Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

powódź na Słowacji i Węgrzech

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 27.05.2010 10:31

rozumiem, a wiele tych mijanek ze światłami jest??
qrnaaaa, chciałem jutro ok 15-tej ruszyć, by w Csornej jeszcze kolacje zjeść,a tu takie ulepszenia se magyary wymyśliły:(
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 27.05.2010 10:39

Marek, sorki, ale nie liczyłam :) W Csornej obiadek pyszny był, tylko kelner nie znał żadnego języka oprócz węgierskiego hehe Sandaczyk mmmmm pycha! Nigdzie tak delikatnego nie jadłam. Niebo w gębie!
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 27.05.2010 10:43

Plumek napisał(a):Marek, sorki, ale nie liczyłam :) W Csornej obiadek pyszny był, tylko kelner nie znał żadnego języka oprócz węgierskiego hehe Sandaczyk mmmmm pycha! Nigdzie tak delikatnego nie jadłam. Niebo w gębie!
nie chodzi mi o dokłądne podanie ilości lecz dla jednego 5 postojów po 4 minuty może być upierdliwe, dla drugiego zas 10 mijanek znośne. Tu jak piszesz że co cięgle to wyobrażam sobie, że większość trasy na jedno auto, a równie dobrze może to być jakis krótki odcinek. W dzien pewnie bym jechał autostradą lecz w nocy się zastanawiam
kemotik
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemotik » 27.05.2010 11:07

Witajcie!
To prawda, cenna byłaby to informacja na jakim odcinku są remonty i o ile średnio wydłużył się Twój czas podróży?
Wioząc dzieci każda godzinka może być na wagę "spokoju".

Dzięki i pozdrawiam!
Tomek
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 30.05.2010 12:41

Bodzioch Marek napisał(a):
Plumek napisał(a):Marek, sorki, ale nie liczyłam :) W Csornej obiadek pyszny był, tylko kelner nie znał żadnego języka oprócz węgierskiego hehe Sandaczyk mmmmm pycha! Nigdzie tak delikatnego nie jadłam. Niebo w gębie!
nie chodzi mi o dokłądne podanie ilości lecz dla jednego 5 postojów po 4 minuty może być upierdliwe, dla drugiego zas 10 mijanek znośne. Tu jak piszesz że co cięgle to wyobrażam sobie, że większość trasy na jedno auto, a równie dobrze może to być jakis krótki odcinek. W dzien pewnie bym jechał autostradą lecz w nocy się zastanawiam


Ale ja zwyczajnie nie pamiętam. Tą drogą i tak jedzie się powoli, bo co rusz wioski i ograniczenia do 30 km na godzinę. Więc generalnie sie wszystko zlewa do kupy w wolną jazdę. Poza wioskami można i stóweczką iść - jak nie drutną na radar, to spoko.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 03.06.2010 11:19

Wczoraj RMF podało, że Węgry zmagają się z powodzią. Wiele lokalnych rzek na północy kraju wylało.
Ale...
Jednak stany powodzi dotyczą najczęściej terenu wschodnich i północnych Węgier- Cisa i jej dopływy, płaskie tereny sprzyjające zalewowi, zatem lecący koło Balatonu raczej mają większe problemy z głowy, poza tym, autostrada poprowadzona jest tak, że mniejsza powódź raczej jej nie grozi (nasyp).
cyp3k
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 22.02.2010
Powodz a dojazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyp3k » 03.06.2010 19:13

Witam, poniewaz nie znalazlem takiego watku pomyslalem ze warto byloby takowy utworzyc z uwagi na to ze ciagle pojawiaja sie nowe utrudnienia w ruchu w kier. poludniowym. A to osuwiska, tam zalane drogi itp.
Proponuje przykleic temat i tutaj wpisywac wszystkie aktualne wiad. co do stanu drog.

Jesli takowy temat juz gdzies jest (ja nie znalazlem) to od razu do kosza poprosze i przepraszam za balagan. Pozdrawiam ! :)
jomarijo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarijo » 03.06.2010 20:11

Według mnie dobry temat, tak w ogóle to słyszałam ,że na Węgrzech powódź 8O :? ....w Chorwacji... czy to prawda?Może ktoiś zdementować te newsy? :roll:
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005
Re: Powodz a dojazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 03.06.2010 20:15

cyp3k napisał(a):Proponuje przykleic temat i tutaj wpisywac wszystkie aktualne wiad. co do stanu drog.

Jesli takowy temat juz gdzies jest (ja nie znalazlem) to od razu do kosza poprosze i przepraszam za balagan. Pozdrawiam ! :)



usunęłam swoją wypowiedź,bo postanowiłam dziś nie denerwować się i być uprzejmą w stosunku do innych :)
Proszę tylko o jedno:niech Wam się chce troszkę poprzeglądać forum
Ostatnio edytowano 03.06.2010 20:22 przez to ja ewa, łącznie edytowano 1 raz
gralec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 25.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gralec » 03.06.2010 20:17

Aktualne infomacje GDDKiA o utrudnieniach na drogach, a także zalania dróg oznaczone na mapie Targeo
jomarijo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarijo » 03.06.2010 20:30

Wiecie ...no chyba przesada z tymi nerwami :wink: 8O ... w końcu przeszukać całe forum jest nie lada wyczynem :roll: , jest mnóstwo info i trafic na to co nas nurtuje nie zawsze się da, ...a tu o co by nie spytac to od razu larum ,że temat już jest , to forum jest dla bywalców tylko czy dla innych też? ... jesli problem to usuwajcie te tematy i tyle, a jesli ktoś odpowie to świetnie i dzięki!!! :D
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 03.06.2010 21:54

Słuchaj, a po jaką cholerę chcesz obszukiwać CAŁE FORUM? 8O 8O 8O
Hę?
Jak ja po raz pierwszy tu wlazłem, to od razu widziałem, że jest na takie sprawy dojazdowo- komunikacyjne osobny dział.
Do dzisiaj mi wystarczy.

Poza tym, skoro mowa o powodzi, to są już wątki o podróżowaniu przez Węgry (gdzie też jest akurat powódź), Słowację itd..

Jak każdy będzie zakładał osobny wątek pod tytułem "Czy w tym tygodniu są jakieś zatory na drogach południowej Polski", "Gdzie są teraz utrudnienia w ruchu na Węgrzech" lub "Jak się jedzie po powodzi przez Śląsk" , to zrobi się jeden burdel a ludzie zgłupieją komu i na co odpowiadać.

Opamiętajcie się trochę. Kurde, przecież chyba macie jakieś radio w domu, w aucie. A internet? Macie czy nie?
Tam podają i aktualizują co chwilę dane o większych problemach komunikacyjnych.
Może nie podadzą co słychać na gminnej drodze w czyjejś Koziej Wólce, ale o problemach na wiślance, drodze na Cieszyn, Muszynę czy do Barwinka podają.

Jaki macie problem sprawdzić?

Przecież jest logiczne, że główne drogi tranzytowe, którymi zdecydowana większość jedzie na południe Europy, to drogi na tyle ważne, że nawet większe zatory, korki i kraksy są odnotowane przez media a co dopiero gdy sa zalane i nieprzejezdne.
Taki RMF co rusz podaje takie informacje...
Podać wam jak znaleźć ten RMF? :?: :!:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 03.06.2010 21:58

Fatamorgana napisał(a):Podać wam jak znaleźć ten RMF? :?: :!:

Na razie masz znależć na forum gdzie piszę,że wszystkich uważam za debili.Uważaj to za piorytet,bo nie dokończysz relacji.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2010 22:02

TU jest temat powodzi min. na Węgrzech
:!:
Więc po co dublować tematy :?:
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 03.06.2010 22:17

szaki17 napisał(a):TU jest temat powodzi min. na Węgrzech
:!:
Więc po co dublować tematy :?:


Nie ma się co dziwić. Są tacy, co po założeniu konta na forum, od razu chcą zaistnieć. Śmietnik się zrobił jak po.... powodzi. :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
powódź na Słowacji i Węgrzech - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone