Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

podróż nocą do cro??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2010 15:55

Aaaa...chyba że jedziecie przez Cieszyn, też dobra droga :lol:
miłoszek
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 26.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) miłoszek » 29.06.2010 16:01

Szaki
tak z ciekawości to jaką trasą jeździsz z Opola?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.06.2010 07:45

piotrulex napisał(a):
szaki17 napisał(a):
piotrulex napisał(a): w gre wchodzi najlepsza, najszybsza i najbezpieczniejsza trasa ...

Jak kolega startuje z Katowic to polecam przejście w Chałupkach a tam zaraz za granicą, Stary Bochumin, zaczyna się Czeska autobana która prowadzi z małymi przerwami aż do Cro :lol:


Zwykle przekraczalismy granice w Cieszynie. Dlaczego akurat proponujesz przez Chalupki. Jak zerkam na google maps to w Czechach podobna ilosc autostra z obu przejsc a po Polskiej stronie do Cieszyna droga wyglada na zdecydowanie lepsza ...

Chce mykac autostradami ale Slownie chcialbym objechac. Mam w planie tam byc jak juz jasno bedzie bo lekka kima w aucie na parkingu w nocy obowiazkowa


Według mnie, po stronie Czeskiej droga od Chałupek jest zdecydowanie lepsza niż od Cieszyna. Przez Chałupki autostrada zaczyna się od samej granicy, a przez Cieszyn jest jeszcze kilka odcinków gdzie nie ma drogi szybkiego ruchu, a "prawdziwa" autostrada zaczyna się od miejscowości Belotin. Niestety tylko po stronie Czeskiej jest, w Polsce musisz przejechać przez Rybnik i Wodzisław, chociaż jadąc wieczorem nie powinno być problemów z przejazdem. Z tego co widzę GoogleMaps mają naszą A1, a nie mają całej czeskiej D1
ronin85
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronin85 » 30.06.2010 09:28

petr napisał(a):
ronin85 napisał(a):A ja chce wyjechać 09.06 o 17.00 z Warszawy. Jadę do Primosten. Obawiam się że na "raz" trasy nie zrobię ... zastanawiam się jeszcze którędy jechać. Chciałbym ominąć Słowenię ( 35e :D ) ale zarazem wybrać najlepszą drogę ... zejdzie się pewnie trochę żeby zaplanować optymalną trasę ;/


My jedziemy do Sibenika czyli ok 25km blizej od niz wy, czterokrotnie tam jechalem i nigdy nie probowalem na raz tej trasy pokonac. Jesli wyjedziesz o 17 to bedac w okolicach Grazu bedzie juz switac.ale do celu jeszcze bedzie spory kawalek drogi. Ja z W-wy wyjezdzam okolo 18.00 za Wiedniem robie 3 godzinny postoj i okolo poludnia jestem na miejscu objezdzajac wczesniej autostrade w Slowenii, ale w tym roku kupuje winiete doszedlem do wniosku ze ten objazd przestaje mi sie kalkulowac.


Słowenię będę mijał w sobotę i w niedzielę więc w moim wypadku - 35e.

Dlaczego twierdzisz że ten objazd się nie kalkuluje ? Też planuję zatrzymać się na godzinę, może dwie. Mógłbyś podać mi miasta na trasie przez które jechałeś. Ja jadę pierwszy raz i nie mam pojęcia którą trasę wybrać. Jeżeli trasa jest Twoim zdaniem dobra, pojadę "za Tobą" :).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2010 09:35

miłoszek napisał(a):Szaki
tak z ciekawości to jaką trasą jeździsz z Opola?

Chałupki-Brno-Wiedeń-Graz-Słowenia(chyba objazd autostrady)-Zagreb-Split.
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 30.06.2010 10:51

ronin85 napisał(a):Słowenię będę mijał w sobotę i w niedzielę więc w moim wypadku - 35e.


30 euro. :)
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 30.06.2010 13:06

[/quote]

Słowenię będę mijał w sobotę i w niedzielę więc w moim wypadku - 35e.

Dlaczego twierdzisz że ten objazd się nie kalkuluje ? Też planuję zatrzymać się na godzinę, może dwie. Mógłbyś podać mi miasta na trasie przez które jechałeś. Ja jadę pierwszy raz i nie mam pojęcia którą trasę wybrać. Jeżeli trasa jest Twoim zdaniem dobra, pojadę "za Tobą" :).[/quote]

Tak jak poprzednicy napisali winieta kosztuje 30E, dwie tygodniowe lub jedna miesieczna cena taka sama. Ja W-wy jade trasa katowicka do Cieszyna ,przez Czechy Frydek Mistek, Olomuniec, Brno .Granice przekraczam Mikulov - Drasenhofen obwodnica Wiednia na A2 w kierunku Grazu . W Graz zjazd na Maribor granica w Spielfild ,dalej Maribor i Kierunek Zagreb stamtad juz A1 do samego Sibenika. Prawde mowiac nie chce mi sie po nocnej jezdzie opuszczac na zjezdzie 226 austostrady A9 i kierowac sie lokalna droga na Mureck i dalej jechac przez Lenart i Ptuj wole zaplacic te 30 e w obie strony i nie zastanawiac sie czy nie zamkneli jakiejs drogi tak jak to mialo miesjce rok temu w czasie powrotu.
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 30.06.2010 13:12

petr napisał(a):...Prawde mowiac nie chce mi sie po nocnej jezdzie opuszczac na zjezdzie 226 austostrady A9 i kierowac sie lokalna droga na Mureck i dalej jechac przez Lenart i Ptuj wole zaplacic te 30 e w obie strony i nie zastanawiac sie czy nie zamkneli jakiejs drogi tak jak to mialo miesjce rok temu w czasie powrotu.


A gdzie dreszczyk emocji :D zaśniesz na tych autostradach :P tak zawsze jakaś odmiana od tej monotonii.
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 30.06.2010 13:24

Wielka mi odmiana 30 euro na takim długim odcinku to żadne oszczędności każdy szybko i bezpiecznie chce dotrzeć do celu a nie krążyć jakimiś lokalnymi drogami.
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 30.06.2010 13:33

gonzo napisał(a):Wielka mi odmiana 30 euro na takim długim odcinku to żadne oszczędności każdy szybko i bezpiecznie dotrzeć do celu a nie krążyć jakimiś lokalnymi drogami.

Zależy dla kogo 30E to oszczędność a dla kogo nie. Jak bym miał nadmiar kasy to też bym sobie głowy nie zawracał, ale dla mnie wydać 65zł za 45km (dokładnie nie wiem) autostrady to stanowczo za dużo, Jednak każdy zrobi jak mu wygodnie w końcu nikt nikogo nie zmusza do jazy objazdem :D
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 30.06.2010 13:37

Seavolv napisał(a):
gonzo napisał(a):Wielka mi odmiana 30 euro na takim długim odcinku to żadne oszczędności każdy szybko i bezpiecznie dotrzeć do celu a nie krążyć jakimiś lokalnymi drogami.

Zależy dla kogo 30E to oszczędność a dla kogo nie. Jak bym miał nadmiar kasy to też bym sobie głowy nie zawracał, ale dla mnie wydać 65zł za 45km (dokładnie nie wiem) autostrady to stanowczo za dużo, Jednak każdy zrobi jak mu wygodnie w końcu nikt nikogo nie zmusza do jazy objazdem :D

To ci przyznam rację myślałem że więcej tej autostrady jest.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 30.06.2010 13:46

Ech i żeby jeszcze za te 30 euro szybciej było to pół biedy. W zeszłym roku na tym niezadługim odcinku spędziłam ponad 2,5 godziny...stojąc w korkach. To już pomijając oszczędność wolę jechać objazdem.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 30.06.2010 23:33

No, jeśli ktoś sie kieruje na Zagrzeb, to faktycznie objazd autostrady się w Słowenii opłaca i chyba sam bym się pokusił o takie rozwiązanie. Ale ja jadąc na Istrię mam aż 260 km autostrady słoweńskiej do pokonania, więc te winiety za taki odcinek nie są takie drogie.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 15.07.2010 09:25

Witam. Własnie wróciłem z Chorwacji. Całą trasę, zarowno w jedną, jak i w drugą stronę, pokonałem bez noclegów, tylko z krótkimi przerwami na sen na parkingach. Nie było problemu. Jednak po tej trasie mogę polecić tylko jedno: jazda w taka trasę TYLKO NOCĄ!!! Jest luźniej, chłodniej, nie pali słońce przez szyby, dzieciaki śpią, nikt nie przeszkadza, na autostradach spać sie nie chce. Mam w samochodzie klimę, ale nawet z nią jazda w palącym słońcu nie jest przyjemnością. Najgorzej na tej trasie jechało się właśnie w dzień, zwłaszcza po południu. Kiedy tylko zapadł zmrok, jazda była przyjemnością i sen sam znikał.

A na marginesie jeszcze jedna rzecz: trasa Bielsko-Biała - Cieszyn. Nie wiem, kto to robił, ale takiej nawierzchni nawet w Austrii na A2 nie mają :) Chociaz jedna porządna droga w Polsce!!
cayak
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.07.2010
Trasa z pol-wsch polski

Nieprzeczytany postnapisał(a) cayak » 15.07.2010 12:20

Czy ktos ostatnio ( w tym roku) jechal z pol-wsch polski do CRO?

Czy trasa (granicaPL)Barwinek-> przez Slowacje-> Wegry (Balaton - postój) ->Zagrzeb-> ISTRIA, jest sensowna? Jakies problemy na trasie?

Prosze o dane bo mnie zarazili znajomi i jade rodzinka 1 raz i to sami niestety.
Wyjazd 25 na 26 lipca w nocy.

Juz gdzie indziej pisalem ale potrzebuje POI do automapy 6.5 z kampingami w CRO ew. cale EU bo jeszcze sie nie zdecydowalismy gdzie dokladnie, ale plan jest jechac na Istrie. Z gory dzieki za pomoc...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
podróż nocą do cro?? - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone