Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nocleg na/przy parkingu ?!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JanuszW
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.03.2005
Nocleg na/przy parkingu ?!

Nieprzeczytany postnapisał(a) JanuszW » 05.09.2011 21:49

Mam pytanie, lecimy na motocyklu do CRO w ciemno (wrzesień, nie będzie więc problema) ale jeśli po drodze trza się będzie przekimać - w puszce łatwiej, to czy można postawić na parkingu przy autostradzie namiot, żeby po ciemku nie szukać noclegu!? Czy ktoś widział, lub wie jak to wygląda. Jak dolecimy do wybrzeża, to problem się skończy!

Oczywista, jak się trafi kwatera to O.K. ale nie wiem jak wieczorem w "ciemno" ze znalezieniem, więc z tąd te pytanie.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 05.09.2011 22:05

Parking przy autostradzie to może mało ciekawe miejsce na kimanie ale jak zjedziesz gdzieś na boczną drogę to na 2 kołach łatwiej znaleźć jakieś ustronne miejsce
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 05.09.2011 22:18

a autem? Jeśli okaże się, że mnie po drodze zamuli i będę chciał się z 2 godzinki zdrzemnąć w aucie to czy na parkingach jest w miarę bezpiecznie?
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 05.09.2011 23:00

Duże parkingi są bezpieczne, jest sporo ludzi i aut. Bardzo ustronnych małych parkingów nie sprawdzałem. Widziałem za to gościa który na parkingu pięknie wyłożył się na motocyklu opodal latarni, mając głowę przy kierownicy przykrył się kocykiem i kimał. Obok przechodzili ludzie. Widok ekstra :)
bielszczanka42
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 28.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bielszczanka42 » 05.09.2011 23:07

cooleczka napisał(a):a autem? Jeśli okaże się, że mnie po drodze zamuli i będę chciał się z 2 godzinki zdrzemnąć w aucie to czy na parkingach jest w miarę bezpiecznie?

Zdarzyło mi się kilka razy spać na parkingach(przy autostradzie) - bez problemu. Zawsze starałem się wybierać miejsce, które wydawało się bezpieczne - "na widoku".
JanuszW
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) JanuszW » 06.09.2011 07:37

A namiot na parkingu widzieliście !?
bielszczanka42
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 28.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bielszczanka42 » 06.09.2011 07:54

Nie, nigdy
sepia
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 24.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sepia » 06.09.2011 20:04

Widziałam kilkakrotnie, jak ludzie na parkingach spali po prostu na karimacie pod kocem na trawie. Bardzo dobry sposób na rozprostowanie kości. Tylko, że to był sierpień, więc bardzo ciepło a we wrześniu to nie wiem czy dało by radę.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 06.09.2011 23:03

właśnie tak, jak ciepło to karimata, śpiwór i koło auta, na moto jeszcze nie praktykowałam, ale jeśli kiedyś, to na pewno po drodze tylko tak.
W tej chwili w puszce spokojnie, to myślę, że namiot też gdzieś z boku wejdzie w grę, oby tylko nie była to "sikalnia na powietrzu" :evil: :twisted: :wink:
bezelek_89
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezelek_89 » 06.09.2011 23:46

ludzie czy Polacy zawsze muszą kombinować?
PARKING TO PARKING A NIE POLE NAMIOTOWE...
Chcesz się zdrzemnąć to w aucie zaparkowanym, bądź w hostelu obok...


nie bądźmy już takimi wiesniakami co na parkingu rozbije namiot i najlepiej toaletę pod krzaczkiem sobie zrobi...

wrrrr... czasem mik wstyd jak widzę taką sytuację - i to co widziałem to tylko przez Polaków praktykowane...
JanuszW
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) JanuszW » 07.09.2011 07:34

bezelek_89 napisał(a):ludzie czy Polacy zawsze muszą kombinować?
PARKING TO PARKING A NIE POLE NAMIOTOWE...
Chcesz się zdrzemnąć to w aucie zaparkowanym, bądź w hostelu obok...


nie bądźmy już takimi wiesniakami co na parkingu rozbije namiot i najlepiej toaletę pod krzaczkiem sobie zrobi...

wrrrr... czasem mik wstyd jak widzę taką sytuację - i to co widziałem to tylko przez Polaków praktykowane...


Nie mam zamiaru robić pola namiotowego na parkingu, na moto nigdzie tak daleko nie byłem i się zastanaiwm, co będzie jak przedobrze z trasą (nie dolece na czas do kwater nad wybrzeżem) i będzie mnie morzyło! W puszce se kilka chwil odpoczniesz - zawsze dach nad głową, na 2oo to już problem. Też nie uznaje karimaty na trawie przy prakingu, albo na ławce z głową na zapalniczke. Rozważam różne możliwości a ta jest ostatecznością - wole wiedzieć. Nie jade do określonego miejsca tylko "polatać po wybrzeżu" - tam nie powinno być problemu z noclegiem ale po drodze przy autostradzie to nie wiem?
Wole posłuchać tutaj ludzi i zaplanować aniżeli słuchać np. na parkingu np: wieśniaków którzy innych wyzywają od wieśniaków. Patrząc na ilość odpoczywających w samochodzie to same wioski :-)
Azmadan
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 08.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Azmadan » 08.09.2011 15:21

lekki OT... ale nie mogę znaleźć PW...
kiedy lecicie i którędy ?
my z 10.09 Bielska przez Węgry (spanie w Nagykanizsa)... i 11.09 na Pag...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.09.2011 17:10

Na forum cro.pl nie ma PW.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.09.2011 17:48

JanuszW napisał(a):...

Nie mam zamiaru robić pola namiotowego na parkingu, na moto nigdzie tak daleko nie byłem i się zastanaiwm, co będzie jak przedobrze z trasą (nie dolece na czas do kwater nad wybrzeżem) i będzie mnie morzyło! W puszce se kilka chwil odpoczniesz - zawsze dach nad głową, na 2oo to już problem. Też nie uznaje karimaty na trawie przy prakingu, albo na ławce z głową na zapalniczke....

Wiesz Janusz byłem tam 10 razy, zawsze autem, ale nigdy nie widziałem namiotu na parkingu, a jest to pewnie związane z tym, że w CRO nie wolno biwakować na dziko i służby porządkowe mogą kazać namiocik zwinąć.
Za to kimnięcie na karimatce w przypadku zmęczenia to wg mnie normalna sprawa. Auciarze śpią w puszkach, a Ty na powietrzu - tak jak podróżujesz, z tym nie powinno być problemu.
Pomijając noc deszczową, jeśli dotrzesz do Dalmacji, to nawet we wrześniu nie będzie problemu z przekimaniem pod gołym niebem.
Pozdrav i szerokiej drogi.

P.S.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo na parkingach, to ZUPEŁNE SPOKO.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 08.09.2011 18:23

bezelek_89 napisał(a):ludzie czy Polacy zawsze muszą kombinować?
PARKING TO PARKING A NIE POLE NAMIOTOWE...
Chcesz się zdrzemnąć to w aucie zaparkowanym, bądź w hostelu obok...


nie bądźmy już takimi wiesniakami co na parkingu rozbije namiot i najlepiej toaletę pod krzaczkiem sobie zrobi...

wrrrr... czasem mik wstyd jak widzę taką sytuację - i to co widziałem to tylko przez Polaków praktykowane...


Spokojnie.

To mało widziałeś.

Np w zeszłym roku jechałem nocą i przy różnych okazjach czy to na stacjach benzynowych czy na parkingach widziałem ludzi śpiących w samochodach, obok samochodów na trawie, na karimatach.
I nie byli to w większosci Polacy. Raczej w mniejszości.

Najwiekszą grupę stanowili Niemcy i Skandynawowie. Widziałem też Czechów i Słowaków. Łatwo to stwierdzić, bo zazwyczaj jak ktoś śpi obok auta to zazwyczaj koło swojego, a z kolei auto ma tablice rejestracyjne.

Nie zapomnę widoku śpiących dwóch Szwedów na małej stacji benzynowej na Węgrzech. Duże stare Volwo (nie pamietam modelu), a w środku widać było dwie pary stóp opartych o szybę i wsparte na kokpicie łydki.
Wygladali jak Yeti. :lol:

Nie widziałem natomiast nigdy namiotów.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone