Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

podroz do chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gajny71
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 08.07.2012
podroz do chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) gajny71 » 08.07.2012 13:34

wybieram sie w sierpniu do chorwacji,moglby mi ktos doradzic najlepsza ,w miare nie droga i szybka trase z poznania do dubrownika.chce zachaczyc o budapeszt.bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 08.07.2012 13:45

http://goo.gl/maps/nGJ5

Ploce tylko prosto przez BiH a nie tak jak pokazuje mapa.

Opłaty forum/viewtopic.php?t=17828
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 08.07.2012 15:27

Ciekawe czemu google omija Słowację i BiH ??
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 08.07.2012 16:33

KarKoz napisał(a):Ciekawe czemu google omija Słowację i BiH ??

Słowacji Google nie omija , wytypowałem tylko przykładową trasę.
Co do BiH , to niestety Google jest goopie!

Dokładną trasę można sobie jeszcze wytyczyć na http://www.viamichelin.pl/ bez ominięcia już BiH.
Jacck77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 09.07.2012 07:59

gajny71 napisał(a):wybieram sie w sierpniu do chorwacji,moglby mi ktos doradzic najlepsza ,w miare nie droga i szybka trase z poznania do dubrownika.chce zachaczyc o budapeszt.bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje

Jak ma być tanio to nie będzie szybko, musisz dostać się na przejście w Cieszynie ,albo Zwardoniu , potem autostradą w Słowacji , granica z Węgrami w Rajce i potem autostradą do Budapesztu, ja potem jechałem do przejścia granicznego z Chorwacją w Barcs/ Terezino Polje , dalej kierujesz się na Bosanska Gradiszka i tam przekraczasz granicę z BiH. Dalej piękną trasę przez Banja Lukę-Jajce-Bugojno-Jablanicę-Mostar ,aż do przejścia granicznego w Metković. Dojeżdżasz do jadranu i magistralą kierujesz się na południe. Jechałem tą trasą kilka lat temu do Zaostrogu( jak dojechałem do jadranu odbiłem na północ). Samej czystej jazdy zajęło mi to 25 godzin.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 09.07.2012 09:55

maniust napisał(a):
KarKoz napisał(a):Ciekawe czemu google omija Słowację i BiH ??

Słowacji Google nie omija , wytypowałem tylko przykładową trasę.
Co do BiH , to niestety Google jest goopie!

Dokładną trasę można sobie jeszcze wytyczyć na http://www.viamichelin.pl/ bez ominięcia już BiH.

Miejmy więc nadzieję, że Google będzie "walczyć" z konkurencją i również zacznie obsługiwać BiH :-)
W Google Maps nie da się wytyczyć żadnej drogi nawet całkowicie leżącej wewnątrz BiH. Np. Sarajewo - Mostar, czy Sarajewo - Żenica.

Z tą Bośnią to w zasadzie ciekawa sprawa, bo nasza rodzima AutoMapa też długi czas nie uznawała istnienia dróg w BiH. Niemniej zaczynają się powoli "przepraszać", bo niedawno w AutoMapie pojawił się nawet w miarę sensowny plan Mostaru! :-)
Może więc i Google też się niedługo z Bośnią przeprosi....

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone