Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Łódź-Trogir i Radom-Trogir

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Samuray-X
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.08.2013
Trasa Łódź-Trogir i Radom-Trogir

Nieprzeczytany postnapisał(a) Samuray-X » 08.08.2013 12:00

Witam wszystkich!

Mam zagwozdkę.
Jedziemy na dwa samochody, ja startuje z Łodzi, brat z Radomia.
Do tej pory zawsze jechałem z Łodzi do Chorwacji przez Węgry via Zwardoń i Route 86.
Tym razem brat wymyślił na podstawie relacji znajomego, że można pojechać Radom-Chyżne-Zvolen-Budapeszt.
Podobno jego znajomy dojechał do Splitu w 12h w ten sposób.

Plusy za taką trasą to podobno zero korków na trasie Radom-Kraków i potem Chyżne a korki w Częstochowie przy moim wariancie.

Napiszcie co sądzicie o tej trasie przez Budapeszt i gdzie powinniśmy połączyć nasz trasy z Radomia i Łodzi przy obu wariantach. A może jednak Austria?
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 08.08.2013 18:59

Ja tam bym wybrał CZ,A,SLO.HR, dla mnie jazda przez Słowację to jakieś nudy zwykłe drogi aż do Budapesztu.
Słowacja winieta 14 E
Węgry około 100pln

Niech brat dojdzie z Radomia do Piotrkowa i po sprawie jak dla mnie lepszy wariant omijacie Śląsk A1 i po sprawie po drodze winiety na Shellu i można powiedzieć że po 2,20 godz. jesteś już w Austrii.
Winiety Czechy około 72 pln
Austria 8,20 euro na 10 dni
Polecam skrót w Austrii naz A2 na B66 i Mureck jesteś już po niecałych 50 minutach i 45 km bliżej
Ale wybierzecie co będzie słuszne i dla was najlepsze :)
Sick
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sick » 08.08.2013 22:11

kodens79 napisał(a):Ja tam bym wybrał CZ,A,SLO.HR, dla mnie jazda przez Słowację to jakieś nudy zwykłe drogi aż do Budapesztu.
Słowacja winieta 14 E
Węgry około 100pln

Niech brat dojdzie z Radomia do Piotrkowa i po sprawie jak dla mnie lepszy wariant omijacie Śląsk A1 i po sprawie po drodze winiety na Shellu i można powiedzieć że po 2,20 godz. jesteś już w Austrii.
Winiety Czechy około 72 pln
Austria 8,20 euro na 10 dni
Polecam skrót w Austrii naz A2 na B66 i Mureck jesteś już po niecałych 50 minutach i 45 km bliżej
Ale wybierzecie co będzie słuszne i dla was najlepsze :)


Nie wiem skąd cena 100 pln za Węgry
10 dniowa około 47 zł
miesięczna około 77 zł

Jeżeli już porównujesz cenę winiety miesięcznej przyjmując że wyjazd jest na 2 tyg. to za Austrię też 2 x 10 dni licz.
Więc koszty są bardzo porównywalne.
Widząc jaki jest ruch obecnie na granicy w Macelij na bramkach w Zapresic, co się dzieje na parkingach przy A2 w Chorwacji ( byłem w tych okolicach w zeszły piątek około 4 nad ranem) to aż się cieszę że wracam przez Węgry.
Samuray-X
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Samuray-X » 13.08.2013 09:21

Jak widać opinie zróżnicowane.
Obecnie zdecydowaliśmy, że w ramach testu polecimy na Budapeszt.

Teraz pytanie jaki jest ruch na A1 (Rzgów, Częstochowa) i w którym momencie odbić na Chyżne.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Łódź-Trogir i Radom-Trogir
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone