Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandre 2011 - Otok Pag i okolice

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011
Mandre 2011 - Otok Pag i okolice

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 11.12.2011 17:57

Mandre 2011 - Otok Pag

Jak większość z Was, miałem już dość naszego morza letnią porą. Tych "pięknych", deszczowych, wietrnych i chlodnych dni w lipcu, itd.itp.
Trafiłem na Cro.pl i po przeczytaniu relacji Nero (a jakże, powinnu mu chyba zapłacić od każdej głowy:)) wybraliśmy Chorwację i Mandre jako punkt docelowy. Zaprosiliśmy do wspólnej podrózy naszych znajomych i tak zebrało się: 4 osoby dorosłe, 13-latka, 4-latek i 8-miesięczniak :) Nie będzie to esej z pobytu, ale krótka relacja z przewagą fotek.

Chciałem nadmienić, że na plażach w Mandre jest pełno jeżowców - na pozostałych opisanych poniżej, nie spotkałem ani jednego(!) :)
Samo Mandre traktowaliśmy jako baze wypadową - tak naprawdę, to (moim zdaniem) nie ma tam nic ciekawego, ale cena za nocleg naprawdę OK (23 eur / doba za rodzinę, apartament 65m2)

Wyjazd i Dzień 1

Wyjazd zaplanowałem na 23:00 (Piątek) i był to strzał w dziesiątkę. Puste drogi, zero deszczu i cisza (czyt. brak narzekania i jęków) w samochodzie :) pozwoliły na bezproblemową jazdę do celu. Po ok. 14 godzinach podróży dotarliśmy na miejsce (po drodze toalety kilka razy, tankowanie, prostowanie kości).
Byłem padnięty po całej nocy i cześci dnia kierowania, ale po zimnym prysznicu znalazłem siły na spacer. Poza tym tego dnia wszystko było tak jakby na śpiąco... :)

Spacerek po przyjeździe

Obrazek

Obrazek

Dzień 2

Pogoda nas nie rozpieszczała i z tego powodu wybraliśmy się na wycieczkę do Pagu. Silny wiatr, chmury i czasami przebijające się promienie słoneczne - wyjątkowo nie dla nas plażowanie w taką pogodę:) Pospacerowaliśmy po miasteczku i w trakcie naszej wycieczki zaczeło się przejaśniać, aby w końcu pogoda przestawiła się z pochmurno-burzowej na słoneczno-patelnianą z ok. 35 stopniowym upałem :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzień 3

Teraz żar już się lał z nieba na dobre! Chcieliśmy zwiedzić jak najwięcej plaż, na początek Żrce (Hrvatska Mallorca) :)

Obrazek

Następnie Lun i kamieniste krajobrazy (doszliśmy z wózkiem(!) na sam koniec półwyspu).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak się dzieje, jak się używa filtra UV nie we wszystkich miejsach (te czerwone plamy to opalenizna, te białe to filtr UV) :):)

Obrazek

Dzień 4

Dzisiaj Girenica i jeżowce w Mandre. To prawda, że ta plaża jest zjawiskowa - "a must see" na wyspie Pag

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzień 5

Wycieczka do Zadaru i do punktu widokowego przy wjeździe na wyspę Pag w promieniach zachodzącego słońca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzień 6

Plaza Sv. Duh i wieczorny spacer po Mandre

Sv. Duh to indealne miejsce na spędzanie czasu z dziećmi - drobniutki żwirek, płytko i baaardzo ciepła woda (z powodu tej płycizny).

Obrazek

Obrazek

W tle widać, jak zrobiliśmy "namiot" dla maluszka :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wieczorne spacery po Mandre - idealny sposób na wyciszenie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzień 7 - Wycieczka do Parku Narodowego "Kornati"

Koszt wycieczki dla 2 osób dorosłych i dziecka to cena między 160-200 Kun, zależy ile się wytarguje (w moim przypadku 170 kun).
Cena zawiera wyżywienie i napoje w czasie rejsu. Sam rejs trwa ok. 3-3,5h w jedną stronę. Wypłynięcię ok. 08:00, powrót ok. 17:00-18:00.
Wycieczka warta uwagi, jednakże nie przydła mi do gustu kąpiel w słonym jeziorze w parku narodowym. Wolałem wykąpać się w morzy przy marinie.

Kapitan...
Obrazek

te rybki jedliśmy na obiad (przynajmniej swieżo zamrożone:))
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Karczma "Bagatela" :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Profesjonalne nakrycie do posiłku :D
Obrazek

Miami Vice... :)
Obrazek

Dzień 8 - dzika plaża nieopisana na forum oraz Stari Grad Pag

Dzika plaza, mniej wiecej 2km w prawo i vis a vis miasta Pag (po drugiej stronie zatoki)
Obrazek

Obrazek

Tutaj były najładniejsze i najwieksze muszle
Obrazek

Nasza budowla - powiedzmy, ze basen zbudowany z nudow :P
Obrazek

Stari Grad Pag
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To juz Pag z tarasu widokowego nocą - zerwała się Bora i wiało tak mocno, że .... szkoda gadać :)
Obrazek

Dzień 9 - Girenica Strikes Back!

Ponownie w najładniejszej zatoce w okolicy (thx Nero!)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzień 10 - powrót

Wyjechaliśmy rano, żeby jeszcze zahaczyć Wiedeń, także zdjęć juz nie posiadam z dnia wyjazdu. Za to kilka fotek z Wiednia:)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powrót przez Ostrawę i Racibórz - najlepsza droga tam i z powrotem dla tych, którzy nie planują noclegu po drodze.
A w czerwcu 2012 ponownie Chorwacja - gdzie dokładnie, jeszcze nie wiem, ale teraz zanosi się, że bliżej Włoch (co polecacie? wyspy, ląd, półwysep?).

Pozdrawiam!
Jacek B
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 263
Dołączył(a): 03.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek B » 11.12.2011 19:34

Szybko się uwinąłeś z tą relacją, ledwo usiadłem w pierwszym rzędzie a już trzeba wychodzić?

Pozdrawiam
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 11.12.2011 19:40

Jacek B napisał(a):Szybko się uwinąłeś z tą relacją, ledwo usiadłem w pierwszym rzędzie a już trzeba wychodzić?

Pozdrawiam


ooo witam:) naprawde nie mam weny do dluugich opisow... nie wspominalem nic o was, bo nie chcialem zostac posadzony o niezgodne przetwarzanie danych osobowych :) a wy gdzie jedziecie w 2012
Jacek B
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 263
Dołączył(a): 03.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek B » 11.12.2011 20:30

Chorwacja nas kusi, ale nic konkretnego nie ustaliliśmy, jest tyle pięknych miejsc :D
LeonBen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) LeonBen » 11.12.2011 22:43

Też byłem w Mandre, 2 tyg. w czerwcu, miło oglądać Twoje zdjęcia, zwłaszcza, że nie które robiłem niemal w tym samym miejscu.
Tak jak piszesz w Mandre nie wiele ciekawego. My lubimy spokój i małe zagęszczenie turystów, a w czerwcu to wypaliło na 100%.
Czy za rok też Chorwacja, chętnie wróciłbym na Rab. Nie wiem, obecny kurs euro trochę mnie przeraża ...
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 17.12.2011 23:35

Najfajniejsze jest zdjęcie nocne przy wietrze :lol: Chyba wezmę wzór i moje relacje też tak szybko napisze bo się ze swoją strasznie wlekę.
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 18.12.2011 13:41

Tak wtedy wialo, ze obsikalem sobie okulary :lol: :lol: :lol:
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 18.12.2011 16:04

oglądniete :D
m_cowboy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) m_cowboy » 24.01.2012 23:56

Pięknie!!
Piszesz o apartamencie za 23 EURO za dobę na rodzinę? - 65 mkw ... ?? Dobrze zrozumiałem?? Podaj namiary!!!
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 25.01.2012 07:52

m_cowboy napisał(a):Pięknie!!
Piszesz o apartamencie za 23 EURO za dobę na rodzinę? - 65 mkw ... ?? Dobrze zrozumiałem?? Podaj namiary!!!

Witam prosze o namiary-cena troszke dziwna :wink:
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 25.01.2012 11:24

Male sprostowanie dot. apartamentu.
Jak widac na zdjeciach bylo nas w sumie 7 osob (4 osoby dorosle + 3 dzieciakow 13 lat, 4 lata i 9 miesiecy).
Mielismy do dyspozycji 2 sypialnie wyposazone w nastepujacy sposob:

1 sypialnia: loze malzenskie (2 osoby dorosle + 4 latek), bez problemow sie zmiescilismy :)

2 sypialnia: loze malzenskie (2 osoby dorosle), lozko jednosobowe (dzieciak 13 lat), lozeczko dla niemowlaka

dodatkowo salon z aneksem kuchennym (lodowka, ekspres do kawy, sztucce, talerze, garnki itp.), lazienka (prysznic) + WC, balkon, klima, WiFi, DVB-T i duuuuzo spokoju (aha jeszcze grill przy domu).

Cena za dobe zostala ustalona po wczesniejszych telefonach i emailach (kontaktowalem sie bodajze w lutym z polecenia znajomego) i wyniosla 56 EUR za apartament, czyli 23 EUR za rodzine / doba.

Same apartamenty jak dla mnie bomba - albo niedawno wyremontowane albo wybudowane, wiek jak dla mnie to max 3-4 lata (nie wnikam w szczegoly)
mkll
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkll » 26.01.2012 20:58

masz jakieś namiary na tą kwaterę? Planuję się w tym roku wybrać gdzieś w te okolice w 7 osób, byłaby idealna :)
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 27.01.2012 10:29

mkll napisał(a):masz jakieś namiary na tą kwaterę? Planuję się w tym roku wybrać gdzieś w te okolice w 7 osób, byłaby idealna :)


Nie podam na forum telefonu do wlascicielki, ale w sumie adres www moge podac.

www.ankoramandre.com

Wlascicielka Ivona, bardzo sympatyczna, mloda osoba.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 27.01.2012 10:53

zack napisał(a):Cena za dobe zostala ustalona po wczesniejszych telefonach i emailach (kontaktowalem sie bodajze w lutym z polecenia znajomego) i wyniosla 56 EUR za apartament, czyli 23 EUR za rodzine / doba.


Jak by nie liczyć to wychodzi 28 EURO za rodzinę... :)

Relacja bardzo fajna. Mandre i Pag to do tej pory chyba mój najlepszy pobyt w Chorwacji.

Pozdrawiam
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 09.02.2012 15:14

znacie jakies miejsca, w ktorych mozna znalezc podobne plaze jak na Pagu? Moge podjechac samochodem, szukam na forum i szukam, ale jakosc nic nie przypadlo mid o gustu :D
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Mandre 2011 - Otok Pag i okolice
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone