Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Telefony W Chorwacji Jakie Ceny PoŁĄczeŃ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ANETA K
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 24.07.2005
Telefony W Chorwacji Jakie Ceny PoŁĄczeŃ

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANETA K » 24.07.2005 12:08

WITAM FORUMOWICZÓW.
Nie znalazłam nigdzie tematu z wiązanego z łącznością z krajem, wysyłam dziecko na obóz tenisowy i pomimo, że jest to pewna firma martwię się o możliwości kontaktu z córka,
Dlatego też mam kilka pytań;
Czy ktoś używał Chorwackich kart do telefonów komórkowych, ew, ceny zakupu i połączeń z Polską
Czy istnieją automaty telefoniczne, z których można zadzwonić do kraju, ale także które mają przypisane numery aby można na nie zadzwonić z Polski.
Córka będzie również posiadała tel. komórkowy w POP-e dlatego proszę o podpowiedzi jak to jest w praktyce.
Dzięki
Ostatnio edytowano 26.07.2005 16:56 przez ANETA K, łącznie edytowano 1 raz
przemo77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 23.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo77 » 24.07.2005 17:10

W Chowacji dziala Poland Direct. Oznacza to ze z budki mozesz dzwonic na numery TPsa na koszt rozmowcy, bez uzywania zadnych kart telefonicznych. Wykrecasz numer 0800 220 048 - laczysz sie z lektorka polska, podajesz nazwisko, gdzie dzwonisz i dalej juz prosto.

A co do dzwonienia na komorki. Bedac w Chorwacji musialem skorzystac z budki i zadzwonic na komorke do Polski. Kupilem najtansza karte za 15 kn - starczylo na jakies 4 minuty rozmowy, takze bardzo milo zostalem zaskoczony, bo myslalem ze pogadam sobie pare sekund, a tu az 4 minuty.
ANETA K
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 24.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANETA K » 25.07.2005 00:04

:D Dzieki za podpowiedz troszkę będę spokojniejsza posiadając tę informacje. w pracy co prawda nie mam TPSA ale Sferię więc muszę się dowiedzić jak to wygląda z nimi.
Odszukałam już bardzo wiele informacji na ten temat super że takie forum istnieje :lol:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 27.07.2005 12:18

ANETA K
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 24.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANETA K » 27.07.2005 13:29

Dzięki krakuscity, widziałam, że jesteś w wielu tematach specjalistą i doradcą, ostatnio czytałam Twoje wypowiedzi nie tylko na temat piękna Chorwacji, ale też o klimatyzacji w samochodach, więc jestem już "obcykana" z wieloma tematami, co prawda nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na jedno moje pytanie, ale trudno, Córka jutro wyjeżdża, i nie dowiem się wcześniej czy automaty telefoniczne maja swoje numery, aby można było na nie zadzwonić.
Dopytywałam się cały czas o uliczne automaty telefoniczne, do których można dzwonić tylko z jednego powodu często korzystam z komunikatora Skype i cena za połączeniem z Chorwacją jest naprawdę niska, ponieważ nie znalazłam nigdzie niższej ceny:

Croatia
0.171 PLN /min .netto
0.197 PLN /min.brutto
Croatia - Mobile
0.720 PLN /min.netto
0.828 PLN /min.brutto

Drugim komunikatorem, z jakim mam często do czynienia to Tlen i w nim ceny sa już wyższe, ale też w porównaniu z połączeniami tradycyjnymi i tak korzystniejsze.

Chorwacja tel. stacjonarny
0.52 pln / min netto
0.63 pln / min brutto
Chorwacka komórka, a nie Polska
1.30 pln/ min netto
1.59 pln / min brutto

Zauważyłam, że raczej mało opłacalne jest kupienie karty startowej do komórki, ponieważ kosztuje 300 kun = ok, 185 pln a tylko 100 kun jest na rozmowy.
Naczytałam się na temat Chorwacji już tak dużo, że chyba muszę się tam wybrać, aby zobaczyć ten piękny kraj.
Pozdrawiam
:papa:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 29.07.2005 21:48

ANETA K napisał(a):Dzięki krakuscity, Córka jutro wyjeżdża, i nie dowiem się wcześniej czy automaty telefoniczne maja swoje numery, aby można było na nie zadzwonić.
:


Na tej stronie ( trochę wcześniej) podałem Ci link do podobnego tematu a tam napisałem, że widziałem na budkach telefonicznych numer znajdującego się tam telefonu. (27.06). Napisałem to trochę innymi słowami.


Pozdrawiam
M.
Croentuzjasta
Posty: 491
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) M. » 30.07.2005 00:03

Aktywuj dziecku wakacyjną promocję w Tak-Taku i masz minutę za 2 zł brutto.
ANETA K
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 24.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANETA K » 30.07.2005 11:43

Do M.
Dobry pomysł z aktywacją Tak-Tak jeśli ktoś używa kart w sieci Era ale nie wiem czy zauważyłeś/aś jak kształtuja się różnice pomiędzy telefonią internetową Skype a Tak-Takiem.
Dzwoniąc ze Skypa na telefon stacjonarny za 2 złote rozmawiam nie 1 minutę, lecz przeszło 10 minut.
Apel do Stałych Forumowiczów Croturystów.
Troszkę wyrozumiałości

Zauważyłam, że są tematy, które się dublują, ale czy warto piętnować osoby nowe które, szukają rozwiązania problemu w gąszczu różnych tematów. Wierzcie naprawdę można się pogubić.

Pozdrawiam wszystkich, ale najbardziej Tych wyrozumiałych. :D
mysiaty
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 26.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysiaty » 30.07.2005 22:37

Hej,
pomysl ze skypem bardzo fajny,ale zdradz mi sekret jak doladowac sobie konto,bo" probowalem prawa raczka ,probowalem lewa raczka .." i nie idzie .
Czasami jakosc polaczen uniemozliwia rozmowe.
Pozdrawiam
Jacek
ANETA K
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 24.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANETA K » 01.08.2005 16:17

Witaj. Mogę w 100% potwierdzić, że telefony maja własne numery i można na nie dzwonić.
Rozmawiałam z córką kilka razy przez skype i mam kilka metod taniej rozmowy.
1) córka daje mi sygnał z własnego telefonu komórkowego na moją komóreczkę,(znam numer automatu telefonicznego najbliżej jej miejsca zamieszkania)
2) lub daje mi sygnał z Chorwackiego automatu telefonicznegoo na moją komóreczkę
3) lub dzwoni na telefon stacjonarny do mnie do pracy( mam w stacjonarnym telefonie wyświetlanie numeru), więc mogę oddzwonić pod, ukazujący się numer,
4) jeszcze, jedna forma to wysyła sms-a z numerem automatu ( sms w POP-ie 2,00pln), przy którym się znajduje.
Córka kupiła kartę telefoniczna za 15 kun i jak do tej pory korzystała z niej tylko raz, aby sprawdzić, jak działa.
W sumie rozmawialiśmy 7 razy Ja oddzwaniałam pod ukazujące się numery.
Czas wszystkich rozmów to 75 minut a koszt tylko niecałe 15 pln więc nie znam tańszej formy gadulstwa z zagranicą.
Info dla Mysiatego czyli Jacka do zasilenia Skypa nie używam kart płatniczych nie do końca im ufam ponieważ miałam z nimi problemy, więc założyłam konto w wirtualnym banku współpracującym ze Skype podam Linku póżniej.
Wpłacam na konto Moneybank np. 100.pln i są to środki dzięki któremu mogę dokonać przedpłaty na konto Skypa.
Czas przelewu, do Moneybank to ok, 2 dni ale też bywało szybciej.
Wydaje mi się że nie wiele się ryzykuje bo tylko kwotę która została wpłacona, ale wpłacałam wielokrotnie i nigdy nie było żadnych problemów.
Koszt zakupu 10 euro na rozmowy w Skype razem z prowizją banku to ok 47pln
Za 10 euro mogę rozmawiać prawie 9 godzin z komórką w USA
lub z Chorwacją blisko 4 godziny (Tel.Stacjonarny)
Podaję link do MoneyBank
https://www.moneybookers.com/app/?rid=1273785
pozdrawiam Aneta :papa:

A jeszcze jedna informacja dla chętnych do dzwonienia ze Skype, aby zadzwonić do Chorwacji, numer jest pozbawiony pierwszych zer i wygląda np. tak +38521635025 jakość rozmów jest na bardzo dobrym poziomie. ale to też zależy od szybkości łącza internetowego.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 01.08.2005 18:52

Wiesz co Aneta , ale ty masz pomysła. Nie spodziewałem się, że mozna być tak zmyslnym i obrotnym . Powinnas zatrudnić się w TPSA na stanowisku menagera, dopiero byś wypracowała dla nich metody. Ludzie by płacili grosze a firma nie poległa by w gruzach. No, No , No to ci metoda. A może wiesz jak obejść bramki na autostradzie z Zagrzebia do Splitu, postawię Ci duże karlovacko , ze cztery butelki. Pozdrawiam serdecznie , ty masz głowe do interesu, winna Cię zabierać rodzina gratis na wczasy do Chorwacji, nie pozałowali by. Musze powiedzieć żonie jak to się robi i w pracy też ...... Czesc
DJ Bobo
Croentuzjasta
Posty: 208
Dołączył(a): 01.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) DJ Bobo » 01.08.2005 19:49

ANETA K napisał(a):WITAM FORUMOWICZÓW.
Nie znalazłam nigdzie tematu z wiązanego z łącznością z krajem, wysyłam dziecko na obóz tenisowy i pomimo, że jest to pewna firma martwię się o możliwości kontaktu z córka,

Dzięki



Szkółka tenisa w 40 stopniowym upale?Biedne dziecko.Mam nadzieje ,że to tenis stołowy :wink:
ANETA K
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 24.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANETA K » 01.08.2005 22:19

W odpowiedzi DJ Bobo
Wakacje są dla dziecka nie tylko wypoczynkiem, ale i szkołą życia, zdobywają doświadczenie, są bardziej samodzielne. Dobrze, aby rodzice nie popadali z jednaj skrajności w drugą obóz tenisowy jest szkołą, która uczy samodzielności, dobrze jak dziecko myśli, że ma całkowitą swobodę i nie czuje nadzoru rodziców. Ja nie mam z tym problemu Sylwia tak ma na imię moja córka sama do mnie dzwoni (czyt. daje sygnał że chce pogadać) więc jest to zamaskowany nadzór nad dzieckiem. A patrząc na temperatury w Chorwacji, to w Warszawie gdyby chciała to chodziłaby również na zajęcia przy temperaturach dochodzących do 40 C.
Więc niech łączy przyjemne z pożytecznym.
To Ja się od Was uczę.
Dzięki Pozdrawiam
:roll:
mysiaty
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 26.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysiaty » 01.08.2005 23:32

Dzieki Anetko,
wprawdzie nie mam takich naglych potrzeb, ale w celach poznawczych podejme probe doladowania konta.
zgadzam sie co do dostarczania dzieciakom bodzcow pobudzajacych w postaci samodzielnych wyjazdow,ale co sie czuje jak przebrzydly bachor w postaci corki nie daje znaku zycia :lol:
Pozdrawiam
Jacek
ANETA K
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 24.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANETA K » 02.08.2005 11:23

Witaj Jacku
Większość rodziców odczuwa podobnie i nie raz określam moją córę troszkę gorzej niż Ty, ale takie życie rodzica :?
Istniej możliwość dowiedzenia się gdzie pociecha wędruje.
W sieci komórkowej plus GSM jest coś takiego jak sprawdzenia przy pomocy telefonu komórkowego gdzie pociecha przebywa to oczywiście namiastka tego, co nieraz chciałoby się wiedzieć, ale jednak. Nie sprawdzałam nigdy tego, czy to funkcjonuje za granicą nie wiem tym bardziej toż to już prawdziwa inwigilacja. Hi. hi.
Nie proponuję też wczepiania dziecku chipu identyfikującego z nasłuchem ani śledzenia przy pomocy satelit szpiegowskich, ale w takim tempie rozwija się technika informatyczna, komputerowa, że do tego napewno dojdzie.
Aha jeszcze jedno, jeżeli lubisz się bawić w Internecie a chcesz zobaczyć jakiś rejon z satelity wpisz ten adres i popatrz, http://maps.google.com/ cały świat możesz obserwować.
Najlepiej widać, co się dzieje w USA, bo jest to satelita amerykański, z Europą już troszkę gorzej
Warto, chociaż popatrzeć gdzie są najbliżsi gdy brakuje normalnego urlopu aby razem z nimi być lub ich odwiedzić.
Są jeszcze lepsze internetowe adresy, ale już nie każdy tam może wejść, potrzebny jest też naprawdę doskonały sprzęt i bardzo szybkie łącze.

Darek 1 Dzięki za propozycję związaną z piwkiem będę pamiętać. :papa:
Ostatnio edytowano 02.08.2005 11:57 przez ANETA K, łącznie edytowano 2 razy
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Telefony W Chorwacji Jakie Ceny PoŁĄczeŃ
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone