Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi w Dubrovniku

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 19.07.2016 20:21

To o czym piszesz to parking centrum handlowego ?
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 19.07.2016 22:47

Byliśmy dzisiaj. Zakazu skrętu w lewo nie ma. Spokojnie można jechać. Miejsca dużo, zapłaciłem 70k, byliśmy od 8:00 do 14:30. Jedyny problem to zmęczenie w trakcie powrotnego spaceru ze starego miasta. Ale oczywiście warto bylo
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 21.07.2016 14:21

creep22 napisał(a):Byliśmy dzisiaj. Zakazu skrętu w lewo nie ma. Spokojnie można jechać. Miejsca dużo, zapłaciłem 70k, byliśmy od 8:00 do 14:30. Jedyny problem to zmęczenie w trakcie powrotnego spaceru ze starego miasta. Ale oczywiście warto bylo

Ile Wam zeszło dojście do murów? Czy masz jakieś porady w związku z Dubrownikiem?
Dzięki. Pozdrav
PiotrekS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 29.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekS » 21.07.2016 22:03

Na ulicy Ante Starčevića z tyłu centrum handlowego jest przystanek komunikacji. W zeszłym roku bilet na autobus kosztował 12 Kn. Do murów było kilka przystanków więc może tak dotrzeć.
6marcin6
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 29.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 6marcin6 » 25.07.2016 22:05

maciejdm1 napisał(a):
creep22 napisał(a):Byliśmy dzisiaj. Zakazu skrętu w lewo nie ma. Spokojnie można jechać. Miejsca dużo, zapłaciłem 70k, byliśmy od 8:00 do 14:30. Jedyny problem to zmęczenie w trakcie powrotnego spaceru ze starego miasta. Ale oczywiście warto bylo

Ile Wam zeszło dojście do murów? Czy masz jakieś porady w związku z Dubrownikiem?
Dzięki. Pozdrav


Od parkingu w Atlas Centre do murów idzie się około 2 kilometrów. Spokojnie spacerkiem w niecałe 30 minut się dojdzie. Droga jest oznaczona zarówno znakami jak i na chodniku są oznaczenia. My byliśmy w połowie lipca i miejsc na parkingu było sporo mimo, że byliśmy około godziny 11. Widać było głównie rejestracje chorwackie.
Co do porad odnośnie Dubrownika polecam wjechać na wzgórze SRD samochodem od strony wioski Bosanka.
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 27.07.2016 20:31

maciejdm1 napisał(a):Ile Wam zeszło dojście do murów? Czy masz jakieś porady w związku z Dubrownikiem?
Dzięki. Pozdrav


tak jak pisał marcin dojście ok.30 minut. Myśmy jechali z samego rana, żeby zacząć od spaceru po murach - byliśmy ok 8:30 i już grzało :D . Potem wjechaliśmy na Srd - na pewno warto być, żeby zobaczyć Dubrownik z góry, kolejka jest droga i chyba nie do końca warta swojej ceny - jak ktoś się nie boi to samochodem chyba lepiej się wybrać. Potem coś do picia i spacer po starym mieście według mapki, która była kiedyś wydrukowana w przewodniku National Geographic - polecam, bo wiadomo, ze zobaczymy wszystko co ważne. No i lody w lodziarni zaraz za fontanną Onufrego po prawej - najlepsze jakie jadłem w tym roku. Potem miało być Lokrum, ale nie mieliśmy sił :D Następnym razem nie odpuszczę. Co do cen to są wysokie, ale nie aż tak jak mi się wydawało. Jak się odejdzie troche w bok od Stradunu można coś zjeść i wypić za całkiem normalną jak na Chorwację cenie. Pamiątki też widziałem droższe nawet na Peljesacu.
suchyozo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 16.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) suchyozo » 28.07.2016 09:55

Wczoraj parkowalismy w Atlant Center - 10kun/h, fajnie bo można przed i po spacerze skorzystac z toalety :D
isik
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) isik » 01.08.2016 21:22

Zaraz za tym centrum jest Vulcano Bar(tak się chyba nazywa) i tam cena wynosi 5 kun za godzinę,minutę drogi za centrum handlowym,jak stoisz na parkingu to widzisz wjazd do parkingu podziemnego w centrum.
wilden
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wilden » 16.08.2016 16:44

czy w tym podziemnym parkingu przy atlant centar można parkować pojazdem z lpg? lub ewentualnie czy są jakieś miejsca na powierzchni?
spragniony spokoju
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 08.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) spragniony spokoju » 16.08.2016 16:56

W niedzielę parkowałem na górze Srd. Rodzinkę zostawiłem na dole przy dolnej stacji kolejki, pojechałem na górę samochodem i zjechałem kolejką na dół. Na górze dużo miejsca - za darmo. Tylko drobna uwaga, nie parkujcie przy takiej szerokiej ścieżce pod drzewem. Widziałem jak przebiegło tamtędy ... stado koni popędzane przez psa pasterskiego.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.08.2016 11:23

Ile kosztuje zjazd i wjazd kolejką w tym roku ?
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 17.08.2016 11:37

kaeres napisał(a):Ile kosztuje zjazd i wjazd kolejką w tym roku ?

Tu być..... :D
https://www.ulaznice.hr/web/ctl_evt.jsp ... =6489&t=52
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 17.08.2016 11:47

Witam!
Dla odwiedzających szpital w Dubrovniku polecam bezpłatne miejsca za gmachem szpitala...
https://goo.gl/maps/u3nsGZC72JF2
Przed szpitalem parkingi płatne 5 kun pierwsze 3 godziny a potem już więcej. Niestety konieczność hospitalizacji dziecka zmusiła nas do tygodniowej przygody z Chorwacką służbą zdrowia... :papa:
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 17.08.2016 13:36

Bartek1977 napisał(a):Witam!
Niestety konieczność hospitalizacji dziecka zmusiła nas do tygodniowej przygody z Chorwacką służbą zdrowia... :papa:


OT możesz podzielić się wrażeniami?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.08.2016 14:27

maniust napisał(a):
kaeres napisał(a):Ile kosztuje zjazd i wjazd kolejką w tym roku ?

Tu być..... :D
https://www.ulaznice.hr/web/ctl_evt.jsp ... =6489&t=52

No to zwraca się dopiero po 4h w pierwszej zonie...jeżeli jesteś sam.
Zawsze dziwiłem się jak można wybrać Srd jako parking ze względu na jego darmowość, a później jechać kolejką w 2 strony :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Parkingi w Dubrovniku - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone