Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi w Dubrovniku

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
generał4101
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) generał4101 » 27.07.2015 19:13

:papa: Witam byłem dziś w Dubrowniku i potwierdzam parking co wskazał Alek70 jest bez płatny :P
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 27.07.2015 22:41

Tez dziś byłem i polecam parking (z fotowskazowkami) :) opisany przez golibrodę - 7kuna za godzinę. Po 10.00 było jeszcze z 5 miejsc a po 14 juz dużo więcej.
Ale generalnie przy takim upale to ja wolę plazing a nie zwiedzanie bo to żadna przyjemność nawet jak na Dubrownik.
kanurwa
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 14.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanurwa » 07.08.2015 10:02

Hej. A czy orientujecie sie czy na parking AQtlant Center wjade busem, który ma ponad 2m wysokości, bo w Polsce równie bywa z takimi parkingami i zdarzyło mi sie nie wjechac z uwagi na stromy wjazd?
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 07.08.2015 22:33

te kiero napisał(a):
generał4101 napisał(a):A może ktoś wklei jak wjechać na te wzgórze co kolejką się wjeżdża :?:

na serio?
tutaj jechać tak


... a na drogowskazie jest napisane "Bosanka".
mario732
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 10.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario732 » 10.08.2015 13:27

Witam i potwierdzam że parking w Atlant Centar kosztuje 10 kuna za pierwszą godzinę i 5 za kolejne.
Parkowałem 9.08 i było dużo wolnych miejsc. Do starego miasta ok 2 km. Spacer do starego miasta lekko pod górkę za to z powrotem w dół :-)
Postój 9 godzin kosztował mnie 50 kuna vs 180 na parkingu publicznym.

Wjazd od ulicy Vukovarska (jednokierunkowa, dwa pasy) zaraz za budynkiem Atlant Centar, a tuż przed stacją Lukoil (po lewej stronie ulicy więc można się ustawić wcześniej na lewym pasie).
Ktoś pytał o wyjazd busem. Nie widziałem znaku ogranicznika wjazdu wysokości ale na moje oko było co najmniej 3 metry więc z busami nie powinno być żadnego problemu. Parking jest czynny 24h.
Dzięki za cynk dla wcześniejszych informatorów.
Tobiasz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 12.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tobiasz » 11.08.2015 12:47

Dzięki za poradnik Golibroda. :coool: - skorzystałem wczoraj. Płatność w Tisaku 7Kn/h. W 4 h obeszliśmy mur dookoła, zjedliśmy obiad i poszwendaliśmy się po starym mieście.
Obrazek
szalonaona77
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 30.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) szalonaona77 » 12.08.2015 08:53

Proszę o odp jak daleko od starego miasta jest ten parking podziemny? Ten na ul Baltazara Bogisica o którym pisał GREG_G i ile on kosztuje, bo raz znalazłam info 5kun/h raz 20kun/h.

A czy parking w Atlas Centar jest kilometr czy dwa od starówki? Bo raz tak raz tak wyczytałam;) a ten przy Tisaku około dwóch (1700m) prawda ? J

Jak dobrze czytam najlepiej chyba ten podziemny w Atlas Centar wybrać za cenę i za to że po powrocie auto nie będzie jak przy Tisaku nagrzane.
dziubeklublin
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 12.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dziubeklublin » 12.08.2015 09:05

Dla mnie najlepszą opcją jest parkowanie na górze Srd. W prawdzie trzeba zapłacić za kolejkę linową, ale warto. Widok Dubrownika o zachodzie słońca w drodze na wzgórze- bezcenny.
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 12.08.2015 10:23

W ubiegłym roku każda godzina na parkingu pod Atlant Centar kosztowała 5kn, w tym, jak ktoś napisał wcześniej, już podobno 1-wsza godzina kosztuje 10kn, pozostałe po 5kn. To i tak dobra cena, a parking jest duży, auto w chłodzie, dobry dojazd, w bezpośredniej bliskości duży sklep z wc i bank z możliwością wymiany waluty, a potem około 30 minut spaceru do Starego Miasta (po drodze od któregoś momentu można podziwiać fajne widoki.
szalonaona77
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 30.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) szalonaona77 » 12.08.2015 10:44

Ale góra z bezpłatnym parkingiem wcale tak bezpłatnie nie wychodzi na nasza rodzina 266kun w dwie strony czyli jakieś 150zl lub 170kun czyli 95zl w jedna jakbyśmy chcieli zejść. A parking w Atlas jak dobrze liczę 35kun (za 6godzin) tj 20zl. Ale wiadomo warto na gore wjechać tylko czy z dziecmi (2,5 i 5,5 lat) zejście ktore trwa podobno 1,5 godziny to dobry pomysł?
mario732
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 10.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario732 » 12.08.2015 10:49

szalonaona77 napisał(a):A czy parking w Atlas Centar jest kilometr czy dwa od starówki? Bo raz tak raz tak wyczytałam;) a ten przy Tisaku około dwóch (1700m) prawda ? J


Jak pisałem jest ok 2 km. Google maps pokazuje 1,9-2,0 do wejścia do starówki.
Poniżej link do mapy
https://goo.gl/maps/XmryA
Ceny z 9 sierpnia to 10 kuna za 1-szą godzinę i potem 5 kuna.
Parking podziemny, auto schłodzone. Automat do opłaty za bilety jest na parkingu (na 1-szym poziomie). Przyjmuje monety i banknoty do 100 kuna.
Tobiasz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 12.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tobiasz » 12.08.2015 11:05

Co do góry Srd - jak ktoś to już napisał, po co wjeżdżać kolejką, jak można samochodem? :) Pomysł z parkowaniem na górze, a potem zejście i wjazd kolejką może i jest do rozważenia, ale dla 2-3 osób góra. Potem to się przestaje opłacać. Ale samo odwiedzenie góry Srd tak czy siak polecam:
Obrazek
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 12.08.2015 11:12

Zejście z góry Srd jest kamieniste i w klapkach/lekkich sandałach momentami źle się schodzi zwłaszcza z dziećmi i może to trwać do 1,5h. Dla przeciętnego turysty z odpowiednim obuwiem czas zejścia nie powinien przekroczyć 60 minut i te widoki warto- )
szalonaona77
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 30.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) szalonaona77 » 12.08.2015 11:22

Mysle tak sobie głośno ze dla nas rodzinki z małymi dziecmi najlepsza opcja to wjazd autem podziwianie widoków, po czym zjazd na parking Atlas i stamtąd na zwiedzanie starówki
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 12.08.2015 14:01

szalonaona77 napisał(a):Mysle tak sobie głośno ze dla nas rodzinki z małymi dziecmi najlepsza opcja to wjazd autem podziwianie widoków, po czym zjazd na parking Atlas i stamtąd na zwiedzanie starówki


-Nazwisko, Psikutas.
-Gdzie pan tam widzi "s"?
-A, faktycznie, Psikutas bez "s".

Parking jest pod biurowcem "Atlant Centar", a nie Atlas, żeby kogoś nie wprowadzało w błąd przy szukaniu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Parkingi w Dubrovniku - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone