Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Raz Dwa Trzy dni w Wenecji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Raz Dwa Trzy dni w Wenecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 15.08.2017 22:52

W tym roku postanowiliśmy w drodze powrotnej z wyspy Hvar, zahaczyć o Wenecję. Postaram się w mojej relacji zawrzeć najważniesze rzeczy. Zapraszam do czytania i oglądania zdjęć, może dla kogoś moje informacje o podróży do Wenecji, okażą się przydatne :)
Z Hvaru wyjechaliśmy 22 lipca, czyli w piątek. Pogoda była słoneczna, jakieś 30 stopni. Wyjechaliśmy o 9 rano do Sucuraju, aby dostać się na prom do Dvernika. Przewidywałam, że w piątek raczej będzie kolejka do wjazdu na wyspę, niż do wyjazdu i nie myliłam się. Kolejka do promu była umiarkowana, załapaliśmy się na pierwszy prom, który się pojawił. Na prom wchodzi 30 samochodów, my byliśmy w połowie stawki.
Załączniki:
bazylika 22M.jpg
Bazylika Św. Marka
Ostatnio edytowano 27.08.2017 21:39 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 15.08.2017 23:11

zahaczajmy :mrgreen:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 15.08.2017 23:40

słoma79 napisał(a):zahaczajmy :mrgreen:


Zapraszam :)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2017 00:02

Mieliśmy do pokonania 750 km, najkrótszą trasą którą wujek google przewidywał , przez Split, Rjeke i Triest. Kwaterę zabukowałam będąc na Hvarze z witryny Airbnb. Czatowałam chyba 3 dni , aby coś atrakcyjnego upolować ;) Liczyłam, że ktoś odwoła rezerwacje, bo generalnie dostępne były albo "norki" albo apartamenty za kosmiczne pieniądze. W końcu pojawiła się atrakcyjna kwatera dla 3 osób za stosunkowo nieduże pieniądze około 250 zł, 30 km od Wenecji, w małej miejscowości Camponogara . Zdjęcia wyglądały obiecująco, była z klimą, pełnym wyposażeniem, nowoczesny wystrój . Właściciel miał ponad 10 pozytywnych opinii, w tym sporo z Polski, zachwalano ją jako doskonałe miejsce wypadowe do Wenecji, więc jak wygłodniały szakal na pustyni, natychmiast ją "skonsumowałam", dokonując rezerwacji.
Ostatnio edytowano 16.08.2017 00:32 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2017 00:13

Typowy obrazek z Placu Świętego Marka, najbardziej tłocznego miejsca w Wenecji. No może nie taki typowy, bo w końcu spadł deszcz ;)
Załączniki:
selfi w wenec.jpg
Ostatnio edytowano 27.08.2017 21:40 przez Fanka, łącznie edytowano 2 razy
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 16.08.2017 00:26

Zasiadam ;)
Tym bardziej ze za dwa dni jedziemy do Cro by po dwoch tygodniach spac w Wenecji i pozwiedzac.
Wszystko w Twoich rekach teraz ;)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2017 00:31

Garo&Justa napisał(a):Zasiadam ;)
Tym bardziej ze za dwa dni jedziemy do Cro by po dwoch tygodniach spac w Wenecji i pozwiedzac.
Wszystko w Twoich rekach teraz ;)


Witam, może uda mi się coś podpowiedzieć :)
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 16.08.2017 09:50

Podpinam się pod widownię :D Kiedyś jechałam z Vis do Wenecji podobną trasą, chętnie powspominam :D
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2017 10:27

Wołek napisał(a):Podpinam się pod widownię :D Kiedyś jechałam z Vis do Wenecji podobną trasą, chętnie powspominam :D


Witam :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.08.2017 10:38

Czekam na kolorową Wenecję :wink:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2017 10:45

Trasę pokonaliśmy sprawnie, nie było większych korków, drobne kolejki na granicach. Z postojami zajęło nam jakieś 11 godzin. Apartament okazał się nowym, ogrodzonym blokiem. Okolica była małomiasteczkowa/wiejska. Właściciel apartamentu razem z żoną przyjęli nas sympatycznie, słabo mówił po angielsku, ale dało się dogadać. Trochę nas zaskoczył bardzo szczegółową umową do podpisania, ale nie robiliśmy z tego problemu, chociaż było to parę stron po angielsku, wyszczególnione były wszystkie uszkodzenia, np jakieś niedziałające moskitiery w oknach itp. Poprzedni raz jak wynajmowałam z tej witryny kwaterę w Mediolanie, nic nie musieliśmy podpisywać. Nowe doświadczenie. Mieszkanie było dokładnie takie jak na zdjęciach, nowe ,duże czyściutkie. Klimatyzacja, szybki internet, duża łazienka z bidetem, naprawdę komfortowo, było dosłownie wszystko razem z pralką i proszkami do prania. W lodówce czekała na nas woda :)
Ostatnio edytowano 16.08.2017 10:50 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2017 10:46

Janusz Bajcer napisał(a):Czekam na kolorową Wenecję :wink:


Witam, coś tam znajdę kolorowego ;)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2017 11:19

Na drugi dzień, w okolicach 12-tej, bez korków, w pół godzinki byliśmy na znanym Tronchetto Parking. Była sobota, miejsce znaleźliśmy bez problemu, zero jakiś korków , czy kolejek. Koszt parkowania powyżej 5 godzin 21 EUR. Zaraz przy parkingu jest przystanek tramwaju wodnego, kupiliśmy 3 karnety 3 dniowe w okienku na przystanku. Karnet normalny 3 dniowy kosztuje 40 Euro, studencki chyba 28 Euro. Nie opłacało się kupować nigdzie indziej karnetów, bo tylko tam jest zniżka dla dzieci i studentów. Jak kupicie w internecie, albo u jakiegoś dystrybutora, tej zniżki nie ma. Tramwaj nr 2 dowiózł nas na plac Św Marka. Naprawdę miła jest ta bryza w upalny dzień, a był upalny i świetne widoki z tramwaju. Wszyscy kręcą filmiki. Aby poczuć klimat Wenecji, trzeba przejechać się tramwajem wodnym. Kupno karnetów to był strzał w dziesiątkę, bez tego trudno poruszać się po Wenecji.
Załączniki:
venecja.jpg
Ostatnio edytowano 27.08.2017 21:42 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2017 12:20

Z parkingu do placu Św Marka jest parę przystanków, także płynie się około 20 minut, może dłużej. Ja zawsze płynę na pokładzie, czasami trochę buja, ale uwielbiam to ;)
Na placu skwar, nie tyle dużo stopni, bo około 30, co duszno i parno. Pierwszego dnia nie chcieliśmy zwiedzać muzeów. Kolejka do Bazyliki długa, do Pałacu Dożów, praktycznie kolejki nie było.
My postanowiliśmy wjechać na dzwonnicę bazyliki. Kolejka trochę była, niby nie długa ,ale w tej duchocie nieprzyjemnie się stało, chyba jak się kupi bilety przez internet to omija się kolejkę i wchodzi innym wejściem, bo widziałam jak ludzie z wydrukami z drukarki od razu do winndy wchodzili. Bilety jedyne 8 EUR ;) Na górze było super, wiaterek i piękny widok, zostaliśmy tam chyba z godzinę.
Załączniki:
Dachy kontrast11M.jpg
Widok z dwonnicy Bazyliki Św. Marka
Ostatnio edytowano 27.08.2017 22:52 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2017 12:40

Kolejne zdjęcia z dzwonnicy, która jest najwyższym punktem widokowym w Wenecji.
Załączniki:
img167Am.jpg
Na dzwonnicy Bazyliki Św Marka
img165m.jpg
Widok z dzwonnicy bazyliki Św. Marka
img163m.jpg
Widok z dzwonnicy bazyliki Św. Marka
img162m.jpg
Widok z dzwonnicy bazyliki Św. Marka
Ostatnio edytowano 27.08.2017 22:56 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Raz Dwa Trzy dni w Wenecji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone