Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

podróż nocą do cro??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2010 12:15

Maciety napisał(a):Wrocławia o 4 rano i mam zamiar być max. na 18 na Zadarskiej Rivierze :D


Planuj jazdę zawsze na poczatku lub w środku tygodnia. Omijamy wtedy "korkowe" niespodzianki. :lol:

Pozdrawiam.

smoki3
jums
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 19.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jums » 26.06.2010 11:16

Gdzieś na autostradzie międy Brnem a Czeskim Cieszynem jest objazd jakimiś pipidówkami, bo cały pas autostrady jest zamkniety. Ale ten objazd to jakieś 15 min, więc nie tak źle. Nie wiem jak z pasem w stronę Brna.
Aha, zapomniałam tez wcześniej napisać przy opisie mojej drogi w dzień, że do Chorwacji jechałam w poniedziałek, a z Chorwacji w czwartek, do tego początek sezonu (7 i 17 czerwca) i na drodze nie zaskoczył nas nawet najmniejszy korek, a w Chorwacji na autostradzie, to ruch prawie zerowy.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.06.2010 18:55

jums napisał(a):Gdzieś na autostradzie międy Brnem a Czeskim Cieszynem jest objazd jakimiś pipidówkami, bo cały pas autostrady jest zamkniety. Ale ten objazd to jakieś 15 min, więc nie tak źle. Nie wiem jak z pasem w stronę Brna.

Możesz pokazać na google.maps gdzie to dokładnie jest ten objazd ?
Bo z tego co rozumiem to Czeski Cieszyn - Brno to przecież cała trasa przez Czechy, którą pokonujemy w drodze do Austrii.
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 26.06.2010 18:57

Ja jechałam tydz temu w sobote i również nie było nigdzie korków

Obiazd faktycznie był ale bardzo króciutki, dobrze oznaczony
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.06.2010 19:00

WIOLAB napisał(a):Ja jechałam tydz temu w sobote i również nie było nigdzie korków

Obiazd faktycznie był ale bardzo króciutki, dobrze oznaczony

Ale w którym miejscu ?
Na początku przy Czeskim Cieszynie czy przy końcu trasy w Czechach czyli przy Brnie ?
thomsong
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 20.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) thomsong » 26.06.2010 19:41

wojan napisał(a):
who napisał(a):Czterokrotnie jechałem przez/do Cro nocą. Generalnie jechało mi się dobrze. Puste drogi, ani żywej duszy, co może nieco deprymować ;-) . Piszę o trasie Zagrzeb/Dubrovnik, kiedy jeszcze nie było autostrady, a więc przez Plitvickie, Knin, Sinj, Cista Provo, Dupci, itd...
Ale teraz za dnia, za dnia.
BTW - chłopcy uwielbiają stać z laserową suszarką pod wiaduktem w Opuzen. Łapią ludzi z dziką satysfakcją i są nieprzekupni - straszą od razu sądem w pobliskim Metkovicu. Mnie dziabnęli na 300kn, za "zapomniane" niezapalone światła mijania.

Co do Opuzen to potwierdzam.Jeździłem tamtędy kilka razy tam i nazad-zawsze stali.Całe szczęście zawsze jeżdżę dość grzecznie i nie udało im się mnie drapnąć :lol:
Pozdrawiam.


Mnie dziabneli w zeszlym roku ma tej krzyzowce - ograniczenie do 70, jechalem z 90 pare. Zlapali mnie po 21, bylo juz ciemno. Na poczatku mialem stracha, czy to czasem jacys nie przebierancy.

Chcieli 500 kun, a ja niestety wiekszosc gotowki przepuscilem w Dubrowniku. Od razu zaproponowalem wycieczke do bankomatu. Wtedy zjechali do 200 kun i poprosili zebym pozbieral pieniadze od pasazerow.
I wiecie, to chyba byla najlepsza pamiatka z Cro ;)
W tym roku bede sie pilnowal.

Pozdrawiam
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 27.06.2010 09:34

kaeres napisał(a):
WIOLAB napisał(a):Ja jechałam tydz temu w sobote i również nie było nigdzie korków

Obiazd faktycznie był ale bardzo króciutki, dobrze oznaczony

Ale w którym miejscu ?
Na początku przy Czeskim Cieszynie czy przy końcu trasy w Czechach czyli przy Brnie ?


W miejscowości Pribor jest króciuteńki objazd (nie warty prawde mówiąc rozpisywania się), kierunek Nowy Iicin
jums
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 19.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jums » 27.06.2010 12:59

Nie pamiętam dokładnie gdzie był ten objazd, ale właśnie gdzieś koło Pribor i jest faktycznie oznakowany dobrze i chyba cały czas jedzie się główną drogą, nie sposób się pogubić.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.06.2010 09:09

w tym roku chcemy wyjechac z Katowic kolo 18-tej a nastepnego dnia od poludnia plazowac na Krk. W nocy przy maksymalnym zmuleniu moze 1-2 godzinna kima w aucie. Straszny spioszek jestem wiec zobaczymy jak to bedzie. Mam obawy przed nocna jazda wiec w gre wchodzi najlepsza, najszybsza i najbezpieczniejsza trasa ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.06.2010 12:50

piotrulex napisał(a): w gre wchodzi najlepsza, najszybsza i najbezpieczniejsza trasa ...

Jak kolega startuje z Katowic to polecam przejście w Chałupkach a tam zaraz za granicą, Stary Bochumin, zaczyna się Czeska autobana która prowadzi z małymi przerwami aż do Cro :lol:
ronin85
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronin85 » 28.06.2010 13:21

A ja chce wyjechać 09.06 o 17.00 z Warszawy. Jadę do Primosten. Obawiam się że na "raz" trasy nie zrobię ... zastanawiam się jeszcze którędy jechać. Chciałbym ominąć Słowenię ( 35e :D ) ale zarazem wybrać najlepszą drogę ... zejdzie się pewnie trochę żeby zaplanować optymalną trasę ;/
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 29.06.2010 10:19

smoki3 napisał(a):
Maciety napisał(a):Wrocławia o 4 rano i mam zamiar być max. na 18 na Zadarskiej Rivierze :D


Planuj jazdę zawsze na poczatku lub w środku tygodnia. Omijamy wtedy "korkowe" niespodzianki. :lol:

Pozdrawiam.

smoki3


A będziesz spał po drodze? Ja tę trasę robię w 10 godzin.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 29.06.2010 14:00

ronin85 napisał(a):A ja chce wyjechać 09.06 o 17.00 z Warszawy. Jadę do Primosten. Obawiam się że na "raz" trasy nie zrobię ... zastanawiam się jeszcze którędy jechać. Chciałbym ominąć Słowenię ( 35e :D ) ale zarazem wybrać najlepszą drogę ... zejdzie się pewnie trochę żeby zaplanować optymalną trasę ;/


Nie wiem, na ile czasu się wybierasz, ale jeśli nie na długo, to w Słowenii są winietki 7dniowe za 15 euro. My wyjeżdzamy w niedzielę (wjazd do Słowenii ok. 4 rano w poniedziałek), a wracamy też w niedzielę, więc na tej 7dniowej się wyrobimy. A przez Słowenię jets całkiem spory kawałek, więc oszczędnośc czasu na utostradach duża. Ja nawet nie biorę pod uwagi innej opcji niż autostrada, zwłaszcza nocą.
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 29.06.2010 14:21

ronin85 napisał(a):A ja chce wyjechać 09.06 o 17.00 z Warszawy. Jadę do Primosten. Obawiam się że na "raz" trasy nie zrobię ... zastanawiam się jeszcze którędy jechać. Chciałbym ominąć Słowenię ( 35e :D ) ale zarazem wybrać najlepszą drogę ... zejdzie się pewnie trochę żeby zaplanować optymalną trasę ;/


My jedziemy do Sibenika czyli ok 25km blizej od niz wy, czterokrotnie tam jechalem i nigdy nie probowalem na raz tej trasy pokonac. Jesli wyjedziesz o 17 to bedac w okolicach Grazu bedzie juz switac.ale do celu jeszcze bedzie spory kawalek drogi. Ja z W-wy wyjezdzam okolo 18.00 za Wiedniem robie 3 godzinny postoj i okolo poludnia jestem na miejscu objezdzajac wczesniej autostrade w Slowenii, ale w tym roku kupuje winiete doszedlem do wniosku ze ten objazd przestaje mi sie kalkulowac.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.06.2010 14:37

szaki17 napisał(a):
piotrulex napisał(a): w gre wchodzi najlepsza, najszybsza i najbezpieczniejsza trasa ...

Jak kolega startuje z Katowic to polecam przejście w Chałupkach a tam zaraz za granicą, Stary Bochumin, zaczyna się Czeska autobana która prowadzi z małymi przerwami aż do Cro :lol:


Zwykle przekraczalismy granice w Cieszynie. Dlaczego akurat proponujesz przez Chalupki. Jak zerkam na google maps to w Czechach podobna ilosc autostra z obu przejsc a po Polskiej stronie do Cieszyna droga wyglada na zdecydowanie lepsza ...

Chce mykac autostradami ale Slownie chcialbym objechac. Mam w planie tam byc jak juz jasno bedzie bo lekka kima w aucie na parkingu w nocy obowiazkowa
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
podróż nocą do cro?? - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone