peligrosa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) peligrosa » 14.07.2008 10:59

Przy okazji dyskusji o Dubrowniku, gdzie znajdują się jakieś campy jak najbliżej miasta? Będziemy w Dubrowniku pewnie popołudniu, przybędziemy tam z Mostaru, pozwiedzamy ile się da i chcemy się przespać 1 noc na polu namiotowym, bo ostateczny cel to Orebić. Proszę "coś" polecić :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.07.2008 11:19

peligrosa napisał(a):Przy okazji dyskusji o Dubrowniku, gdzie znajdują się jakieś campy jak najbliżej miasta? Będziemy w Dubrowniku pewnie popołudniu, przybędziemy tam z Mostaru, pozwiedzamy ile się da i chcemy się przespać 1 noc na polu namiotowym, bo ostateczny cel to Orebić. Proszę "coś" polecić :)


Solitudo kemping droższy

Kupari - kemping tańszy
peligrosa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) peligrosa » 14.07.2008 12:28

Dzięki :) jak to jest z cenami, np na campie Kupari - plot 8,10 Euro/ doba, wliczają w to osoby, czy za osobę dodatkowo się płaci 4,90 Euro :?: Podejrzewam, że to drugie, ale gwoli wyjaśnienia wolę spytać :)
Załapię się bez rezerwacji w sezonie, czy może być ciężko?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.07.2008 13:40

Płacisz 8.10 euro za parcelę (w tej cenie masz postawienie namiotu, auta i prąd) a za każdą osobę w namiocie płacisz 4.90 euro no i jeszcze taksa klimatyczna - 5 kuna od osoby za dzień.

Na kempingu Kupari nie byłem, więc nie wiem jak tam jest w sezonie, ale myślę , że miejsce na jeden namiot spokojnie znajdziesz.

Te kempingi są najbliżej Dubrovnika , trochę dalej jest Rogac w Slano lub Kate w Mlini

N tych kempingach płacisz za wszytko oddzielnie, czyli za:
auto, namiot,osobę, taksę i za prąd jak chcesz na jedną noc.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 14.07.2008 14:04

anjas napisał(a):My przyjechaliśmy o 9.00 i było jeszcze kilka wolnych miejsc, właśnie pod murami :D Warto rano wstać i nie będzie żadnego problemu :D :D


Nie wiem po co się pchać samochodem pod samiuśkie mury :roll:: drogo, brak miejscówek, problem z dojazdem/wyjazdem. Ja parkowałem na Zagrebaćkiej i nie było problemu. Do starówki 200-300m, ul. Strmą i po malowniczych schodach (Uz Posat). :idea:
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 14.07.2008 14:07

helen napisał(a):My byliśmy w Dubrowniku kilka dni temu ok godz 17-stej i też znaleźliśmy miejsce pod murami bez problemu, chociaż parkingi wydawały się pełne, zaryzykowaliśmy i się udało. :)

Witam. Czy można poprosić o podanie ceny wejścia na mury i ewentualne orientacyjne ceny parkingu? Pozdrawiam binkowskig
peligrosa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) peligrosa » 14.07.2008 14:27

Janusz Bajcer napisał(a):Płacisz 8.10 euro za parcelę (w tej cenie masz postawienie namiotu, auta i prąd) a za każdą osobę w namiocie płacisz 4.90 euro no i jeszcze taksa klimatyczna - 5 kuna od osoby za dzień.

Na kempingu Kupari nie byłem, więc nie wiem jak tam jest w sezonie, ale myślę , że miejsce na jeden namiot spokojnie znajdziesz.

Te kempingi są najbliżej Dubrovnika , trochę dalej jest Rogac w Slano lub Kate w Mlini

N tych kempingach płacisz za wszytko oddzielnie, czyli za:
auto, namiot,osobę, taksę i za prąd jak chcesz na jedną noc.


Dzięki wielkie, inf. o kempingu w Slano też mi się przydadzą :) może i tam zacumujemy na 1 noc, z Dubrownika kierować się będziemy do Orebića i pomyślałam, że warto byłoby na jedną noc zatrzymać się na najbliższym kampie, przed samym półwyspem, Slano wydaje się być odpowiednim miejscem :)
Widziałam opłaty klimatyczne w kunach i tak się zastanawiam, ogólnie płaci się w Euro a taksa jest w kunach, jak się płaci za to? Rozdrabniamy się - za jedno płacimy w euro a za drugie w kunach? :roll:
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 14.07.2008 23:56

binkowskig napisał(a):
helen napisał(a):My byliśmy w Dubrowniku kilka dni temu ok godz 17-stej i też znaleźliśmy miejsce pod murami bez problemu, chociaż parkingi wydawały się pełne, zaryzykowaliśmy i się udało. :)

Witam. Czy można poprosić o podanie ceny wejścia na mury i ewentualne orientacyjne ceny parkingu? Pozdrawiam binkowskig


Bilet na mury 50kun od osoby dorosłej dzieci taniej ale nie wiem ile a parkowanie bezpłatne postawiłem auto dwie przecznice od murów parkometrów nie widziałem chyba ich nie było w każdym razie po 4 godzinach nie było żadnego mandatu ani blokady
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 15.07.2008 00:37

Cenę wejścia na mury już masz, ja niestety nie jestem w stanie podać ile nas wyniósł parking. Nie mam pojęcia, jak mąż będzie pamiętał, to podam, nie mam go niestety, jak w tej chwili zapytać - wyjechał służbowo. Nie byl to chyba majątek, skoro nie pamiętam, żeby psioczył :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.07.2008 00:45

peligrosa napisał(a):Dzięki wielkie, inf. o kempingu w Slano też mi się przydadzą :) może i tam zacumujemy na 1 noc, z Dubrownika kierować się będziemy do Orebića i pomyślałam, że warto byłoby na jedną noc zatrzymać się na najbliższym kampie, przed samym półwyspem, Slano wydaje się być odpowiednim miejscem :)
Widziałam opłaty klimatyczne w kunach i tak się zastanawiam, ogólnie płaci się w Euro a taksa jest w kunach, jak się płaci za to? Rozdrabniamy się - za jedno płacimy w euro a za drugie w kunach? :roll:


Na Rogacu taksa klimatyczna wg cennika to 1 euro za dzień.

W Slano są jeszcze kempingi Bambo i Baldo

Nie wiem czy jest jeszcze czynny autocamp (nie mylić z tym w Orasacu) Maslina, bo cennik na stronce z 2004 roku.
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 15.07.2008 09:05

Dzieki za odpowiedz, mam nadzieję że za kilka dni sam sprawdzę. pozdrawiam gb
Ostatnio edytowano 20.07.2008 16:17 przez binkowskig, łącznie edytowano 1 raz
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 15.07.2008 10:28

wrzesień 2007 roku 1 godzina na parkingu tuz obok murów 5 kun.
Może w tym roku ceny sie nie zmieniły?
gosa12
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosa12 » 26.07.2008 16:04

Wróciliśmy już z Chorwacji. Mam kilka rad dotyczących Dubrownika. Najprościej i najszybciej jest zaparkować na parkingach w porcie GRUZ. Tam jest zawsze pełno wolnych miejsc, 1 h 5 kun. Łatwo tam wjechać i wyjechać. Do starego miasta można dojechać autobusem, jeżdżą co 15 minut, kilka przystanków wzdłuż portu, bilet do nabycia w kioskach po 8 kun. Z Orebicia można opłynąć statkiem do Dubrownika w ramach wycieczki ale jest tylko raz w tygodniu środa lub czwartek wczesnym rankiem i cena jest dość zaporowa około 360 kun od osoby.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
wycieczka do Dubrownika - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone