Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandaty i punkty karne za granicą

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 19.05.2014 20:05

Miałem na myśli że każdy ma swój rozum i wybiera czy chce ryzykować czy nie.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 19.05.2014 20:33

Lednice napisał(a):Ale jak jak ktoś taki filozoficzny tekst posunie Słowakowi czy Austriakowi, to będzie się działo 8)


... i znowu nocy będzie mało...
bobasbk
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobasbk » 22.05.2014 11:33

Czy ktoś na Słowacji zapłacił mandat za nawigacje samochodową która znajdowała się nie z boku lecz na środku szyby przedniej ?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.05.2014 12:09

Ja nie słyszałem, aczkolwiek montowanie czegokolwiek, co pogarsza widoczność, jest pomysłem poronionym.
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 22.05.2014 18:27

Jak to jest z fotoradarami ? Zmienili przepisy ? ścigają w Polsce ?Ja z Austrii regularnie po każdym wyjeździe dostaję wezwania na 80 €dotychczas wszystkie lądowały w koszu i jak narazie cisza ale podobno mieli coś zmienić
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 22.05.2014 18:49

Właściwie już trzeba się z tym liczyć...
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 22.05.2014 21:12

Nie dawno był o tym artykuł. Pisali że teraz można dostać wezwanko nawet dwa lata do tyłu.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 22.05.2014 21:19

Dick45 napisał(a):Jak to jest z fotoradarami ? Zmienili przepisy ? ścigają w Polsce ?Ja z Austrii regularnie po każdym wyjeździe dostaję wezwania na 80 €dotychczas wszystkie lądowały w koszu i jak narazie cisza ale podobno mieli coś zmienić

Kilka stron wcześniej miałeś odpowiedź:
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 22.05.2014 21:28

Nic to trzeba uważać.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.05.2014 21:34

Trzeba po prostu nie łamać przepisów.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.05.2014 21:49

Bocian napisał(a):Trzeba po prostu nie łamać przepisów.

Właśnie
Qrcze, przecież droga do CRO (poza granicami naszego pięknego kraju) w 80-90% to autostrada, czyli jak jedziesz do 140km/h to nikt Ci "krzywdy" nie zrobi :wink:
Czy to aż taki wielki problem żeby na tych kilku "bezauostraowych" odcinkach + obwodnica Wiednia czy Bratysławy (gdzie przeważnie jest ograniczenie do 80km/h) trzymać się przepisów?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.05.2014 21:52

Prawdopodobnie nikt nie jedzie stricte zgodnie z przepisami. Ale policja wszędzie stosuje margines zdrowego rozsądku. No chyba, że ktoś chce udowodnić policjantom to co jedna pani z linku który wstawiłem w wątku Kultura jazdy... :lol:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.05.2014 21:59

Też nie jadę w 100% zgodnie z przepisami, raczej trzymam się prędkości podawanej przez GPS. W Austriackich wioskach jednak wolę się trzymać "licznikowej" 50 :wink: .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2014 22:04

Ja pisałem o granicy tolerancji :D
10 kilometrów niż pozwalają przepisy, a pokazuje nasz licznik da się jechać.
Tym bardziej, że nasz licznik w aucie zawyża prędkość auta o kilka km.
Ale też jadę w Austrii w terenie zabudowanym przepisowe 50, po prostu tak jadą przed tobą miejscowi, a głupio wyjść na buraka, który ignoruje prawo. :wink:

Jak ktoś nie toleruje granicy tolerancji, sam jest nietolerowany :roll:

Co do autostrady w Bratysławie: pamiętam jak koło Trnavy wyprzedziłem kilka polskich busików, wygląd miały straszny, sama rdza, wlokły się 110 km/h :roll:

Przed Bratysławą były roboty drogowe, zwężenie, ograniczenie do 70, było cholernie wąsko, zwolniłem.
Wkrótce wyprzedziły mnie busiki, tak na oko dalej jechały 110 kompletnie ignorując zwężenia, jechały o centymetry wyprzedzając inne auta. Co tam znaki drogowe i zwężenia, jechały swoim tempem :wink:
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 23.05.2014 12:47

Lednice napisał(a):Ja pisałem o granicy tolerancji :D
10 kilometrów niż pozwalają przepisy, a pokazuje nasz licznik da się jechać.
Tym bardziej, że nasz licznik w aucie zawyża prędkość auta o kilka km.
Ale też jadę w Austrii w terenie zabudowanym przepisowe 50, po prostu tak jadą przed tobą miejscowi, a głupio wyjść na buraka, który ignoruje prawo. :wink:

Jak ktoś nie toleruje granicy tolerancji, sam jest nietolerowany :roll:

Co do autostrady w Bratysławie: pamiętam jak koło Trnavy wyprzedziłem kilka polskich busików, wygląd miały straszny, sama rdza, wlokły się 110 km/h :roll:

Przed Bratysławą były roboty drogowe, zwężenie, ograniczenie do 70, było cholernie wąsko, zwolniłem.
Wkrótce wyprzedziły mnie busiki, tak na oko dalej jechały 110 kompletnie ignorując zwężenia, jechały o centymetry wyprzedzając inne auta. Co tam znaki drogowe i zwężenia, jechały swoim tempem :wink:



Malem racje. Polak za granica przestrzega przepisow, nie to co w kraju....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandaty i punkty karne za granicą - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone