Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nowe ceny winiet w Czechach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.10.2009 15:06

bzyq74 napisał(a):Oddanie do użytku autostrady D1 (interesujące nas odcinki) przedstawia się następująco:

1) Odcinek - 4705 Bělotín - Hladké Životice - 24.11.2009r -tylko jedna jezdnia, druga oddana będzie w 2010r.
2) Odcinek - 4706 Hladké Životice - Bílovec - 24.11.2009 - obie jezdnie
3) Odcinek - 47092 Bohumín - hranice s Polskem - 2011/2012 - obie jezdnie

Źródła tu:
http://www.ceskedalnice.cz/dalnicni-sit/ve-stavbe

Mnie na szczęście interesują tylko dwa pierwsze odcinki :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.10.2009 09:35

Moja "Auto Mapa", już w tym roku miała oddany odcinek pomiędzy Ostravą a Olomoucem i z uporem pchała mnie na nieoddaną jeszcze autosrtadę icon_lol.gif . Kolega pracuje w Austrii i co weekend tamtędy jeździ, więc jak bedzie oddana to napewno dam znać.

dids76-Tylko nie zapomnij :wink:
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 30.10.2009 10:08

Szaki nadłożę nawet kilometrów jeżeli czas przejazdu tą trasą się zmniejszy :) .Tym bardziej ,że wtedy chyba odpadają opłaty drogowe na Czechy?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.10.2009 12:02

wtedy chyba odpadają opłaty drogowe na Czechy?

carnivalka
Będzie szybciej, co prawda 20 km więcej do granicy (Chałupki) ale za to zaraz za granicą autostradka, a wiesz jak się jedzie od Krnova do Olomunca, :( , na pewno wygodniej, ale opłaty pozostaną :cry: przecież to autostrada :idea: [/quote]
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 30.10.2009 12:48

Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 30.10.2009 22:09

Przedwczoraj w radiu powiedzieli, że węzeł w Sosnicy został zakończony i budowa się zwija.
Nie byłem,nie widziałem, nie wiem na 100%.
Powiedziano też, że wreszcie będzie koniec korków i zwężenia. :) :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.10.2009 07:52

Do Rysia zjazd gotowy:
(imie zobowiązuje- Rycha,zawsze potrafia zadbać o siebie)

Obrazek

Może otworzy ostatni punkt konsultacyjny w drodze do CRO :wink:


Vip-y już jeździły A-1:

http://portal.tvkanon.pl/program/ogladaj/1124/autostrada-a1-jesienia-2009-roku.tv

Wojewoda ma nadzieję ,że zwykli śmiertelnicy pojadą w Boże Narodzenie.
kuba65
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 10.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba65 » 31.10.2009 10:03

Fatamorgana napisał(a):Przedwczoraj w radiu powiedzieli, że węzeł w Sosnicy został zakończony i budowa się zwija.
Nie byłem,nie widziałem, nie wiem na 100%.
Powiedziano też, że wreszcie będzie koniec korków i zwężenia. :) :wink:



Jechałem tamtędy 27.10. Oczywiście korki w obydwie strony. Mają jeszcze sporo do wykonania i ostatnia wiadomość którą słyszałem, że do końca tego roku mają węzeł oddać do użytku. Chociaż widząc ile jeszcze zostało nie sądzę że ten termin zostanie dotrzymany. No ale trzeba mieć nadzieję:)
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 31.10.2009 17:40

kuba65 napisał(a):Jechałem tamtędy 27.10. Oczywiście korki w obydwie strony. Mają jeszcze sporo do wykonania i ostatnia wiadomość którą słyszałem, że do końca tego roku mają węzeł oddać do użytku. Chociaż widząc ile jeszcze zostało nie sądzę że ten termin zostanie dotrzymany. No ale trzeba mieć nadzieję:)

Jestem tego samego zdania.
Choć mogą zrobić przyśpieszenie odbioru z uwagami do uzupełnienia jak to zrobili w środę (28.10) oddając do użytku A4 Kraków-Szarów (podobno straszna fuszerka).
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 02.11.2009 18:14

dids76 napisał(a):Moja "Auto Mapa", już w tym roku miała oddany odcinek pomiędzy Ostravą a Olomoucem i z uporem pchała mnie na nieoddaną jeszcze autosrtadę :lol: . Kolega pracuje w Austrii i co weekend tamtędy jeździ, więc jak bedzie oddana to napewno dam znać.


Moja pchała mnie na nieoddany odcinek z Wiednia w stronę Mikulowa ale nie dałem się wkopać (dosłownie)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.12.2009 15:13

Zgodnie z obietnicą piszę że w Czechach autostradą można dojechać od Bochumina do Brna. Jest kawałek tylko o jednym pasie ruchu z ograniczeniem do 80km/h, ale autostrada jest przejezdna.
Na początku 2010 roku mają oddać w Austrii autostradę prze Wiedniem, od strony Mikulowa, więc można będzie zaoszczędzić ok godziny na tych dwu odcinkach :D :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.12.2009 15:26

Bardzo dobra wiadomość!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.12.2009 18:18

Bardzo zła wiadomośc:

GDDKiA odstępuje od kontraktu z konsorcjum Alpine Bau GmbH na budowę autostrady A1
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstępuje od kontraktu ;Budowa autostrady płatnej A1 odcinek od węzła Świerklany (bez węzła) do granicy Państwa z Republiką Czeską w Gorzyczkach podpisanego 18 października 2007 roku z konsorcjum Alpine Bau GmbH. Obecnie stan zaawansowanie prac budowlanych na tym odcinku A1 powinien sięgać 85 proc., a wynosi jedynie 50 proc.! Pełną winę za rozwiązanie kontraktu i czasowe wstrzymanie prac ponosi wykonawca robót. GDDKiA zapewnia, że przedmiotowy odcinek autostrady A1 będzie gotowy przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku.


Pierwotny termin oddania tego kawałka A-1 to styczeń 2010 potem sierpień 2010.
A jeszcze dwa tygodnie temu w prasie ukazał sie artykuł,że Czesi z braku kasy nie wybudują swojego kawałka do granicy a my tak... :wink:

Najnowszy termin-maj 2012.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.12.2009 18:40

30 pazdziernika
Fatamorgana napisał(a):Przedwczoraj w radiu powiedzieli, że węzeł w Sosnicy został zakończony i budowa się zwija.
Nie byłem,nie widziałem, nie wiem na 100%.


Do dzisiaj nie ma przejazdu wiaduktem nad A-4 między Gliwicami a Mikołowem.
Zjazdu i wjazdu na A-4 na tym węźle zresztą tez nie ma.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.12.2009 22:19

hepik napisał(a):Bardzo zła wiadomośc:

GDDKiA odstępuje od kontraktu z konsorcjum Alpine Bau GmbH na budowę autostrady A1
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstępuje od kontraktu ;Budowa autostrady płatnej A1 odcinek od węzła Świerklany (bez węzła) do granicy Państwa z Republiką Czeską w Gorzyczkach podpisanego 18 października 2007 roku z konsorcjum Alpine Bau GmbH. Obecnie stan zaawansowanie prac budowlanych na tym odcinku A1 powinien sięgać 85 proc., a wynosi jedynie 50 proc.! Pełną winę za rozwiązanie kontraktu i czasowe wstrzymanie prac ponosi wykonawca robót. GDDKiA zapewnia, że przedmiotowy odcinek autostrady A1 będzie gotowy przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku.


Pierwotny termin oddania tego kawałka A-1 to styczeń 2010 potem sierpień 2010.
A jeszcze dwa tygodnie temu w prasie ukazał sie artykuł,że Czesi z braku kasy nie wybudują swojego kawałka do granicy a my tak... :wink:

Najnowszy termin-maj 2012.


Na szczęście jadąc w kierunku Cro nie muszę jeździć po naszym pięknym kraju (do przejechania po Polsce mam ok 25km), a 3 km za granica zaczyna się już Czeska autostrada :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nowe ceny winiet w Czechach - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone