Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

powódź na Słowacji i Węgrzech

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
autoklin
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 23.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) autoklin » 09.06.2010 14:50

jurekk napisał(a):Do "autoklin"
Odcinek drogi Dukla-Barwinek jest zamknięty ale są wyznaczone objazdy.
Otwarcie tego odcinka przewidywane jest po 14 czerwca.
Można jechać przez Palotę i Medzilaborce ale nie mogę polecać ponieważ osobiście nie sprawdziłem.

wielki dzieki za odpow. nie wiesz czy przejście Barwinek dla osobówek jest czynne bo TIR-y podobno nie jeżdżą.
Iwona-Marta
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 19.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona-Marta » 09.06.2010 14:58

autoklin napisał(a):
Iwona-Marta napisał(a):
Nabla napisał(a):jesli ktoś ma aktualne informacje na temat autostrad na Węgrzech_dajcie znac


Witam, wracałam z Chorwacji przez Węgry w niedzielę. Autostrada z Miskolca w stronę Koszyc była zamknięta dla ruchu drogowego. Musieliśmy krążyć objazdami (niektóre z nich też były nieprzejezdne z powodu powodzi), koszmar. Skierowano nas na Tokaj, jechaliśmy także przez Gonz. Od Koszyc drogi były juz przejezdne. Za to w Polsce znowu objazdy, zawaliła się droga w Dukli.
Od niedzieli nie było opadów, więc może sytuacja wróciła już do normy.
Pozdrawiam.

Witam jeśli możesz to napisz czy dużo czasu straciliście na odcinku Miscolc-Dukla bo ja za kilka dni będę pokonywał tę trasę w kierunku Cro > :D :D z góry dziękuje za info.


W sumie to na pewno ze 2 godziny straciliśmy. Policja węgierska nie bardzo była zorientowana które trasy są przejezdne, a które nie. Jedni kierowali nas dana trasą, a inni zatrzymywywali i wskazywali kolejną. Masakra.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.06.2010 16:01

Witam
Czy ktoś może wie jak wygląda sytuacja powodziowa na trasie przez Bańską Bistricę,Nitrę,Komarno-Komarom i dalej na Shekesvehervar,Siofok,Letenye.Napotykam na różne sprzeczne informacje,że Komarom zalane,inne,,ze przejezdne.Wyjeżdżam już w piątek.
jurekk
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurekk » 09.06.2010 16:07

autoklin napisał(a):
jurekk napisał(a):Do "autoklin"
Odcinek drogi Dukla-Barwinek jest zamknięty ale są wyznaczone objazdy.
Otwarcie tego odcinka przewidywane jest po 14 czerwca.
Można jechać przez Palotę i Medzilaborce ale nie mogę polecać ponieważ osobiście nie sprawdziłem.

wielki dzieki za odpow. nie wiesz czy przejście Barwinek dla osobówek jest czynne bo TIR-y podobno nie jeżdżą.


Przejazd przez dawne przejście graniczne w Barwinku jest zamknięty dla ciężarowców. Auta osobowe - przejazd jak najbardziej możliwy jednak dojazd od strony Dukli poprowadzony objazdami.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 09.06.2010 19:16

Iwona-Marta napisał(a):
W sumie to na pewno ze 2 godziny straciliśmy. Policja węgierska nie bardzo była zorientowana które trasy są przejezdne, a które nie. Jedni kierowali nas dana trasą, a inni zatrzymywywali i wskazywali kolejną. Masakra.


My mieliśmy trochę szczęścia bo trafiliśmy na kierowcę"tira" i ten wskazał nam którędy przyjechał i dzięki temu straciliśmy też tylko ok 2 godz. Policja na Węgrzech niestety gada tylko po węgiersku. No ale zwiedziliśmy okolice Miskolca, niestety wrażenia były czasami mocne ze względu na wszechobecną wodę.

A rodacy na wyjazdach..no cóż takich mamy lokatorów co tylko wódkę widzą..Chwała że przyjechali jak my wyjeżdżaliśmy.

A jak tam z wodą w Waszych okolicach? Nie zalało Was?
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 09.06.2010 19:34

Już ktoś tu miał zapytanie ale zostało bez echa więc napisze jeszcze raz.
Jak wygląda sprawa wielkich wód na trasie od Polskiej granicy do Zilina następnie autostrada do Bratyslavy. Węgry nr 86 do Szombathely E 65 do Nagykanizsa i ostatnie 50km autostrady M7 z Budydapesztu do Letene?
Może już ktoś tamtędy mykał? Bardzo dziękuje za wszelkie nadchodzące info.
blato
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 09.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) blato » 09.06.2010 20:17

consett0805 napisał(a):Już ktoś tu miał zapytanie ale zostało bez echa więc napisze jeszcze raz.
Jak wygląda sprawa wielkich wód na trasie od Polskiej granicy do Zilina następnie autostrada do Bratyslavy. Węgry nr 86 do Szombathely E 65 do Nagykanizsa i ostatnie 50km autostrady M7 z Budydapesztu do Letene?
Może już ktoś tamtędy mykał? Bardzo dziękuje za wszelkie nadchodzące info.


przychylam się do prośby (jadąc ta trasą ominiesz roboty na 86?)
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 09.06.2010 20:31

blato a ty masz jakieś wiadomości że 86 rozkopane? przecież przy tej opcji podróży to całe niemal że Węgry.
blato
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 09.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) blato » 09.06.2010 20:42

forum/viewtopic.php?t=27834

i kombinuję jaką trasę wybrać
Marek40
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 30.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek40 » 09.06.2010 21:05

Mam pytanie co do 86 , nie doczytałem albo niema
Co jest robione na drodze - przebudowa miejscowe łatanie dziur czy kładzenie nowego dywanika na dłuższych odcinkach .
Jeżowiec
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 01.08.2008
trasa Preszov - Koszyce - Miszkolc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jeżowiec » 09.06.2010 21:06

Witam,
również będę bardzo wdzięczna za aktualne informacje o trasie Presov - Koszyce - Miszkolc. Czy jest już przejezdna?
I pytanie do tych, którzy byli kierowani na Tokaj - czy tam faktycznie była stabilna sytuacja na drodze? Mi się zawsze wydawało , że dopiero tam jest teren zalewowy.
Z góry dziękuje za dpowiedź.
I pozdrawiam :-)
Iwona-Marta
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 19.05.2006
Re: trasa Preszov - Koszyce - Miszkolc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona-Marta » 09.06.2010 21:43

Jeżowiec napisał(a):Witam,
również będę bardzo wdzięczna za aktualne informacje o trasie Presov - Koszyce - Miszkolc. Czy jest już przejezdna?
I pytanie do tych, którzy byli kierowani na Tokaj - czy tam faktycznie była stabilna sytuacja na drodze? Mi się zawsze wydawało , że dopiero tam jest teren zalewowy.
Z góry dziękuje za dpowiedź.
I pozdrawiam :-)


Na pewno trasa z Tokaj na Gonz była przejezdna, przerabiałam to w niedzielę. Ale wokół oczywiście rozlewiska. Nam się udało, bo jechaliśmy tamtędy w ciągu dnia, więc można było stwierdzić czy jechać dalej, czy zawracać i kierować się na inną trasę.

Pozdrawiam
blato
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 09.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) blato » 09.06.2010 22:11

Marek40 napisał(a):Mam pytanie co do 86 , nie doczytałem albo niema
Co jest robione na drodze - przebudowa miejscowe łatanie dziur czy kładzenie nowego dywanika na dłuższych odcinkach .


ważniejsze od tego co robią? jest gdzie robią? :) ale wszelkie info będą bardzo cenne
Iwona-Marta
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 19.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona-Marta » 09.06.2010 22:50

toomas napisał(a):
Iwona-Marta napisał(a):
W sumie to na pewno ze 2 godziny straciliśmy. Policja węgierska nie bardzo była zorientowana które trasy są przejezdne, a które nie. Jedni kierowali nas dana trasą, a inni zatrzymywywali i wskazywali kolejną. Masakra.


My mieliśmy trochę szczęścia bo trafiliśmy na kierowcę"tira" i ten wskazał nam którędy przyjechał i dzięki temu straciliśmy też tylko ok 2 godz. Policja na Węgrzech niestety gada tylko po węgiersku. No ale zwiedziliśmy okolice Miskolca, niestety wrażenia były czasami mocne ze względu na wszechobecną wodę.

A rodacy na wyjazdach..no cóż takich mamy lokatorów co tylko wódkę widzą..Chwała że przyjechali jak my wyjeżdżaliśmy.

Nas na szczęście nie, ale kilkanaście kilometrów od nas jest już tragicznie.
Pozdrawiamy całą rodzinę.

A jak tam z wodą w Waszych okolicach? Nie zalało Was?
Iwona-Marta
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 19.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona-Marta » 09.06.2010 22:52

Iwona-Marta napisał(a):
toomas napisał(a):
Iwona-Marta napisał(a):
W sumie to na pewno ze 2 godziny straciliśmy. Policja węgierska nie bardzo była zorientowana które trasy są przejezdne, a które nie. Jedni kierowali nas dana trasą, a inni zatrzymywywali i wskazywali kolejną. Masakra.


My mieliśmy trochę szczęścia bo trafiliśmy na kierowcę"tira" i ten wskazał nam którędy przyjechał i dzięki temu straciliśmy też tylko ok 2 godz. Policja na Węgrzech niestety gada tylko po węgiersku. No ale zwiedziliśmy okolice Miskolca, niestety wrażenia były czasami mocne ze względu na wszechobecną wodę.

A rodacy na wyjazdach..no cóż takich mamy lokatorów co tylko wódkę widzą..Chwała że przyjechali jak my wyjeżdżaliśmy.

Nas na szczęście nie, ale kilkanaście kilometrów od nas jest już tragicznie.
Pozdrawiamy całą rodzinę.

A jak tam z wodą w Waszych okolicach? Nie zalało Was?


Zdaje się, że się wstrzeliłam w środku zdania, więc piszę raz jeszcze:
Nas na szczęście nie, ale kilkanaście kilometrów od nas jest już tragicznie. A jak u Was?
Pozdrawiamy całą rodzinę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
powódź na Słowacji i Węgrzech - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone