Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nowe ceny winiet w Czechach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Nowe ceny winiet w Czechach

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.10.2009 23:12

Nie jest to potwierdzona wiadomość, ale godna uwagi :!:

http://biznes.interia.pl/news/znowu-zaplacisz-wiecej-na-autostradach,1387047
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 28.10.2009 09:21

Wszystko drożeje...
Do wakacji na pewno potwierdzą. Podwyżka wielkości trzech złotych z groszami chyba nie nadszarpnie wakacyjnego budżetu, a może się mylę ? Już widzę te przyszłoroczne wątki: Jak ominąć autostrady w Czechach :D:D:D
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 28.10.2009 09:39

Arek napisał(a):Już widzę te przyszłoroczne wątki: Jak ominąć autostrady w Czechach :D:D:D


też czekam na te wątki :lol:
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 28.10.2009 09:59

A ja czekam,aż Czesi poprowadzą autostradę z Ołomuńca do naszej granicy ,bo od granicy do Opola to się raczej nie doczekam. :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.10.2009 13:10

carnivalka napisał(a):A ja czekam,aż Czesi poprowadzą autostradę z Ołomuńca do naszej granicy ,bo od granicy do Opola to się raczej nie doczekam. :)


Do końca tego roku ma być oddany odcinek pomiędzy Ostravą i Olomoucem. Autostrada zaczyna się ok 1kilometra od przejścia granicznego w Chałupkach. Tylko że z Opola zamiast na Pietrowice i Krnov musiabyś jechać na Racibórz i nadłożyć kilkanaście kilometrów.
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 28.10.2009 14:14

Tak właśnie Dids 76,próbowałam już różnych wariantów ale najszybciej wychodzi mi Opole-Krnov-Olomunc-Brno. :)
Ale kto wie przy takiej alternatywie,którą opisujesz będzie jeszcze szybciej. :)
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 28.10.2009 15:20

carnivalka napisał(a):A ja czekam,aż Czesi poprowadzą autostradę z Ołomuńca do naszej granicy ,bo od granicy do Opola to się raczej nie doczekam. :)


Zamiast jęczeć ;), ciesz się, bo już masz A4. Za dwa latka będziesz mieć A1 do granicy (odcinek Sośnica - Gorzyczki). Więc po co ten lament? Bo coś się nam Polakom udaje zrobić, czy tak "po prostu", bo malkontenctwo mamy we krwi?

Pozdrawiam
Rafał
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 28.10.2009 16:55

asikx napisał(a):
carnivalka napisał(a):A ja czekam,aż Czesi poprowadzą autostradę z Ołomuńca do naszej granicy ,bo od granicy do Opola to się raczej nie doczekam. :)


Zamiast jęczeć ;), ciesz się, bo już masz A4. Za dwa latka będziesz mieć A1 do granicy (odcinek Sośnica - Gorzyczki). Więc po co ten lament? Bo coś się nam Polakom udaje zrobić, czy tak "po prostu", bo malkontenctwo mamy we krwi?

Pozdrawiam
Rafał



To prawda,ale w mojej trasie to nie ma znaczenia :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.10.2009 17:25

A dlaczego za 2 lata?

Budowa autostrady A-1, odcinek Sośnica (Gliwice) - granica państwa (Gorzyczki), Etap II: Bełk-Gorzyczki

Całkowity koszt kwalifikowany projektu: 339,9 mln EUR (w tym grant FS: 224,4 mln EUR)

Data zakończenia:31.12.2010
Budowę mozna śledzić:
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 6&page=268

Węzeł Sośnica powinien byc oddany jeszcze w tym roku.A wraz z nim można bedzie juz do Bełku dojechac .
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 28.10.2009 19:27

hepik napisał(a):A dlaczego za 2 lata?


Górką dałem.


hepik napisał(a):Budowę mozna śledzić:
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 6&page=268


Śledzę...


hepik napisał(a):Węzeł Sośnica powinien byc oddany jeszcze w tym roku.A wraz z nim można bedzie juz do Bełku dojechac .


Przybędzie w statystykach. Dziś otworzyli Kraków - Szarów (A4). Oby do przodu :).

Pozdrawiam
Rafał
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 28.10.2009 21:15

hepik napisał(a):
Węzeł Sośnica powinien byc oddany jeszcze w tym roku.A wraz z nim można bedzie juz do Bełku dojechac .


hepik, nie ma szans na otwarcie w tym roku. Bajzel mają jeszcze ogromny na budowie, m.in niedokonczony wiadukt nad A4 i itp. Pozostają jeszcze procedury oddania do użytkowania a to min. miesiąc po tym jak wszystko będzie cacy.
Wg mnie najwcześniej marzec/kwiecień 2010.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.10.2009 22:17

carnivalka napisał(a):Tak właśnie Dids 76,próbowałam już różnych wariantów ale najszybciej wychodzi mi Opole-Krnov-Olomunc-Brno. :)
Ale kto wie przy takiej alternatywie,którą opisujesz będzie jeszcze szybciej. :)


Carnivalka, jeżeli autostrada będzie skończona to lepiej będzie jechać przez Chałupki i od granicy spokojnie podróżować autostradą niż telepać się po wąskich przygranicznych drogach do Olomunca :wink:
Ja już mam w nawigacji ustawiony właśnie taki wariant :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.10.2009 22:57

Być może,procedury najważniejsze. ;)
W kazdym bądź razie na A-4 przynajmniej zniknęły bariery zwęzające.
Może juz nikt tam życia nie straci a kilka ofiar śmiertelnych tam było w czasie budowy.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.10.2009 09:25

szaki17 napisał(a):
carnivalka napisał(a):Tak właśnie Dids 76,próbowałam już różnych wariantów ale najszybciej wychodzi mi Opole-Krnov-Olomunc-Brno. :)
Ale kto wie przy takiej alternatywie,którą opisujesz będzie jeszcze szybciej. :)


Carnivalka, jeżeli autostrada będzie skończona to lepiej będzie jechać przez Chałupki i od granicy spokojnie podróżować autostradą niż telepać się po wąskich przygranicznych drogach do Olomunca :wink:
Ja już mam w nawigacji ustawiony właśnie taki wariant :lol:


Moja "Auto Mapa", już w tym roku miała oddany odcinek pomiędzy Ostravą a Olomoucem i z uporem pchała mnie na nieoddaną jeszcze autosrtadę :lol: . Kolega pracuje w Austrii i co weekend tamtędy jeździ, więc jak bedzie oddana to napewno dam znać.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 29.10.2009 13:43

Oddanie do użytku autostrady D1 (interesujące nas odcinki) przedstawia się następująco:

1) Odcinek - 4705 Bělotín - Hladké Životice - 24.11.2009r -tylko jedna jezdnia, druga oddana będzie w 2010r.
2) Odcinek - 4706 Hladké Životice - Bílovec - 24.11.2009 - obie jezdnie
3) Odcinek - 47092 Bohumín - hranice s Polskem - 2011/2012 - obie jezdnie

Źródła tu:
http://www.ceskedalnice.cz/dalnicni-sit/ve-stavbe
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone