Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pociagiem do Splitu

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
waldi200
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi200 » 10.01.2017 19:40

Witam w tym roku wybieram się pociągiem do Splitu , wyjazd z Bohumina 7:30 następnego dnia około 8:00 w Splicie , w tym przerwa w Budapeszcie od 14 do 18 ( 4 h obiadek i mały spacerek) . wyjazd 02.07.2017, może ktoś też się wybiera lub jechał rok temu , chętnie skorzystam z jakiś informacji. :hut:
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 10.01.2017 20:37

Skoro się wybierasz to pewnie wiesz więcej niż ja. Ile taka podróż kosztuje na chwilę obecną?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.01.2017 20:45

śmigacz napisał(a):Skoro się wybierasz to pewnie wiesz więcej niż ja. Ile taka podróż kosztuje na chwilę obecną?


Gdy mieszkałem w Brnie, to cena takiego przejazdu oscylowała w okolicy 3500 Kč. Do tego prawie 20h w pocigu.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 10.01.2017 22:06

Czas przejazdu nie jest zły. Jazda koleją transyberyjską to jest wyzwanie.
waldi200
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi200 » 12.01.2017 17:25

Przykładowa cen z Czech do Splitu za dwie osoby dorosłe + dziecko do 15 lat około 1225 zł w ofercie Citistar tam i powrót , czyli za osobę 408 zł . To wydaje się atrakcyjna cena . Oferta ta jest chyba do 5 osób . Dostępna jedynie w kasie w Czechach , u nas niestety nie . W Kasie IC taki bilet wychodzi bardzo drogo , więc w Polsce nie kupuje się takich biletów . Ja zostawiam auto w Czechach i dalej pociągiem , bo nie mam na rano dojazdu do Bohumina , alternatywa wyjazd o 12 w nocy z Katowic , ale szkoda tracić połowę nocy , lepiej się wyspać , i tak moja droga licząc z domu do Splitu wyniesie ok 26 h , w tym przerwa w Budapeszcie . Co do 20 h w pociągu , to dla mnie nie ma problemu , moja rodzinka jest przyzwyczajona . Byliśmy w Czarnogórze , w Bułgarii , zawsze kuszetka lub sypialny . My wyspani , wypoczęci , a turyści w hotelu z Polski , którzy autem przyjechali cały dzień odsypiali aby dojść do siebie . Samolot odpada , moja rodzinka stwierdziła że w tym roku nie chcą lecieć , więc temat odpada , autobus też bo mamy chorobę lokomocyjną .
Dla przykładu jak to działa podam przykład , jechałem w tamtym roku do Holandii , zapłaciłem za bilet przez całe Niemcy 18 eu , Polacy nieświadomi , kupili bilety w kasie międzynarodowej PKP i przepłacili strasznie . Bilety trzeba wiedzieć jak kupować , ale to osobny temat.
Ostatnio edytowano 12.01.2017 17:48 przez waldi200, łącznie edytowano 2 razy
waldi200
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi200 » 12.01.2017 17:27

Czy wszystkie z Chorwacją mogą podróżować po obniżonych bilet powrotny City Star . Na przykład dwie osoby dorosłe i jedno dziecko (do lat 15), aby zapłacić za bilet z Brna do Split (przez Budapeszt i Zagrzeb) iz powrotem) przy użyciu rabaty Citystar około 7803 koron (€ 282,70). Jeżeli co najmniej jeden z pasażerów właścicielem w karcie / Rail plus cena jest dodatkowo zmniejszona do około 6210 koron (225 euro). Na dodatek sypialne do kierowania samochodem, który uruchamia w sezonie letnim, trzeba będzie zapłacić 580 CZK (21 euro) za osobę w jedną stronę.
- to jest tłumaczonie komputerowe , dlatego brzmi śmiesznie :lol:
Mam pytanie do tych co byli w Chorwacji , ile kosztuje na miejscu wypożyczenie , rower , skuter , deska windsurfingowa .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.01.2017 19:00

Z ČD, ŽSK i MÁV trochę się najezdziłem po CZ, SK i HU za czasów mieszkania w Brnie. Faktycznie, trzeba wiedzieć, o co pytać w tamtejszych kasach. Tych biletów nie da się za bardzo kupić przez net (choć coś się zmieniło i niektóre mezinárodní jízdenky juz przez e-shop ČD się da). Inna opcja jest taka, że w kasach panie zza okienka są pomocne i same podpowiadają.
Manuel
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 16.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Manuel » 19.01.2017 12:45

Ogólnie taka zasada wydaje się być najlepsza - kupujmy bilety tam, skąd wyjeżdżamy, najlepiej nie kupować w Polsce, bo tu jest najdrożej w Europie. Przykro to pisać, ale tak jest.

Pociąg z Zagrzebia do Splitu kosztuje 208 kun dla jednej osoby, tj . ok 122zł
mamy kilka kursów: Zagreb Glavni kol. 07:35 w Splicie 13:37
Zagreb Glavni kol. 15:21 w Splicie 21:23
z Zagrzebia 23.05, w Splicie 6.48 - ten kurs "Vozi ponedjeljkom, srijedom i petkom do 26.IV., i od 30.X., a svakodnevno vozi od 28.IV. do 28.X.2017." (czyli jedzie w nocy z niedzieli na poniedziałek, z wtorku na środę, z czwartku na piątek a od 28 kwietnia do 28 października będzie jeździć CODZIENNIE)

Z Budapesztu do Zagrzebia można jechać pociągiem IC. Z Budapesztu Keleti o godz. 14.45, w Zagrzebiu 20.59, ten pociąg jeździ codziennie.


Rzeczywiście, tak jak mój poprzednik pisał fajne jest połączenie z Czech do Splitu, Czesi dają dobrą cenę dla rodzin- ok. 1200 zł za 3 osoby. Pociąg ten jeździ według rozkładu:

Split 18.17
Perković 19.17
Zagreb Gl. kol. 2.13 odjazd 2.32
Budapest Keleti 9.36 odjazd 11.25
Bratislava* 14.07
Břeclav* 15.01
Brno* 15.36
Pardubice* 17.10
Praga - 18.06
na relaciji Split - Prag vozi u dan Sr/Če i Su/Ne od 21./22.VI. do 2./3.IX.2017. czyli jeździ w nocy z środy na czwartek i z soboty na niedzielę od 21./22.VI. do 2./3.IX.2017

Praga 9.52
Pardubice* 10.47
Brno* 12.20
Břeclav* 12.52
Bratislava* 13.50
Budapest Keleti 16.35 odj. 18.15
Zagreb Gl. kol. 0.22 odj. 0.35
Knin 6.03
Perković 6.59
Split 7.57
na relaciji Split - Prag vozi u dan Sr/Če i Su/Ne od 21./22.VI. do 2./3.IX.2017.

Ze stacji Perkovic można się przesiąść i chwila jazdy, dojeżdża się do Szybenika, a z Kninu można dojechać do Zadaru. Pociąg zatrzymuje się jeszcze w innych mniejszych miejscowościach, można wysiąść z niego w głębi Chorwacji, albo nad Balatonem.

Ja bym polecał pojechać w wakacje pociągiem PKP Intercity z Warszawy lub Krakowa za 29 euro do Budapesztu, przyjazd do Budapesztu rano, i tym kursem z Budapesztu o godz. 18.15 do Splitu na godz. 7.57. Jest to na tyle fajne, że w nocy można się wyspać w pociągu, a mamy fajny dzień na zwiedzanie Budapesztu. Podobnie jest z powrotem.

W razie pytań pozostawiam email: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
waldi200
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi200 » 10.05.2017 17:51

Właśnie zdobyłem bilet na miejsca leżące z Budapesztu do Splitu , pociąg Adria 1204 . Niestety nie w kasie IC w Polsce , tylko z Czech przez firmę oferującą pośrednictwo w rezerwacji i kupnie biletów. :lol:
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 16.06.2021 12:46

Na wakacje do Chorwacji pociagiem w 2022 ? , coś już ustalają, pod koniec sierpnia br. pojedzie promocyjny pociąg dla dziennikarzy i biur podróży, Kraków - Rijeka lub Split i źródło https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/nakon-ceha-iduce-ljeto-vlakom-na-more-stizu-i-poljaci-ove-godine-dolazi-promotivni-vlak-15080381
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 18.06.2021 16:49

Fajna wycieczka, z tym że aby to raczej nie opcja dla rodzin z dziećmi, choć kto wie, samochodem wygodniej krócej taniej - mówię o 4 osobach. Gonienie lokalnymi (żeby cena byłą OK) to też nie dla rodzin z dziećmi. Jak ktoś może sobie pozwolić na 3-4 tygodnie wolnego to fajna sprawa bez pośpiechu, zwiedzasz po drodze co jest.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2021 12:09

Bylismy trzy razy pociagiem, dwa razy do Splitu a raz do Sibenika. Pozwolilo to pozwiedzac dalmatynskie wyspy i Dubrownik przemieszczajac sie promami ( bez auta ceny sa bardzo przystepne). Z kolei z Sibenika udalismy sie na Zlarin gdzie auta nie wjezdzaja w ogole. Bylismy tam z dwojka malych dzieci (5-7 lat) i z psem. Wszyscy byli zadowoleni z przygody. Auto zawsze zostawialem w Varazdin nieopodal dworca.
Poprzednia strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Pociagiem do Splitu - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone