Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja z dronem - Omiš / Maruśiči 2018 - fotki i filmy.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Dalmacja z dronem - Omiš / Maruśiči 2018 - fotki i film

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2018 09:16

Zastanawiam się czy warto zapłacić więcej i kupić mavic air, czy nie warto dopłacać i kupić sparka
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009
Re: Marušici - maj 2018 - wakacje z dronem , fotki i filmy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 24.06.2018 11:20

grodek napisał(a):
wiolek_lp napisał(a): A teraz czekam i mam nadzieję tak jak pisałam już wcześniej na wasze spostrzeżenia i odczucia w tych wszystkich miejscach ...


Zleciłem to mojej żonie i córce , napiszą ;)

A to była nasza baza-apartament , bywalcy Marušici zapewne dobrze znają to miejsce :)

20180603_153108.jpg


To jest przy Jadrance. Obok sklepu był jeszcze dobrze zaopatrzony kiosk warzywno-owocowy (i nie tyko), ale on mógł mieć charakter sezonowy, np. od 1 VII. Po prawej od tego sklepu stoi budynek restauracyjno-apartamentowy, przed nim parking i chyba przystanek autobusowy. Przy wejściu na piętro "apartament" właściciel miał tez dużego zadaszonego grilla, gdzie przygotowywał ryby, a nawet piekł większe zwierzaki. Całość była biznesem rodzinnym. Wszystkim dowodził Dragan, w restauracji rządził jego syn (zapomniałem jego imię). Apartament mieliśmy z drugiej strony z balkonem w stronę Jadranu.
Czy to jest to miejsce?
grodek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 28.12.2017
Re: Marušici - maj 2018 - wakacje z dronem , fotki i filmy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) grodek » 24.06.2018 14:46

numenius napisał(a):
grodek napisał(a):
wiolek_lp napisał(a): A teraz czekam i mam nadzieję tak jak pisałam już wcześniej na wasze spostrzeżenia i odczucia w tych wszystkich miejscach ...


Zleciłem to mojej żonie i córce , napiszą ;)

A to była nasza baza-apartament , bywalcy Marušici zapewne dobrze znają to miejsce :)

20180603_153108.jpg


To jest przy Jadrance. Obok sklepu był jeszcze dobrze zaopatrzony kiosk warzywno-owocowy (i nie tyko), ale on mógł mieć charakter sezonowy, np. od 1 VII. Po prawej od tego sklepu stoi budynek restauracyjno-apartamentowy, przed nim parking i chyba przystanek autobusowy. Przy wejściu na piętro "apartament" właściciel miał tez dużego zadaszonego grilla, gdzie przygotowywał ryby, a nawet piekł większe zwierzaki. Całość była biznesem rodzinnym. Wszystkim dowodził Dragan, w restauracji rządził jego syn (zapomniałem jego imię). Apartament mieliśmy z drugiej strony z balkonem w stronę Jadranu.
Czy to jest to miejsce?


Apartament jest w tym samym budynku co spożywczak , dokładnie ten --> KLIK <--

SimonNysa napisał(a):Zastanawiam się czy warto zapłacić więcej i kupić mavic air, czy nie warto dopłacać i kupić sparka


Jeśli nie latałeś dronami to lepiej dla Ciebie będzie jak zaczniesz od Sparka. Air kręci filmy w 4K , robi lepsze fotki i ma więcej czujników ale cena też jest 2x większa. Tu masz fajne porównanie KLIK do YouTube
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009
Re: Dalmacja z dronem - Omiš / Maruśiči 2018 - fotki i film

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 24.06.2018 15:54

Ale ten "Wasz" sklep/apartamentowiec stoi obok restauracji, o której pisałem?

Gratuluję relacji, w wielu miejscach, które odwiedziliście, też miałem przyjemność być. Fajnie spojrzeć na nie z innej perspektywy (dron). Szkoda, że brakło Wam czasu na Kupari (zatokę umarłych hoteli), bo tam dron też pewnie zostałby odpowiednio przez Ciebie wykorzystany.
Przydałby się tez przy zwiedzaniu takich miejsc jak: Mostar, Blagaj, Wodospad Kravica, czy np. Kotor i NP Lovčen.
W tym roku jedziemy (za tydzień) ósmy raz. Jako cel wycieczek mam na celowniku Orebič i Korčulę oraz Imotski i Jeziora Plitvickie. Jeżeli Wam się zechce i znajdziecie czas, to podsyłam link do mojej jedynej relacji, która powstała po jednej wcześniejszych podróży do Cro. Tam znajdziecie co nieco o Kupari moimi oczami.

https://www.cro.pl/dalmacja-poludniowa-2 ... %82udniowa
grodek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 28.12.2017
Re: Dalmacja z dronem - Omiš / Maruśiči 2018 - fotki i film

Nieprzeczytany postnapisał(a) grodek » 24.06.2018 16:01

Tymczasem zapraszam na kolejny film :oczko_usmiech:

Klik Klik i hop do YouTuba
Ostatnio edytowano 25.08.2018 22:58 przez grodek, łącznie edytowano 1 raz
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017
Re: Dalmacja z dronem - Omiš / Maruśiči 2018 - fotki i film

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 26.06.2018 15:09

Pytanie z mojej strony...Zalatwialiscie sobie pozwolenie na latanie dronem?? Nie wiem czy ryzykować czy jednak się wysilać i takie wlasnie załatwić...Chce teraz moim Mavic Pro polatac....
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018
Re: Dalmacja z dronem - Omiš / Maruśiči 2018 - fotki i film

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 26.06.2018 15:15

KrzysTurbo napisał(a):Pytanie z mojej strony...Zalatwialiscie sobie pozwolenie na latanie dronem?? Nie wiem czy ryzykować czy jednak się wysilać i takie wlasnie załatwić...Chce teraz moim Mavic Pro polatac....

Tam nie ma pozwoleń takich jak u Nas w PL. Ja wpływając do każdego portu szedłem do Kapitanatu i pytałem czy mogę polatać i nie miałem z tym problemu. Nawet Chorwacka Policja nie robiła problemów. Ogólnie w Chorwacji można latać ale nie można nagrywać :)

Jedyne pozwolenie jakie musiałem załatwić dzwoniąc telefonicznie na kontrolę lotów w Trogirze i takie zezwolenie na pare minut dostałem. Szybka akcja w Porcie i wypływamy a tam to już lataj byle by do wody nie zanurkować :)
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017
Re: Dalmacja z dronem - Omiš / Maruśiči 2018 - fotki i film

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 26.06.2018 15:39

Dzięki za odpowiedź. Ale trzeba posiadac na 100% zezwolenie...

https://my-road.de/drohnen-gesetze-in-kroatien/
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017
Re: Dalmacja z dronem - Omiš / Maruśiči 2018 - fotki i film

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 26.06.2018 16:01

Czym wiecej czytam,tym bardziej mam cykora tam latać. Pozwolenie załatwić to pestka.Ale na filmowanie i robienie fotek to już prawie niemożliwe...
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018
Re: Dalmacja z dronem - Omiš / Maruśiči 2018 - fotki i film

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 26.06.2018 16:06

KrzysTurbo napisał(a):Czym wiecej czytam,tym bardziej mam cykora tam latać. Pozwolenie załatwić to pestka.Ale na filmowanie i robienie fotek to już prawie niemożliwe...

Dlatego ja latam minutę tu minutę tam i nagrywamy co mam nagrać. Cykor zawsze jest :)
grodek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 28.12.2017
Re: Dalmacja z dronem - Omiš / Maruśiči 2018 - fotki i film

Nieprzeczytany postnapisał(a) grodek » 26.06.2018 17:19

KrzysTurbo napisał(a):Pytanie z mojej strony...Zalatwialiscie sobie pozwolenie na latanie dronem?? Nie wiem czy ryzykować czy jednak się wysilać i takie wlasnie załatwić...Chce teraz moim Mavic Pro polatac....


Latałem "na czarno". Tam Cię nikt nie będzie ścigał za drona , no chyba że komuś na głowę spadnie ;)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Dalmacja z dronem - Omiš / Maruśiči 2018 - fotki i film

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.06.2018 07:10

grodek napisał(a):Jest tam takie miejsce www.orgula.hr , nie byliśmy tam bo oliwę braliśmy z innych źródeł.

Dzięki za informację.
A te..."inne źródła" to jakas tajemnica, czy możesz zdradzić namiary? :wink:
marcinsz_
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 18.06.2017
Re: Dalmacja z dronem - Omiš / Maruśiči 2018 - fotki i film

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinsz_ » 28.06.2018 01:01

SimonNysa napisał(a):Zastanawiam się czy warto zapłacić więcej i kupić mavic air, czy nie warto dopłacać i kupić sparka

Autora świetnej relacji przepraszam za OT.

Jestem posiadaczem Sparka od kwietnia. Początkowo oglądałem poradniki. Mnóstwo wskazówek, aby kupić jakiś "latający plastik" w celu nauki latania, kontroli. Spark - banalne prowadzenie. Oczywiście chęć ciekawych ujęć - to już trzeba opanować.

Spark - Mavic. Miałem ten dylemat. Poszedłem po kosztach, aby wyczuć zajawkę, gdy oglądasz zdjęcia z widokami nieosiągalnymi będąc w butach na ziemi - wciąga!

Na dniach ostatnio wczytałem się, pooglądałem, bo Dji będzie miał w końcu konkurenta wśród dronów. Jak im to wyjdzie? Czas pokaże, ale recenzje są konkretne. Ma być konkurencją dla Mavic Air - Parrot Anafi.

Pierwsze wrażenia:
Loty https://www.youtube.com/watch?v=_0B8PPoqR80 / https://www.youtube.com/watch?v=_0B8PPoqR80 / /

Cenowo ma być sporo tańszy od Mavia, a możliwości również lepsze. Jeśli ktoś się zastanawia, to warto też brać pod uwagę. Nie mogę doczekać się pierwszych lotów w Chorwacji ze Sparkiem.

Grodek zrobił świetną relację, kilka miejsc będzie zdublowanych - są w naszych planach do zwiedzania. Jeśli znajdę czas, coś dodam na forum ;-)
W tym miejscu też dziękuję za sporo porad w rozmowie. Raz jeszcze szacun za odwagę z niektórymi kadrami ;)
grodek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 28.12.2017
Re: Dalmacja z dronem - Omiš / Maruśiči 2018 - fotki i film

Nieprzeczytany postnapisał(a) grodek » 28.06.2018 19:05

anakin napisał(a):
grodek napisał(a):Jest tam takie miejsce www.orgula.hr , nie byliśmy tam bo oliwę braliśmy z innych źródeł.

Dzięki za informację.
A te..."inne źródła" to jakas tajemnica, czy możesz zdradzić namiary? :wink:


Pierwsza od Ivana Bujlevica z Slime , druga z Postiry:

LRM_EXPORT_20180628_184412.jpg
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Dalmacja z dronem - Omiš / Maruśiči 2018 - fotki i film

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 05.07.2018 11:04

grodek napisał(a): no chyba że komuś na głowę spadnie


Zważcie Panowie na jeden poważny problem podczas filmowania w Chorwacji. To sa mewy. To bardzo ciekawski ptak pilnujący swojego terytorium. Miałem trochę z tym stresu bo latam najczęściej nad wodą ale i czasami nad mieścinkami. Nad zatoką nadleciała jedna a zaraz potem drąc się zleciały się 5 sztuk. I musiałem ratować się ucieczką bo zrobiło się bardzo poważnie. Bardzo im sie nie podobał i nawet straszenie góra dół nie pomogło. Podobnie jest z jaskółkami i jest opcja, ze gdy lata sie po wykluciu młodych może dojść do ataku. Problem jest gdy spadnie do wody. Wiadomo - słona szybko go załatwi. Ale większy jest gdy spadnie komuś na łeb albo do zupy.
Po prostu trzeba uważać - zawsze bo moga nadleciec nie wiadomo skąd.
Poz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dalmacja z dronem - Omiš / Maruśiči 2018 - fotki i filmy. - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone