Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróż poślubna - Chorwacja pierwszy raz :)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
meliska
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.06.2012
Podróż poślubna - Chorwacja pierwszy raz :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) meliska » 27.06.2012 21:31

Witam,

w przyszły piątek wybieramy się z mężem w naszą podróż poślubną. Dośc niedawno padł wybór na Chorwację. Na razie chociaż intensywnie śledzę forum to i tak mam wrażenie, że jestem zielona. Na pewno chcielibyśmy zobaczyc

- Jeziora Plitvickie
- Split
- Dubrovnik
- Riwiera Makarska (ta chyba w drodze do Dubrovnika)

Chcielibyśmy aby było romantycznie i w miarę spokojnie. Planujemy zatrzymac się gdzieś na półwyspie Peljesać - czy możecie polecic nam fajny apartament ? W miarę przystępnej cenie.

Mam wrażenie, że coraz więcej się gubię - tyle fajnych miejsc do zobaczenia i tylko 2 tygodnie ....


Z góry dziękujemy
Ola&Michał
B_Magdalenka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 14.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) B_Magdalenka » 27.06.2012 21:40

yyyyyyyyyy, tak się chyba nie da :wink:
gdzie Peljesac a gdzie Split. chyba że to objazdówka :)

proponuję skupić się na jednym regionie, bo w każdym w promieniu 100km jest co zobaczyć. jak wam się spodoba to będziecie wracać, jak my wszyscy :lol:
ja jadę 3ci raz, najpierw była Istria, potem okolice Trogiru i Split, a za miesiąc Peljesac i Dubrovnik.
meliska
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) meliska » 27.06.2012 22:29

Tak,tak to objazdówka z tym, że chcielibyśmy zatrzymac się gdzieś na dłużej :)

Dziękuje za odpowiedź. Mam nadzieję, że wrócimy do Chorwacji za jakiś czas :)))
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 28.06.2012 00:06

meliska napisał(a):Witam,


Chcielibyśmy aby było romantycznie i w miarę spokojnie.
Mam wrażenie, że coraz więcej się gubię - tyle fajnych miejsc do zobaczenia i tylko 2 tygodnie ....


Z góry dziękujemy
Ola&Michał

żeby było romantycznie i spokojnie to musicie pojechać w jedno miejsce i tam wyskakiwać na bliskie wycieczki , bo zobaczyć to wszystko to raczej romantyzmu w tym nie widzę tylko zmęczenie zwłaszcza przy upale, w moim wypadku też raz zrobiłem taki maraton, ale to była męczarnia, a wieczorem romantycznie nie było, chyba że mowa o objęciach morfeusza.

p.s. pozdrawiamy również naszych imienników
Ola&Michał
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 28.06.2012 09:32

Na Waszym miejscu pojechałbym własnym autem o ile takiego sie dorobiliscie. Nie spiesząc się podziwiałbymm widoki, wziął po trasie noclego tranzytowe, dojechał do miejsca celu i wynajął w ciemno studio czy apartament dla 2 osób. Przyjemnych wakacji życzę.
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 28.06.2012 11:27

Ja z małżonką w ubiegłym roku zrobiłem tak:
Kasztel Novi - 2 noclegi, zwiedzanie Split, Klis, Salona
Vrboska - 4 noclegi, zwiedzanie wyspy Hvar
Orebic - 5 noclegów, zwiedzanie Dubrownik, Ston, Korcula
powrót przez BiH, zwiedzanie Mostar, nocleg Jajce, następnie nocleg nad Balatonem w Keszthely i powrót da domu.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 28.06.2012 11:50

A ja ze swoją świeżo poślubioną małżonką wybrałem Primosten, a potem zaczęło się mobilne zwiedzania na przemian z plażowym lenistwem :) [/u]
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 28.06.2012 13:12

Gratuluję dobrego pomysłu i uprzedzam, że po Chorwacji, nic się już tak bardzo nie będzie podobało.
Ja, na Waszym miejscu, dojechałabym na Riwierę Makarską, bo ta jest dla mnie najpiękniejsza i tam znalazła apartament.
Nacieszyła się słońcem i plażą. A potem robilibyśmy jednodniowe wypady do Splitu, Dubrovnika czy Mostaru.
A w powrotnej drodze zatrzymajcie się na nocleg i zwiedzanie Plitvic.
Sjemko
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sjemko » 28.06.2012 15:48

Możecie też zrobić tak: zatrzymać się na pierwszy nocleg w cro gdzieś w okolicy jezior, następnego dnia, po zwiedzaniu parku, pojechać na Peljesac i znaleźć tam nocleg. Stamtąd jest dość blisko do Dubrownika. Potem możecie pojechać do Makarskiej lub Baski i zostać tam na kolejne ileś dni. Wtedy Omis, Split, a nawet Trogir są już w miarę blisko. Ale na obejrzenie dwóch ostatnich radzę zarezerwować sobie nawet cały dzień :wink:
KURYK
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KURYK » 28.06.2012 16:53

A ja bym proponawał Brelę,jako baza świetna sprawa bo wszędzie można podjechać, Split, cała Makarska Riwiera a i do Dubrownika realne, tymbardziej że podróżujecie sami to spokojnie dacie radę. Co do samej Breli-piękne miejsce,świetne kameralne plaże i kryształowa woda.Polecam i świetnego pobytu życzę!
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 28.06.2012 17:09

KURYK napisał(a):A ja bym proponawał Brelę!


Brela chyba nie bardzo - przecież to młodzi ludzie, a w Breli nic się nie dzieję. Chociaż może tacy zakochani, że tylko patrzą sobie wajemnie w zakochane oczęta :D
Osobiście będąc w Baska Voda - dwa razy wybraliśmy sie wieczorem z Baśki Vody do Breli na spacer (w różnym okresie) i za każdym razem mieliśmy wrażenie że weszliśmy do miasteczka widmo. A idąc do Breli przeciskaliśmy się jak pstrągi pod prąd z chmara ludzi, którzy ciagnęli z Breli do Baśki Vody.
Takie moje obserwacje.
meliska
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) meliska » 28.06.2012 17:35

Serdecznie, dziękujemy za wszystkie dobre rady :)
Na wszelki wypadek - namiot juz kupiony :)
meliska
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) meliska » 28.06.2012 20:05

forum/viewtopic.php?t=34710&postdays=0&postorder=asc&start=0

a co powiecie na taką trasę ?

chyba spokojnie ...
Lusi1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lusi1 » 29.06.2012 15:06

B_Magdalenka napisał(a):yyyyyyyyyy, tak się chyba nie da :wink:
gdzie Peljesac a gdzie Split. chyba że to objazdówka :)

proponuję skupić się na jednym regionie, bo w każdym w promieniu 100km jest co zobaczyć. jak wam się spodoba to będziecie wracać, jak my wszyscy :lol:
ja jadę 3ci raz, najpierw była Istria, potem okolice Trogiru i Split, a za miesiąc Peljesac i Dubrovnik.


Da się, Split w drodze na Peljesac, jeziora Plitvickie w drodze powrotnej. Wymaga to jedynie noclegu koło Plitvickich jezior... A Dubrovnik i Korcula to już wycieczka z Peljesaca. Myśmy tak robili i daliśmy radę, choć byliśmy z dzieckiem. W tym roku już z dwójką dzieciaków a program nie mniej napięty.
meliska
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) meliska » 04.07.2012 09:51

Dziękujemy za odpowiedź
W tej chwili mamy plan taki.

Dzień 1 6.07- BB- Wiedeń
Dzień 2 7.07- Wiedeń - Graz (wyjazd do Plitvic)
Dzień 3 8.07- zwiedzanie jezior - wyjazd do Tucepi
Dzień 4 9.07- plażoooowanie Podgora ( może punkt widokowy obok plaży Nugal)
Dzień 5 - 10.07 Brela ( plaża Punta Rata)
Dzień 6 - 11.07 Split (wieczorem) - wcześniej plażowanie
Dzień 7 - 12.07 plaża Mala Lucka
Dzień 8 - 13.07 Medżugorie i Mostar (przenosimy się na półwysep Peljesac)
Dzień 9 - 14.07 plaża Uvala
Dzień 10 - 15.07 Dubrovnik
Dzień 11 - 16.07 ALBO ZOSTAJEMY NA PELIJESAC ALBO ... Budva
Dzień 12 - 17.07 Budva rano zwiedzanie wieczorem Ulcinij
Dzień 13 - 18.07 Jeziora Szkoderskie
Dzień 14 - 19.07 powrót gdzieś w okolice Tucepi
Dzień 15 - 20.07 Tucepi - Balaton
Dzień 16 - 21.07 dzień spędzony nad Balatonem - wieczorkiem powrót do BB
Dzień 17 - 22.07 - niedziela - domek

CZY COŚ MODYFIKOWAĆ ?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Podróż poślubna - Chorwacja pierwszy raz :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone