Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Raz Dwa Trzy dni w Wenecji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2017 12:53

Jeszcze 2 widoczki z dzwonnicy w trochę mniejszej rozdzielczości.
Załączniki:
widok z bazyliki2.jpg
Pałac Dozów
bazylika z góry.jpg
Bazylika Św. Marka
Ostatnio edytowano 27.08.2017 21:51 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.08.2017 12:57

Fanka napisał(a):Na górze było super, wiaterek i piękny widok, zostaliśmy tam chyba z godzinę.

My trochę krócej, bo czas nas gonił, ale warto było odstać swoje i wjechać na górę. :wink:

O ciekawej historii zawalenia się dzwonnicy, pisałem kiedyś w relacji kmichala tutaj
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2017 13:02

walp napisał(a):
Fanka napisał(a):Na górze było super, wiaterek i piękny widok, zostaliśmy tam chyba z godzinę.

My trochę krócej, bo czas nas gonił, ale warto było odstać swoje i wjechać na górę. :wink:

O ciekawej historii zawalenia się dzwonnicy, pisałem kiedyś w relacji kmichala tutaj


Zgadza się, ona jest odbudowana, jak na Wenecję, to nówka sztuka ;)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2017 13:13

Polecam wjazd na dzwonnicę to zdecydowanie jeden z najmocniejszych punktów wycieczki :)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2017 13:26

Zgłodnieliśmy, trzeba coś zjeść ;) No, a co zjeść we Włoszech ? Oczywiście pizza ;) Pizza jak wyczytałam to wcale nie jest tradycyjne Weneckie jedzenie, aby zjeść jak Wenecjanin trzeba zapuścić się w rejony mieszkalne Wenecji, do ichnich barów, tam są serwowane tradycyjne weneckie dania w przystępnych cenach.
My jesteśmy fanami pizzy i jedliśmy ją codziennie. :mrgreen: Do tego zawsze wegetarianę, która polega na pizzy z bakłażanem i cukinią w najprostszej odsłonie. Niby 3 dni w Wenecji to nie tak mało, ale jednak za mało, aby robić specjalne wycieczki kulinarne.

Jak się pójdzie w prawo od bazyliki za placem Św. Marka jest sporo knajpek z pizzą za około 8-12 EUR. Do pizzy oczywiście zimne piwo ;)) Mają taki fajny gatunek czerwonego piwa, który bardzo nam smakował. Piwo drogie od 5 EUR wzwyż i to za 400 ml :mrgreen: Piwosze mają ciężko w Wenecji ;))))
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.08.2017 15:24

Mogłabym identycznie zatytułować swoja relację z Wenecji :) , w której również spędziłam 3 dni + 2 w bliskiej okolicy :) w maju tego roku. Relacji chyba pisać nie będę, nie mam weny na razie i takie tam. Wtrącę co nieco więc u Ciebie :)

My wybraliśmy na miejsce noclegowe Punta Sabbioni. Z racji zamiłowania do podróżowania z własnym domkiem na haku, był oczywiście kemping - 4 os. dorosłe to koszt 33 eu. w tym terminie. Punta Sabbioni jest dobrym miejscem noclegowym do zwiedzania Wenecji, do której z miasteczka można w pół godz. dotrzeć wprost na Plac Św. Marka tramwajem wodnym, w ramach karnetów o których piszesz. Odpada wtedy konieczność dojazdu autem i kosztów parkowania. Dodatkowy atut - Punta Sabbioni ma również kawał plaży z widokiem na otwarte morze :) Poza kempingami jest tam sporo apartamentów, nawet właściciel naszego kempingu je oferował.

Fanka napisał(a): ... Zaraz przy parkingu jest przystanek tramwaju wodnego, kupiliśmy 3 karnety 3 dniowe w okienku na przystanku. Karnet normalny 3 dniowy kosztuje 40 Euro, studencki chyba 28 Euro. Nie opłacało się kupować nigdzie indziej karnetów, bo tylko tam jest zniżka dla dzieci i studentów. Jak kupicie w internecie, albo u jakiegoś dystrybutora, tej zniżki nie ma. ...

Tu dorzucę też info ... ten 3 dniowy karnet "studencki" przysługuje dla osób w wieku 6-29 lat (trzeba potwierdzić dokumentem wiek). Kosztuje jak pisałaś w sumie 28 eu/ ważność 72 godź. od skasowania, ale przy zakupie trzeba prosić o kartę Rolling Venice za 6 eu i dopiero do niej ten bilet zniżkowy za 22 eu. Punktów sprzedaży karty jest dużo więcej na terenie samej Wenecji ale też są właśnie w Punta Sabbioni czy wysepkach Lido, Murano, Burano, w samym Mastre i na lotnisku i jeszcze kilku innych. Mapka punktów sprzedaży zniżkowej karty. Dla przybyszy autem najwygodniej jednak kupić przy wspomnianym przez Ciebie parkingu.
Dzieciory do 6 r.ż. pływają za free.

Ps ... o ile Wenecję w kolorach szarości sobie mogę wyobrazić to Burano nie ;)
Myślę, że trafiliście i tam :)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2017 15:57

gusia-s napisał(a):Mogłabym identycznie zatytułować swoja relację z Wenecji :) , w której również spędziłam 3 dni + 2 w bliskiej okolicy :) w maju tego roku. Relacji chyba pisać nie będę, nie mam weny na razie i takie tam. Wtrącę co nieco więc u Ciebie :)

My wybraliśmy na miejsce noclegowe Punta Sabbioni. Z racji zamiłowania do podróżowania z własnym domkiem na haku, był oczywiście kemping - 4 os. dorosłe to koszt 33 eu. w tym terminie. Punta Sabbioni jest dobrym miejscem noclegowym do zwiedzania Wenecji, do której z miasteczka można w pół godz. dotrzeć wprost na Plac Św. Marka tramwajem wodnym, w ramach karnetów o których piszesz. Odpada wtedy konieczność dojazdu autem i kosztów parkowania. Dodatkowy atut - Punta Sabbioni ma również kawał plaży z widokiem na otwarte morze :) Poza kempingami jest tam sporo apartamentów, nawet właściciel naszego kempingu je oferował.

Fanka napisał(a): ... Zaraz przy parkingu jest przystanek tramwaju wodnego, kupiliśmy 3 karnety 3 dniowe w okienku na przystanku. Karnet normalny 3 dniowy kosztuje 40 Euro, studencki chyba 28 Euro. Nie opłacało się kupować nigdzie indziej karnetów, bo tylko tam jest zniżka dla dzieci i studentów. Jak kupicie w internecie, albo u jakiegoś dystrybutora, tej zniżki nie ma. ...

Tu dorzucę też info ... ten 3 dniowy karnet "studencki" przysługuje dla osób w wieku 6-29 lat (trzeba potwierdzić dokumentem wiek). Kosztuje jak pisałaś w sumie 28 eu/ ważność 72 godź. od skasowania, ale przy zakupie trzeba prosić o kartę Rolling Venice za 6 eu i dopiero do niej ten bilet zniżkowy za 22 eu. Punktów sprzedaży karty jest dużo więcej na terenie samej Wenecji ale też są właśnie w Punta Sabbioni czy wysepkach Lido, Murano, Burano, w samym Mastre i na lotnisku i jeszcze kilku innych. Mapka punktów sprzedaży zniżkowej karty. Dla przybyszy autem najwygodniej jednak kupić przy wspomnianym przez Ciebie parkingu.
Dzieciory do 6 r.ż. pływają za free.

Ps ... o ile Wenecję w kolorach szarości sobie mogę wyobrazić to Burano nie ;)
Myślę, że trafiliście i tam :)

No właśnie chyba nie trzeba było tej karty Roling, po prostu kupowało się bilet zniżkowy i chyba był do 26 lat. W tym okienku kupowało się tylko bilety, nie mieli żadnych innych kart.
Ostatnio edytowano 16.08.2017 16:18 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2017 16:06

W ogóle powiem Wam, że te wszystkie karty zunifikowane oferowane przez internet, to moim zdaniem na taki wyjazd 3 dniowy mało przydatne. Przynajmniej dla takiej ekipy jak my która jest wstanie "znieść" 1 muzeum dziennie ;)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 16.08.2017 16:06

:D śliczne widoczki z dzwonnicy...


Fanka napisał(a):...aby zjeść jak Wenecjanin trzeba zapuścić się w rejony mieszkalne Wenecji, do ichnich barów, tam są serwowane tradycyjne weneckie dania w przystępnych cenach.



:D przemieszczaliście się za pomocą mapki z zaznaczonymi ciekawostkami i aplikacji w telefonie?
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2017 16:09

majeczka napisał(a)::D śliczne widoczki z dzwonnicy...


Fanka napisał(a):...aby zjeść jak Wenecjanin trzeba zapuścić się w rejony mieszkalne Wenecji, do ichnich barów, tam są serwowane tradycyjne weneckie dania w przystępnych cenach.



:D przemieszczaliście się za pomocą mapki z zaznaczonymi ciekawostkami i aplikacji w telefonie?


Nie, ale za duża jest Wenecja, aby ją całą zwiedzić w 3 dni ;)
Większość tzw atrakcji jest na Placu Św. Marka, choć moim zdaniem najbardziej atrakcyjne są spacery nad kanałami. Muzea Weneckie są przereklamowane ;)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.08.2017 16:16

Fanka napisał(a):... No właśnie chyba nie trzeba było tej karty Roing, po prostu kupowało się bilet zniżkowy i chyba był do 26 lat.
Na bank do 29 lat - bo zięć, właśnie w lutym skończył i był lekko zasmucony, że już musi bulić 100%, natomiast córka miała już 27 lat i zniżkę dostała. Sam bilet zniżkowy kosztuje 22 eu a karta 6 czyli w sumie 28 eu tak jak piszesz. Ta karta to taki zwykły wydruk z drukarki na kartce A4 - wcale jak karta nie wygląda tylko raczej jak jakaś informacja. Może Wam jej nie dali ale policzyli na pewno skoro zapłaciliście 28 eu. Z kartą można uzyskiwać jeszcze dodatkowe zniżki na bilety wstępu, rachunki w knajpach, sklepach będących w programie.
Tu jest dokładne info co do wieku, zniżek i partnerów.

Przed nami rodzina z dziećmi kupowała karnety to kasjerka sama pytała o wiek dzieci i zaproponowała właśnie ten zniżkowy na jedno już sześcioletnie a drugie poniżej było za free.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2017 16:22

gusia-s napisał(a):
Fanka napisał(a):... No właśnie chyba nie trzeba było tej karty Roing, po prostu kupowało się bilet zniżkowy i chyba był do 26 lat.
Na bank do 29 lat - bo zięć, właśnie w lutym skończył i był lekko zasmucony, że już musi bulić 100%, natomiast córka miała już 27 lat i zniżkę dostała. Sam bilet zniżkowy kosztuje 22 eu a karta 6 czyli w sumie 28 eu tak jak piszesz. Ta karta to taki zwykły wydruk z drukarki na kartce A4 - wcale jak karta nie wygląda tylko raczej jak jakaś informacja. Może Wam jej nie dali ale policzyli na pewno skoro zapłaciliście 28 eu. Z kartą można uzyskiwać jeszcze dodatkowe zniżki na bilety wstępu, rachunki w knajpach, sklepach będących w programie.
Tu jest dokładne info co do wieku, zniżek i partnerów.

Przed nami rodzina z dziećmi kupowała karnety to kasjerka sama pytała o wiek dzieci i zaproponowała właśnie ten zniżkowy na jedno już sześcioletnie a drugie poniżej było za free.


W tym okienku na przystanku sprzedawali tylko bilety, karnety ACTV, nie było żadnych innych kart itp. Dlatego uważam te wszystkie karty za ścieme bo normalnie można w okienku biletowym kupić ulgowy bilet, na legitymacje studencką.
O tej karcie rollin nie musisz mi tłumaczyć bo czytałam o niej w necie przed wyjazdem do Wenecji.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2017 16:29

Albo może dali mojemu synowi ten wydruk, tylko gdzieś go wsadził ;))
Ja nie kupowałam tych biletów, tylko moi mężczyźni, także mogło być jak piszesz.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2017 17:08

Już się pogubiłam w tych odpowiedziach ;)))

Jeśli kogoś interesują karty zniżkowe Vennezia Unica, czy Rolling Venice to może o nich poczytać tutaj:

http://www.veneziaunica.it/en/content/rolling-venice
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 16.08.2017 17:12

A kolor też będzie?
Pozdrawiam
Ela
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Raz Dwa Trzy dni w Wenecji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone