Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tarnów woj.małopolskie-Makarska

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009
Re: Pierwszy raz Chorwacja - Tarnów-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 27.05.2016 14:09

Moim zdaniem, przy tak krótkim pobycie moglibyście rozważyć pominięcie tych Plitwic. I tak złapiecie chorwackiego "bakcyla" i zaliczycie to miejsce przy którymś z następnych, dłuższych pobytów :) . Ja sam zwiedziłem jeziora wracając z pobytu dwunastego :) . Pewnie Was i tak nie przekonam, ale mi by było po prostu żal każdej chwili nie spędzonej nad Jadranem :) . Ani się obejrzycie, a tu już trzeba będzie wracać :( .
dawidbryk
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 25.01.2016
Re: Pierwszy raz Chorwacja - Tarnów-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidbryk » 27.05.2016 14:13

A jakąś restauracje 24h znajde w pobliżu plitvickich jezior żeby coś zjeść bardzo wcześnie rano ?
dawidbryk
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 25.01.2016
Re: Pierwszy raz Chorwacja - Tarnów-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidbryk » 27.05.2016 14:25

A jakich nawigacji używacie ? Może by ktoś podrzucił jakiś gotowy plik z gotową trasą przez Słowację i Węgry do autostrady w Chorwacji, stamtąd już sobie dam rade bo chyba tak jak kolega pisze odpuszczę Plitvice , ale na wszelki wypadek dwie trasy bym bardzo poprosił .
Pozdrawiam
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014
Re: Pierwszy raz Chorwacja - Tarnów-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 27.05.2016 14:58

Ja używam automapy. Jak przejedziesz słowacje, to masz prostą drogę, praktycznie całe węgry też przejeżdżasz autostradą.
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015
Re: Pierwszy raz Chorwacja - Tarnów-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 28.05.2016 10:19

Rok temu jechałem pierwszy raz do Cro (również Makarska). Nasz pobyt z dojazdami to 10 dni - wyjazd 04.08 około 16, powrót 13.08 również koło 16. Jak dla nas, ta ilość dni to nawet mało żeby chociaż trochę się nacieszyć. Dzień, w ktorym dojechaliśmy, dla kierowcy jest ciężki bo musisz się zregenerować po trasie :) tak samo dzień wyjazdu już się nie wykąpiesz w Jadranie bo apartament oddajesz zwykle jakoś rano. Więc tak jak koledzy wcześniej pisali, Plitvice innym razem :)
Warto również zaplanować trasę chociaż odcinek wybrzeżem. Oczywiście czasowo dużo tracisz, ale widoki z pewnością Ci to zrekompensują :) ja zjechałem pod Pakostane, niecałe 200km super widoków w około 5h - rozważ to :D
dawidbryk
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 25.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidbryk » 06.06.2016 19:25

Koledzy a na co zwrócić uwage w przygotowaniu samochodu do takiej trasy ? Co potrzeba mieć w tych krajach na wyposażeniu itp . Prosze o jakieś cenne uwagi .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2016 22:51

dawidbryk napisał(a):Koledzy a na co zwrócić uwage w przygotowaniu samochodu do takiej trasy ? Co potrzeba mieć w tych krajach na wyposażeniu itp . Prosze o jakieś cenne uwagi .


dot. drugiej części pytania

Co do przeglądu samochodu, to wizyta u mechanika (zaufanego) najlepiej jak można ją połączyć z przeglądem rejestracyjnym samochodu, sprawdzić ciśnienie w oponach, koniecznie dobre assistance uprzedzę twoje pytanie.
kiszot
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 25.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiszot » 13.06.2016 22:23

A co powiecie na trase do Makarskiej przez Bośnię? Tak się zastanawiam czy jechac tamtędy.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 14.06.2016 09:05

kiszot napisał(a):A co powiecie na trase do Makarskiej przez Bośnię? Tak się zastanawiam czy jechac tamtędy.

Jechałem kiedyś taką trasą do Mostaru 16h - > https://goo.gl/maps/6A9jASsUGXt - droga męcząca (bez opłat w H i HR).
Do Makarskiej byś podobnie jechał (w Bogojno odbicie).
Dla "widoków" może 1x warto się przejechać.
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 15.06.2016 08:08

bzyq74 napisał(a):
kiszot napisał(a):A co powiecie na trase do Makarskiej przez Bośnię? Tak się zastanawiam czy jechac tamtędy.

Jechałem kiedyś taką trasą do Mostaru 16h - > https://goo.gl/maps/6A9jASsUGXt - droga męcząca (bez opłat w H i HR).
Do Makarskiej byś podobnie jechał (w Bogojno odbicie).
Dla "widoków" może 1x warto się przejechać.

Zgadzam się z kolegą, widoki piękne, ale dla kierowcy trasa dosyć męcząca.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 29.06.2016 10:10

Panowie (zwłaszcza bzyq74) planuję w tym roku wracać z południe Chorwacji do Zabrza przez Bosnię - Mostar, Banja Luka i dalej na północ przez HR i H standardowo. coś takiego:
https://goo.gl/maps/4MGobWrBN3q

Myślałem o noclegu Banja L. by pozwiedzać jeszcze miasto przez jeden dzień. Rozkładając te 1300km na 2-3 dni.
Ma to sens?
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Tarnów woj.małopolskie-Makarska - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone